rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

aro1975    324

każdy będzie mógł skorzystać, czy tylko Ci na KRUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Raczej KRUS musi być.... Najlepiej zadzwoń do biura które się tym zajmuje i sie dowiesz wszystkiego, jak chcesz to mogę dać Ci namiary do Parczewa do takowej instytucji...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Witam, czy mając 80 ha przy najbliższym naborze na PROW będę mógł się ubiegać na zakup kombajnu John Deere W540 i na budowe hali 15x35? Załóżmy że kombajn kosztuje 500 tyś. netto a hala 200 tyś. to dofinansowania na kombajn dostane maksymalnie 200 tyś, a na hale 100 tyś.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

zgadza się JD1188, jeżeli przysługuje Tobie zwrot w wysokości 50 % to takie sumy dostaniesz , jeżeli 60 % dofinansowania to trochę więcej .

 

A jeżeli zakupiłem na prow 2007-2013 ciągnik 105 Km to będę mógł zakupić na prow 2014-20 drugi ciągnik 75 Km z ładowaczem ?? dodam iz na dzien złożenia wniosku posiadałbym tylko ten 105 km i prowadzę hodowlę trzody ..

 

Czy w jednym wniosku będzie można złożyć oferty maszyn i np projekt jakiegoś budynku ( chlewnia, utwardzenie placu ) czy będą to osobne wnioski ??

 

Na co można będzie przeznaczyć premię dla małych gospodarstw w wysokości 60 tyś zł ??


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013    1
Napisano (edytowany)

A tak w ogóle to za jaką kwotę będzie można kupić sprzęty? bo ja słyszałem ,że chyba za 1 milion :)

Edytowano przez 2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to za jaką kwotę będzie można kupić sprzęty? bo ja słyszałem ,że chyba za 1 milion :)

 

 

No to źle słyszałeś. Na modernizację ma być 200 tysi a na budowę budynków inwentarskich 500 tysi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

No dobrze a hala magazynowa to nie jest budynek inwentarski. Hala, magazyn owoców opakowań maszyn itp czyli na taka budowę przysługuje mi tylko 200?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

zalezy ktory bedziesz na liscie, jesli blizej poczatku to kupisz szybciej a jesli pod koncem listy to kupisz pozniej..

Wydaje mi się drogi kolego że się mylisz , kolejność na liście o niczym nie świadczy , co najwyżej czy jest się na zielonej* czy białej liście . Jeśli chodzi o rozpatrywanie wniosków i późniejsze podpisywanie umowy to sprawa wygląda tak : jest iluś tam pracowników i dostają np 1 pracownik wnioski od 1 do 20 drugi pracownik od 20 do 40 itd , kolejność o niczym nie świadczy .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

Wydaje mi się drogi kolego że się mylisz , kolejność na liście o niczym nie świadczy , co najwyżej czy jest się na zielonej* czy białej liście . Jeśli chodzi o rozpatrywanie wniosków i późniejsze podpisywanie umowy to sprawa wygląda tak : jest iluś tam pracowników i dostają np 1 pracownik wnioski od 1 do 20 drugi pracownik od 20 do 40 itd , kolejność o niczym nie świadczy .

 

no to jesli ktos jest np na miejscu 100 a ktos na 1000 to ta osoba z miejsca 1000 watpie ze dostanie szybciej kase..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75
Napisano (edytowany)

Czy potrzebny będzie ubezpieczenie Krus w nowym prow?

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

minister rolnictwa mówił ze krus bedzie obowiązkiem w prow .. i bardzo dobrze a co z tego bedzie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
...krus bedzie obowiązkiem w prow .. i bardzo dobrze ...
oby tak nie było. Bo dobrze będzie wielu rolnikom produkującym niewiele i niekoniecznie na rynek. Dobrze to by było jakby każdy kto ma chociaż te 20-50ha ziemi i produkuje na rynek (może to udokumentować), ma własny sprzęt i wykonuje prace związane z produkcją we własnym gospodarstwie mógł się starać. Ja pracuję też poza rolnictwem, pozwoliły mi na to studia, ciężka praca oraz to że do tej pory nie było u mnie ziemi do sprzedania z z ANR (a nMR i dofinansowania z MGR były). Po prostu nie było jak powiększyć tych 30ha. Dlaczego mam więc ja lub ktokolwiek inny opłacający ZUS być karany za to że mam drugą pracę? Bo jest to kara. Dojdzie do patologii jakie były w pierwszym SPO ot co, a potem będzie płacz u Jaworowicz jak było z pierwszą edycją MR (rolnik wiedział że nie ukończy a jednak się pchał).

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Ja też popieram krus obowiązkowy i niech sobie każdy mówi co chce. Mówisz że państwowej ziemi brak, u mnie też no i? Co do studiów to bezrobotnych z wyższym jest za przeproszeniem jak psów i tylko blokujesz miejsce pracy komuś kto bardziej potrzebuje- to też jest częścią istotną obowiązku krus, stąd punkty za bezrobocie w powiecie w MR, to że jesteś pracowity to bardzo dobrze, bo możesz zająć się bardziej pracochłonną produkcją rolną na mniejszym areale, niektórzy chcą mieć wszystko a co inni zrobią ze sobą to już nieważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

KRUS powinien być zlikwidowany i tylko zostać jako płatnik dla emerytów i rencistów którzy pracowali te ileś lat w PRLu i po przemianach w RP. Obecnie wszystkim grupom społecznym się coś obcina z ubezpieczenia i chyba wszystkich nasi rządzący chcieliby wrzucić do jednego worka zwanego ZUSem.

Co do studiów - właśnie rolnictwo studiowałem po to by być rolnikiem ;) masz racje ludzi po studiach jest sporo ale nie są oni ani mobilni ani przedsiębiorczy.

PS: Inni mnie nie obchodzą ;) serio, bo nikogo nie obchodziło co u nas ANR wyprawiało jak wszędzie można było coś kupić, nas inni mieli gdzieś, ja teraz mam innych gdzieś. Każdy orze jak może ale swoboda działalności gospodarczej jest a gospodarstwo rolne to sam przyznasz że taka mała działalność wytwórcza jak i usługowa (u innych też robi się usługi).

 

Zastanawia mnie jednak czy da się coś uszczknąć z tego tortu bo nowa Modernizacja aż tak ciekawie się nie zapowiada.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Ja z ANR nigdy styczności nie miałem, procz lasów to nic z ziemi nie ma i dawno nie było państwowego. Co do wykształconych to nie każdy ma możliwość i pieniądze na start także z tym bym dyskutował zwłaszcza że wszystkiego jest pod dostatkiem.

 

W samym MGR troszkę za duże ograniczenia ale tragedii nie ma poza paroma głupotami. Aczkolwiek polak potrafi. Sam zamierzam starać się o mgr jak i wykorzystać całą pulę na maszyny i chociaż ze 100 tys na inwentarskie, łatwo nie będzie ale trzeba wyciągnąć trochę kasy którą do brukseli odprowadzamy, ułatwieniem na pewno będą zaliczki i jeśli odpowiednio interpretuję przepisy możliwość łączenia z kredytami preferencyjnymi. Także damy radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

a jak dla mnie to wymóg KRUSu powinien być i nawet na 5 lat, więcej pieniędzy poszło by do prawdziwych rolników, nie jeden jest w stanie zrezygnować z pracy na rok dla 100tys, ale na 5 lat to już raczej nie, stracili by ci co łączą prace z prowadzeniem gospodarstwa, ale to może by im pomogło podjąć decyzje czy prowadzenie gospodarstwa, czy praca i rezygnacja z ziemi i premii i wtedy dali by szanse tym którzy rozwijać się chcą i nie mają dylematów, w ogólnym rozrachunku na pewno by pieniądze trafiły do osób które myślą na poważnie o pracy na wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

też jestem za obowiązkowym krus pozatym 30 ha to średnie gospodarstwo i powinno samo na siebie pracować


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Samo może nie :) ale pracując na tej powierzchni już na pewno da się spokojnie nie martwić o pieniądze i z 10 co miesiąc na czysto powinno być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Panowie a wiecie coś na temat dodatkowej kasy którą znaleźli na ostatni nabór jest jakas szansa że obsłużą więcej wniosków z Wielkopolski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
a jak dla mnie to wymóg KRUSu powinien być i nawet na 5 lat, więcej pieniędzy poszło by do prawdziwych rolników, ...

tia, Ci prawdziwi to jak mieli te 10-20ha to do dziś mają, przynajmiej tak jest u nas. Rolnik to zawód jak każdy inny. Rząd uwalania zawody a Ty chcesz aby to był zawód jak prawnik ;)

Dzięki takim myśleniu jak Twoje Ci prawdziwi rolnicy będący tylko w KRUS ubezpieczeni a dorabiający np jako kierowcy w OSP na wioskach na umowach zlecenia za 100-300zł o mało co nie stracili emerytur, lat składkowych bo ten KRUS chciał się ich pozbyć. Pamiętaj, KRUS to zło, jest tani ale pracownicy są często niekompetentni i rolnika który zapiernicza w polu robią w balona jak przyjdzie co do czego.

Co do Twoich mrzonek o tym że ktoś zamiast wziąć MR odda komuś (znaczy tobie) ziemię (nawet w dzierżawę) to zapomnij. Mam wielu kolegów ze studiów czy z pracy - wpadają, ziemię obrabiają i czekają na dopłaty. Jak pojawia się coś do przejęcia to biorą. Nikt nie myśli tego komuś oddawać, sprzedawać itp. W moich okolicach dopiero teraz ANR wystawia jakieś grunta na sprzedaż bo były 30letnie umowy.

Popatrz po swoich kolegach, sąsiadach, niejeden z nich pewnie pracuje jako przedstawiciel handlowy JD czy CNH czy też w branży pasz dla zwierząt płacąc tak naprawdę ZUS a po jednej robocie ryje w gospodarstwie do zmroku lub w weekendy. Nie powiesz mi że takie gospodarstwa nie są rozwojowe (bo chyba bardziej chodzi o rozwój gospodarstw a nie o sztuczne utrzymywanie tych którzy sobie ledwo radzą). Popatrz też że sporo handlarzy zwierzętami jest płatnikami KRUSu. Tak mają te 2-5ha, płacą KRUS, pracują na czarno i dla nich chcesz dać szanse? Oni z tego nie skorzystają bo handelek bydłem lepszy. Gdyby chcieli skorzystać to zrobiliby to w poprzednich naborach SPO/PROW. Obudź się kolego ;)

 

też jestem za obowiązkowym krus pozatym 30 ha to średnie gospodarstwo i powinno samo na siebie pracować

Co do 30ha - może i da się żyć ale to jest max 2-3 miechy roboty w roku tak naprawdę ;) (uprawy polowe+RSy).

No chyba że jakieś krzewy/drzewka to więcej bo dopiero przy czymś takim jak chów/hodowla zwierząt to jest pełno roboty ale dla tych jest przecież ekstra kasa w tym PROWie (chów trzody chlewnej).

 

Panowie a wiecie coś na temat dodatkowej kasy którą znaleźli na ostatni nabór jest jakas szansa że obsłużą więcej wniosków z Wielkopolski?
nie chciałbym wprowadzać w błąd ale chyba to co mogli z innych działań to zebrali do kupy i robią Młodego Rolnika-100tys PLN, podejrzewam że jest to ostatnie działanie.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013    1

 

 

No to źle słyszałeś. Na modernizację ma być 200 tysi a na budowę budynków inwentarskich 500 tysi :)

 

A 200 to oni zwracają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Będę się starał o MR teraz. I być może połączę to z MGR jeśli takowa będzie. chciałbym np kupić nowy kombajn łącząc te programy, pewnie byłby to Tucano 320. Pod kosę dostanę 28 ha, wszystkiego z rodzicami mielibyśmy lekko ponad 40 ha pod kosę. Ile wymagali by ha na taki kombajn ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

nie licz z rodzicami bo rodziców gospodarstwo to inna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj