rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

macin87    71

 

TAK DZIAŁA HANDEL!!! dokładnie handel 

tylko my rolnicy jesteśmy w d... przecież sprzedajemy ale po cenach jakie nam zaproponuje młyn,ubojnia,mleczarnia 

kur... jak ja bym chciał chociaż te 15% marży za swoje produkty 

 

Kolego nie przesadzaj że nie zarabiasz, bo gdyby tak było dawno wszyscy byśmy sprzedali gospodarstwa (tylko kto by chciał coś kupić co zysku nie przynosi). Fakt faktem jest to że zarobki nie są miarodajne do czasu wykonywanej pracy ale sami sobie taki los wybraliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

Znajomy kupował siewnik do qq w 2016 nie pamietam jaki ale cena wyjsciowa katalogowa byla kolo 100 tys i tak zaczal cisnac dwóch dilerów tzn przerzucać jedna przez druga oferte w kółko i mu obaj zeszli do 60 tys. Czyli prawie 40%. Druga rzecz w tym ze to mialo byc wiecej jeszcze maszyn pod Prow wiec kazdy liczyl na to pewnie ze na calosci cos zarobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

czyli z tego co tu widze jesli ktoś przyciśnie dilera maszyn to moze liczyć na "nedzną marże" rzędu  60tys przy max zwrocie MGR to jest MINIMUM !!

a jak ktoś nie zwraca uwagi na cene bo i tak unia da kwota moze być 2x , a wiec nie maja co narzekać bo w koncu dana placówka ma takich klientów kilkanastu wiec zarobek jest!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    855

a jak Panowie z waszym postępowaniem ofertowym? chodzi mi o oferty maszyn od dilerów od których nic nie kupujecie. Robią wam z tym jakieś problemy czy bez problemu zachodzicie, prosicie o ofertę na daną maszynę z danym wyposażeniem i oni wam ją robią mimo że ich nie kupicie? Nie lubię chodzić i tak prosić przedstawicieli o łaskę tym bardziej że od nich nie chcę nic wziąć, co innego gdybym brał choć jedną maszynę. Może ktoś podpowie w podlaskim głównie w Białymstoku, Wys.Mazowiecku i Zambrowie. Jak podchodzą do tego dilerzy???


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Idzie się do tego co od niego się kupuje i on załatwia. przecież każdy ma znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Jak sie sklada papiry z postepowania, to co dokladnie tam musi byc ? zapytania, oferty, protokol, cos jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

Sołtys . A który dokument świadczy już o tym z sie ,,załapałeś ,, tak na 100% ...

Podpisana umowa ? Pytam bo pierwszy raz wniosek składałem...

tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WaldekHaasa    0

Witam. Panowie,doszly mnie sluchy od przedstawidcieli handlowych,ze sa przesunięcia kasy :))) dzwoniłem do Bydgoszczy do mojej doradczyni ktora zajmuje sie moim wnioskiem i rowniez potwierdza te informacje,oczywiscie w agencji wszystkiemu zaprzeczają i każą cierpliwie czekac na informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

w arimr to akurat oni wiedzą na samym końcu, często oni dopiero się dowiadują jak im góra przekaże mimo iż w procesie legislacyjnym rozporządzenie od kilku miesięcy wisi i część rolników wie to w agencji "nic nie słyszeli"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Jak sie sklada papiry z postepowania, to co dokladnie tam musi byc ? zapytania, oferty, protokol, cos jeszcze?

Jeszcze oświadczenie o braku powiązan i zawiadomienie o wyniku postępowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WaldekHaasa    0

Dokladnie tak jest,nie chcą robić szumu ale z wiekszych firm handlowych juz wiedzą co sie świeci. Akurat dla nas to super wiadomość tylko trzeba czekać za oficjalnym potwierdzeniem i uzbroić sie w cierpliwość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

A z czego niby teraz mają przesunać pieniądze?? Z jakiego programu?? Ja wiem że mają przesunąć z sektorów A,B,C ale to dopiero wtedy gdy bedzie wiadomo ile kasy zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niepokorny    3

No i kiedy te przesunięcia, pewnie w maju dopiero jak już. Mi w kuj.pom. brakuje ok 200 miejsc aby się załapać i bez przesunięć kasy mało realne. Jak narazie to przesuwam się na liście o max 20 pozycji, ale są osoby które piszą tu, że przeskoczyły o 100 albo i więcej pozycji jednorazowo. W agencji mówią że mają być jeszcze duże przesunięcia na listach, ale ja narazie tego nie widzę. Każdy jest niecierpliwy i chciałby mieć już maszyny na podwórku i nie wiadomo czy oglądać się za używkami czy czekać na nowe. W poniedziałek jest licytacja pewnej maszyny którą mam we wniosku i nie wiadomo co robić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1653

Jak sie sklada papiry z postepowania, to co dokladnie tam musi byc ? zapytania, oferty, protokol, cos jeszcze?

 

Potwierdzenie upublicznienia postępowania( np. potwierdzenie wysłania zapytań ofertowych), oświadczenie o braku powiązań osobowych i kapitałowych, potwierdzenie odpowiedniego upublicznienia wyników postępowania, kopia umowy z wykonawcą lub oryginał dokumentu sprzedaży( tu wystarczy oświadczenie, że tym załącznikiem będzie faktura dołączona do wniosku o płatność-przy maszynach).

Wpisz w google "poradnik dla beneficjentów".

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Te przesunięcie kasy będzie dla tych co są na białej liście czy będzie nastepny nabór na maszyny ? bo o tym coś też się mówi ...

druga sprawa jeżeli na budowe i wyposażenie jest 500 a maszyny 200 i jeżeli chce się skorzystać z obu to już wtedy na budowe zostaję tylko 300 wsparcia czy się sumuje ? 


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WaldekHaasa    0

Przesuniecia beda na 100% mi tez sporo brakuje zeby sie dostac i za duzo nie awansowałem ale Ci co zrezygnowali z 5 miesiecy temu dopiero sa wyrzucani z listy to o czyms tez świadczy :-) w tym roku nie ma naboru na D wiec tez to daje do myslenia. Bedzie identycznie jak z naborem mlodego rolnika pare lat tem, beda dokładać i dokladac az w koncu 3/4 sie dostanie,bo cos kolo 1800 wnioskow na Kujawy ma sie dostać a czasu maja na to duuzo :) chyba,ze znow PiS rozbije pare aut i kasa wyparuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Waldek z tymi autami to przesadziłeś .Co mają fundusze unijne  wspólnego z autami rządowymi ? .Poprzednia ekipa rozbiła 60 aut i jakoś tego nikt nie nagłaśnia .A tu jedno i wielkie halo .Ja jestem za tym ,żeby znalazły się dla wszystkich środki na modernizację ,co chcą z niej skorzystać .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka_as    0

Jakby wszyscy dostali dotację co chcą z niej skorzystać to rząd musiałby obciąć sobie premie i wynagrodzenia co jest niemożliwe. Więc nadal będzie selekcja, oby tylko gorzej nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

Waldek z tymi autami to przesadziłeś .Co mają fundusze unijne  wspólnego z autami rządowymi ? .Poprzednia ekipa rozbiła 60 aut i jakoś tego nikt nie nagłaśnia .A tu jedno i wielkie halo .Ja jestem za tym ,żeby znalazły się dla wszystkich środki na modernizację ,co chcą z niej skorzystać .

 

RafaK - Jeździsz już Hollandem? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy wqasi doradcy ktorzy wam robili wniosek tez dostają jakieś powiadomienie ze bedziecie mieli niedługo porawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WaldekHaasa    0

A czy ja mowie ze wszyscy dostaną? U nas prawie bylo 2.5 tys wnioskow a dostanie niecale 1800 (oby tak bylo) wierze mojej doradczyni bo od dobrych 3 lat jest jak wyrocznia :) a co do tych aut i calej polityki to nie ruszajmy gowna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rubusik    2

Sporo dyskutowali o PROW na Mazurskim Agro Show. Szkoda, że nie byłem osobiście. 

http://jagodnik.pl/jak-korzystac-z-prow/

Mieszkam pod Rawą Mazowiecką. To małe miasto a są tu dealerzy bodajże 7 marek ciągników. Ciągle duża niepewność, ale ceny trochę opady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

W wielkopolsce na 4350 wniosków dostanie 1100. To zaledwie 1/4:/ to jest polityka a ponad 3 tys wniosków do kosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

@Matixd

Nie zostaną wyrzucone do kosza ponieważ będą pieniądze z innych obszarów i one zostaną przesunięte na obszar "D". Działa ten sam system co w Prow 2007-2014 gdzie rolnicy byli poza limitem i po roku-dwóch latach znaleźli się na " zielonej " liście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj