rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

MDSikor    6

Słyszał ktoś coś na temat tego że sprawdzanie postępowań trwa tak długo bo są wysyłane do warszawy i dopiero jak wrócą do wojewódzkich agencji są sprawdzane? Ciekawe czy to prawda a jeśli tak po co to tak komplikować.

Sprawdzają w wojewódzkich. U mnie sprawdzanie trwało 3 tygodnie i poprawka 2 tygodnie, tylko że polecony od nich idzie tydzień.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

ja słyszałem że sprawdzają w wojewódzkich ale najpierw są wysyłane do warszawy potem wracają i dopiero je sprawdzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

wojtu najlepiej zadzwon do swojego oddzialu i sie wypytaj, ja w budowlance mialem np. aparaty udojowe po 900zł i kazali robic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

ja słyszałem że sprawdzają w wojewódzkich ale najpierw są wysyłane do warszawy potem wracają i dopiero je sprawdzają.

w Lublinie na pewno tak nie robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

wojtu najlepiej zadzwon do swojego oddzialu i sie wypytaj, ja w budowlance mialem np. aparaty udojowe po 900zł i kazali robic

Taki przypadek jest opisany w przepisach, zapewne miałeś np. dojarkę i chciałeś coś rozdzielić, wtedy agencja każe to łączyć i robić przetarg łączny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znafca    5

w Lublinie na pewno tak nie robią.

nigdzie tak nie robią. postępowania ofertowe są sprawdzane w OR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Mam pytanie jeżeli cześć maszyn z zestawienia rzeczowo finansowego kupie kilka % taniej a inne będą kilka % drożej niż te kwoty zarezerwowane a suma zwrotu wyjdzie cały czas 200tyś to agencja wypłaci całość?

Czy trzeba anektować i zwiększać kwotę do poszczególnych maszyn?

Podobnie jeżeli bym anektował i zrezygnował z danej maszyny i kwota automatycznie by przeszła na pozostałe? ( Np jak zrezygnuje z maszyny wartej 10tys)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jabimc    2

Sprawdzają w wojewódzkich. U mnie sprawdzanie trwało 3 tygodnie i poprawka 2 tygodnie, tylko że polecony od nich idzie tydzień.

 

MDSikor Kiedy wydali Ci zgodę na zakup maszyn? Jeśli możesz to napisz co poprawiałeś do czego się czepiali w Zach-pom??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

A komus udalo sie otwozyc ten portal wogole

 

przecież jest napisane wyraźnie na stronie ARiMR, że portal ruszy od 18 marca.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila prowadzaca odpisala napisala emaila ze 2 pismo z prosba o uzupelnienie/wyjasnienie sporzadzila i jesli kierownik zdarzy podpisac zostanie dzis wyslane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19454

Wie ktos ilu sie załapie w wielkopolsce?

ok 1100

Dziś podpisywałem w Poznaniu umowę to ludzi do podpisu ze 20.....

Prowadząca twierdziła,ze kolejnych przesunięć nie będzie jednak na liście będą bardzo duże roszady bo bardzo dużo ludzi odpada-nawet sama nie myślała,że tak dużo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

przecież jest napisane wyraźnie na stronie ARiMR, że portal ruszy od 18 marca.........

 

Dokładnie tak. W zeszłym tygodniu dostałem projekt umowy jutro podpisuje i w umowie jest napisane że do dnia uruchomienia strony obowiązuje postępowanie ofertowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

pytanie odnośnie postępowania ofertowego dot. maszyn mam kilka maszyn o wartości poniżej 20000 zł. netto muszę robić też dla nich postępowanie ofertowe ??? czy tylko dla tych przekraczających 20000 zł. netto ??? wiem że w tym poradniku ARiMR piszą że nie trzeba, ale chciałbym poznać przykłady z życia

 

 

ja mam podobna sytuacje i nie będę robił żadnego postępowania ofertowego tylko kupuje to co było złożone do wniosku  w opisie zadań były podane jakie to są maszyny model i typ

 

 

Od razu was uprzedzam bo miałem podobną sytuację i jeśli są to maszyny z takim samym zastosowaniem jak te powyżej 20tys to też robicie normalne postępowanie mimo, że te maszyny nie przekraczają 20tys.

Przykłady:

1. Takie maszyny jak ciągnik, ładowacz czołowy i przyczepa przekraczają 20tys, ale macie jeszcze jakiś pług, siewnik, rozsiewacz itp poniżej 20tys to robicie postępowanie dla każdej maszyny z osobna lub można całym pakietem, ale cały czas dla wszystkich maszyn, a to dlatego, że te maszyny są z "puli" maszyn rolniczych.

2. Mamy ciągnik, ładowacz czołowy i przyczepa przekraczają 20tys i jeszcze wnioskujemy o refundację instalacji fotowoltaicznej czy tez wymiany pokrycia dachowego i powiedzmy, że te inwestycje nie przekraczają 20tys to nie musimy robić dla tych dwóch inwestycji postępowań bo to inny dział. Oczywiście dla ciągnika, ładowacza i przyczepy robimy.

 

To wszystko jest opisane w "zasadach konkurencyjności" bo pokazywał mi to pracownik agencji, ale już nie chce mi się szukać, kto zechce to sam znajdzie.

 

Zaznaczam, że te wszystkie inwestycję są z obszaru D, a mam tu na myśli głównie fotowoltaike i pokrycie dachu.

Edytowano przez rafalo6200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Ja będę kupował: opryskiwacz, rozsiewacz, pług, urządzenie GPS do prowadzenia równoległego to mam nadzieję że GPSa bede mógł kupić bez postępowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew    1

Kto już zrobił postępowanie? 

hmm zgodnie ze wzorem protokołu z przeprowadzonego postępowania co należy wpisać w punkcie "5. Informacja o braku przesłanek istnienia konfliktu interesów mówiących o powiązaniach osobowych lub kapitałowych."?

 

i jeszcze mam pytanie jeśli chodzi o odrzucanie ofert, mianowicie dostałem ofertę z terminem realizacji w miesiącach a zgodnie z zapytaniem miało być w tygodniach - podlega odrzuceniu taka oferta co nie?

i jeszcze mam problem czy może być na ofercie stawka VAT czy zgodnie z wzorem z wartość podatku VAT? (wg. wzoru jest: "wartość oferty netto/brutto, wartość podatku VAT,")

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , ma ktoś informacje na temat świętokrzyskiego? Ktoś ostatnio podpisał umowe? Wiadomo już dokładniej ile osób załapie się na pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Ja będę kupował: opryskiwacz, rozsiewacz, pług, urządzenie GPS do prowadzenia równoległego to mam nadzieję że GPSa bede mógł kupić bez postępowania?

 

Jeśli chodzi o GPSa to sam nie wiem, a znając życie to wszystko będzie zależało od pracownika agencji, a co do reszty maszyn to tak jak pisałem wcześniej robisz na wszystkie oferty bez względu na ceny bo są to maszyny powiedzmy z przeznaczeniem uprawowym(mówię na własnym przykładzie robiąc całe postępowanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Świętokrzyskie coś się ruszyło ostatnio.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

freetaxi może ty wiesz jak to z tym maszynami do 20 tysięcy ? na'wszystkie maszyny robi się oferty tak jak koledzy tu piszą czy nie ma znaczenia czyli sprzęt do 20 tyś netto robi się bez ofert ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
choper    1

Czy ktoś powie, co słychać w mazowieckim? Podpisał ktoś umowę? Czy dostał ktoś drugie poprawki, czy w ogolę coś się dzieję. Mam wrażeni że wszędzie coś się dzieję, mniej czy więcej a w Mazowieckim cisza jak makiem zasiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W mazowieckim są tacy co pierwszych poprawek nie dostali jeszcze.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Tak masz szansę ominąć, właściwie postępowanie ofertowe możesz już robić i złożyć je w dniu podpisania umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj