rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

qba333    14

Które miejsce jesteś ?

Ogólnie od pierwszej listy podskoczyłem już o 136 miejsc do przodu ale ciągle 14xx na następnej pewnie będzie już 13xx ale ciagle poza limitem ;)

Trzeba czekać. Dużo osób popisało na całe kwoty a teraz rezygnują z połowy ...

 

110x ale jeszcze przed a bylem 128xchyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Mam 23 ha w tym 1,5 łąk przewaga zbóż.

 

To u mnie ARiMR miał obiekcje do 1500 litrowego opryskiwacza na 38 ha wszystko własność i mała część na umowę wieloletnią minimum 7 lat i też się czepiali ,że za wielki.Doszły mi dwie działki 3 ha i luz .Na Twoje hektary nie będą chcieli dać 2000 tyś opryskiwacza .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Mi na wlasnych 24 ha opryskiwacz 1500l przeszedł bez problemu. Pewnie i wiekszy by dalo rade ale taki mi wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681

Witam. Z rozrzutnikiem to możesz zrobić  tak, że dokupujesz od kogoś np. 100 ton obornika ( kurzak, podłoże po pieczarkowe 200-300 t- zależy jeszcze ile obornika produkujesz sam i ile Twoja gospodarka może przyjąć)- przedstawiasz dla ARIMR umowę z taką osobą. W ten sposób zwiększasz ilość substancji organicznej potrzebnej Twojej glebie w celu osiągnięcia większego plonu przez co potrzebny jest Ci większy rozrzutnik, żeby ogarniać temat szybciej, taniej poprzez zmniejszenie ilości  przejazdów. Jeśli można wiedzieć to na którym miejscu na liście w mazowieckim jesteś?

 

Argumentacja jak najbardziej zasadna, proszę tylko pamiętać o rachunkowości, którą trzeba prowadzić i okazać na wezwanie agencji.

Mi na 42ha opryskiwacz 2500 bezproplemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

wszystko kwestia argumentacji. ja przy opryskiwaczu 3000l twierdziłem że skoro sieje 15 ha buraka to jesli  są warunki danego dnia to muszę wszystko opryskac na raz. Jesli tego nie zrobie a pogoda sie zmieni mogę poniesieść dodakowe koszty zwiększając dawkę lub poniosę stratę w plonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

Argumentacja jak najbardziej zasadna, proszę tylko pamiętać o rachunkowości, którą trzeba prowadzić i okazać na wezwanie agencji.

Mi na 42ha opryskiwacz 2500 bezproplemowo.

o jakiej rachunkowości mowa ?? kogo dotyczy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

rachunkowosc dotyczy wszystkich i nie wystarczy tylko byc na vat !

mi na 23ha z czego polowa trawy ledwo 800 dali rsm nie moglem sie ratowac bo rozsiewacz bralem i tez wiekszy niz sie nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

To u mnie ARiMR miał obiekcje do 1500 litrowego opryskiwacza na 38 ha wszystko własność i mała część na umowę wieloletnią minimum 7 lat i też się czepiali ,że za wielki.Doszły mi dwie działki 3 ha i luz .Na Twoje hektary nie będą chcieli dać 2000 tyś opryskiwacza .

to mi bez tłumaczenia na młodego przyznali 2000 litrów , posiadając w momencie składania wniosku 15,5 ha ziemi w całości dzierżawy. Młodego przyznano mi w 2015. co najśmieszniejsze przeszedł jeszcze agregat uprawowy 5,2 m ale pług 4 skibowy był już za duży. Także chyba zależy kto wniosek rozpatruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
Bartek72511 kolego w tym naborze kroją równo nie patyczkują się .Tu na forum ,co koledzy piszą to jest mały ułamek tego ,co się dzieje i na forum dość często czyta się ,że poszło wszystko dobrze ponad plan .A wielu ma problemy ,żeby swoje wnioski przepchnąć ,bo najzwyklej pod słońcem agencja mocno się czepia .Dobrze ,że Tobie się udało i oby ,jak najwięcej takich szczęśliwych przypadków było .

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

rachunkowosc dotyczy wszystkich i nie wystarczy tylko byc na vat !

mi na 23ha z czego polowa trawy ledwo 800 dali rsm nie moglem sie ratowac bo rozsiewacz bralem i tez wiekszy niz sie nalezy

chyba chodzi o ksiege przychodów i rozchodów, na podstawie której można wyliczyć wzrost gva.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

rachunkowosc dotyczy wszystkich i nie wystarczy tylko byc na vat !

mi na 23ha z czego polowa trawy ledwo 800 dali rsm nie moglem sie ratowac bo rozsiewacz bralem i tez wiekszy niz sie nalezy

W tym naborze ten opryskiwacz Ci przyznali?

na 23ha 800 to w miarę tragedii nie ma. Czy oprocz 23 swojego jeszcze dzierżawy masz?

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

swojego 5.5 reszta dzierzawa krotki termin ale mam w roku docelowym pod doplata takze tak samo traktowane jak wlasnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

kosztu ci nie powiem wedlog programu de haus to 55gr ale realnie jest wiekszy. powiem Ci praktycznie 28ha swojej gleby+20 dzierzawy w tym 5 pszenicy konsumpcyjnej za styczen przy cenie

wytłumacz bo nie ogarniam, raz rosną Ci te hektary, za kilka dni giną na 23, teraz 5.5? Z tą wydajnością pow 10tyś też tak samo pewnie?

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

i z 23 ha uzyskujesz ponad 40tys mleka/miesiac? bo to tez ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek5M    11

Dzwoniłem do agencji żeby się cokolwiek dowiedzieć i oni sami niewiele wiedzą. Nie wiedzą na ile wniosków mają pieniędzy. podobno wszystkie umowy wstrzymane są do 18 marca bo wyszło nowe rozporządzenie które podobno jest korzystniejsze. Ktoś słyszał o nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

dzisiaj jade podpisywać umowę i bede robil postępowanie ofertowe takie jak bylo wiec chyba nie bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arni251    5

Witam , mam pytanko, teraz w czerwcu 2017 bedą przyjmowane wnioski na modernizacje w sektorach a b c . Ja mam sektor c bo prowadze hodowlę bydła miesnego. Czego dokładnie dotyczy ten nabór, czy bedę mógł kupic za to maszyny zielonkowe, bo to w sumie tez poprawi produkcję i rentownośc mego gospodarstwa?


Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Dzwoniłem do agencji żeby się cokolwiek dowiedzieć i oni sami niewiele wiedzą. Nie wiedzą na ile wniosków mają pieniędzy. podobno wszystkie umowy wstrzymane są do 18 marca bo wyszło nowe rozporządzenie które podobno jest korzystniejsze. Ktoś słyszał o nim?

Wyszło, wprowadzili debilny system przetargowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r3000    0

Witam wszystkich, na którym miejscu jesteście i podpisaliście już umowę na maszyny w Małopolsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Sam robiłeś wniosek, a jak nie sam to szybko telefon do robiacego i on powinien z twoja pomoca go poprawić. Gdy brałeś już jakieś maszyny w poprzednich naborach to musisz je zmienić bo nie można brać takich samych. Mi wywalili 3 i wstawiłem kolejne. Przeceiż dostałeś strony gdzie jest źle to wiesz co trzeba porawić. Będziesz musiał wykazać, że wskazane maszyny są Ci niezbędne w produkcji, oraz posiadasz odpowiedni donich areał i np odpowiednią ilość gnojowicy czy obornika. Powodzenia w poprawkach ja już swoje i kilku osób zrobiłem.

Edytowano przez MARAKAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

przede wszystkim nie powinieneś zamieszczać całego pisma bez zasłaniania danych osobowych twoich i pracownika Agencji, nr. sprawy, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj