Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11448 odpowiedzi na ten temat

#10421 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Informatyka<br />rolnictwo<br />turystyka

Napisany 13 październik 2016 - 07:48

Co z tym projektem rozporządzenia ministerstwa odnośnie przesunięcia środków?? teraz gadają o nowym naborze?! bez jaj !!! Mieli dostać wszyscy, teraz okazuje się że niekoniecznie?! 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 12:02
  •  

#10422 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisany 13 październik 2016 - 07:54

Perdo

Ja składałem pierwszy raz wniosek..
Jeżeli teraz złożyłem i się nie załapie. To np w 2017 nie mogę drugi raz złożyć ? Oczywiście jak bedą nabory...

Tak jak kolega @damianzbr mówi...
Ja odniosłem się konkretnie do postu kolegi, wniosek kosztuje trochę, kto się nie zalapie to ma pretensje bo wydał kasę i d... Czytając niektóre wpisy widzę, że nie składali wniosku o przyznanie pomocy tylko żądanie wypłaty dofinansowania i to na cito ;) bo im się rozwój zatrzymał w gosp od kwietnia i prow ich blokuje. Jeśli ktoś ma kasę to niech kupuje i nie czeka, jeśli nie ma kasy to siedzieć spokojnie i nie biadolić.
Mi ciągnik też potrzebny na już, nie mam kasy i nie szaleje. Z mgr zrezygnowałem bo z ciągnikiem bym był nisko i splacam obore i ziemię, do 2018 się ogarnę z tym i będziemy próbować.
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#10423 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 13 październik 2016 - 11:10

Otrzymałem poprawki i mam kilka pytań:

1. Brak planu sprzedaży oryginał lub umowa przedwstępna  - czy jest on konieczny i obowiązkowy? Z kim musi być spisana taka umowa

2. Jak uzasadnić bronę wirnikowa 2,5m oraz pług obrotowy 3  skibowy jeżeli mam zbyt mało ha

3. Wzrost produkcji trzody chlewnej nie ma związku z zakupem maszyn - przyjąłem w tabeli nr 26 ze będę mniej sprzedawał zboża kosztem większej ilości sprzedanych tuczników  i tu jest błąd nie wiem dlaczego tak nie może być

4. Brak ewidencji środków trwałych - chyba nie jest obowiązkowe prowadzenie takiej ewidencji przez osobę fizyczna 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10424 Share asmodan28

asmodan28

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 13 październik 2016 - 11:48

Ja odniosłem się konkretnie do postu kolegi, wniosek kosztuje trochę, kto się nie zalapie to ma pretensje bo wydał kasę i d... Czytając niektóre wpisy widzę, że nie składali wniosku o przyznanie pomocy tylko żądanie wypłaty dofinansowania i to na cito ;) bo im się rozwój zatrzymał w gosp od kwietnia i prow ich blokuje. Jeśli ktoś ma kasę to niech kupuje i nie czeka, jeśli nie ma kasy to siedzieć spokojnie i nie biadolić.
Mi ciągnik też potrzebny na już, nie mam kasy i nie szaleje. Z mgr zrezygnowałem bo z ciągnikiem bym był nisko i splacam obore i ziemię, do 2018 się ogarnę z tym i będziemy próbować.

ok

dzięki za odpowiedź

zawsze istnieje taki finał z tego co piszecie, że się człowiek na ta pomoc sie nie załapie.

ja się na to nie nastawiałem że dostanę.

Nie składałem nigdy wcześniej wniosku. I mało wierzyłem, za nawet na liście będę.

Mimo wszystko za wniosek zapłaciłem.

Jak się nie załapie trudno ...może będzie kolejny nabór.

To się znowu złoży wniosek...nie ma co sobie oka wyjmować :rolleyes:

Pozdrawiam

#10425 Share maniek0987

maniek0987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 13 październik 2016 - 11:59

Ludzie przestańcie pieprzyć o tym że nabór na obszar d będzie w 2017 roku. Już kilka razy było o tym mówione, że w 2017 roku naboru na maszyny nie będzie!! Tutaj macie cały harmonogram http://www.minrol.go...-PROW-2014-2020 kilka razy już był podawany więc wystarczy zobaczyć kilka stron wstecz.

#10426 Share kubaa21

kubaa21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo zwierzęta mejsterkowanie

Napisany 13 październik 2016 - 12:26

dostalem juz papiery do poprawki na prow czy moge jeszcze zmienic jakies tam maszyny? np jakas wykreslic i podac inna zaznaczam ze mam na mysli takie maszyny ktore nie przynosza punktów

Edytowany przez kubaa21, 13 październik 2016 - 12:28.

#10427 Share asmodan28

asmodan28

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 13 październik 2016 - 13:08

Ludzie przestańcie pieprzyć o tym że nabór na obszar d będzie w 2017 roku. Już kilka razy było o tym mówione, że w 2017 roku naboru na maszyny nie będzie!! Tutaj macie cały harmonogram http://www.minrol.go...-PROW-2014-2020 kilka razy już był podawany więc wystarczy zobaczyć kilka stron wstecz.

Maniek0987

Mam nadzieje ,ze nie do mnie pijesz bo nic o 2017 nie pisałem. 

tylko o tym ze jak się nie załapie teraz to "może będzie kolejny"... i  po prostu czekam cierpliwie..

Po za tym jak sam za pewne wiesz w rolnictwie pewne jest tylko to ...że kiedyś to my pójdziemy do piachu. 

Ludzie się pytają bo są różne wypowiedzi. 

Jedni mówią, że wszyscy dostana np: "Maciuś"

inni ze tylko część.

Dlatego pytania bo każdy ma nadzieje że coś mu skapnie.

Twoja nerwowość jest wydaje mi się trochę nie potrzebna....

pozdrawiam

#10428 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 13 październik 2016 - 15:25

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Asmodan28 ja pisałem ze w opolskim wszyscy dostana bo pani w Arimr powiedziała ze w opolskim jes bardzo Malo wniosków na dzień dzisiejszym dla okolo 400 wniosków i jest mowa o kolejnych przesunieciach. A kto nie wierzy niech sobie do ARIMR w Opolu zadzwoni

#10429 Share feliksio

feliksio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 13 październik 2016 - 15:39

Otrzymałem poprawki i mam kilka pytań:

1. Brak planu sprzedaży oryginał lub umowa przedwstępna  - czy jest on konieczny i obowiązkowy? Z kim musi być spisana taka umowa

2. Jak uzasadnić bronę wirnikowa 2,5m oraz pług obrotowy 3  skibowy jeżeli mam zbyt mało ha

3. Wzrost produkcji trzody chlewnej nie ma związku z zakupem maszyn - przyjąłem w tabeli nr 26 ze będę mniej sprzedawał zboża kosztem większej ilości sprzedanych tuczników  i tu jest błąd nie wiem dlaczego tak nie może być

4. Brak ewidencji środków trwałych - chyba nie jest obowiązkowe prowadzenie takiej ewidencji przez osobę fizyczna 

1. Wypisz w tabeli wszystkie produkty jakie sprzedajesz, podziel na 8 lat zaczynajac od 2016, wpisz daną ilośc np ton i napisz gdzie to sprzedajesz, podaj firme.

2. Czytać Zasady doboru maszyn

3. Skoro prod zwierzęca nie ma nic wspólnego to w roku bazowym i docelowym musi byc taka sama liczba sztuk

4. Napisac oswiadczenie ze nie masz obowiązku prowadzic takiej ewidencji

#10430 Share Maches

Maches

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 13 październik 2016 - 16:00

Jak myslicie sa szanse na dofinansowanie w mazowieckim na miejscu 2600??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10431 Share czesio8989

czesio8989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 październik 2016 - 18:31

Przyszla poprwaka do MGR i mam problem z jedna maszyna. W biznesplanie na Młodego Rolnika wpisalem ciągnik, o ktory wnioskowałem również w MGR zakładając, że w przypadku nieprzyznania pomocy kupie ten ciągnik za pieniądze z Młodego i na odwrót. Z poprawki wynika, że musze zrezygnować z ciągnika. Jutro jadę do Agencji z aneksem do Młodego żeby go wykreślić, ale mam wątpliwości czy bede mógł dalej wnioskować o to w modernizacji. Czy ktos z Was byl w podobnej sytuacji i udalo sie rozwiazac ten problem?

#10432 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 13 październik 2016 - 19:05

Jeśli wykreślisz ciągnik z MR to nie będzie problemów. 

#10433 Share asmodan28

asmodan28

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 13 październik 2016 - 19:35

Asmodan28 ja pisałem ze w opolskim wszyscy dostana bo pani w Arimr powiedziała ze w opolskim jes bardzo Malo wniosków na dzień dzisiejszym dla okolo 400 wniosków i jest mowa o kolejnych przesunieciach. A kto nie wierzy niech sobie do ARIMR w Opolu zadzwoni

Macius

Żebyś mnie zle nie zrozumiał.
Zacytowałem Ciebie bo dużo o tym pisałeś.
Nie miałem nic złego na myśli......
Pozdrawiam

#10434 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 13 październik 2016 - 20:17

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Poprawki to Pikuś,schody się zaczynają z wystąpieniem o płatność końcową bo rok bazowy się nie skończył A trzeba wykazać wzrost tak jak w roku docelowym.....
Freetaxi jak to obliczyć przy bydle i jakim dokumentem poprzeć?????

#10435 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 13 październik 2016 - 20:33

Czytając twoje wcześniejsze posty dochodzę do wniosku że boli cię to jak by wszyscy dostali, a ty z braku kasy musiałeś zrezygnowałeś, a do tego kolejne nabory to wielka niewiadoma- "żal d... ściska że może jednak by się udało"

Jak pies ogrodnika "sam nie weźmie i komuś nie da" i do tego  jeszcze dużo szczeka choć go to niedotyczy

#10436 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 13 październik 2016 - 20:49

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Marcin87 trafiles w sedno :D mialem tu pare zgrzytów z kilkoma cwaniaczkami podobnymi ale szkoda czasu i nerwów. Lepiej zacisnąć zęby i sie nie odzywać. Niech sie podniecają jacy to oni mądrzy nie są :)

#10437 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 13 październik 2016 - 20:57

Już mnie to wk... że przez kilka stron kłócą się jak baby na straganie, a ja posty tylko czytam o jakiś informacjach związanych z tym programem, jak idą postępy itd. i  już mnie szlak trafia jak muszę wertować teksty typu żale tych co nie złożyli, tych co są daleko na liście i o tych psełoekologach 

Tyle z mojej strony następny post będzie w tym temacie o poprawkach jak je dostane  :D i innych z woj. lubelskiego też proszę o takie info

Edytowany przez macin87, 13 październik 2016 - 20:59.

#10438 Share Monikaopaciuk

Monikaopaciuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 październik 2016 - 21:00

Dziś przyszły poprawki mazowieckie miejsce 6xx .Mam prośbę do użytkowników którzy mieli kontrolę przed pod pisaniem umowy jak ona wyglądała czy była szczegółowa  jeśli chodzi o budynki inwetarskie.  Czy sprawdzają jaki jest system  utrzymania zwierząt (ściółka czy ruszt). Z góry dziękuję za szybką odpowiedz

#10439 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 13 październik 2016 - 21:07

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No to Maciuś był w tym mistrzem i zresztą dalej jest, używa określenia "cwaniaczki" na ludzi których nie zna i w życiu pewnie nie pozna inaczej by się tak nie wyrażał.

Małe sprostowanie co do Pomorskiego, jeżeli wszyscy wnioskujacy będą się ubiegać o 200 tyś zwrotu to kasy powinno starczyć na ok 570 osób, aczkolwiek będąc dziś z poprawkami u osoby prowadzącej mój wniosek dowiedziałem się, że jeszcze nie wszystko jest do końca pewne co będzie z dalszymi przesunięciami coś niby planują ale nie mówili konkretnie co. A co do portalu przetargowego to prezes agencji podobno zarzekał się, że ruszy on jak najszybciej.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10440 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisany 13 październik 2016 - 21:39

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych To chyba nie doczytałeś do końca bo pisałem, że nie żałuję bo miałem rok temu do wyboru mgr albo ziemia. Mgr poczeka będzie kolejny nabór, ziemia nie poczeka. Z braku kasy, jeszcze na chleb starcza, coś do chleba też, zaskocze Cie nawet na deser! A zrezygnowałem przez zdrowy rozsądek, finansujac mgr w całości z kredytu bez wkładu własnego i w dodatku z wcześniejszymi zobowiązaniami byłbym ostatnim debilem...
Żal nie ściska, jestem zadowolony z takiego obrotu spraw bo mam ziemię, dzięki temu też będę mógł pozwolić sobie na maszyny które chciałem, a na które wcześniej się nie łapałem z hektarami. Życzę żeby przyznali wam jak najwięcej, będzie mniejsza konkurencja. ;)
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.