Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11425 odpowiedzi na ten temat

#10261 Share kacper111

kacper111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 październik 2016 - 15:52

witam. składał ktoś na modernizacje silosy zbożowe bin 20T na zgłoszenie, nie jest wymagane pozwolenie na budowę, należy dokonać zgłoszenia właściwemu organowi. zgłaszał ktoś coś takiego i problemów z budową nie było, może wie ktoś czy są jakieś problemy z tym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 21:25
  •  

#10262 Share martinoss

martinoss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 03 październik 2016 - 15:54

B3Agro, głupoty gadasz mimo wszystko... Wiadomo, że mieszkania pod wynajem to dobry biznes, ale w mgr masz 50% lub 60% dopłaty, taka prawda, że jakbyś podchodził do tego biznesowo, to byś zakupił maszyny, które trzymają cenę i po 5 latach sprzedał i zarobił stosunkowo więcej niż na wyżej wspomnianych mieszkaniach. To już w kwestii brania czegoś pod inwestycje na kredyt.

Choć z drugiej strony tak robi tylko mały odsetek cwaniaków, bo każdy chce sprzęt do użytku, a nie żeby robić jakieś wałki. A to mimo wszystko przy tak wysokiej dopłacie też jest opłacalne. I gadanie, że "przy tych cenach" to strach brać - tendencja w rolnictwie jest raz taka, raz taka, raz coś płaci, raz nie płaci. Ten rok był d*py, wiadomo, ale jakie będą przyszłe? Tego nie wie nikt.

#10263 Share pawelus

pawelus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 03 październik 2016 - 15:59

Witam . Macie jakieś informację o kolejnym naborze na Modernizację na Maszyny rolnicze ? 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co z naborami wniosków? zobacz »

•  

#10264 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 03 październik 2016 - 16:14

B3Agro, głupoty gadasz mimo wszystko... Wiadomo, że mieszkania pod wynajem to dobry biznes, ale w mgr masz 50% lub 60% dopłaty, taka prawda, że jakbyś podchodził do tego biznesowo, to byś zakupił maszyny, które trzymają cenę i po 5 latach sprzedał i zarobił stosunkowo więcej niż na wyżej wspomnianych mieszkaniach. To już w kwestii brania czegoś pod inwestycje na kredyt.

Choć z drugiej strony tak robi tylko mały odsetek cwaniaków, bo każdy chce sprzęt do użytku, a nie żeby robić jakieś wałki. A to mimo wszystko przy tak wysokiej dopłacie też jest opłacalne. I gadanie, że "przy tych cenach" to strach brać - tendencja w rolnictwie jest raz taka, raz taka, raz coś płaci, raz nie płaci. Ten rok był d*py, wiadomo, ale jakie będą przyszłe? Tego nie wie nikt.

Tyle że branie prow i sprzedawanie po upływie 5 lat (zakładając od razu że nie ma się zamiaru używać maszyn\) tonormalne złodziejstwo.

Ja korzystam z prow i innych dotacji w maksymalnym stopniu. Mam to szczęście że brałem maszyny i robiłem inwestycje w ostatnim rozdaniu i uda mi się załapać na maszyny także w tym rozdaniu. Ale tak jak pisałem: przy obecnej dochodowości jak widzę jak sąsiad na 15 ha składa na sprzęt za 300 tyś to mi go po prostu szkoda. 

Piszesz że rok tak a rok tak. A co jak następne kilka lat będzie tych gorszych? A można się domyślać że będzie bo otwieramy się na ukrainę, jest szansa że ukraina uwolni rynek gruntów , pójdą ograniczenia w rzepaku lub ewentualnie podpiszą umowę z kanadą.

Co wtedy? 

#10265 Share martinoss

martinoss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 03 październik 2016 - 16:48

W sumie zwracam honor i to ja trochę głupoty też piszę. Przy 15 ha 300 tys to jest delikatna głupota i przy paru chudych latach to pewne bankructwo. W sumie - każde gospodarstwo to inna sytuacja, inne doświadczenie, inna wiedza. Z jednej strony modernizacja to ryzyko, z drugiej szansa. Z tym złodziejstwem to się zgadzam, ale akurat przy tej dopłacie to żeby utrzymać się na rynku i wymienić coś w tym parku maszynowym to wypada to brać, ale tak jak piszesz, wszystko zależy od paru czynników.

#10266 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 03 październik 2016 - 17:02

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Chyba ktos kto zlozyl wniosek umi liczyć i wie na co sobie może pozwolić. No a jesli nie umie to później można tanio wyrwać ciągnik od komornika :)

#10267 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 03 październik 2016 - 17:16

Wiele osób złożyło wnioski ,a tak naprawdę nie wie z czego będzie spłacać maszyny .Mam na wyspach kuzynostwo i oni cały cza mi trąbią ,żebym się zastanowił nad tym programem ,bo Unia będzie funkcjonować do 2020 roku i dopłaty dadzą mniejsze ,lub większe ,ale co dalej ?.Przykład kolegi i jego sąsiada z 15 hektarami  też jest zastanawiający ?.

I love salsa

#10268 Share Wojciech777

Wojciech777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 październik 2016 - 17:36

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych To zależy co się uprawia na tych 15ha.

#10269 Share Maksu

Maksu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 03 październik 2016 - 17:48

Wiele osób złożyło wnioski ,a tak naprawdę nie wie z czego będzie spłacać maszyny .Mam na wyspach kuzynostwo i oni cały cza mi trąbią ,żebym się zastanowił nad tym programem ,bo Unia będzie funkcjonować do 2020 roku i dopłaty dadzą mniejsze ,lub większe ,ale co dalej ?.Przykład kolegi i jego sąsiada z 15 hektarami  też jest zastanawiający ?.

To wysoko ustawione musisz mieć kuzynostwo,skoro mają takie informacje :)

#10270 Share Eryk70

Eryk70

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 03 październik 2016 - 18:51

Dzisiaj wiadomość z Farmera-funduszy z modernizacji w obecnym naborze starczy dla45%, czyli lubelskie miejsce do 1315.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10271 Share Maksu

Maksu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 03 październik 2016 - 19:00

Po pierwsze to nie wiadomość z dzisiaj, tylko sprzed miesiąca, po drugie wynika z projektu rozporządzenia, które nie zostało jeszcze przyjęte, a po trzecie nie da się wyliczyć do którego miejsca, w którym województwie starczy środków, można ewentualnie szacować na podstawie projektu i to bardzo ogólnie.

#10272 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 03 październik 2016 - 19:07

W sumie zwracam honor i to ja trochę głupoty też piszę. Przy 15 ha 300 tys to jest delikatna głupota

Chłopie znam mnóstwo ludzi co po 4-5 ha złożyli wnioski na pełną pulę a ty o 15 piszesz że przesada. Ludzie mają kasy za komuny jeszcze wtedy dorabiali się na warzywach i innych uprawach czy hodowlach. U mnie się spokojnie wyżyło praktycznie za jajka  i to jeszcze z amatorską hodowlą a było nas trochę w domu. Są uprawy na których się w tym roku większość rolników odbiła za poprzednie lata więc trzeba zrozumieć że teraz na jesieni jest kiepsko np tak jak  z ziemniakiem 3 zł worek ale jak na wiosnę kasowali  po 30 zł a do końca lipca 10 zł za worek to wtedy cicho siedzieli. Na 5 ha tak prow można praktycznie w roku odbić ale trzeba wiedzieć jak i co uprawiać aby się nie narobić a dobrze zarobić..

#10273 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 03 październik 2016 - 20:09

To wysoko ustawione musisz mieć kuzynostwo,skoro mają takie informacje :)

Haha dokładnie ustawione ,tak jak mówisz i dlatego teraz z Tobą się  tą wiedzą tajną dzielę .A poważnie to widać ,że dopłat po 20 roku możemy nie zobaczyć i czy w takim przypadku też będziesz taki zadowolony ?A raty za maszyny trzeba będzie płacić do tego odsetki i ubezpieczenie .No chyba ,że Ty śpisz na dolarach ;)

Edytowany przez RafaKdziela, 03 październik 2016 - 20:09.

I love salsa

#10274 Share Maksu

Maksu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 03 październik 2016 - 20:27

Wszystko może się zdarzyć, ale raczej jest pewne - będzie Unia, będą dopłaty. A żeby Unia się skończyła, to jeszcze dużo nieszczęść musi nastąpić. Na dolarach czy ojro niestety nie śpię haha, gdyby tak było, to nie czochrałbym się z mgr, ale jakieś założenia finansowe mam i biorę pod uwagę,że gorsze lata mogą przyjść.

Jedno jest pewne, eldorado inwestycyjne jakie mamy od 2004, a które skończy się z końcem obecnego budżetu może dłuuuuugo się nie powtórzyć, dlatego z głową, ale jednak trzeba korzystać ile się da. 

#10275 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 03 październik 2016 - 21:03

Chłopie znam mnóstwo ludzi co po 4-5 ha złożyli wnioski na pełną pulę a ty o 15 piszesz że przesada. Ludzie mają kasy za komuny jeszcze wtedy dorabiali się na warzywach i innych uprawach czy hodowlach. U mnie się spokojnie wyżyło praktycznie za jajka  i to jeszcze z amatorską hodowlą a było nas trochę w domu. Są uprawy na których się w tym roku większość rolników odbiła za poprzednie lata więc trzeba zrozumieć że teraz na jesieni jest kiepsko np tak jak  z ziemniakiem 3 zł worek ale jak na wiosnę kasowali  po 30 zł a do końca lipca 10 zł za worek to wtedy cicho siedzieli. Na 5 ha tak prow można praktycznie w roku odbić ale trzeba wiedzieć jak i co uprawiać aby się nie narobić a dobrze zarobić..

Chyba jeszcze w życiu nie widziałeś 300 klocków jak sądzisz że z 4 ha można to spłacić chyba że będziesz uprawiał Konopie Indyjskie albo wygrasz w totka . Poza tym 4 ha to można koniem obrobić a nie brać sprzęt za taką kasę. 

#10276 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów

Napisany 03 październik 2016 - 21:05

Tak to prawda z głową i dlatego ja też trzymam się może żmudnej ,ale też opłacalnej produkcji przy mieście zawsze schodzi inny towar i łatwiej zarobić ,jak na pszenicy ,czy rzepaku .A wiadomo 200 tyś trzeba spłacić ,jak ktoś o tyle wystąpi na modernizację parku maszynowego .

I love salsa

#10277 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 03 październik 2016 - 21:45

Ale się uśmiałem. Nowy farmsimulator jest?  5 ha i w rok pełną pulę odrobić i to nie robiąc zbyt ciężko? Skończ dzieciaku.

#10278 Share martinoss

martinoss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 03 październik 2016 - 21:49

Hehehe teraz z moimi 30toma ha z hakiem poczułem się po raz pierwszy jak bamber

#10279 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 03 październik 2016 - 22:46

znawcy, podstawówka się udzieliła......  Nie dziwię się w sumie bo ktoś kto nie robił przy warzywach zwłaszcza w ogrzewanych tunelach może się śmiać z tego zresztą a śmiejcie się ile chcecie, wisi mi to już od dawna kto co tu pisze na mnie i w ogóle. Ogólnie muszę powiedzieć  że szkoda tu coś więcej pisać jeszcze na priv coś się dzieje sensownego a tutaj aa....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10280 Share mmat13

mmat13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 04 październik 2016 - 05:33

Po pierwsze to nie wiadomość z dzisiaj, tylko sprzed miesiąca, po drugie wynika z projektu rozporządzenia, które nie zostało jeszcze przyjęte, a po trzecie nie da się wyliczyć do którego miejsca, w którym województwie starczy środków, można ewentualnie szacować na podstawie projektu i to bardzo ogólnie.

Zgadzam się z kolegą a jak rozmawiałem z prowadzącą mój wniosek to podpytywałem czy będą jakieś rotacje na listach to powiedziała, że bardzo duże z tego względu, że ludzie deklarowali różne cuda żeby dostać punkty a nie donoszą teraz dokumentów itp. Myślę, że tu trzeba szukać odpowiedzi dlaczego nie ma zielonych list. Pożyjemy zobaczymy.