rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

takiten    2

To ja przez tyle czasu jeżdżę po dealerach i negocjuje cene a teraz sie okaze ze to wszystko bylo nie potrzebne?? Juz praktycznie wszystko mam ustalone z dealerem, maszyny zamowione, zaliczka wplacona tylko czekalem na podpisanie umowy ktora mialem podpisac w Styczniu, i od razu zrobic postepowanie ofertowe. Teraz bede musial z wszystkim czekac do Marca?? A co jesli mój dealer nie wygra na tej platformie, to dopiero beda problemy..

 

Ja już zabrałem się za postępowanie ofertowe przed podpisaniem umowy bo powiedzieli że mogę, a z umową sami zwlekali bo niby jakiś system do drukowania umów nie działał. Ciekawe co teraz powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OPawel    4

Teraz powiedzą, - patrz w rozporządzenie :) Na szkoleniach było zaznaczane, że nie możesz podać konkretnej marki, mało tego nie możesz tak zawęzić parametrów, że tylko jedna marka będzie możliwa. Pożyjemy zobaczymy, trzeba czekać jak to dokładnie będzie wyglądać. Na pewno będzie niezła gimnastyka :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1224    2

Jak dzwonilem do prowadzacego wniosek w ARiMR zaraz po Nowym Roku to podobno wszystko do umowy juz gotowe to nie wiem na co czekaja. A postepowania podobno nie mozna zrobic przed podpisaniem umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Postępowanie można zrobić przed umową. A złożyć można najwcześniej w dniu podpisania umowy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1224    2

I znowu wszystko sie odwlecze w czasie. I teraz kto postepowania nie zlozyl do wczoraj to poczeka do marca.

Edytowano przez ramzes1224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Postępowania ofertowego nie można było złożyć przed podpisaniem umowy zrobić ponoć było można. Tak czy owak to już nieważne bo teraz inne zasady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1224    2

Ja na tej platformie mocno strace bo oferty mialem ponaciagane tak zeby dostac cale 200tys zwrotu a maszyny ktore kupuje tyle nie kosztuja. I ta roznice miedzy cena maszyny a tym co jest na ofercie mialem sobie wybrac w czesciach zamiennych itp.  Teraz na platformie ktos napewno sie zglosi co sprzeda maszyny taniej niz moj dealer. I co wtedy zrobie jak maszyny zamowione i zaliczki wplacone??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Określasz minimalną pojemność silnika , minimalną wydajność hydrauliki, min. udźwig, min. masę itd....

I ursus ani zetor nie spełni minimalnych wymagań.

Jeśli wydacie mniej kasy automatycznie więcej osób może się załapać na PROW.

Edytowano przez PrzemoO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OPawel    4

Polak nie był by sobą jakby nie zakombinował.... Z uwagi na takie właśnie naciąganie cen powstaje portal. Pod tym względem to akurat dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Ci co podpisali umowy do 18 stycznia jadą na starych zasadach , czyli 3 wybrane oferty ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Wygląda na to ,że to będą ładne klocki z tą platformą ofertową .W ciągnikach NH jest rejonizacja i nikt nie sprzeda ciągnika z dalszej odległości ,żaden dealer .Dziś dzwoniłem do jednego i mimo ,że ma taniej to nie sprzeda ze względu na odległość .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Pewnie dealer z drugiego konca Polski nawet jak zrobi troche taniej jak lokalny to itak przegra odlegloscia, kosztem serwisu itp. A  wydaje mi sie ze do przetargu beda stawac tylko lokalni dealerzy, i to konkretnie ci od ktorych chcemy wlasnie  kupic, tak jak bylo do tej pory niby zapytania wysylane do 3 ale to fikcja bo wygrywa ten ktory ma wygrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Sory ale jesli mi agencja kaze kupic dajmy na to rozrzutnik zamiast jeantila np igameta(bez urazy dla jego uzytkownikow) to chyba zrezygnuje z modernizacji.Mam nadzieje ze pojdą po rozum do glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Daniel taka prawda .Oby się opamiętali ,bo też podziękuję .Na co mi Ursus ,co z tego ,że tańszy .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1991    0

To ktoś ma z główką ,kto tak mówi .Agencja mnie nie zmusi i nikogo innego ,że ma kupić Ursusa zamiast np JD !!! .Tu tylko będzie mowa o cenie nie marce maszyny ,czy ciągnika .

 

ja tylko napisałem co mi mówił  tylko licz sie z tm ze jak napisałeś kryterium będzie cena to jak najniższa to bedziesz musiał albo kupić albo robić od początku do skutku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Panowie nie załamujmy się. W końcu jesteśmy POLAKAMI więc i to uda nam się obejść i wybierzemy maszyny które chcemy. Musimy tu pisać informacje które nam pomogą w przechytrzeniu tej arimr. Damy radę.

Łódzkie 86x, poprawki przed nowym rokiem.

Edytowano przez rudinho11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

ja tylko napisałem co mi mówił  tylko licz sie z tm ze jak napisałeś kryterium będzie cena to jak najniższa to bedziesz musiał albo kupić albo robić od początku do skutku

 

Dzwoniłem do swojej doradczyni i jest opcja ,żeby to ominąć i jest taka opcja ,żeby zakupić sprzęt ,jaki nas interesuje .Ale tak ,jak mówi nie ma co się zamartwiać tą platformą ,bo kto wie kiedy to ruszy .Oby za 10 lat hehe ;)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

A czy oni wgl mogą coś takiego zrobić jak wybieranie konkretnej marki/modelu? Co chodzi o parametry to wg zasad doboru maszyn jest określone to ok. Zadzwońcie może do UOKiK czy mają takie prawo


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmat13    2

Wypiszcie parametry jakie Was interesują i jakich innych producent nie posiada w swoim ciągniku/maszynie i po sprawie.

I jeszcze jedna ważna rzecz to dopisać, że sprzęt ma być dostarczony w miejsce xxx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Najlepsze jest to że rozmawiałem dzisiaj z osobą prowadzącą i mówiła że w następnym tygodniu podpisanie umowy i mogę dostarczyć od razu postępowanie ofertowe. Już nie mogę się doczekać co powie jutro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

Wypiszcie parametry jakie Was interesują i jakich innych producent nie posiada w swoim ciągniku/maszynie i po sprawie.

To się nazywa ''ustawiony przetarg''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

A tak naprawde to bedzie tak ze pierwszymi osobami ktore obejdą ten system beda dealerzy. Bo ktory by nie chcial zeby u nich maszyn nie brac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj