Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11423 odpowiedzi na ten temat

#10001 Share pupeq

pupeq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 10:45

Ktoś z pierwszej setki w mazowieckim dostał już poprawki? 5x na liście i cicho... Pewnie znowu jakaś szuja obsługuje wniosek ; /

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 16:49
  •  

#10002 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 10:57

Była aktualizacja list .. zamiast piąć się w górę spadłem o jedną pozycję :) chyba ktoś dostał dobrze w łapę, że doszedł do listy .. takie rzeczy tylko Kuj-pom..

trzeba było wstąpić do partii z którego się wywodzą wszyscy aktualni prezesi w ARiMR i jesteś kilka oczek wyżej :D  

mazowieckie dwa miejsca w do tyłu

czyżby jeszcze wnioski napływały ??????

Edytowany przez denzel, 10 wrzesień 2016 - 11:04.

#10003 Share marcin31

marcin31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 17:02

trzeba było wstąpić do partii z którego się wywodzą wszyscy aktualni prezesi w ARiMR i jesteś kilka oczek wyżej :D  

mazowieckie dwa miejsca w do tyłu

czyżby jeszcze wnioski napływały ??????

Pewne ruchy na liście są możliwe, wiem to sam po sobie gdyż w moim przypadku póki co nie uwzględnili mi tego że jestem młodym rolnikiem a co za tym idzie nie mam 3 dodatkowych punktów. Teraz przy dokonywaniu poprawek we wniosku i uzupełnieniu m.in dyplomu ukończenia studiów przeskakuje mocno do przodu, więc póki co zmiany na liście są możliwe i to bez jakiś znajomości czy też napływania nowych wniosków :) 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10004 Share rafalo6200

rafalo6200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 19:20

Podacie przykłady jak wykazaliście wzrost GVA?

#10005 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 19:23

Panowie prosilbym o odpowiedz  . Pytam w imieniu kolegi Kolega do wniosku o modernizacje zadeklarowal dzialke ktora dzierzawi i ma na nia umowe od bodajze marca, ale doplate w tym roku jeszcze napisal koles od ktorego dzierzawi on dopiero od nastepnego roku bedzie pisal juz doplate na ta dzialke , moze byc to jakis problem ?

#10006 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 08:15

co ci takiego powiedział ? bo chyba jesteś ze śląskiego ?

ogólnie kasa jest dla ok 200 wniosków stwierdził że jak dołożą kasy to się zdziwi ponieważ jest to pierwszy nabór z nowej perspektywy finansowej i będą następne nabory 

#10007 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 08:27

@mf25 powiedz koledze że działki muszą się zgadzać i w MGR i we wniosku o dopłaty ,oczywiście tą działkę wpisuje w 2017r co w pewnym stopniu może zwiększyć GVA.

#10008 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 10:28

Pewne ruchy na liście są możliwe, wiem to sam po sobie gdyż w moim przypadku póki co nie uwzględnili mi tego że jestem młodym rolnikiem a co za tym idzie nie mam 3 dodatkowych punktów. Teraz przy dokonywaniu poprawek we wniosku i uzupełnieniu m.in dyplomu ukończenia studiów przeskakuje mocno do przodu, więc póki co zmiany na liście są możliwe i to bez jakiś znajomości czy też napływania nowych wniosków :)

Nie jestem pewny, ale zawsze było tak że liczyła sie sytuacja na dzień składania wniosku, więc nie wiem czy doliczą ci punkty :) ale moge sie mylić

#10009 Share kasiula8013

kasiula8013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 12:13

Panowie prosilbym o odpowiedz  . Pytam w imieniu kolegi Kolega do wniosku o modernizacje zadeklarowal dzialke ktora dzierzawi i ma na nia umowe od bodajze marca, ale doplate w tym roku jeszcze napisal koles od ktorego dzierzawi on dopiero od nastepnego roku bedzie pisal juz doplate na ta dzialke , moze byc to jakis problem ?

Witam

Miałam taką samą sytuację, działki dzierżawione od kwietnia, ale jeszcze w 2016 roku działki były wpisane do wniosku o dopłaty u dzierżawcy i był problem, ale do rozwiązania. OR kazał mi zmienić umowę dzierżawy- dzierżawa podpisana w kwietniu, ale z terminem przejęcia działki od stycznia 2017 roku. Działki we wniosku na Modernizację muszą być takie same jak w obszarówce. 

#10010 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 14:07

własnie dostałem poprawkę, że wszystkie działki z obszarówki mają byc wpisane do mgr, ciekawa rzecz jeżeli jest umowa ustna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10011 Share Sumik

Sumik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 16:29

A ja mam  takie pytanie chciałbym kupić teraz jedną z maszyn którą mam wpisaną we wniosku czyli wykreślić ją z  wniosku a na jej miejsce wpisać inną . Dowiadywał się ktoś może czy można taki manewr wykonać ? Doradca mówi że nie powinno być problemu ale wole się upewnić też w innych źródłach bo jak wiadomo wszyscy jesteśmy tylko ludzmi

Podbijam

"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

#10012 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 16:41

Nie można. Zestawienie r-f zmienisz tylko na wezwanie ARiMR. 

#10013 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 11 wrzesień 2016 - 17:17

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Freetaxi masz jakies info o kolejnych przesunieciach pieniędzy?

#10014 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 17:18

Przecież jest projekt rozporządzenia. Pisali parę stron wcześniej. 

#10015 Share krzychuuuuu

krzychuuuuu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 18:33

Gosc ktory pisam moj wniosek mowi ze na tym etapie maszyn zmieniac nie mozna ale po podpisaniu umowy mozna aneksowac i  nie powinno byc z tym problemu zeby kupic np ciagnik ktory wczesniej nie byl wpisany do wniosku.

#10016 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 18:50

Gosc ktory pisam moj wniosek mowi ze na tym etapie maszyn zmieniac nie mozna ale po podpisaniu umowy mozna aneksowac i  nie powinno byc z tym problemu zeby kupic np ciagnik ktory wczesniej nie byl wpisany do wniosku.

u mnie jeden gość twierdzi podobnie ale dodaje że aby było można zmienić/dodać maszynę musisz zrobić to tak aby nie było zmiany punktów rankingowych, czyli np. miałeś wpisany siewnik do kuku który nie był punktowany i zmieniasz na ciągnik który też nie jest punktowany, nie możesz ani skoczyć do góry ani do dołu...

#10017 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 11 wrzesień 2016 - 19:03

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No tak zwiększa o 60% kasę ale czy cos jeszcze maja zamiar dolozyc

#10018 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 06:28

u mnie jeden gość twierdzi podobnie ale dodaje że aby było można zmienić/dodać maszynę musisz zrobić to tak aby nie było zmiany punktów rankingowych, czyli np. miałeś wpisany siewnik do kuku który nie był punktowany i zmieniasz na ciągnik który też nie jest punktowany, nie możesz ani skoczyć do góry ani do dołu...

Z tego co wiem to punkty wyliczane są także z tego jaki jest procentowy udział maszyny punktowanej w całej inwestycji. Więc trudno będzie coś zmieniać, no chyba że znajdziesz ciągnik w tej samej cenie co siewnik. Bo jeśli dołożysz ciągnik to automatycznie ci spadnie ilość punktów, chyba że nie masz żadnej maszyny punktowanej :)

#10019 Share warecki

warecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 07:07

Z podkarpackiego dostał ktoś poprawki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10020 Share patfilmax

patfilmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 09:33

Panowie robię poprawki i potrzebuje specyfikacje maszyn i przedstawiciel nie wie co oznacza w dodatkowych punktach za opryskiwacza pkt 3) "zdalnie wyłączane sekcje lub rozpylacze" Czy jeżeli jest komputer w opryskiwaczu bez GPS to się łapie pod te punkty i należy wpisać że ma tą funkcje, czy "zdalnie" oznacza że ma się samo wyłączać, ale same mogą się tylko wyłączać z GPS bo bez to niby skąd komputer ma wiedzieć kiedy ma zamknąć sekcje. A punkty za opcje z GPS są w pkt 2) i nie wiem jak to rozumieć. Macie jakieś pomysły?