Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11426 odpowiedzi na ten temat

#9921 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 17:21

Dziś dowiedziałem się że osoba z 16xx dostała poprawki.. Więc jak oni to rozpatrują? w jakiejś kolejności? Gdzie zielona lista? podobno ciężko miało być dostać ciągnik a nikt się w poprawkach tego nie czepia. 

Słyszałem też że naboru w 2017 roku ma nie być a w zamian z nabory 2016 mają wszyscy dostać ile w tym prawdy nie wiem.. skoro rozporządzenie o prowie 2016 jest zmieniane i nie wszystko jest tak piękne jak tam pisało to dlaczego tak ma być w tym które ktoś wyżej przedstawił. Polska kraj ZAGADKA... 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 23:29
  •  

#9922 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 06 wrzesień 2016 - 17:29

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Może tylko się pochwaliła ze ma poprawki a skąd wiesz ze prawdę mowil. Nikt noemowil ze ciężko ciągnik dostać. On niebyl tylko punktowany. No i osoba ktora wczesniej brala ciągnik nie mogla skladac jeszcze raz na traktor. Wiec jesli ktos naskrobal dużo punktów i wczesniej nie bral ciągnik to bez problemów można bylo składać

#9923 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 06 wrzesień 2016 - 18:24

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Zapewne ma znajomości w agencji i rozpatrując jego wniosek w pierwszej kolejności w poprzednim prowie sąsiad był kilkaset miejsc po mnie a za nim ja dostałem poprawki to o już zwrot kasy dostał. Niestety kumoterstwo tak było jest i bedzie

Edytowany przez KARGO, 06 wrzesień 2016 - 18:53.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9924 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 18:33

nie wiem jak w tym prowie, ale w starym było tak w niektórych OR(warszawa na 100%) że dzielili pulę wniosków na kilka mniejszych każdy pracownik dostawał swoją działkę, i jak dostał np. z przedziału 800-900 to były sytuacje że ktoś z 800 miejsca miał wcześniej wniosek ogarnięty niż ten z 80...

Edytowany przez PATr, 06 wrzesień 2016 - 18:34.

#9925 Share martinoss

martinoss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 18:37

Różne osoby dostają do rozpatrzenia w ARiMRze wnioski i pewnie w różnym tempie się z nimi wyrabiają. Dzwoniłem do pomorskiego, to gość się pytał o imię i nazwisko i powiedział, że kto inny weryfikował mój wniosek. Więc pewnie osoby z końca mogą dostać poprawki przed tymi u góry bez żadnych znajomości.

Zresztą pomorskie to inna bajka, bo tam praktycznie nie wysłano żadnych poprawek. Dzwoniłem tam dwa razy, to za drugim usłyszałem, że wiele osób było na urlopach i proszę cierpliwie czekać. Zaraz zaczną im się kolejne nabory na przetwórstwo, przekazywanie gospodarstw i wypłacanie dotacji bezpośrednich i jak wtedy chcą się z tym wyrobić? Średnio to wszystko zorganizowane.

#9926 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 18:49

U mnie w starym prowie na mgr, babka która prowadziła wniosek poszła na urlop macierzyński po podpisaniu umowy(złożyłem papiery o aneks i czekałem z 2 miesiące, później jak już się dowiedziałem co i jak i że nie wróci bo dostała zwolnienie od lekarza to kolejne dwa miesiące czekałem aż ktoś przejmie wniosek i doprowadzi to do końca, po tych dwóch miesiącach jak nikt nie raczył tego zrobić, pogadałem ze znajomym który znał kilka osób na odpowiednim miejscu i wystarczyło mu dwa dni aby znalazł się ktoś kto przejmie po niej mój wniosek, po tygodniu miałem już podpisany aneks także nie tylko w pomorskim takie cuda się dzieją, warszawa też ma swój świat...

#9927 Share martinoss

martinoss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 18:51

No niestety Panowie (i Panie), poza cierpliwością nic nam nie pozostaje, chociaż mnie to zaczyna denerwować, bo to jest potężny nabór, niedługo zaczną im się kolejne i nawet nie chcę wiedzieć, jak to będzie wyglądało...

#9928 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 06 wrzesień 2016 - 19:01

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych w arimr maja motto ze robota nie zając...W bwi bialystok za kazdym razem gdy ich odwiedzalem wiecej osob chodzilo z kubkami po kawe niz z dokumentami w sekretariacie a tylko dwie przyjmowaly interesantow.A jak juz wchodzisz bez zawolania to wielkie sprucie bo jak to tak mozna.Stoj i czekaj na znak jasnie Pani.Kiedys pilnie bylo mi trzeba dokumentow z powiatowki a pracownica olala mnie twierdzac ze najwczesniej za 3 dni przyjdz Pan.Rozmowa z kierownikiem i za pol godz przyniosla z przeprosinami to o co prosilem.Niestety ww wszystkich urzedach zwiazanych z rolnictwem wykorzystuja niesmialosc niepewnosc i brak obycia prostych ludzi ze wsi zamiast im pomoc.Na szczescie powoli sie to zmienia.

#9929 Share martinoss

martinoss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 19:07

Kiedyś tata składał wniosek na SAPARD to do niego przyjeżdżali za darmo mu pomagać wypełniać wniosek, dziś wisi kartka - "Zabrania się pomagać w wypełnianiu wniosków!!". Pytanie - my dla nich, czy oni dla nas? Teraz widzę, że w pomorskim zaktualizowano listę, ale niewiele się zmieniło. Pozostaje czekać. Życzę Wam w tym burzliwym temacie, żebyście po zimie wjeżdżali już na pole nowym sprzętem, najlepiej wszyscy.

#9930 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 19:10

PATr nie gadaj głupot że urlop i macierzyńskie to temat tabu i beneficjenci pod ta osobą są skreśleni.. czy też maja przechlapane. Tak ci się trafiło i tyle w temacie, wniosek się zawieruszył lub po prostu trafiał z rąk do rąk. W pierwszym etapie MGR z 2007-2013 miałem identycznie. Macierzyńskie, druga osoba na urlopie a na koniec przenieśli wniosek do innej placów, a to wszytko trwało i trwało.

Jeśli jest się w takiej sytuacji, najlepiej udać się osobiście do placówki i dostać się do pokoju kierownika. Zazwyczaj ta osoba niemalże od reki załatwia taki problem i wyznacza osobę która się zajmie danym wnioskiem.

kolejną niedorzecznością którą tu przeczytałem jest podejrzewanie sąsiada o znajomości w arimr bo dostał poprawki jako pierwszy mimo to że na liście jest dalej...

To jest proste jak budowa cepa. załóżmy że jest 1000 wniosków i dziesięciu rozpatrujących. Każdy z nich dostanie po 100 wniosków. I każdy z nich w pierwszym miesiącu wysyła po 10 poprawek. 

Czyli pierwsza osoba wysyła od 1 do 10

Druga osoba wysyła od nr. 100 do 110

dziewiąta osoba wysyła od nr. 900 d0 910

i takim sposobem osoba z nr. 15 czyli czołówka list nie dostanie jeszcze poprawek mimo to że osoba z nr. 907 dostała poprawki.

Tak bardzo ogólnikowo ale mniej więcej to w ten sposób wygląda, nie ma co panikować. Cierpliwość.

A z tym co ktoś pisał że przesyłają pisma od razu dla tych co kasy nie starczy to paranoja. W kulki sobie polecieli, kiedyś to po kilka razy listę przedłużali.

Jedyny plus tego to że wszystko będą mieli zaplanowane i będą podawać raz i od razu poprawne informacje np. o tym ile dostało a ilu musi składać następny raz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9931 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 19:21

w rozporządzeniu jest napisane że wymóg 50% dotyczy następnych naborów, ale to jest na razie tylko projekt chociaż nie liczyłbym na zmianę tego 

Aha czyli teraz można wejść w eco z iloma arami się chce a 50% jeżeli by się chciało wsparcie tak?.potrzebuję certyfikat eko do kontraktacji truskawek., firma która zawsze kupowała 30 % eco i 70 normalnych choć i tak ja odstawiałem im 100% eco i brali bez certyfikatu to teraz  z dnia na dzień odwrócili proporcje na 70 % dostawy z eco. Nie  wiem czy to nagonka jednostek certyfikujących czy coś ale wszyscy dopominają się o eco choć z drugiej strony za ten sam towar ino z papierkiem płacą 2 razy tyle wiec opłacalne na pewno jest.

#9932 Share maniek0987

maniek0987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 20:18

naboru na maszyny w 2017 roku nie będzie, a tutaj macie cały harmonogram na 2017 http://www.minrol.go...-PROW-2014-2020

#9933 Share farmino22

farmino22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo

Napisany 06 wrzesień 2016 - 23:12

Śmiech na sali... miały być dołożone środki z puli MGR z roku 2017, co w świętokrzyskim dało by 30mln euro a oficjalnie przydzielone na ten moment jest 23mln euro. Pytam się, kto odpowiada za takie zaniedbania i robienie z ludzi idiotów?

#9934 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 07:40

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Miały być dołożone, a co powiesz na to, że miały być nabory co roku... udalo się zmienić to i wszystko można zmienić
ja liczyłem na nabór w 2017 z 2016 zrezygnowałem bo z samym ciągnikiem obstawiał bym tyły w podlaskim. Gdyby dołożyli dla wszystkich to i tak zeszło by z 3 lata do podpisania umowy, a tak w przyszłym roku ogarnę sobie ciągnik, a na mgr maszyny punktowane wybierzemy i konkurencja będzie chyba mniejsza, ekologów też będzie mniej... nie wspominając o tym, że przez 3 lata zmienią się dwa razy normy emisji spalin i modele, co za tym idzie również i ceny
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#9935 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 476 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 07 wrzesień 2016 - 07:41

3xx poprawki przyszły. Spokojnie, będą cały czas przesuwać pieniądze z innych działań i z kolejnych lat. Do tej pory były tylko zapowiedzi przesunięć, teraz trzeba przelać to na papier. To jest arimr i to wymaga czasu. Robota nie zając. Następny nabór będzie najwcześniej 2018, obstawiam, że 2019 i to będą resztki. Z obecnego naboru dostaną wszyscy, co uzupełnia wnioski.

#9936 Share Piwo111

Piwo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 09:41

Jak oglądaliście Agrobiznes to minister rolnictwa jasno powiedział , że kazdy dostanie tylko kwestia czasu. Przesuną pieniądze z przyszłych naborów i innych działań i znajdzie się kasa. Ale trzeba czekać . Tylko denerwujący jest brak zielonych list... niech to ruszy przynajmniej to jakoś już bedzie leciało. 

#9937 Share SlawekSS86

SlawekSS86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 10:56

Tą wypowiedź masz na myśli?

"- Jeśli chodzi o komponent na maszyny i ciągniki, technologie produkcji to były koperty wojewódzkie – przypomniał wiceminister. - Co zrobiliśmy? W pierwszym podejściu jak policzyliśmy na ile z tych wniosków wystarczy środków, to okazało się, że z 29 tys. wniosków wystarczy na 8-9 tys., czyli 20 tys. osób odeszłoby z kwitkiem i byłoby niezadowolonych. Nie może tak być. Po głębokich analizach, obecnie jest czas, żeby spokojnie zmienić rozporządzenia wykonawcze do komponentu D. Chcemy, aby 20 tys. wniosków – było rozpatrzonych, czyli mówiąc najprościej – dodajemy środków finansowych z kolejnych naborów do komponentu D. To ma sens. Wiadomo, że z  wniosków jeszcze trochę wypadnie. Zatem jest duże prawdopodobieństwo, że większość rolników będzie usatysfakcjonowana. Ale uwaga – coś za coś. Za rok na komponent D nie będzie naboru.

Z dyskusji wynikało,  że "wypada" nawet 20-30 proc. wniosków.

- Mówiłem, że do 31 grudnia musimy mieć pewną pulę wykorzystanych środków na koncie, ze względu na ramy wykonania, przyjęte w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich, jeśli tego nie zrobimy mamy problem. Tutaj wszystko jest tak powiązane. Stąd też ta zwiększona pula."

Sęk w tym, że to co planują zmienić na papierze zaczyna się nie pokrywać z tym co zapowiadali... Bo na papierze jasno stoi, że po zmianie wystarczy środków dla około 13 tysięcy beneficjentów. Może zamierzali rozpatrzyć 20 tysięcy wniosków i mają nadzieje, że z nich wypadnie 30 % :)

Być może to nie jedyne podejście do zwiększenia puli, ale miło by było gdyby poinformowali rolników co tak naprawdę zamierzają robić z tym dalej. Wtedy nie byłoby naszego gdybania. Pewnie okaże się, że po prostu odwlekają złe wieści -  połowa nic nie dostanie i musi czekać na 2018 rok.

#9938 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 07 wrzesień 2016 - 11:13

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A czy z sektorow A.B.C juz przesunęli cos pieniędzy na sektor D?

Z jakiego dnia ta wypowiedz ministra?

I dlaczego niby 30% wniosków odpada

Edytowany przez Macius, 07 wrzesień 2016 - 11:21.

#9939 Share Piwo111

Piwo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 12:42

Może wzieli pod uwage ekologów ? którzy z maszyn ledwo co uzbierali 1,5 pkt albo i nie i przystąpili do " ekologi " mając 7 pkt ? Jeśli by wycofali sie z ekologi wracają do 1,5 pkt albo i nie i wtedy może i odpada " te 30 % "

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9940 Share Saperxxx

Saperxxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 13:17

W Wielkopolsce obecnie jest weryfikowanych 300 wniosków.