rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

RafaKdziela    443

Nie myślałeś o napisaniu książki SF?

 

Ból d. tych co nie weszli w ekologię widzę trwa nieustanne, a dzisiaj poprawki z maz. 183x i zgłoszenie do jednostki certyfikującej ekologów załączone do wniosku widać wystarczyło bo w dzisiejszym piśmie nie ma o tym ani słowa a 4 pt. naliczone :D

 

Dzięki za podpowiedź .Ja te słowa jedynie powtarzam ,które padły w rozmowie mojej z posłem z ekipy rządzącej .Takie przymiarki są ,a jak będzie to się okaże .Punktów które dostałeś ,czy inni ,którzy dostaną to nik ich wam nie zamierza odebrać :) .Piszę o głównym założeniu zmian w programie ekologia ,które chce wprowadzić ministerstwo .

Ja nie mam czego Tobie kolego zazdrościć ,bo sam jestem na etapie realizacji modernizacji i przymiarki są do podpisania umowy ;)

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusz    0

a wiecie moze czy mozemy robic zmiany w biznesplanie  po podpisaniu umowy chodzi mi o zakupy maszyn np. jednej nie kupic a tą kase przerzucić na drugą podaną wczesniej w biznesplanie tylko lepiej wyposażoną i droższą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alan123    0

To nie rozumie ja mam 5.5 i 180x teraz etap poprawek to pewnie polecę z 500 miejsc do tyłu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Koledzy czy macie może w planach na modernizację zakup rozrzutnika z Metal-Fachu 267/1 -6 ton ? a jak tak to za ile ?

 
817548821_1_1080x720_rozrzutnik-obornika

 


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Damian to i tak słabe miejsce jak na ekologa, za maszyny pewnie punktów nie miałeś?

 

Równe 6 pt za pierdoły typu eko, budowa magazynu itp. oraz jakieś setne pt. za agregat do uprawy bezorkowej którego wartość we wniosku to 30 tys zł, a wniosek na całą pulę, jak kto chce to niech policzy ile miałem pt.

 

A do dopłat bezpośrednich dopiszą że każde gospodarstwo po 2018 ma mieć wielbłąda......Ale coś tam dłubią   http://pliki.agrofoto.pl/i/06/19/26/061926_940.jpg

No i co to tu wklejasz? Co z tego wynika i jest związane z eko po 2018 roku?

 

Dzięki za podpowiedź .Ja te słowa jedynie powtarzam ,które padły w rozmowie mojej z posłem z ekipy rządzącej .Takie przymiarki są ,a jak będzie to się okaże .

Zmień dilera, tyle ci powiem. Bo wywody o twojej rzekomej znajomości posłów ministrów itp. nikogo nie ruszają.

Po drugie takie rzekome przymiarki są tylko rzekome i takie też zostaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Damian co się czepiasz .Nawet ,jak bym podał Tobie nr tel do Pawła i tak dla Ciebie to nic nie zmieni ..Ty nie jesteś znawcą całego Świata !.Oby wszystkim szczęście dopisało w modernizacji i zrealizowali swoje plany .Tobie też tego życzę :)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie czepiam się bezpodstawnie. Jak ktoś próbuje błysnąć jakimiś idiotyzmami to ciężko przejść obojętnie...

No jak ty sobie to wyobrażasz, bo 10 łobuzów na MGR zadeklarowało lewe 2 ary eko, to w 2018 roku skarcimy za to wszystkich poważnych ekologów z całej PL którzy mają w koło domu 2 ha ekologicznych truskawek oraz 10 ha konwencjonalnego żyta pod lasem? I o tym wszystkim dowiadujemy się na forum nie ekologów którzy trzęsą się z powodu bata jakiego na nich kręcą tylko na forum MGR.

 

I ty nie dostrzegasz w tym nic dziwnego, nie rozumiesz mojego zażenowania twoimi wywodami? Uważasz że to ze mną jest coś nie halo a nie z twoimi donosami? Tak? Wiec podtrzymuję - zmień dilera.

 

Ja mogę podać ci nr. do cioci makreli i co to oznacza?

To jest właśnie zabawne. Że usilnie próbujesz udowodnić swoją znajomość z jakąś miejscową szychą i tak się zapędziłeś w tym udowadnianiu że nie dostrzegasz tego kiczu jakim nas raczysz. Rozgarnięta osoba zrozumiałby że przechwalanie się znajomościami jest śmieszne nie zależnie od tego czy mówi prawdę czy zmyśla. Po prostu takie przechwałki to dno i 2 metry mułu. Łapiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Mi się wydaje, że skoro podpisuje umowę na 10ar malin, że utrzyma to w eko przez 5 lat to ta umowa jest wiążąca zarówno w jedną jak i drugą stronę. Tyle zadeklarował i tyle musi utrzymać.

Dostajecie dofinansowanie 50-60%, zwrot vatu i bierzecie taki szajs o którym wszędzie głośno, kolega po 50 kursach musiał ogniwa w łańcuchach wycinać, nie wspomnę o odkrecajacych się kołach, za 5 lat będzie złom. Nie szkoda kasy? Gdyby mi nie chcieli nic lepszego przyznać to wolałbym dalej tłuc 4.5 tonówke


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Damian z Tobą nie da się rozmawiać ,bo atakujesz każdego ,kto cokolwiek innego powie niż ty .Uznajmy ,że nic nie mówiłem ,a czas pokaże co będzie się działo w tej ekologii .Ja sam rozwijam gospodarstwo metodami ekologicznymi i nie biorę za to kasy tym bardziej punktów ,a i tak załapałem się na modernizację  :).

pedro2 kolego piszesz o Metal-fachu -6 tonowym ?

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

Równe 6 pt za pierdoły typu eko, budowa magazynu itp. oraz jakieś setne pt. za agregat do uprawy bezorkowej którego wartość we wniosku to 30 tys zł, a wniosek na całą pulę, jak kto chce to niech policzy ile miałem pt.

 

No i co to tu wklejasz? Co z tego wynika i jest związane z eko po 2018 roku?

Tematem jest PROW 2014-2020 to niby czemu musi być związane z eko po 2018 ?Nie wszyscy przyczepiają sie tu do do ciebie i do eko ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Metal fach nie jest znowu taki najgorszy.Kolega ma 8t 5 lat 100sztuk bydła i nic tam sie nie dzieje, jakies łozysko mu poszło farba nawet całkiem całkiem dał chyba 52tys to nie ma co narzekac. Nawet jak łańcuch wymienisz to ile wydasz 600zł plus belki  i znowu tłuczesz parę latek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper111    1

Witam pisał ktoś zapytania ofertowe, jak wygląda potwierdzenie zapytania ofertowego jak mam 6 maszyn u jednego dilera to muszę 6 potwierdzeń by mi podbił czy starczy jedno, tak samo jak robicie z wynikiem postępowania ofertowym, dajecie kartkę nie wypełniona aby pieczątkę podbił że otrzymał a potem wpisuje się. ktoś podpowie jak szybko załatwić postępowanie ofertowe by było dobrze wykonane!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Z ODE-rami nie jest tak źle ,jak się je omija .

 

Wszystkiego dobrego na ten nowy rok .Udanego sylwestra i wytrwałości w dążeniu do realizacji planów ,a tym bardziej do realizacji modernizacji .

Nie mierz wszystkich jedną miarką koleżko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmat13    2

Dajcie już sobie spokój z tymi ekologami i bardziej obwiniajcie urzędników i rządzących danymi resortami. Proponuje przeczytać artykuł z TopAgrar 12.2016 pod tytułem "Mizerne wykorzystanie PROW"

Cytuje kawałek:

"W sztandarowym działaniu, dotyczącym modernizacji gospodarstw rolnych, podpisane przez ARiMR umowy opiewają na 3,78% dostępnych środków (choć dzięki tegorocznemu naborowi w obszarze "D", złożone wnioski opiewają na 64% dostępnej puli  pieniędzy), a wypłacona rolnikom pomoc to zaledwie 0,05% budżetu tego działania!" 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Nie mierz wszystkich jedną miarką koleżko

 

Życzenia na Nowy Rok się nie spodobały czy jak ? bo nie rozumiem ?

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Skoro twoim zainteresowanie jest czytanie książek więc ze zrozumieniem mojego posta nie powinieneś mieć problemów no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Nie podgryzajcie siebie nawzajem, ci którzy weszli w eko jadą po tych, którzy przegapili natomiast ci drudzy jadą po eko "A żebyś musiał oddawac"
Ogólnie m-f nie wiem jakie tam modele mają, ten u nas ma 8t też brał na mgr i teraz żałuje. Nie chodzi o dokładnie ten model czy markę, dostajecie duże dofinansowanie i można pomyśleć o lepszym sprzęcie. Nie mówię żeby zaraz same pichony i annaburgery, ja też obornika dużo nie mam 500t rocznie, ale jak będę brał to wolę 3 maszynki konkretne niż 7 ciulowatych. Nie jest to żadna opinia, ze polski szrot itd. Bo zaraz mnie zlinczujecie po prostu mgr to okazja żeby kupić porządny sprzęt, na który z własnej kieszeni ciężko nam wyłożyć pieniądze rzędu 100tyś rozrzutnik. Weźcie też pod uwagę za ile to uda się sprzedać za kilka lat bo nikt tego nie chce.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niepokorny    3

Jak tam z przesunięciami środków szykuje się coś czy narazie cisza? Na początku wiceminister zapowiadał, że dostaną prawie wszyscy, a teraz nawet połowa nie łapie się na środki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

W 2018 to ma byc PROW na produkcje nielegalnego bimbru,bo w polsce znacznie spadla jego produkcja i bruksela wydala nowy dekret ,info prosto od przewodniczacego parlamente europejskieg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

O to jest konkretna informacja ;) trzeba poprawic recepturę zacieru :) tylko mam nadzieje ze na taki prawdziwy samogon powyzej 50 % a nie marne wyroby wodkopodobne:'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj