rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Kula07    163

A kto powiedział że teraz tak mówił a nie w trakcie naboru?

Chcecie to się dowiadujcie ja bez ekologii.

Składałem goly wniosek ostatniego dnia aly sie zalapac i juz jestem po umowie w trakcie ofertowania a to dlatego ze robi mi to gosc ktory wszystko ogarnia.

 

Niech sie wypowie ktos kto z ekologia ma juz maszyny na podworku.

Ile jest pkt za ekologie?

Musiałbyś przejrzeć ten temat bo wypowiadali się już chłopcy którzy podpisali umowy będąc w ekologi.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

To sobie znajdź jak Ci potrzeba. O dotacje ktoś się stara a rozporządzenia nie może sobie znaleść. Komu trzeba to znajdzie.
Z tesztą napisałem że trzeba to spr bo ręki nie dam sobie uciąć więc nie widze problemu.
Przynajmniej wiecie na co zwrócić uwagę, żeby być pewnym

Kula tylko czy wypowiadali sie że na pewno nie będą musieli mieć jej potem na całej pow? Bo takiego wpisu nie widziałem a śledzę.

Ja tutaj noc nie muszę udowadniać chodzi mi tylko o to że mówiła to osoba która w tym siedzi z tamtej strony to chyba coś wie.

Mlodego rolnika juz zakonczylem niby wszystko mialem w paluszku jak to sie mowi i przeciez biuro mi prowadzilo a jednak na sam koniec po 5 latach bym sie prawie wkopal bo nie wiedzialem i nikt mi nie powiedzial ze mlody rolnik od dnia otrzymania pomocy przez 5 lat nie moze nic kupic na współwłasność nawet jezeli zakup jest z pieniedzy prywatnych.

Edytowano przez RolnikMati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chłopie nie pisz po pijaku na forum. Bełkot nic więcej. ekologi nie trzeba mieć na całe gospo. wystarczy np. 20 arów eko malin a pozostałe 100ha zboża z opryskami, a z tym młodym rolnikiem i zakazem kupowania na współwłasność też popłynąłeś daleko. Mniej pij, więcej śpij taka rada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

 

Jakby ze współwł było inaczej to bym nie musiał z wniosku wyrzucać 10ha. No ale co babsko co spr mgr może tam wiedzieć. Pewnie mało śpi i dlatego tak mi powiedziała

Edytowano przez RolnikMati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

O dotacje ktoś się stara a rozporządzenia nie może sobie znaleść taki przedsiębiorca rolny? Komu trzeba to znajdzie.

Ty widać też nie wiele wiesz. Nie pamietam dokladnie, chyba, chodziło mu pewnie.

Jak tobie trzeba to poszukaj,

Chlopaku zachowujesz się jak rozpuszczony gimnazjalista, skoro głosisz takie nowinu na forum to potwierdź. Bo twoje pierdolamento "mi się nie udało wejść to niech wszystkich eko zlicytuja" może wywołać zamieszanie, potwierdź co zacząłeś. Ja nie muszę szukać, bo wiem dokładnie na jakich zasadach było eko.

Rozbroiłeś mnie tym zdaniem "Nie pamietam dokladnie, chyba, chodziło mu pewnie." :D kolorowych snów twoja pora już chyba dawno minęła

 

Proszę jaka miła wiadomość:

 

Idz spać oborowy bo rano do gnoju

RolnikMati 23:42

Dostanuesz wóz to może od wideł sie oderwiesz

 

 

Nie skomentuję tego bo brak słów.

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Spreparowana wiadomość. Jutro się tym zajmę. Poprawione. Nie zaśmiecam już forum. Jutro się dowiem czy miałem z ekologią rację czy nie i dam znać jak to dokładnie jest bo będziecie się bez końca czepiać

Edytowano przez RolnikMati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

To się jeszcze okaże, zablokowałeś wiad i usunąłeś żebym Cię nie zaraportowal :)
Nie wiem po jakiemu piszesz, ale chyba chodzi o spreparowana?
Na szczęście są osoby, które ja odnajdą

Konkretne rozporządzenie co do eko podaj, nie zapomnij. Tutaj mozesz szukac:
dziennikustaw.gov.pl
minrol.gov.pl

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

jeżeli hodzi o eko to prawo nie działa wstecz więc ci co sie załapali nie będą obsługiwani jako całe gospodarstwo i ktoś tu głosi herezje 

RolnikMati z tym to walnołeś jak dzik w sosne i jeszcze nie masz czelności sie przyznać do swoich bajek i chamstwa

 

 

Idz spać oborowy bo rano do gnoju

RolnikMati 23:42
Dostanuesz wóz to może od wideł sie oderwiesz


już na tym forum była taka męda co narobiła zamieszania i na PW wyzywała użytkowników AF ale naszczęście już od jakiegoś czasu nie widuje tej słynnej osoby M.......us bo jak ktoś nie ma nic ciekawego do napisania niech wogóle tego nie robi bo ciężko sie czyta ten bełkot nie poparty faktami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kip    2

Jakby ze współwł było inaczej to bym nie musiał z wniosku wyrzucać 10ha. No ale co babsko co spr mgr może tam wiedzieć. Pewnie mało śpi i dlatego tak mi powiedziała

Kolega świadomie lub nie wprowadza wszystkich w błąd. Żeby dostać 4 pkt. za ekologię wystarczyło mieć nawet tunel 2 na 2m z ekologiczną uprawą i mieć na czas zarejestrowane gospodarstwo w ekologii i otrzymać certyfikat o konwersji. Po podpisaniu umowy nie trzeba mieć całego gospodarstwa w ekologii tylko to co się zadeklarowało i utrzymać to przez cały okres. W nowym naborze słyszałem że  planują lub już zaplanowali by za ekologię mieć punkty trzeba co najmniej mieć połowę gospodarstwa w ekologii. Punkty za ekologię to nie to co punkty za maszyny przyczyniające się do ochrony środowiska popularnie opisywane jako ekologiczne. Ja bez ekologii miałem tylko 4 pkt. i coś za opryskiwacz więc ekologia pozwoliła mi się załapać na zwrot i być wysoko na liście. Ci co budowali budynki mogli sobie pozwolić na nie wchodzenie w ekologię lub mieli dużo maszyn na tzw. ekologię lub wprowadzali certyfikat jakości co serdecznie odradzał mi doradca. Kolega w takiej samej sytuacji jak ja już podpisał umowę i w niej nie ma nic o przejściu na pełną ekologię. Ja w pierwszych poprawkach miałem napisane że muszę utrzymać zadeklarowaną powierzchnię w ekologii przez okres trwania umowy i tyle. Więc kolega trochę bredzi nie obrażając nikogo. A wniosek mi pisał były dyrektor ARIMR.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

jeżeli hodzi o eko to prawo nie działa wstecz więc ci co sie załapali nie będą obsługiwani jako całe gospodarstwo i ktoś tu głosi herezje

RolnikMati z tym to walnołeś jak dzik w sosne i jeszcze nie masz czelności sie przyznać do swoich bajek i chamstwa

 

 

Idz spać oborowy bo rano do gnoju

RolnikMati 23:42

Dostanuesz wóz to może od wideł sie oderwiesz

 

już na tym forum była taka męda co narobiła zamieszania i na PW wyzywała użytkowników AF ale naszczęście już od jakiegoś czasu nie widuje tej słynnej osoby M.......us bo jak ktoś nie ma nic ciekawego do napisania niech wogóle tego nie robi bo ciężko sie czyta ten bełkot nie poparty faktami

Ta Meda woli zadzwonic do Arimr lub jakis mądrych doradców i miec pewne info niż czytać wasze wypociny. Krzysztof1987 nie spinaj tak tylko bo ci zylłka strzeli Edytowano przez Macius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kip    2

Jakby ze współwł było inaczej to bym nie musiał z wniosku wyrzucać 10ha. No ale co babsko co spr mgr może tam wiedzieć. Pewnie mało śpi i dlatego tak mi powiedziała

 

Co do współwłasności to jeśli ktoś brał młodego rolnika to w modernizacji nie mógł podać pola we współwłasności bo młody rolnik nie mógł założyć gospodarstwa z polem we współwłasności. Jeśli młody zachodził na modernizację nie można było podawać współwłasności Dopiero kiedy młody rolnik się zakończy może to zrobić. Mój doradca o tym wiedział od samego początku jak rozmawialiśmy o warunkach naboru więc mój kolega nie miał z tym problemu tak ja ty. Zmień doradcę bo wcale nie jest taki boski jak o nim piszesz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

I już znów zaczęła się Wielka nagonka na ekologów heh :-)Ja mam w EKO tylko użytki zielone(23ha). Umowa podpisana, postępowanie ofertowe zakończone, maszyny zamówione :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Pytałem się jak to jest z tą ekologią.
Otóż można mieć np tylko 10arów i możliwe że wszystko przejdzie, ale może i nie ponieważ przepisy są noejednoznaczne a nie tyle przepisy co ich interpretacja. Takze prawo nie dziala wstecz i nie musi bo juz jest a interpretacja dopiero bedzie. I chodzi tutaj o stan na zakonczenie mgr czyli po 5 latach
Moze w innych wojew. Inaczej to widza ale lubelskie i arimr na Elizowce na szkoleniach odr-ów i innych podmiotów odradzała takich praktyk bo sami nie wiedzą jak to jeszcze z tym będzie. Kto robił wniosek w odr to wszedzie odradzali ekologii zeby miec pewność, natomiast np pan A. B. wkładał wszystkim w program 10 arów pod lasem żeby zgarnąć jak największą kasę. Jak coś to on i tak nie będzie oddawał.
Tutaj na forum wszystko ładnie każdemu dobrze wszystko wychodzi tylko soę pytam gdzie te wszystkie setki osób które oddały z różnych programów pieniądze w ostatnich latach? Myślicie że życie to forum, każdy mówi tylko o happy endzie?
Człowiek chce wam powiedzieć o co się dopytać żebyście wyszli z tego jak trzeba, bo przecież pisałem że pewnosci nie ma a wy jak koguciki. Tutaj zgasicie mało prawdopodobne mozliwosci a potem co 50 osoba odda tyle ze juz na forum tego nie znajdziemy.
Robcie jak chcecie, wasze pieniadze. Niech nam wszystkim wszystko wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Proszę moderatora o interwencje, przepraszam ze publicznie na forum pisze, proszę usunąć post po przeczytaniu. @RolnikMati jest sprytny wczoraj edytował wszystkie posty w taki sposób żeby nie dostać ostrzeżeń, pojawiły się teksty żeby każdy sprawdził bo nie jest pewien. gdzie wcześniej stanowczo obstawał za swoim zdaniem i wprowadzał innych w błąd. Dostałem wiadomość, która tutaj pokazałem, napisałem posta po czym chciałem odpowiedzieć i w skrzynce nie było po niej śladu. Nawet gdyby ją usunął to u mnie powinna być. Podejrzewam, że mógł włamać się na moje konto bo jak inaczej to wytłumaczyć, że wiadomość znika bez śladu? Bardzo proszę o szybką reakcję

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Powiem tak  co ja słyszałem w radiu jakiś spory czas temu. Była właśnie mowa o założeniach do projektu o gosp. ekologicznych podkreślam to tylko plany do ustawy. Mowa była w tej audycji że gospodarstwa posiadające ten certyfikat będą musiały (jeżeli swoje gosp. maja po części w eko) dążyć do przekształcenia całości gosp. w eko. Jeżeli jednak gospodarstwa nie będą się stosować do tego certyfikat nie będzie przydzielany na nic.

 

Więc własnym tokiem rozumowania: może i prawo nie działa wstecz ale jeżeli przepis wejdzie w życie w okresie jaki zakłada biznesplan mgr to te gosp. nie będą miały wyboru. Znając życie to i tak to nie wejdzie więc ekolodzy mogą spać spokojnie  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kip    2

Powiem tak  co ja słyszałem w radiu jakiś spory czas temu. Była właśnie mowa o założeniach do projektu o gosp. ekologicznych podkreślam to tylko plany do ustawy. Mowa była w tej audycji że gospodarstwa posiadające ten certyfikat będą musiały (jeżeli swoje gosp. maja po części w eko) dążyć do przekształcenia całości gosp. w eko. Jeżeli jednak gospodarstwa nie będą się stosować do tego certyfikat nie będzie przydzielany na nic.

 

Więc własnym tokiem rozumowania: może i prawo nie działa wstecz ale jeżeli przepis wejdzie w życie w okresie jaki zakłada biznesplan mgr to te gosp. nie będą miały wyboru. Znając życie to i tak to nie wejdzie więc ekolodzy mogą spać spokojnie  ;)

 

Po części masz rację ale tu raczej chodziło o dopłaty do rolnictwa ekologicznego. Nie mam tu pełnej wiedzy ale teraz jak pamiętam żeby mieć dopłaty do ekologii trzeba mieć chyba minimum 1 ha w ekologii. A chcą zrobić chyba żeby było całe gospodarstwo w ekologii.

 

Co do modernizacji i 4 pkt za ekologie to zacytuję z pisma z pierwszymi uwagami do wniosku z ARiMR w LUBLINIE. Oczywiście trochę to skrócę bo dużo paragrafów ale sens postaram się zachować jak by co napiszę całość:

 

Ponadto informuję, iż we wniosku o przyznanie pomocy zadeklarował Pan uczestnictwo w systemie rolnictwa ekologicznego załączając równocześnie pisemne potwierdzenie daty objęcia gospodarstwa systemem kontroli. w związku z tym otrzymał Pan 4 punkty związane z kryterium uczestnictwa w systemie rolnictwa ekologicznego, mające wpływ na kolejność przyznawania pomocy. Proszę zatem zwrócić uwagę, iż zgodnie z zapisami umowy o przyznaniu pomocy .... i tu paragrafy i opisy....., beneficjent jest zobowiązany do osiągnięcia w wyniku realizacji operacji i utrzymania deklarowanej wartości i sposobu prowadzenia produkcji mającej wpływ na przyznanie pomocy, w tym, w związku z przyznaną liczbą punktów (...), przez co będzie zobowiązany do uczestnictwa w danym systemie jakości przez cały okres realizacji operacji i związania z celem. Zgodnie z postanowieniami umowy o przyznaniu pomocy jednym ze zobowiązań beneficjenta, któremu zostaną przyznane punkty za uczestnictwo w systemie jakości, będzie złożenie wraz z wnioskiem o płatność dokumentów potwierdzających, że beneficjent jest uczestnikiem danego systemu jakości, za uczestnictwo w którym otrzymał punkty podczas ubiegania się o przyznanie pomocy (np. certyfikatu).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Część osób ,które mają te przysłowiowe maliny 10 arów w ekologi na modernizację obawiają się ,że będą dokładnie sprawdzone ,a co gorsze ich gospodarstwa będą musiały dostosować się do nowych przepisów ,które cały czas się zmieniają .Jak ktoś w ekologi spełnił wszystkie wymagania dostanie te 4 punkty .Na ten temat rozmawiałem z moją doradczynią i odradziła mi taki pomysł ,abym wchodził w ekologię .Nie wiem ,jak u was ,ale w moim województwie ekologów sprawdzają dokładnie i z tego ,co wiem będą pod obserwacją dokładną .Moja doradczyni wspomniała mi też o tych nie jasnych przepisach ,które się zmieniają i może być tak ,że się zmienią na waszą niekorzyść .A wedle mnie to od początku powinno być jasne ,że uprawiasz 10 arów malin i tak zostaje do końca programu w ekologii .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

Ta Meda woli zadzwonic do Arimr lub jakis mądrych doradców i miec pewne info niż czytać wasze wypociny. Krzysztof1987 nie spinaj tak tylko bo ci zylłka strzeli

gdzieś ty bywał bo jakoś długo cie nie było na forum razem ze swoim wspaniałym doradcą sie szkoliliście - nie rób tego bo i tak ci to nie pomoże trzeba było sie szkolić rok temu już za puźno

a o moje żyłki sie nie martw ja sobie wspaniale daje rade martw sie o swoje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

bez powodu w rozporządzeniu nie pisali by że te 4 pkt na ekologię będą przyznawane do konkretnego % gruntów rolnych ale TYLKO W NOWYCH  NABORACH, wiedzą doskonale że prawo nie działa wstecz i nie mogę teraz tego zmieć, oczywiście istnieje na to inny sposób bo wystarczy zmienić przepisy dotyczące rolnictwa ekologicznego aby było trzeba mieć jakiś % gruntów ekologicznych i każdy z ekologią popłynie ponieważ modernizacja będzie go zmuszała to bycia w tym systemie, ale czy tak będzie to nikt tego nie wie, na obecną chwilę jest jak jest i 4 pkt należą się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Wystarczy ,że zmienią przepisy i dopiszą kilka ciekawych linijek typu osoby ,które korzystają z programu ekologicznego  o powierzchni do 1ha w  systemie 5 letnim od roku dajmy na to 2018  będą objęte nowymi przepisami zwiększającymi udział do 50 % powierzchni gospodarstwa gruntów ornych w tym systemie do odwołania.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba124567    1

Uwazam ze jednostkom certyfikujacym zalezy w rownym stopniu na tej całej ekologi co nam, przeciez oni maja z tego spore pieniadze ja nawet wszystkich papierkow im nie dostarczylem a zaraz po opłaceniu faktury dostalem certyfikat takze wątpie zeby cos drastycznie chcieli zmieniac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

gdzieś ty bywał bo jakoś długo cie nie było na forum razem ze swoim wspaniałym doradcą sie szkoliliście - nie rób tego bo i tak ci to nie pomoże trzeba było sie szkolić rok temu już za puźno

 

a o moje żyłki sie nie martw ja sobie wspaniale daje rade martw sie o swoje

Oj Krzysiu krzysiu ty jesli kogoś nie obrazisz niezdolujesz to dla ciebie dzień stracony?? Idź sie nie wiem wyżyj na krowie albo świni może będzie ci lepiej. I jesli masz cos do mnie pisz na pv a nie szpanujesz swoimi teoriami przed "kolegami" Edytowano przez Macius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wystarczy ,że zmienią przepisy i dopiszą kilka ciekawych linijek typu osoby ,które korzystają z programu ekologicznego  o powierzchni do 1ha w  systemie 5 letnim od roku dajmy na to 2018  będą objęte nowymi przepisami zwiększającymi udział do 50 % powierzchni gospodarstwa gruntów ornych w tym systemie do odwołania.

Nie myślałeś o napisaniu książki SF?

 

Ból d. tych co nie weszli w ekologię widzę trwa nieustanne, a dzisiaj poprawki z maz. 183x i zgłoszenie do jednostki certyfikującej ekologów załączone do wniosku widać wystarczyło bo w dzisiejszym piśmie nie ma o tym ani słowa a 4 pt. naliczone :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

A do dopłat bezpośrednich dopiszą że każde gospodarstwo po 2018 ma mieć wielbłąda......Ale coś tam dłubią   http://pliki.agrofoto.pl/i/06/19/26/061926_940.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj