rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wojtu    2

Wnioskował ktoś o wóz paszowy? Jak podchodzą do większej pojemności 1-2m3 "na zapas" np na powiększanie stada?

Czy da się im wytłumaczyć, że wóz miesza najlepiej gdy jest wypełniony w 3/4 pojemności?

Jak myślicie czy wycinak szczękowy uda się podpiąć pod wyposażenie obory? Niby typowy osprzęt ładowacza, ale jednak nic innego nie wykonuje poza pracą w oborze

 

w każdym województwie podejście indywidualne, ale w Wlkp nie traktują tego jako wyposażenia obory, bo nie jest trwale z nią " związane " podobnie jak ładowarka. wyposażenie obory to hala udojowa, stacja zadawania pasz ... ale tego pisać chyba nie muszę. Jeśli chodzi o paszowóz to próbuj..... nie odpuszczaj ... mają parcie z góry na podpisywanie umów to w końcu pękną.... powodzenia ;)

Już wiem skąd wziął się Twój Nick. Prawdziwy znafca z Ciebie.

 

f*ck.... ale się uśmiałem, prawie spadłem pod biurko heheheh:) a "znafca" i tak nie załapał heheh:)

no przecież w wlkp najwyższy średni zwrot ok 260tys przy chyba 206 w skali kraju

 

ale o czym to świadczy ??? jak robisz budowę ( inwestycje w środki trwałe)  w obszarze D to limit i tak zostaje 200 tys. to co napisałeś świadczy tylko o tym że nie wszyscy składają w obszarach ABC i wnioskują o więcej niż 200 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znafca    5

w każdym województwie podejście indywidualne, ale w Wlkp nie traktują tego jako wyposażenia obory, bo nie jest trwale z nią " związane " podobnie jak ładowarka. wyposażenie obory to hala udojowa, stacja zadawania pasz ... ale tego pisać chyba nie muszę. Jeśli chodzi o paszowóz to próbuj..... nie odpuszczaj ... mają parcie z góry na podpisywanie umów to w końcu pękną.... powodzenia ;)

 

f*ck.... ale się uśmiałem, prawie spadłem pod biurko heheheh:) a "znafca" i tak nie załapał heheh:)

 

ale o czym to świadczy ??? jak robisz budowę ( inwestycje w środki trwałe)  w obszarze D to limit i tak zostaje 200 tys. to co napisałeś świadczy tylko o tym że nie wszyscy składają w obszarach ABC i wnioskują o więcej niż 200 tys.

 

budowa w D - 500 tys. zwrotu

chłopie jak ty takich rzeczy nie wiesz to nic tu już więcej nie pisz

 

Wóz paszowy jest wyposażeniem obory!!! Wóz sobie możesz również rozliczyć w abc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

Wnioskował ktoś o wóz paszowy? Jak podchodzą do większej pojemności 1-2m3 "na zapas" np na powiększanie stada?

Czy da się im wytłumaczyć, że wóz miesza najlepiej gdy jest wypełniony w 3/4 pojemności?

Jak myślicie czy wycinak szczękowy uda się podpiąć pod wyposażenie obory? Niby typowy osprzęt ładowacza, ale jednak nic innego nie wykonuje poza pracą w oborze

a nie mozesz tego zalatwic z producentem wozu paszowego?? Tzn dogadac sie zeby zrobil większy a w dokumentach bylo mniejszy ?? Zmam pare osob kyore tak zrobiły w wczesniejszym naborze i przeszlo bo agencja spr tylko tabliczke i dokumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Tez jestem ciekawy jak agencja podchodzi do wozu paszowego bo biore 2,5m3 wiekszy niz mialem we wniosku i sa 2 opcje. 1 dostaje wiekszy woz z tabliczka mniejszego ale w razie kontroli jak by ktos chcial to zmierzyc to robie to na wlasne ryzyko. 2 opcja to przecinaja mi paszowoz w tym miejscu zeby ,mial pojemnosc taka jak we wniosku i  daja nadstawke jak opcje dodatkowa tylko wtedy ok 1,5tys drozej. I zastanawiam sie ktora opcje wybrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

@krzychuuuuu pierwszy sposób powinien zdać egzamin, bo wiem że takie rzeczy przechodzą, tylko gorzej jak dla 99 osób to przejdzie a u ciebie ktoś zechce zmierzyć objętość lub wymiary i nie będzie się zgadzać? Ja bym dopłacił te 1,5tyś bo tak na prawdę to będzie Cię to kosztować tylko 700-800zł więcej po zwrocie a z nadstawki łatwiej jest się wytłumaczyć niż ze złej dokumentacji i objętości wozu. Potem może być więcej problemów niż to wszystko jest warte


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

witam koledzy, jak się miewa sprawa z rozpatrywaniem w Lubelskim miał ktoś jakiś odezw z agencji nie dawno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtu    2

budowa w D - 500 tys. zwrotu

chłopie jak ty takich rzeczy nie wiesz to nic tu już więcej nie pisz

 

Wóz paszowy jest wyposażeniem obory!!! Wóz sobie możesz również rozliczyć w abc

 nie do końca tak jest jak napisałeś limit nie zwiększy się w przypadku budowy garaży, utwardzenia terenu; zwiększenie limitu obejmuje tylko inwestycje związane z budową lub przebudową budynków inwentarskich i/lub magazynów paszowych - bądź precyzyjny "znafco" i nie unoś się tak wysoko heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

rozwoj w tym sensie ze se maszyny wymienie na nowe no i kupie te ktorych nie mam, wynajmuje...

rozowj wg mnie to byloby to ze wyloze te pieniadze i zaczne wiecej zarabiac,

a nie ze ja na te maszyny jeszcze bede musial niezle glowkowac jak zarobic....

 

Z drugiej strony wieczny remont starych maszyn też nie jest taki ciekawy i za darmo . Kiedyś trzeba będzie je wymienić a za dobre używane trzeba dać nie mniej niż za nowe ze zwrotem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@krzychuuuuu pierwszy sposób powinien zdać egzamin, bo wiem że takie rzeczy przechodzą, tylko gorzej jak dla 99 osób to przejdzie a u ciebie ktoś zechce zmierzyć objętość lub wymiary i nie będzie się zgadzać? Ja bym dopłacił te 1,5tyś bo tak na prawdę to będzie Cię to kosztować tylko 700-800zł więcej po zwrocie a z nadstawki łatwiej jest się wytłumaczyć niż ze złej dokumentacji i objętości wozu. Potem może być więcej problemów niż to wszystko jest warte

 

Kolego, nie obraź się że zapytam i traktuj to pytanie jako żart.. Czy ciebie ktoś w dzieciństwie przypadkiem nie prześladował?

Chyba jak ma tabliczkę znamionową i dokumentację że wóz ma np. 5m3 to kto i jakim cudem mu coś zarzuci?

 

A gdyby rolnik chciał kupić faktycznie 5m3 i tak w armir podał, zapłacił postawił na podwórzu wedle swojej wiedzy5m3 a w fabryce pijany Mietek przyspawał by o 30 cm za wysoko i maszyna faktycznie miała by 6m3, ale na tabliczce 5m3 i nieświadomy rolnik miałby za to odpowiadać? No nie żartuj.

 

Jeśli dokumentacja się zgadza, stanu faktycznego nikt rolnikowi nie zarzuci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znafca    5

 nie do końca tak jest jak napisałeś limit nie zwiększy się w przypadku budowy garaży, utwardzenia terenu; zwiększenie limitu obejmuje tylko inwestycje związane z budową lub przebudową budynków inwentarskich i/lub magazynów paszowych - bądź precyzyjny "znafco" i nie unoś się tak wysoko heh

Ty też napisałeś ogólnie o budowie post wcześniej także też się nie unoś bo spadniesz, a kto mądry składa wniosek na budowe garażu itp... jak za to nie ma punktów rankingowych ani na ochronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtu    2

no jak nie masz hodowli i nie planujesz mieć  to raczej nie zbuduje obory ani magazynu paszowego, a mądry składa na to co potrzebuje i co co przyniesie wymierne zyski a nie tylko to za co są punkty, a punkty można było inaczej zrobić np. 0,1 ha wpuścić w ekologię i już :)

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

a nie mozesz tego zalatwic z producentem wozu paszowego?? Tzn dogadac sie zeby zrobil większy a w dokumentach bylo mniejszy ?? Zmam pare osob kyore tak zrobiły w wczesniejszym naborze i przeszlo bo agencja spr tylko tabliczke i dokumenty.

Producent zapewne nie będzie robił problemu, z roztzutnikiem na mr sami proponowali, że mogą nabic tabliczkę mniejszego modelu. Tyle że wtedy ja ryzykuje sporo, ale nie wydaje mi się żeby mierzyli, też to nie jest takie proste w wozie. na 8m3 teraz się łapie było by z lekkim zapasem, ale dojdzie kilkanaście sztuk i będzie problem dlatego idealnie by było dziesiątkę.

Dopiero będę składał na budowlanke koledzy pisali, że bez problemu wóz na wyposażenie dają. Z tym wycinakiem czarno to widzę jakby nie patrzeć to osprzęt ładowacza, ale wpisac można najwyżej odrzucą


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

no to masz podobna sytuacje jak ja. Doradca wpisał mi we wniosku wóz 7-9 czy 8-9 to gosc z agencji mowil ze ma byc albo 7 albo 8 musi byc jasno zadeklarowane. Na 9 nawet sie nie lapie nie mowiac o 10. I mam pytanie... czy z ABC mozna składać na modernizacje obory tzn wymianę okien drzwi wentylacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

I co nie da się im wytłumaczyć, że za dwa lata wóz będzie za mały? Przecież jeśli deklaruje we wniosku zwiększenie produkcji to mają czarno na białym, że kiedyś w końcu będzie za mały. Ile sztuk masz, że tylko dają 8?
U mnie do krów dochodzi jeszcze teraz 14 opasow pod paszowoz i tutaj już jest gorzej bo wg "mądrej glowy" nie można w jednym mieszaniu obsłużyć krów i opasow


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

Gosc z agencji mowil ze mi taki nie przysługuje i tyle w temacie. Nawet 9 jako taki troche wiekszy. Albo 7 albo 8 wiec pewnie zalezy od osoby ktora wniosek prowadzi. 30 krow dojnych obecnie tylko nie pamietam jak we wniosku mialem wpisane i jakie zwiększenie stada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

A więc wszystko zależy od prowadzącej, czy trafi się na człowieka czy na gnide.
Krzychu nie boisz się? :P będę musiał pewnie zrobić tak samo.
Powiedzcie czy jest możliwość zmierzenia tego w "polowych warunkach" kształt, do tego ślimak. Podejrzewam, ze sami producenci do konca nie wiedzą w 100% jaka jest pojemność


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Wnioskował ktoś o wóz paszowy? Jak podchodzą do większej pojemności 1-2m3 "na zapas" np na powiększanie stada?

Czy da się im wytłumaczyć, że wóz miesza najlepiej gdy jest wypełniony w 3/4 pojemności?

Jak myślicie czy wycinak szczękowy uda się podpiąć pod wyposażenie obory? Niby typowy osprzęt ładowacza, ale jednak nic innego nie wykonuje poza pracą w oborze

Dla mnie przyznali wóz 10 m3,większego już nie chcieli dac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

ale powiedz jak oni Ci to zmierza? masz owal z gory mniejszy z gory wiekszy jeszcze ze ślimakiem czy bez to nie ma szans pozatym myslisz ze im sie chce mierzyć? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Właśnie mówię, ze żeby to zmierzyć nie wiem czego potrzeba, ale raczej metrówką nie da rady ;)
Idealny owal to to nie jest więc dodatkowo utrudnione

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak89   
Gość podlasiak89

Podlaskie miejsce 12xx
Jest szansa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Kolego, nie obraź się że zapytam i traktuj to pytanie jako żart.. Czy ciebie ktoś w dzieciństwie przypadkiem nie prześladował?

Chyba jak ma tabliczkę znamionową i dokumentację że wóz ma np. 5m3 to kto i jakim cudem mu coś zarzuci?

 

A gdyby rolnik chciał kupić faktycznie 5m3 i tak w armir podał, zapłacił postawił na podwórzu wedle swojej wiedzy5m3 a w fabryce pijany Mietek przyspawał by o 30 cm za wysoko i maszyna faktycznie miała by 6m3, ale na tabliczce 5m3 i nieświadomy rolnik miałby za to odpowiadać? No nie żartuj.

 

Jeśli dokumentacja się zgadza, stanu faktycznego nikt rolnikowi nie zarzuci.

nie mam zamiaru się obrażać. Ja nie z tych co 3/4 forum ;) i nie obrażaj się na to co piszę, bo nie mają one na celu obrażania Ciebie czy też kogoś innego.

@damianzbr czy uważasz, że obecny stan rolnictwa to dalej ciemnogród? To już nie te czasy, i rolnictwo już nie jest tak zacofane jak jeszcze 10 lat temu, z resztą widać jak przez ten czas się zmieniło, i myślenie rolników także.

Zobacz na forum, ilu ,,nieświadomych" rolników kombinuje aby kupić większą maszynę mimo, że teoretycznie ona mu nie przysługuje,a praktycznie jest jemu właśnie taka potrzebna. 

Pedro2 dobrze napisał w jednym z postów, że to on będzie odpowiadał za to przed agencją w razie wpadki przy kontroli, a  nie firma, bo ona zabezpieczy się odpowiednią umową/aneksem/itp. jak przejdzie to super, ale jak będą mieli jakieś wątpliwości to ktoś ma przerąbane, a w tych czasach sprawdzenie przez internet w telefonie z katalogu wymiarów maszyny to nie problem i wystarczy mieć przy sobie tylko telefon i meter.

Dla mnie też jeden z przedstawicieli proponował, że wóz mogą przyciąć tyle ile będzie potrzebne aby zmieścił się do obory, tylko w umowie/aneksie będzie napisana dokładna jego pojemność, aby w razie czego mieć zabezpieczenie, że taki chcę wóz. Oczywiście aneksu nie muszę dawać dla arimr, ale w razie wpadki diler pokazuje aneks i on jest czysty a ja mam niewesoło, dla tego zrezygnowałem z kilku maszyn bo nie opłacało mi się wydawać kasę na małe maszyny i wolę już je kupić za gotówkę niż kombinować co potem z nimi zrobić tylko dla tego, że na część gruntów nie mam i nie mogę mieć umowy dzierżawy, mimo że obrabiam je dobre kilka lat.

w odr facet który wypełnia mi wnioski mówił, że miał klienta któremu przysługiwała kosiarka do trawy o szerokości 2m roboczych a kupił 3m. Oczywiście tabliczka była zmieniona i o dziwo jemu to przeszło mimo, że gołym okiem widać, że ona nie miała 2m, więc wszystko jest możliwe w zależności na kogo trafisz, ale ja na takie coś właśnie się nie zgodziłem i z kosiarki zrezygnowałem bo po prostu bałem się odpowiedzialności za taką głupotę, co innego wóz paszowy gdzie wystarczy zamówić nadstawki za parę złotych, albo doliczenie ich do ceny wozu do wniosku.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj