Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11559 odpowiedzi na ten temat

#9661 Share Pawel328

Pawel328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 14:02

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a w mazowieckim ktoś już dostał wezwanie do poprawek i które miejsce na liście mniej więcej zajmuje?
Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 21:48
  •  

#9662 Share Mistrz18

Mistrz18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 17:32

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W podlaskim dzisiaj dostalem telefon ze jutro ma byc kontrola dotyczaca struktury zasiewow i powierzchni gruntów w zwiazku z biznesplanem zlozonym we wniosku na modernizacje takze cos sie dzieje chociaz poprawek nie dostalem jak natazie amiejsce mam ponad 600

#9663 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 17:41

eryk70 kto jest na koncu kolejki?  nie wygodni i naiwni tylko myslacy kolego.   

war maz  miejsce w pierwsze 300  , dzisiaj zlozone poprawki.  zmiany dotyczace ekologii beda dotyczyly nowego naboru. dziekuje , pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co z naborami wniosków? zobacz »

•  

#9664 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 17 sierpień 2016 - 17:50

Kolego Masa to się ciesz i korzystaj z dofinansowania .Jak Ty dostaniesz to i my też może :-).

I love salsa

#9665 Share Eryk70

Eryk70

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 18:35

Masa24 jeżeli jesteś w pierwszej 300 to oznacza że posiadasz zwierzęta lub kupujesz maszyny służące ochronie środowiska, lub robisz budowlankę, inni musieli nazbierać punkty w inny sposób. Znam takie osoby które same wypełniały wniosek bez doradcy i dlatego są na końcowych miejscach.Pozdrawiam wszystkich, miejmy nadzieję że wszyscy dostaną,jedni wcześniej drudzy później. Jeszcze się zastanówmy czy to się wszystko opłaca przy tak niskich cenach płodów rolnych.

#9666 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 18:38

nie mam  zwierzat, nie robie zadnej budowlanki, kupuje same maszyny a ktore dostalem ponizej 1 pkt.  robilem wniosek sam, znam osoby ktorym robily firmy za 3000 i 2 % wartosci inwestycji w przypadku gdyby te osoby dostaly, podobno renomowane firmy i  niestety te osoby sa na koncu listy

czary co?:)

#9667 Share Eryk70

Eryk70

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 18:42

Miejsce na liście nie zależy od firmy robiącej wniosek tylko od liczby punktów. Z jakiego jesteś województwa i ile miałeś punktów , tylko nie czaruj.

#9668 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 18:44

jakbys czytal temat i moje wczesniejsze posty to bys wiedzial ze namawialem do samodzielnego myslenia przy robieniu wniosku a nie placenia i wierzenia w doradcow ktorzy w 90% sa kretynami

war mazu  kolo 9 pkt

#9669 Share Eryk70

Eryk70

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 18:55

lubelskie 7,5punkta.

#9670 Share myciu

myciu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 21:10

Wczoraj dostałem pismo z poprawkami.Pierwsza 100 woj.małopolskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9671 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 17 sierpień 2016 - 21:19

Eryk i tu trafiłeś w sedno tej całej sprawy .Na dniach rozmawiałem z kolegą ,który tak jak ja prowadzi podobne gospodarstwo mam na myśli hektary .Maszyn ma sporo dobrych ,ale też kredytów ma już sporo i to spędza mu sen z powiek .A teraz złożył wniosek na modernizację cała pula .Podziwiam takich odważnych ,bo będzie miał ładną sumkę do spłaty .W tym roku nakosił 1,5 tony rzepaku i do 4 ton pszenicy .Gdzie tu jest mowa o opłacalności i tym bardziej ,czy jest sens brać nowe maszyny .Jestem pewien ,że więcej osób się zastanawia ,czy aby skorzysta z modernizacji .Bo ten rok pod względem plonów jest tragiczny .

I love salsa

#9672 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 22:13

Rafał trzeba być kretynem aby mieć szansę i nie wziąć 200tyś. Tu nie chodzi o opłacalność w danym roku tylko o całokształt gospodarstwa. Jeżeli ktoś nie wyrabia bo kredyty ma na głowie to radzę się poważnie zastanowić czy rzeczywiście nadaje się na rolnika. Kredyt musi zarobić na siebie , nie można go brać np: na kostke przed domem bo oprócz tego że ładnie wygląda to nic po za tym, u mnie beton zdaje 10 razy lepiej egzamin i wyszło 5 razy taniej od najtańszej kostki.. Kredyt np: na pole  widzisz tu się robi ciekawie  biznesowo i opłacalnie a przecież o to chodzi..

#9673 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 09:41

mój "koncert życzeń" w MGR opiewa na 0,5 mln PLN brutto. jestem na liście w warm-maz. w pierwszej 300 na ponad 1500 wniosków. sam go robiłem.

punkty jakoś 8,3 -> 3 wiek, 4 eko, 1 przygotowanie produktu wytworzonego w gospo. do sprzedaży i za potrzebny ciągnik i maszyny tylko 0,3 pkt.

moje gosp. nastawione jest na zielonki - produkcja pasz. rok temu przez suszę wszystko szło na pniu za porządną kasę i jeszcze suszowe wpadło, a w tym słabym, mokrym roku sporo oddaje się za darmochę, aby ktoś chciał sam skosić i zebrać, jak pogoda pozwoli...

cały biznesplan (przewidywany dochód) wziął w łeb.

zastanawiam się, czy brnąć w to dalej, lub czy nie lepiej kupić starszego, tańszego używanego sprzętu...

#9674 Share krzychuuuuu

krzychuuuuu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 10:46

wczoraj byla aktualizacja to skoczylem 2 do przodu. Jestem 6x na liscie i nic jeszcze nie przyszlo

#9675 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 11:53

Ja wręcz przeciwnie, o jedno oczko niżej po aktualizacji.

#9676 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3230 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 12:02

wczoraj byla aktualizacja to skoczylem 2 do przodu. Jestem 6x na liscie i nic jeszcze nie przyszlo

Jaka aktualizacja? Zielonej listy jeszcze nie ma hmm

#9677 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 12:23

Zielonej nie ma ale pewne zmiany są bynajmniej w świętokrzyskim.

#9678 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 12:51

Rafał trzeba być kretynem aby mieć szansę i nie wziąć 200tyś. Tu nie chodzi o opłacalność w danym roku tylko o całokształt gospodarstwa. Jeżeli ktoś nie wyrabia bo kredyty ma na głowie to radzę się poważnie zastanowić czy rzeczywiście nadaje się na rolnika. Kredyt musi zarobić na siebie , nie można go brać np: na kostke przed domem bo oprócz tego że ładnie wygląda to nic po za tym, u mnie beton zdaje 10 razy lepiej egzamin i wyszło 5 razy taniej od najtańszej kostki.. Kredyt np: na pole  widzisz tu się robi ciekawie  biznesowo i opłacalnie a przecież o to chodzi..

Czy ktoś kto z głową i logiką liczy i wychodzi pszenica po 500zł i plon 4 tony z ha jest kretynem ? a rzepaku 1,5 tony z ha ? .Niech trafi się kolejny taki rok i co dalej .Ja jestem o tyle w dobrej sytuacji ,że nie mam kredytów na maszyny .Jedynie na ziemię i to też nie jest aż tak wiele .Mój sąsiad nabrał maszyn na bardzo okrągłą sumkę ponad bańkę i teraz popłynie w tym roku .Jestem pewien ,że nie ma na spłatę odsetek ,a co dopiero dalej .Cały rzepak ,pszenice wszystko wymarzło .W jednym masz rację ,że trzeba liczyć koszta i zyski na przełomie wielu lat i co się da robić własnymi siłami :-).

I love salsa

#9679 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1006 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 18 sierpień 2016 - 13:17

Poczekajmy  aż  sprawdzą  wszystkich  i  wtedy  się  okaże  prawdziwa  lista  zwycięzców   bo   co poniektórzy nawpisywali różne  rzeczy i myślą  że im to  przejdzie  :D   Chwalą  się  jak to  sami wniosek zrobili  ale  koniec końców się  okaże   kto na tym skorzysta  mi wniosek robił  sprawdzony doradca  żadnych cudów  nie nawpisywał  żeby naciągnąć  pkt  i  wiem że  na pewno  w dół  nie spadnę. Trzeba  czekać  co  przyniesie  nowy  rok. Ale z tego co wiem  to Priorytet  mają  Młodzi  rolnicy  i  ci którzy  jeszcze  z Modernizacji  nie korzystali.  Więc  będzie  dobrze  trzeba  czekać

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9680 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 13:48

no robilem sam i nie znam zadnego doradcy z okolicy ktory zrobilby to lepiej

powtorze jeszcze raz. Kretynizmem jest wierzyc slepo doradcy nie przeczytajac i nie zrozumiejac podstawowych rzeczy z rozporzadzenia. Powierzać taka ważna sprawę i wierzyć bezgranicznie doradcy to glupota.

a druga glupota jest brac maszyny takie za ktora jest duza liczba punktow