Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11426 odpowiedzi na ten temat

#9621 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 09:49

a jakie to naduzycia byly?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 04:52
  •  

#9622 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3380 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 15 sierpień 2016 - 12:31

żadne nadużycia była furtka w prawie to ją wykorzystaliście i już! Jedynie może się to wydawać no i troche jest krzywdzące dla takich 100% ekologów-pewnie i tak niewielu takich składało.Kto tego nie zrobił to trudno każdy miał prawo wyboru-sam z tego nie skorzystałem ,a kasy i tak dołożą najwyżej później zrealizuję inwestycję, na razie mam czym pracować....

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#9623 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 12:33

no wkoncu jakis rozsadny gosc

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9624 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 12:35

He jak to jakie a takie ze Ty masz 4 pkt a ktos nie i przezyc tego nie moze :)

Wysłałem w piatek poprawki mailem takze sprawa eko w tym tygodniu sie wyjasni

#9625 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3380 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 12:42

Każdy mógł nie każdy wykorzystał tą możliwość...

Kiedyś już pisałem o tym że najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem byłoby przyznawanie % punktów w zależności od udziału użytków ekologicznych,ale to tylko moje zdanie ;)

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#9626 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 12:44

Tu nie chodzi o to że ktoś wykorzystał lukę w prawie i ma 4 pkt więcej. Tu chodzi o to że przed naborem mówione było że 10 arów malin i mamy juz eko a teraz wchodzą ustawy zmiany i tak naprawdę stawiają ludzi pod kreską bo nie wiadomo jeszcze czy nie musi być 50% gospodarstwa. Nie podobają mi się te zmiany nie wszedłem w eko ale rozumiem ten problem bo nikt nie może przewidzieć czy nie zmienią ustawy dotyczącej kwest inwestycji tylko jednoetapowej a to skutkowało by odpadnięciem połowy jak nie lepiej , niby sam mam jednoetapowa inwestycja ale duża część znajomych zwłaszcza hodowców nie są w stanie wyłożyć miliona w roku/

#9627 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3380 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 12:53

Panie to Polska właśnie!!

3000 postów

#9628 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 15 sierpień 2016 - 13:48

Sołtys kolego dobrze mówisz o tym procentowym udziale dla ekologów .Zobaczymy ,jak będzie ,ja mam nadzieję ,że plantacje ekologiczne malin się utrzymają  te 10 arowe .

Marco ja również zdecydowałem się na realizację inwestycji jednoetapowo .Była możliwość podzielenia ,ale to też jest zachodu przy tym .

Mam cynka ,że większe zmiany będą już wchodziły na przełomie końca sierpnia /wrzesień.

I love salsa

#9629 Share misiek_ad

misiek_ad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 15:16

Z projektu rozporządzenia wynika ze eko bedzie zmiana od przyszłego- nastepnego naboru, ale duży znak zapytania z obecnym naborem czy certyfikat może być zrobiony po złożeniu wniosku czy musi być przed złożeniem wniosku.

#9630 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 18:26

żadne nadużycia była furtka w prawie to ją wykorzystaliście i już! Jedynie może się to wydawać no i troche jest krzywdzące dla takich 100% ekologów-pewnie i tak niewielu takich składało.Kto tego nie zrobił to trudno każdy miał prawo wyboru-sam z tego nie skorzystałem ,a kasy i tak dołożą najwyżej później zrealizuję inwestycję, na razie mam czym pracować....

Uwierz że w mazowieckim (grójec, mszczonów, wilga) składało dużo takich 100% ekologów. Może nie 100% gospodarstwa bo jest dużo osób które mają dla przykładu 5 ha sadu konwencjonalnego i 1 ha brokuła ekologicznego. Ale na prawdę dużo było takich którzy z ekologią mają do czynienia wcześniej a nie tylko na potrzeby  MGR. I wyobraź sobie że w większości tych wniosków to są budowy. Co wiąże się z poniesieniem kosztów, projekt, kosztorys, pozwolenie budowlane i są to pieniążki często oscylujące w garncy dyszki i teraz przychodzi sobie ktoś i zmienia zasady gry w trakcie jej trwania i ich wywala na koniec listy? Poważne by to nie było, prawda.

Od samego początku powinni ogłosić że z 4 pt za ekologię to jest % powierzchni gospodarstwa objętego ekologią wtedy było by wszystko jasne nic nikt by nie kombinował i nikt do nikogo nie miał by pretensji.

Ale przecież PSL musiało sobie furtkę zostawić i jakoś nikt tego wcześniej nie nagłaśniał, dopiero po fakcie, lub chwilę przed. Tak samo kto słyszał o kredytach MRCSK gdzie mogłeś sobie fikcyjnie kupić pole od teściów i do tego wszystkiego dostać 70 tyś euro. Kto kó..wa o tym mówił? Powiedziano w TV i internecie gdy już kasy zabrakło a PSLowcy się nachapali.

O aferze paliwowej już nie będę wspominał w tym temacie. Bo chyba każdy wie co się obecnie dzieje z poszczególnymi cepeeniearzami gdy pis się wzięło za ten wałek co do PL sprowadzano paliwo bez vatu. Ustawa stworzona dla określonej grupki osób z PO a że inni się dopatrzyli luki w prawie to też sprowadzali paliwo. Pis teraz to ukrócił i chłopaki się wieszają jak skarbówka wystawia rachunek na parę baniek.

Więc nie miejcie do nikogo innego pretensji jak do poprzedniej władzy że zrobiła luki w prawie aby kolesie mogli się wślizgnąć, a że obrotniejsi rolnicy też dopatrzyli te luki to korzystali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9631 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 19:16

No ale o jakim sukcesie rolników tu piszesz? ja żadnego sukcesu nie widzę poza zmuszaniem ludzi do mniejszej produkcji w gospodarstwach tylko pewnie po to żeby sprowadzalic sobie  jeszcze wiecej z zagranicy... Przecież niektórych warzyw nie da się wyprodukować bez śor wiec nie można mówić że wykorzystali sytuację bo jeszcze z rządzący mogą zmienić ustawę że certyfiikacja na rok z eko po 6 koła albo jakieś szkolenia odpłatne i co wtedy są wygrani? a przecież doskonale wesz że Pisy są zdolni do tego  jak zobaczą że jest z czego ściągnąć to ściągną zwłaszcza ze kasa na 500+ się kończy..

#9632 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 15 sierpień 2016 - 19:17

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dokładnie.rolnik rolnikowi wilkiem.sasiad sasiadowi wilkiem.miejcie pretensje do wladzy za tak chore zasady co do eko a nie do tych co z nich skorzystali.

#9633 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 19:24

Z tym sukcesem rolników to do mnie czy jak? O żadnym sukcesie nic nie wspominałem, ale post nie zaadresowany i od razu pod moim...

#9634 Share rafalo6200

rafalo6200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 20:04

Z projektu rozporządzenia wynika ze eko bedzie zmiana od przyszłego- nastepnego naboru, ale duży znak zapytania z obecnym naborem czy certyfikat może być zrobiony po złożeniu wniosku czy musi być przed złożeniem wniosku.

Ja też tak wywnioskowałem z rozporządzenia. Mamy zapis, że w naborze 2016 stosuje się dotychczasowe przepisy, za wyjątkiem kilku, ale one nie dotyczą eko. Jeśli chodzi o dokument potwierdzający eko, nigdzie nie ma o tym mowy w starym rozporządzeniu więc uważam, że umowa podpisana z jednostką powinna wystarczyć.

#9635 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 21:03

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Przepraszam bardzo ale ja jakimś cudem dostałem marcem a nie jestem paliw em

#9636 Share mmat13

mmat13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 05:35

Miejsce 3xx

Nie składałem wniosku z eko.

Wiem od doradcy, który był na szkoleniu w ARiMR i tam powiedzieli, że będą przesunięcia tych list ze względu na ekologię. Nie pytajcie co jak dlaczego bo nie wiem. Od początku pisałem i nie tylko ja, że mogą być jaja z tą ekologią.

Co do samych poprawek to zbyt wiele ich nie mam ale mogę napisać, że opis zadań będzie można doprecyzować (korygować).

#9637 Share Krzysztoferrr

Krzysztoferrr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 07:29

A w jakiej agencji Twój doradca był na szkoleniu? wiem z doświadczenia ze co agencja to inne przepisy i inna interpretacja rozporządzeń, i nie raz się sprawdziło że co mowią to inaczej wychodzi.

#9638 Share bamberool

bamberool

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 08:36

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dostał już ktoś poprawki w opolskim?

#9639 Share Artureczek001

Artureczek001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 08:59

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A jak tam sytuacja w kuj-pom sie rozwija z ktorego miejsca na liscie ludzie juz dostali jakies pismo z agencji???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9640 Share patfilmax

patfilmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 10:03