Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11421 odpowiedzi na ten temat

#941 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 27 styczeń 2014 - 22:00

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kolego jakbyś przejechał po wsiach z mojej okolicy, Tropiszów, Igołomia to zobaczył byś o co mi chodzi tam już się sieje kalafiory i kapusty na wczas, tu pola sa użytkowane do 5 razy w roku, sam mam kilka pól co 4 razy się orało w tym roku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 11:07
  •  

#942 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 22:49

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A ja powiem tak, na areał 30 ha , kupiłem ( na PROW) ciągnik o mocy 140 km ( a chciałbym o mocy około 160), pewnie powiecie że mnie trochę popier....ło ?

#943 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 23:05

przewaznie jest tak ze dostanie MR potem jeden PROW potem drugi a gospodarstwo nic nie rozwiniete

Co ty pleciesz, jaki jeden PROW jaki drugi?
W okresie 2007-2013 miałeś do wykorzystania 300 tys dotacji z programu MGR i nikt ci tego nie zabronił, mogłeś ją wykorzystywać w etapach.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#944 Share michalok

michalok

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 23:07

A ja powiem tak, na areał 30 ha , kupiłem ( na PROW) ciągnik o mocy 140 km ( a chciałbym o mocy około 160), pewnie powiecie że mnie trochę popier....ło ?

ja tak nie powiem bo na podobny areał mam złożony wniosek też na 140km :) jestem na zielonej i się poprawiam.

#945 Share Tom766

Tom766

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 23:20

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych to 300 tyś będzie w nowym Prow czy 200yś jednak

#946 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1653 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 27 styczeń 2014 - 23:28

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych 500 tys. w tym 200 na inwestycje niezwiązane z budynkami inwentarskimi. Ew. 1,5 mln zł na rozwój produkcji prosiąt. Wszystko jest tutaj: http://www.minrol.go...ROJEKT_PROW.pdf
Modernizacja Gospodarstw Rolnych str. 106

Edytowany przez lukasz222, 27 styczeń 2014 - 23:29.

#947 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 00:04

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych cyt. 109 str.
,,W przypadku beneficjentów, którzy w ramach PROW 2007-2013 zakupili: ciągniki, kombajny,
kosiarki, siewniki, agregaty uprawowe, pługi, opryskiwacze, rozsiewacze nawozów,
rozrzutniki nawozów mineralnych, wozy asenizacyjne, ładowacze, przyczepy, ładowarki
teleskopowe, wózki widłowe oraz inne maszyny, za niekwalifikowalną uznaje się operację,
w przypadku której nastąpi zakup rzeczy tego samego rodzaju, jak rzecz dofinansowana
w ramach PROW 2007-2013 (np. kolejnego rozrzutnika).,,

Bardzo mądra myśl. Może bardziej z głową będą kupować. W innym przypadku od tego roku czekałby nas wysyp na allegro 5 letnich krajowych ciągników. Sam miałem taki plan, choć w sumie dalej mogę mieć bo mój nie jest z PROW, w każdym bądź razie jest to bardzo opłacalny interes, sprzedaje ciągnik, dostaję dotację i kupuję nowy, efekt końcowy to wymiana za darmo ciągnika mało używanego na nówka funkiel. Mam nadzieję że dla dobra polskiego rolnictwa do tego nie dojdzie.

#948 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 01:03

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czyli inny sprzęt niż zakupiony w poprzednim PROW , może być zakupiony?

#949 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 01:04

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Już o tym się wypowiadałem... Ale dodam, co to komu przeszkadza że ktoś kupi kolejną maszynę. Czy to za wasze pieniądze???? Są takie maszyny jak ciągniki, przyczepy, czy wspomniane kosiarki.... Dla mnie te przepisy są chore. Jakim prawem ktoś ma decydować na co ktoś ma wydać przyznane mu pieniądze?! A Ile motogodzin to według Was tyle że można sprzedać ciągnik. CZy ciągnik to tylko KM?! czy też komfort pracy i ekonomia.... Inna sytuacja, jak ktoś kupił Joskina Ferti-space 12m3 za 150tys. a ktoś tytana też o pojemności 12m3 to co może jeszcze ustanowić że każdy może kupić tylko rozrzutnik z czarnej białostockiej? I wrócę do tych używanych ciągników, po co demonizować, jak ktoś zechce sprzedać to sprzeda. I jak niektórzy mogą oceniać czy czyjś zakup był uzasadniony czy nie co wy w E&Y pracujecie, widzę tutaj że każdy jest wyspecjalizowany w audycie na swojej wsi. Nie wiem gdzie wy mieszkacie... ale u mnie takich rzeczy nie ma jak opisujecie. I dodam, może kogoś to zaboli ale takie mam zdanie, jak kogoś nie było stać na maszyny w starym PROW to i z nowym mu nie będzie po drodze.. Jestem dobrej myśli że to przepisy nie przetrwają. pozdrawiam

#950 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 01:19

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych wiesio czyli tak, dobrze rozumujesz.

gospodarny
Boli cię że nie będziesz mógł wymienić 5-cio letnich maszyn na nowe całkowicie za darmo? Jak ktoś zechce to sprzeda, tylko odpowiedz mi na pytanie ilu zechce sprzedać od tak sobie a ilu by wymienić 5 letni na nowy.

Oczywiście że powinien być zapis zakazujący dofinansowywania maszyn nie polskiego pochodzenia. Żadne joskiny, tylko czarna białostocka itp.
Wtedy te dopłaty i dofinansowania miały by sens. Bo obecnie jest obrót kasą, gdzie strat i meta jej toru to ,,doiczland,,.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#951 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 styczeń 2014 - 08:34

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Hej. A czy utwardzenie podwórka zalicza sie jako modernizacja budynków gospodarskich czy cos innego czy wogóle nie ma na takie cos pieniedzy?

#952 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 28 styczeń 2014 - 08:36

A ja powiem tak, na areał 30 ha , kupiłem ( na PROW) ciągnik o mocy 140 km ( a chciałbym o mocy około 160), pewnie powiecie że mnie trochę popier....ło ?

to jaką masz produkcję że ci dali 140km? bo też jest mi potrzebny ciągnik podobnej mocy ale mam mało ziemi póki co.

#953 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 09:01

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych co do tego czyja jest to kasa to po części jest to każdego z nas bo unia daje ale nikt nie mówi, że co roku Polska do niej wpłaca (chociaż wpłacamy 3,5mld a dostaliśmy za 2012 15,5 mld euro)
Co do przepisów jestem za nimi bo na pewno byłoby tak, że sprzedadzą ciągniki i wezmą na nowe no bo to jest ekonomicznie uzasadnione np. jesteś na wacie kupiłeś ciągnik za 300 netto czyli wyniósł Cie 150. Teraz sprzedasz go za 200 i kupisz kolejny za 350 (inf. ceny itp) i wyniesie cię 175 czyli zarobiłeś na tym 25 tysięcy i w bonusie masz nówka ciągnik. A ten co nie korzystał z prowu albo zaczął gospodarzyć będzie na szarym końcu kolejki chętnych i marne szanse że dostanie. A tak Ci co już kupili, ciągnika nie dostaną a ten co nie korzystał będzie miał teraz szanse. W końcu niech każdy ma szansę się rozwijać.

A tak z ciekawości @michalok @wiesio ile wasze ciągniki mają lat i jaki mają przebieg? Bo jakby moja frotka zobaczyła, że takie areały obrabiacie jaką mocą zaraz by zastrajkowała i chciała większego pomocnika, dobrze że stoi w garażu i tego nie czyta :D

#954 Share Sup321

Sup321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 09:23

Ja mam 50 krów i trzy ciągniki c-360, c-360 3p i t-25:) W poprzednich latach nie załapałem się nawet na złotówkę bo gospodarstwo należało do moich rodziców którzy mają po 50-tce. Mam nadzieje że teraz coś dostanę bo ciężko obrabiać samemu 80ha 40 letnimi ciągnikami tym bardziej że glina i bagna. Dużo mi nie trzeba wystarczy jeden ciągnik z turem i ogrzewaniem bo przy -20 stopniach ciężko wozi się szambo ;)

No jeżeli z tylu ha nie kupiłeś nawet używanego ciągnika o mocy 80- 100km to widać jaki z ciebie gospodarz. Przeciez taki ciągnik możesz kupiś nawet za 30 tyś co jest jedną trzecią tego co dostajesz w dopłatach. Bo teraz używane ciągniki są tanie. Bałbym się tobie dać jakiekolwiek dofinansowanie bo niezaradność widzę wielką. Człowieku niektórych stać kopic ciągnik używany o mocy 80km przy 20h a nawet i przy mniejszych areałach.

#955 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 09:33

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ludzie, przestancie lamentowac jaka ta Unia niedobra, ze nie mozecie kupic drugiego ttraktora za nie swoje pieniadze. Czemu nie kupicie nowki w 100% za swoje? Jesli chcecie miec realny wplyw na to, co jest w tym projekcie tyo NAPISZCIE DO MINISTERSTWA, ktore oddalo ten projekt do konsultacji. Za niedlugo (albo moze juz) bedzie tam formularz pt. Co bys zmienil w projekcie PROWu. Ostatnie 3 strony to zalosne jeki, ze Unia nie chce Wam zafundowac nowej farby na placu. Chcecie takka, to powtarzam-kupcie za swoje. A co do 50krow i 3starych traktorow, to ja osobiscie nie widze problemu. Moze kolego co roku powieksza produkcje, kupuje pola, albo lata na wakacje na Seszele? Co sie tak do niego przyczepiliscie?
Sorry za offtop.

#956 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 28 styczeń 2014 - 10:00

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych własnie chodziło mi o gospodarstwa które chcą sie rozwijać .. nie o wegetujące .. .. czytałem w rpt gosciu na 30 ha kupił fendta 714 vario i do tego nową amazonke to mnie to jest dziwne ..
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#957 Share woyto

woyto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja,ślusarstwo,geografia

Napisany 28 styczeń 2014 - 12:17

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych przepraszam wszystkich,ale niemoge nic znależć wnowym PROW na temat MG?

#958 Share Marta29

Marta29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 15:43

pytanie jake wymagania będa dla tych małych bo problem w tym że mały nie zapłaci 1000zł doradcy za wypełnienie wniosku tak zeby przeszedł bo nie jest w stanie

Aby tylko tysiąc złoty ja poprzednio płaciłam 1500 za wniosek doradcy:(,a u nich też rośnie apetyt w miare jedzenia.nawet Ludzie placili 2000 i 2500 jak jakiś skomplikowany wniosek,dużo faktur,budowa.to i potrafili wziąść 2500.(ale już miła pani albo pan z agencji kontaktuje się z doradcą,jakieś uzupełnienia itp itd to jego broszka,nawet jak potrzeba to wsiadał i zawoził sam uzupełnienia)
Jak ktoś ma wziąść za 200 czy 300 tysięcy,no nawet niech weźmie za 150 to nie będzie mial tysiaka aby zapłacić za wniosek,no już bez przesady.Niestety jak coś się chce mieć to trzeba zainwestować,za darmo nic nie ma.

#959 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 28 styczeń 2014 - 17:01

Już o tym się wypowiadałem... Ale dodam, co to komu przeszkadza że ktoś kupi kolejną maszynę. Czy to za wasze pieniądze???? Są takie maszyny jak ciągniki, przyczepy, czy wspomniane kosiarki.... Dla mnie te przepisy są chore. Jakim prawem ktoś ma decydować na co ktoś ma wydać przyznane mu pieniądze?! A Ile motogodzin to według Was tyle że można sprzedać ciągnik. CZy ciągnik to tylko KM?! czy też komfort pracy i ekonomia.... Inna sytuacja, jak ktoś kupił Joskina Ferti-space 12m3 za 150tys. a ktoś tytana też o pojemności 12m3 to co może jeszcze ustanowić że każdy może kupić tylko rozrzutnik z czarnej białostockiej? I wrócę do tych używanych ciągników, po co demonizować, jak ktoś zechce sprzedać to sprzeda. I jak niektórzy mogą oceniać czy czyjś zakup był uzasadniony czy nie co wy w E&Y pracujecie, widzę tutaj że każdy jest wyspecjalizowany w audycie na swojej wsi. Nie wiem gdzie wy mieszkacie... ale u mnie takich rzeczy nie ma jak opisujecie. I dodam, może kogoś to zaboli ale takie mam zdanie, jak kogoś nie było stać na maszyny w starym PROW to i z nowym mu nie będzie po drodze.. Jestem dobrej myśli że to przepisy nie przetrwają. pozdrawiam

czyli Twoim zdanie Ty masz dostać do oporu a drugi nic ?
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#960 Share sobek112

sobek112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 17:47

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja mam pytanie jeśli chce w nowym PROWie skorzystać z dofinansowania na budowe budynku a nie chce kupować maszyn to mogę te pieniądze w całości przeznaczyć tylko na budynek ?