rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

radeklegia    19

ja też miałem sporo poprawek i jestem w trakcie  ich sporo rzeczy takich,gdzie trzymamy swoje sprzęty,różne umowy np użyczenia sprzętu jak nie macie,albo np takie że pisze Drukowanymi że do danej osoby to nie dotyczy czyli mnie,mądre osoby w agencji piszą uzupełnij..porażka kto tam pracuje.wiadomo zapytania co do sprzętu po co i na co :)


A skąd wiesz co wcześniej "sugerował"?

bo napisał że ma przyznane 180 tys zwrotu tak napisał i więcej już nie dostanie to mu się nie zmieni 


trochę mało zrozumiale to napisał bo jeśli ma przyznane już te 200 tys zwrotu to może te 20 tys wykorzystać na jakąś  maszynę pod warunkiem przy może wprowadzać zmiany we wniosku a to mu agencja na pewno napisała bo nie wszystkim pozwalają na zmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Pisał że ubiegał się o 200 a z dilerem miał dogadane na 180. Czyli teraz terotycznie może mieć zwrot 200 jak dobrze to rozegra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Ja mam podobnie bo do wniosku dalem oferty z naciagana cena tak zeby bylo 200tys zwrotu a wiadomo ze po negocjacjach maszyny wyjda taniej moze 160 moze 180 tys zwrotu wiec jakąs sume mam rezerwy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

35 ale jaka pojemnosc i wyposazenie?   Mi za poj 1500l  na full wypasie z pełna hydraulika i komputerem chca 38- 40 tys netto.

 

Pojemność 1500 litrów lanca 15 metrów pełne wyposażenie łącznie z komputerem i lancami hydraulicznie rozkładanymi .Coś wspominali ,że możemy się dogadać i cena będzie oscylowała w granicach 35 tyś netto ,a jak będzie to czas pokaże.Goś trochę się jeżył ,bo od początku się targowałem mocno .Powiedział ,że w ofercie lepiej cenę zawyżyć ,żeby już w czasie realizacji tą cenę sam zaproponuje bardziej dla mnie przychylną i agencja nie będzie się czepiała .Dlatego na ofercie miałem wpisane 37 tyś .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Ja mam podobnie bo do wniosku dalem oferty z naciagana cena tak zeby bylo 200tys zwrotu a wiadomo ze po negocjacjach maszyny wyjda taniej moze 160 moze 180 tys zwrotu wiec jakąs sume mam rezerwy. 

 

No widzisz, a mój doradca zrobił odwrotnie. Maszyny względem ofert wyszły o 40-60 tyś więcej niż jest limitu i przy postępowaniu dealerzy zjadą tak aby było równiutko 200. Dealer mi sam powiedział że dał oferty ludziom zawyżone a oni to zle wykorzystali i teraz po obniżce przy przetargach mają sprzętu za 160-180 a składali na pełną pule i robią się komplikacje między klientem a dealerem ze stracili tyle kasy.

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Nikt ci nie opuści 40-60 tys tylko dlatego bo taki masz limit we wniosku. Maszyny sa drozsze to zaplacisz wiecej tylko nie dostaniesz zwrotu do calosci. A mi jak zostanie 20-40  tys rezerwy to moge wziasc jeszcze jakas maszyne za te pieniadze jesli dealer to dobrze rozpisze. A jak nie to mozna aneksowac umowe i wziasc dodatkową maszyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marianex    0

Witam. Mam poważny problem. Właśnie dostałem list z ARiMR o odmowie przyznania pomocy- uzasadnienie wartosc ekonomiczna gospodarstwa wpisana we wniosku wynosi 8.5 tys euro. Dodam iż wniosek miałem wypełniany przez doradce, który przyznał się do błedu. Wpisał mi cielaki a nie wpisał koni które hoduje 12 szt. (Cielaki też posiadam) co mam w takiej sytuacji zrobić? Wiem że istnieje możliwość odwołania się od decyzji w ciągu 14 dni. Jak do tego podejść? Proszę o pomoc. woj. Maz miejscie 15++. Młody rolnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Nikt ci nie opuści 40-60 tys tylko dlatego bo taki masz limit we wniosku. Maszyny sa drozsze to zaplacisz wiecej tylko nie dostaniesz zwrotu do calosci. A mi jak zostanie 20-40  tys rezerwy to moge wziasc jeszcze jakas maszyne za te pieniadze jesli dealer to dobrze rozpisze. A jak nie to mozna aneksowac umowe i wziasc dodatkową maszyne.

40 tyś przy zakupach za 400tyś to żaden wielki upust , zwłaszcza od cen tzw PROWowych , to jest tylko 10%. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik    35

pierwszy raz próbuję wziąć prow  .na 200 tys zwrotu .pytanie do tych co już brali.ile realnie jest możliwe utargować na maszynach dodam że na 6 szt 4 będą z krone.cena w euro więc moje obawy są coraz większe.ceny z wstępnej oferty niby do uzgodnienia ale nie wiem jakie mają marże ,żeby się nie wygłupić a z drugiej strony nie odpuścić za dużo.wszystkie maszyny oprócz 1 od jednego dealera.chętnie bym dobrał jakąś maszynę w przypadku dobrego upustu,np owijarkę samozaładowczą albo chociaż tank na paliwo 2500l.jak myślicie-jest szansa?

Edytowano przez rocknrollnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Z krone jest problem takiej kategorii że agromix jako główny diler na Polskę zabrania dilerom sprzedaży poniżej ileś tam % marży więc ceny są prawie identyczne u każdego bo każdy sprzedaje na prawie tym minimum lub na minimum, co prawda da się to obejść jeśli bierzesz jakieś inne maszyny u tego samego dilera(opuszcza ci wtedy dodatkowo na tamtej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2606    34

Sporo jest bałaganu z działkami i czepiaja sie wszystkich maszyn. No i poza tym sporo pierdół,na szczęście mi poprawia doradca wiec sie nie przejmuje bardzo  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik    35

Z krone jest problem takiej kategorii że agromix jako główny diler na Polskę zabrania dilerom sprzedaży poniżej ileś tam % marży więc ceny są prawie identyczne u każdego bo każdy sprzedaje na prawie tym minimum lub na minimum, co prawda da się to obejść jeśli bierzesz jakieś inne maszyny u tego samego dilera(opuszcza ci wtedy dodatkowo na tamtej)

no to się wkopałem,ale na szczęście mam brać też przyczepę do bel z metal fachu to może się coś uda.tylko nie wiadomo na jakie upusty mogą pójść.wartość około 340tys netto od tego dealera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spierdalaj    0

Ja byłem w pierwszej 30 na liście w województwie i nie wiadomo czemu dostałem odmowę po drugiej poprawce , stwierdzono ze zabrakło 10 tys, czyli jednego z podstawowych wymogów a kobieta która sprawdzała wniosek nie wiedziała ze lepiesze z dłutem można zmieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś jak to ma być w tym naborze modernizacji na obszarach natura 2000 ? czy np. na 15 ha w gospodarstwie wystarczy mieć łąkę 3h w programie rolnośrodowiskowym i można startować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Witam. Czy wie ktoś co się może dzieje na dolnym śląsku. Mam nr 5xx i cisza.

Nr 60x poprawki początkiem listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomdom    1

To w jaki sposób oni to weryfikują? Jak chcą, czy może masz jakieś chody:-)? Znajomy jest niedaleko 500 miejsca i tez jeszcze niedostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunia0709    4

Witam. Czy wie ktoś co się może dzieje na dolnym śląsku. Mam nr 5xx i cisza.

Z dolnośląskiego ktoś ostatnio podpisał umowe. Ja mam miejsce 1xx, we wrześniu pierwsze poprawki i do tej pory cisza.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomdom    1

Z dolnośląskiego ktoś ostatnio podpisał umowe. Ja mam miejsce 1xx, we wrześniu pierwsze poprawki i do tej pory cisza.

 

Pozdrawiam

 

znajomy dostał zaproszenie na podpisanie umowy 2 stycznia ( nr 2xx)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper111    1

Witam. Wniosek po 2 poprawkach zatwierdzony pozytywnie LUBELSKIE miejsce na liście 11XX,  dzwoniła Pani dzisiaj że po świętach podpisanie umowy. W lubelskim ostro śpieszą się z sprawdzaniem i podpisywaniem umów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj