Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11421 odpowiedzi na ten temat

#9181 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 13:11

nie badz takim optymista kolego

za tydzien beda listy i bedzie wszystko jasne, to po pierwsze

po drugie te wasze przesuniecia moga trwac i lata bo i tak to tez juz chyba bywalo ze czekalo sie latami na podpisanie umowy

po 3  widze ze dalej do waszych malo rozgarnietych glow nie dociera  po co  bylo zgloszenie do ekologii. i nadal nie dociera rowniez do was to ze na dzien dzisiejszy nie trzeba meczyc sie z zadnymi malinami 5 lat

a nawet jak bedzie trzeba to po pierwsze nie jest to duzy wysilek, nie jest tez to duzy wydatek a pewnosc dostania 200 000  jest bezcenna. no ale jezeli ktos tego nie rozumie to juz nie moja sprawa,  ja was uczyc interesow nie bede

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 11:03
  •  

#9182 Share karolwiesz

karolwiesz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 13:38

gorzej jak za interes z certyfikacją zapłacisz ok 2 tys za każdy rok (* 5 lat) (1,5 ja płacę za integrowaną i nie jest to wygórowana stawka) dodatkowo na początku (wiem to z doświadczenia poprzednich lat) dilerzy są bardzo pazerni więc chyba lepiej trochę poczekać :rolleyes: ;)

Poza tym jak ktoś z tobą grzecznie ucina rozmowę to grzecznie odpowiadaj a nie wyzywasz od "mało rozgarniętych głów" bo to trochę świadczy o tobie

Edytowany przez karolwiesz, 25 lipiec 2016 - 13:41.

#9183 Share NewVario

NewVario

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Medycyna ,rolnictwo , muzyka ;)

Napisany 25 lipiec 2016 - 14:10

Kolego Masa, ma wejść rozporządzenie, że "ekologia" będzie dążyć do certyfikacji całego gospodarstwa ;), a nie "malin". Wolę robić interesy uczciwie  ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9184 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 15:01

gorzej jak za interes z certyfikacją zapłacisz ok 2 tys za każdy rok (* 5 lat) (1,5 ja płacę za integrowaną i nie jest to wygórowana stawka) dodatkowo na początku (wiem to z doświadczenia poprzednich lat) dilerzy są bardzo pazerni więc chyba lepiej trochę poczekać :rolleyes: ;)

Poza tym jak ktoś z tobą grzecznie ucina rozmowę to grzecznie odpowiadaj a nie wyzywasz od "mało rozgarniętych głów" bo to trochę świadczy o tobie

Popieram, doświadczyłem to na własnej skórze, w 2011roku składałem wniosek na modernizację, byłem jakieś 3 tysiące wniosków za zieloną listą, po przesunięciach któryś tam w 2014roku, ciągnik za 300 tysięcy był całe 35 tysięcy tańszy niż taki sam na przełomie 2011-2012 czyli wtedy kiedy był bum zakupów...

#9185 Share Maksu

Maksu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 17:11

Zgadzam się w 100%. Jest tu w ogóle jakiś moderator, który zrobi porządek z tymi dziecinnymi pyskówkami. Miejscami nie da się w ogóle śledzić forum przez panów, którzy swoją wątpliwą elokwencją i tanią ironią próbują zabłysnąć - "Macius" w tym zestawieniu wysuwa się na pierwsze miejsce.

#9186 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 17:53

maksu, wszystko ok po za jednym szczegółem, słowo ,,elokwencją,, zamienił bym na ,,inteligencją,,

NewVario masz jakieś potwierdzenie tych słów czy tylko tak palnąłeś dla hecy? Ja nie umiem sobie wyobrazić tysięcy gospodarstw które np. większe działki wydzierżawiają większym rolnikom, a malutkie i niekształtne sami przesiewają łubinem i te najmniejsze zgłaszają jako ekologiczne, a te większe jako konwencjonalne.

#9187 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 18:44

po pierwsze to co ma ekologia z wiekszymi cenami u dilerow?     nie trzeba modernizacji zeby wiedziec ze ceny za sprzet i tak sa zawyzone pewnie o 30 % minimum.

bo placic po 50 000 za jakis badziewny plug obrotowy  czy 70 000 za siewnik  ktory zgubil znacnzik po przesianiu 5 hektarow  to parodia czy jest nabor na modernizacje czy nie

kolego new vario tez masz znajomego w ministerstwie ze masz takie sprytne wiadomosci??? nie chce mi  sie juz tlumaczyc ile korzysci i pola manewru daje mi wariant z ekologia

po 3 nie bardzo wiem co to komu przeszkadza ekologia. zasady naboru byly czytelne. kazdy decyduje za siebie co komu pasuje i czego chce od zycia.  ja chce 200 000 bo to znacznie zmodernizuje moje gospodarstwo ktore buduje od zera.  jezeli ktos nie dostanie to moze miec pretensje tylko i wylacznie do siebie. zasady gry byly ustalone i kazdy zadecydowal jak gra. tyle w temacie.  takie jest zycie ze trzeba dopasowywac sie  i korzystac.

zeby bylo ciekawiej nie tylko ekologia mozna bylo podbic sobie punkty. kto mysli ten ma

Edytowany przez masa24, 25 lipiec 2016 - 19:04.

#9188 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 19:13

Niby 20-30 % wnioskow  zostało odrzuconych brzmi troszkę niepokojąco , chyba że dilerzy pisali na odwal ... :/

#9189 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 25 lipiec 2016 - 20:06

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja mysle ze zmiany w zestawieniu rzeczowo finansowym bedą mozliwe.Minimum to zmiana marki i parametrow maszyny.Byc moze zmiana na inna maszynę o podobnej charakterystyce i przydatnosci.Zrezygnowac z danej maszyny tez zapewne da sie po odpowiednim uzasadnieniu.Jedynie zwiekszyc limitu kasy juz sie nie da poza to co sie zadeklarowalo.

#9190 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 21:46

no z tego co wiem wszyscy moi znajomi składali na max kwotę czyli 200k 330 netto nie wiem czy ktoś składał na mniej ale kupić jakiś 100-konny ciągnik cza dać 270 brutto a gdzie reszta maszyn?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9191 Share NewVario

NewVario

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Medycyna ,rolnictwo , muzyka ;)

Napisany 25 lipiec 2016 - 23:13

maksu, wszystko ok po za jednym szczegółem, słowo ,,elokwencją,, zamienił bym na ,,inteligencją,,

NewVario masz jakieś potwierdzenie tych słów czy tylko tak palnąłeś dla hecy? Ja nie umiem sobie wyobrazić tysięcy gospodarstw które np. większe działki wydzierżawiają większym rolnikom, a malutkie i niekształtne sami przesiewają łubinem i te najmniejsze zgłaszają jako ekologiczne, a te większe jako konwencjonalne.

Trwają prace w ministerstwie nad zmianą tego pojęcia, ma dotyczyć objęcia całego gospodarstwa.  Dla hecy nic nie palę, gdyż mnie to obojętne ;) , nie ma się o co denerwować , ani sprzeczać.Czekamy na listę ; ) 

#9192 Share mrozon07

mrozon07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 23:28

Lista będzie na stronie arimru ?

#9193 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 23:44

Trwają prace w ministerstwie nad zmianą tego pojęcia, ma dotyczyć objęcia całego gospodarstwa.  Dla hecy nic nie palę, gdyż mnie to obojętne ;) , nie ma się o co denerwować , ani sprzeczać.Czekamy na listę ; ) 

Ale skąd masz takie informacje, która komisja się tym zajmuje, coś na str. sejmu jest o tym? Bo ja się nie denerwuję, bez ekologi miał bym tylko 2 pt więc wedle informacji z przed kilku miesięcy nie było by sensu wcale składać wniosku dlatego wszedłem w ekologię. Teraz się okazuje że jednak dołożą kasy i wszyscy dostaną, wtedy najwyżej zrezygnuję z ekologii. Więc ja się nie denerwuję tylko dziwię bo jest mnóstwo gospodarstw uprawiających jedne działki ekologicznie a inne już normalnie i te gospodarstwa były by poszkodowane i nie chce mi się wierzyć że dla powiedzmy 2 tysięcy kombinowanych wniosków z MGR zmienią ustawę o ekologii która dotknie gospodarstwa faktycznie tak gospodarujące i nie mające nic wspólnego z MGR.

#9194 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 08:46

jednostki certyfikujace nic o domniemanej zmianie nie wiedza

taka zmiana jednostkom nie pomoze, a  zaszkodzi.  a pieniadz ma sie krecic a nie od nich uciekac

no ale przeciez tu wszyscy maja wtyki w ministerstwie i u prezydenta. szkoda tylko ze jak przychodzi do zrobienia wniosku na mgr czy mlodego to nie rozumiecie paru podstawowych zdan

#9195 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 10:23

Lista będzie na stronie arimru ?

Jutro podobno lista będzie na stronie.

#9196 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 10:57

He dobrze gadasz masa, 

PATr jak to nie da sie poprawic wszystko sie da po ta sa wlasnie uzupelnienia i dlatego potem rok sie z tym pieprzą, a co do rezygnacji to po podpisaniu umowy maja 2 lata na realizacje takze spokojnie z ta rezygnacja, umowe podpisza w 2017 to do 2019 zostaje im sporo czasu na decyzje a jak ktos bedzie poza tym limitem 20tys wnioskow to sobie kilka latek poczeka... chyba ze jeszcze potem doloza tak jak bylo w poprzednich naborach

#9197 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 16:04

He dobrze gadasz masa, 

PATr jak to nie da sie poprawic wszystko sie da po ta sa wlasnie uzupelnienia i dlatego potem rok sie z tym pieprzą, a co do rezygnacji to po podpisaniu umowy maja 2 lata na realizacje takze spokojnie z ta rezygnacja, umowe podpisza w 2017 to do 2019 zostaje im sporo czasu na decyzje a jak ktos bedzie poza tym limitem 20tys wnioskow to sobie kilka latek poczeka... chyba ze jeszcze potem doloza tak jak bylo w poprzednich naborach

nie wszystko da się kolego poprawić, jak jakiś agent(a jest niestety takich dużo) powpisuje kwoty lub maszyny byle jak, to według obecnego rozporządzenia i zapewne według tego co zrobią, patrząc jak zmienili inny program, to może albo się pożegnać z modernizacją, albo dostać refundację nie całej kwoty a w większości takich przypadków sam zrezygnuje...

#9198 Share MasterRoj

MasterRoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:mechanika, elektryka

Napisany 26 lipiec 2016 - 21:12

AnnaHejniak to prawdziwy anioł - niezauważalny.

Jedynie prawdziwy człowiek wyciągnie pomocna dłoń i zauważy drugiego człowieka.

Trzeba życzliwości, wielkości, odwagi i bezinteresowności

aby nie zważając na przeszkody wyciągnąć przyjazną ofiarność.

Takich osób godnych podziwu o dobrym sercu jest mało.

Dziękuje.

#9199 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo,zdrowe odzywianie,sport,

Napisany 26 lipiec 2016 - 21:41

Dziekuje rowniez za tak mile slowa,ktore naprawde podnosza na duchu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9200 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 26 lipiec 2016 - 21:46

Czekamy na listę .Znajomy z ARiMR powiedział ,że sporo osób się załapie ''Młody Rolnik" o ile wniosek jest prawidłowo wypełniony .

I love salsa