Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11501 odpowiedzi na ten temat

#9021 Share papasmerf

papasmerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 21:33

Uważam,że każdy z nas ma prawo do wyrażwnia swojej opini- moja jest jaka jest. Nie  chodzi mi o moje, nie znasz  mnie , nie oceniaj po opini na forum. Tu chodzi o sprawiedliwe rozdysponowywanie funduszami a nie kolejną furteczkę dla cwaniactwa. To nie jest tylko mój problem a problem zdecydowanej większości ludzi któzy m.in. po raz peirwszy składali wnioski na MGR - a tu zonk. Budynki i pseudo ekolodzy. Pomyśl o innych.

kolego Ty słyszysz siebie czy nie dawno dowód odebrałeś ??

Wierchuszka z agencji za czasów PO-PSL poprzyznawali sobie wielo-tysięczne odprawy i premie

a ty piszesz o sprawiedliwym rozdysponowaniu funduszami.....padłem :lol: :lol: :lol: :lol:

damianzbr ci wszystko wyjaśnił...

Edytowany przez papasmerf, 04 lipiec 2016 - 21:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 13:04
  •  

#9022 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 22:30

Aj, ludzie się zaraz pogryzą o tą modernizację. spokojnie wyluzujcie z tą ekologią. Wiecie co trochę mi zal jest z powodu takiego że my rolnicy jesteśmy pionkami na szachownicy politycznej. Zobaczcie jak sobie handlarze zyją kupi za 1 zł sprzeda za 2,5 nie zna słońca nie zna deszczu 0 ryzyka pogodowego i żyje lepiej od nas się śmiejąc  jakie parobki są w polsce. Nie życzę nikomu takiej sytuacji aby po wzięci premii robił na roli niedzielami aby było na spłate kredytu bo komornik ściga o zadłużenie.  serio trochę inaczej na to trzeba popatrzeć każdy kij ma dwa końce i zawsze bywa tak że co łatwo przyszło to łatwo pujdzie....

#9023 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 23:02

z tą pseudo ekologią to trochę przesadzacie. te 4 punkty (aż tyle) to jest dlatego że ekolodzy mają przechlapane (ledwo żyją) a wy myślicie że na 10 arów ekologii dostaniecie jakiś sprzęt- nawet jeśli pozostałych macie100 ha- może jeszcze opryskiwacz byście chcieli na tę ekologię :D jaja sobie robicie. Jeżeli macie podane 10 arów ekologii to tylko na te 10 ar. dostaniecie sprzęt a nie na 100 ha

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co z naborami wniosków? zobacz »

•  

#9024 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 23:24

oj bolek bolek , sam to wymysliles czy doradca powiedzial?

#9025 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2851 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 23:26

bolek pojechałeś teraz pełnym piecem, szkoda że tu nie ma subow, bo za ostatnie zdanie dostał byś z miejsca 1000.

#9026 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 05 lipiec 2016 - 05:23

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Pelno tu pseudoekologow którzy gowienko wiedza a wymadrzaja sie jak by juz kase dostali... Zal mi was. Ale pozniej sie z was posmiejemy jaj beds kontrole itp

#9027 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 05 lipiec 2016 - 05:45

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jeszcze więcej jest tu dzieci/młodzieży którzy dopiero zaczynają prawdziwą pracę na roli a wymądrzają sie jakby byli jedynymi ekspertami.

Jeszcze się okaże kto z kogo będzie się śmiał.

Zastanawia mnie jedno, skąd tyle zawiści jest w Was?

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

#9028 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 06:08

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jaka zawisc?? Czysta troska o was pseudo ekolodzy zebyscie jeszcze kredytow nie zalatwiali Bo odsetki was zjedza

#9029 Share mmat13

mmat13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 06:10

Mnie to tylko jedno zastanawia, gdzie jest haczyk lub błąd ze strony ARiMR z tą ekologią.

Jakoś nie wierzę tak jak to koledzy sugerują w zarabianie pieniędzy przez jednostkę certyfikującą przez jakieś tam układziki z ARiMR. Np. jednostka certyfikująca TUV jedna z największych jest na wielu towarach... nie tylko na ekologicznych. Myślę, że prawie każdy kojarzy ich logo.

Sam pracowałem przy trzech wnioskach i rozważałem wejście w ekologię ale wiele osób mi odradzało... Ostatecznie zrezygnowałem. Rozmawiałem z Panem W. z ARiMR w Olsztynie i powiedział mi, że interesuje go certyfikat nie zgłoszenie. Może później coś się zmieniło ale jakoś nie wierzę w te teorie, że będzie co oddział to inaczej (w jednej certyfikat w innej zgłoszenie - pożyjemy zobaczymy).

Jak tak czytam to nikt nie pisze jak opisał swoje maszyny i jak dealerzy mogą nas wydoić z kasy jeśli zablokujemy się zbyt bardzo.

Powiem Wam szczerze, że na jednym agregacie wartym około 150tyś przy wycenie na modernizację zrobili sobie narzutu 25tyś. Pewny przykład bo kolega kupił identyczny w tym roku a dla mnie wycenę taką zrobili.

I jak tak się podsumuje tu dealer odpowiednio narzuci tam trzeba zapłacić inne koszty (kredycik itp)... to pomału niewiele zostaje z tej dotacji. Ale nagonka jest dobra bo co tam jak na modernizację to trzeba brać bo połowę zwracają a okazuje się finalnie, że może z 20% dopłaty będzie...

#9030 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Informatyka<br />rolnictwo<br />turystyka

Napisany 05 lipiec 2016 - 06:57

Tak, pewnie, zawiść, spać nie mogę, ktoś dostanie kasę a ja nie. Masakra o czym Wy piszecie, nie znacie ludzi, myślicie że wszyscy są tacy ja Wy? Papa... przestań zachowywać się jak nastolatek , widzę że już wszystko wiesz, nie obrażaj ludzi na forum bo to juz kolejny raz 

Wierchuszka z agencji za czasów PO-PSL poprzyznawali sobie wielo-tysięczne odprawy i premie - masakra, jaki ty ..... jesteś.  

Padłeś? wstań, bo ci kasa koło nosa przeldzie, buahahahahaa.

Nikt mi nie musi niczego tłumaczyć więc przestań się spinać i skończ dzieciaku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9031 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 07:32

Mam do was tylko jedno pytanie: Czy w tym wszystkim nie zapominacie na czym polega prawdziwa ekologia? Rolnik żyje wśród przyrody bardziej czy mniej ale pwinien ją szanowac i dbac o równowagę a przy okazji może dostać dodatkowe bonusy ;)

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#9032 Share mmat13

mmat13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 07:35

Wierchuszka z agencji za czasów PO-PSL poprzyznawali sobie wielo-tysięczne odprawy i premie

Tak to takie modne przez obecnie rządzących stwierdzenie :D

Tylko dowody przydałby się :o

#9033 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 05 lipiec 2016 - 08:03

Jaka zawisc?? Czysta troska o was pseudo ekolodzy zebyscie jeszcze kredytow nie zalatwiali Bo odsetki was zjedza

No i to jest to o czym pisałem.

Powiedz kolego skąd wiesz, że też podciągnąłem swój wniosek pod ekologię?

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

#9034 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 08:08

tak sobie czytam te wasze wywody i się zastanawiam kiedy zaczniecie sobie mierzyć który ma większego 

żenada i dziecinada 

#9035 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 09:17

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja man duzego

#9036 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2851 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 10:12

Jeszcze więcej jest tu dzieci/młodzieży którzy dopiero zaczynają prawdziwą pracę na roli a wymądrzają sie jakby byli jedynymi ekspertami.

Jeszcze się okaże kto z kogo będzie się śmiał.

Zastanawia mnie jedno, skąd tyle zawiści jest w Was?

nie ci, którzy zaczynają prawdziwą przygodę na roli, tylko którzy byli z ojcem w mieście u doradcy, a wracali na tylnym siedzeniu na siodełku dla dzieci.

Tyle zawiści, bo dzieciak się napalił że ojciec w końcu na miejsce sześćdziesiątki kupi nowego zetora i będzie szał na wsi, a tu się okazuje że ani ojciec ani przemądrzały dzieciak czytać rozporządzeń nie potrafią, a doradca bierze kasę za przepisywanie zdań nic nie podpowie i nici z modernizacji, pt. nie ma ch.. bombki strzelił.

Szczypka łapiąc się za głowę przytacza przykład kompletnego dna którego jeszcze nie osiągnięto w tym temacie, po czym macius mówi:

Ja man duzego

#9037 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 10:55

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Damianzbr nie mowi tylko napisal... Nie każdego stać na nowego fendta. Dla Niektórych zetor to tez ciągnik i krok do przodu. Wiec skończ z tymi twoimi zenujacymi komentarzami i porównaniami bo nic tu nie wnosisz oprócz tematu. Czytając twoje pozostale komentarze nie tylko w tym dziale to wszędzie masz dużo do powiedzenia ale niestety nie na temat... Chcesz sobie pogadać to ściągnij sobie gadu-gadu i pisz co popadnie.

#9038 Share ogorek_kiszony

ogorek_kiszony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 11:00

Czytając tą dyskusję można dojść do wniosku, że nic dziwnego że obecny nabór wygląda jak wygląda. Wystarczyłoby, żeby ludzie solidarnie nie złożyli wogóle wniosków i wtedy musieliby zmienić warunki.

Niestety w naszym kraju to niemożliwe - pokazują to także protesty rolników, gdzie część idzie protestować bo widzi sens, część ma to gdzieś (będzie co ma być), a część patrzy co by na tym ugrać. Jak tak popatrzeć na protesty rolników we Francji to jest im czego pozazdrościć - JEDNOŚCI.

#9039 Share piotrek8x

piotrek8x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 13:26

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie liczy sie panowie to czy ktoś ma zetora czy fendta, tylko to czy jest z tego ZYSK. Moi znajomi mają nowe sprzęty, m.in Valtry, ale co z tego skoro z miesiąca na miesiąc cały czas sa pod kreska? To ja już wolę jeździć c360, nie inwestować ale generować 4-5 tys swojego zysku na miesiąc niz brać 45tys wypłaty i od razu cała przelewac na kredyty i nie spac po nocach czy mleko jeszcze nie spadnie, a komornik puka do drzwi.

Edytowany przez piotrek8x, 05 lipiec 2016 - 13:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9040 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 15:43

mmat13  akurat w olsztynie rozmawialem z paroma osobami i raz mowili zaswiadczenie , raz certyfikat.  wiec sami nie wiedzieli. ja mam zaswiadczenie, uznaja to ok, nie uznaja  to szanse i tak bede mial

co do kredytow i odsetek jak ktos tu pisal, czy z eokologia czy nie   i tak wiekszosc sie zadluzy

nie sztuka jest brac, tylko sztuka jest brac to co potrzebne i  nie kierowac sie jakas chora ambicja. ja zamierzam nie wchodzic w kredyt w tym prow, jezeli mi nie wyjdzie moj plan  to odpuszcze prow i nie kupie nic nowego