Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11562 odpowiedzi na ten temat

#9001 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 484 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 02 lipiec 2016 - 16:47

Nie zmieni, tylko przetrzepie pseudoekologów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 03:35
  •  

#9002 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1625 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 17:20

może zmienić i nikt im nie zabroni, wystarczy że wprowadzą warunek że wszystkie grunty w gospodarstwie muszą być pod ekologią i 99% tych ekologów na mgr odpadnie...

#9003 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 20:43

jeżeli ktoś złożył wniosek na ekologie to będzie musiał maszyny też wziąć na tę ekologie- na 1 ha ekologii nie dostanie żadnej maszyny - chyba chaczkę. ale na plac manewrowy , budowę budynku dostanie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co z naborami wniosków? zobacz »

•  

#9004 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 10:14

ubolewam nad poziomem tu piszacych

#9005 Share kazik6

kazik6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 13:30

kolega wyzej chyba robi wnioski na modernizcje bo tak broni tej ekologii,jednostki certyfikujace beda miały z tego pieniądze ok, a co z tego bedzie miała agencja moze prowizje od tych jednostek za klienta hahaha paranoja.

#9006 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 00:35

robie wnioski ale jedynie sobie

agencja nic nie bedzie miala,  ktos z jednostek certyfikuajcych ma mocne plecy.  i tyle w temacie

#9007 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Informatyka<br />rolnictwo<br />turystyka

Napisany 04 lipiec 2016 - 08:43

Nic tylko nagłośnić i po modernizacji będzie dla pseudo ekologów.Ja tam nie odpuszczę, dla mnie to ściemnianie i tyle, Co to za ekolog? 10arów podał i ok? Złodziejstwo i tyle !!

#9008 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 04 lipiec 2016 - 09:04

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Typowo Polskie myślenie "jak mi się nie uda to trzeba zrobić wszystko żeby innym też się nie udalo"

Żenada.

Zamiast teraz się bulwersować trzeba było pomyśleć.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

#9009 Share Grzegi

Grzegi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 10:27

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam.
Z info uzyskanych dziś w agencji sytuacja w lubelskim przedstawia się następująco:
-lista "zielona" to ok 6.4 pkt- w praktyce ok 800 wniosków przejdzie.
-będzie jednak przesunięcie kasy-prawdopodobnie część z innych programów (zainteresowanie np budowlanką jest znikome) i kolejnych lat- w praktyce 99% prawidłowych wniosków przejdzie.
Oczywiście czytałem forum i zaraz będą pytania jakim cudem wiem i że zapewne to pogłoski. Potwierdzam że nie potwierdzam :) To są plotki, natomiast kilka argumentów przemawia za:
1 Sytuacja w UE jest słaba i nie wiadomo czy za chwilę wszystkiego szlak nie trafi- więc rząd będzie chciał wykorzystać kasę "póki jest".
2. Trzeba pobudzić gospodarkę- a co liepiej zadziała niż te miliardy wpompowane w gospodarkę które po części wrócą do rządu w postaci podatków?
3. Koncerny produkujące maszyny też mają lobbystów- każdy chce zarobić:)
4. Większość inwestycji będzie na kredyt- banki zarobią na oprocentowaniu itp.
5. Nadal więcej dostajemy niż wpłacamy do budżetu UE więc każdy polityk w calej "starej" UE chce aby ta kasa wróciła do jego kraju- a ręka do góry kto kupi polski ciagnik itp...?
Reasumując każdemu w tym kraju, i nie tylko, zależy na wpłaceniu tej kasy bo dzięki temu zarobi w taki czy inny sposób.
I dlatego uważam, że chociaż nie jestem w temacie to w ekologie i inne bzdury nie warto iść i kombinować- wystarczyło odrobinę pomysleć, bo mogą być z tego same kłopoty.
A i jeszcze dodam że bez spiny są drugie terminy:) W pierwszej kolejności weryfikacja listy zielonej, potem decyzja o przesunięciu kasy- wiec w lubelskim jeśli macie ponizej tych pkt to sprzęt na podwórku pojawi się najwcześniej na jesień 2017/ wiosnę 2018.
Pozdrawiam :)

#9010 Share papasmerf

papasmerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 11:09

Nic tylko nagłośnić i po modernizacji będzie dla pseudo ekologów.Ja tam nie odpuszczę, dla mnie to ściemnianie i tyle, Co to za ekolog? 10arów podał i ok? Złodziejstwo i tyle !!

chlopie... nagłosnic to mozesz ale radio w golfie...

ktos podał 10 arów bo miał takie prawo skoro nie było żadnego limitu powierzchni !!!! więc do kogo Ty masz pretensje ???

a co do złodziejstwa to zadaj sobie pytanie czy ty nigdy nie "ukręciles" niczego dla siebie (podatki, paliwo itp.)

pozdrawiam i odpuście już sobie zbawiania naszego rolnictwa :lol:

Edytowany przez papasmerf, 04 lipiec 2016 - 11:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9011 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 11:29

Nie chodzę w golfach ;) radio mam w polonezie.

Pretensje zaczną się jak policzą wam te 4 pkt procentowo do powierzchni gospodarstwa- otrzymasz 0,2 pkt i będzie w porządku?

Nie- nie ukręciłem.

Kula?- czy uważasz że to jest sprawiedliwe? takie kombinowanie? Bez przesady, nie dziwcie się że inni będą mieli do takich ekologów pretensje, Pomyśleć? nad czym? 

#9012 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 04 lipiec 2016 - 11:40

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Sprawiedliwe czy nie jakie to ma znaczenie. Jest luka w prawie którą niektórzy wykorzystali.

Pretensje to można mieć do tych co taka lukę zostawili A nie do tych którzy z tego skorzystali.

Nie ma co bić piany wszystko niedługo się okaże.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

#9013 Share angry

angry

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 13:18

To nie jest luka w prawie. To jest prawo. Dura lex, sed lex :)

#9014 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 14:40

Czy 28 arów ekologicznych malin przy delikatnie ponad 100 ha ornego to nie jest małe przegięcie? Aż 18 arów zmarnowane na jakąś wyimaginowaną ekologię. Nie miałem innej mniejszej działki, a ponoć cała działka ewidencyjna musi być eko i wyszło jak wyszło.

#9015 Share papasmerf

papasmerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 15:39

Nie chodzę w golfach ;) radio mam w polonezie.

Pretensje zaczną się jak policzą wam te 4 pkt procentowo do powierzchni gospodarstwa- otrzymasz 0,2 pkt i będzie w porządku?

Nie- nie ukręciłem.

Kula?- czy uważasz że to jest sprawiedliwe? takie kombinowanie? Bez przesady, nie dziwcie się że inni będą mieli do takich ekologów pretensje, Pomyśleć? nad czym? 

nie wiem czy będzie "w porządku", ponieważ ja nie skorzystałem z ekologii. Uważam tylko, że pretensje o to ze ktoś ma 10 arów ''ekologicznej'' produkcji są zbędne.

I nie chodzi Ci przecież o szeroko pojętą ekologie związaną z ochroną środowiska itp. tylko o to że ktoś ma 4 pkt więcej od Ciebie :D

Nie przejmuj się, ludzie piszą że mają być przesunięcia to i Ty się załapiesz w swoim czasie z jednym problemem mniej w stosunku do ekologów.

Pozdrawiam

#9016 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 17:51

Uważam,że każdy z nas ma prawo do wyrażwnia swojej opini- moja jest jaka jest. Nie  chodzi mi o moje, nie znasz  mnie , nie oceniaj po opini na forum. Tu chodzi o sprawiedliwe rozdysponowywanie funduszami a nie kolejną furteczkę dla cwaniactwa. To nie jest tylko mój problem a problem zdecydowanej większości ludzi któzy m.in. po raz peirwszy składali wnioski na MGR - a tu zonk. Budynki i pseudo ekolodzy. Pomyśl o innych.

#9017 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 19:15

Nikt ci nie bronił wejścia w pseudoekologię. Chcesz inwestycję za ileś tam tysięcy a pożałowałeś 1000 zł dla jednostki certyfikującej?

Ja mam budowę magazynów płodów rolnych w woj maz. czyli 1 pt. + pseudoekologia 4 pt. i jeszcze kilka innych marnych pt. Co miałem siedzieć z założonymi rękoma i czekać jak inni wchodzą w pseudoekologię a mi kasa koło nosa przechodzi? 

Żal to możesz mieć sam do siebie że nie chciało się przeczytać rozporządzeń aby wiedzieć za co są pt. i jak się przygotować do naboru aby składanie wniosku miało sens.

Najlepiej to pójść do doradcy, później odwalić za niego całą robotę, spisać na karteczce obecne uprawy, planowane zasiewy, maszyny zwierzęta i inne pierdoły i zapłacić mu 3000 zł za przepisanie tych bazgrołów do agencyjnych formularzy (wniosku) po to masz to forum żebyś tu wszedł i przeczytał co trzeba zrobić aby zwiększyć swoje szanse. Pisali tu przed zakończeniem naboru - wchodzić w ekologię, kto pomyślał ten wszedł.

Bałeś się czegoś, milicji, że przyjedzie krowy zabierze jak malin nie będzie? Nie wiem co się stało, nie wszedłeś w ekologię twoja strata. Ja wszedłem o godz. 15.00 ostatniego dnia składania wniosków. Wiązało się to z wysłaniem na email skanu podpisanej umowy oraz pierwszy przelew 200 zł. Ci ludzie już z pracy wchodzili jak podpisywałem umowę i robiłem przelew. Ale to się liczyło, od kiedy przelew, od wtedy zgłoszenie, proste jak budowa cepa. Więc nie wylewaj tu żali bo sam jesteś sobie winien.

#9018 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 04 lipiec 2016 - 20:01

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Panowie ekologowie nie zachowujcie sie jak wygrani na razie żaden z was chyba wsparcia nie otrzymal takze nie możeciee byc pewni swojego

#9019 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 20:08

ogólnie śmiać mi się chce jak to wszystko czytam :) 

jednemu żal dupe ściska, drugi cały szcześliwy jakby w loterii wygrał  ( kredyt na 400tys gdzie finalnie po 5latach bedzie trzeba  oddać 40tys wiecej!! ).

A w rzeczywistości jak narazie każdy jest w jednakowej sytuacji. Listy nie ma ,a nawet jakby była, co z tego?? 

Poczekajcie do momentu jak podpiszecie umowy i wówczas możecie pluć na siebie nawzajem 

Pozdrawiam 

Wzajemnie :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9020 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 20:28

janczar jak PIS udupi pt. pseudoekologom myślisz że będę tu wylewał żale?

Nie chodzi o to czy ktoś wszedł w ekologię czy też nie, tylko jak powiedziałeś niektórym żal d. ściska. Co za ludzie...