X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11499 odpowiedzi na ten temat

#8741 Share Derb

Derb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 maj 2016 - 13:55

a w jaki sposób ziemia przejęta na MR wraz z jej użytkowaniem ma komuś przeszkadzać w pracy? Ma siedzieć na polu i patrzeć czy rośnie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 11:10
  •  

#8742 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 10 maj 2016 - 14:28

dokładnie Derb :)

a'propos to temat MGR,a nie MR.

24908  - nieźle przywaliło wniosków na modernizacje :) ciekawe, ile odpadnie na poprawkach...

Edytowany przez jaroWM, 10 maj 2016 - 14:30.

#8743 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 10 maj 2016 - 14:32

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ci którzy skorzystali Z MR i chcą iść do pracy są źli, Ci którzy weszli w ekologię dla 4 dodatkowych punktów też niedobrzy A wszystko dla tego że im się udało A innym nie. Żeby wszyscy tak mogli to byłoby dobrze. Ja nie znam nikogo kto by skorzystał z MR i nie pracował w rolnictwie. A Wam tak łatwo jest oceniać ludzi przez Internet, ludzi których wogole w życiu nie widzieliście.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co z naborami wniosków? zobacz »

•  

#8744 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisany 10 maj 2016 - 15:07

Jak nie znasz to za słabo się rozglądasz bo cię to nie interesuje albo mieszkasz w terenach gdzie każdy ma 20-30 ha i nie ma tyle ziemi by każdemu dziecku dać na MR a poza swój teren nie wyjeżdżasz i nie mówię że ludzie są źli bo to robią, źli są ci co pozwolili na to, tak samo jak te punkty z ekologią, punkty powinny być jeśli naprawdę wchodzisz w tą ekologię a nie jak poświecisz 10 ar pola na drzewka owocowe a pozostałe 100 ha nadal będziesz uprawiał tak że z ekologią nic wspólnego nie ma, po prostu w PL ustalają debilne przepisy które obejdzie duża część osób bez najmniejszego problemu i w tym jest problem...

#8745 Share piotr30piotr

piotr30piotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 10 maj 2016 - 15:37

ekolodzy niech najpierw dostaną dofinansowanie a później będziecie się ich czepiać 

#8746 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 10 maj 2016 - 15:40

no to obejdz i ty zamiast sie uzalac nad soba

wiecie co jest przykre?  ze 90 % osob zajmujacych to kretyni.  chcecie to mnie wyzywajcie ale tak niestety jest.  wszyscy sa super fachowcami, kazdy kosi po 8 t pszenicy z ha  a jak przychodzi przeczytac ze zrozumieniem pare zdan rozporzadzenia to rece rozklada i leci do dorady. 

te wnioski na mgr a wszczegolnosci mr  to napisalby srednio zdolny uczen 3 klasy gimnazjum ,  a rolnik leci do doradcy ktory kasuje go po 3-5 % od wartosci inwestycji

trzeba bylo wiecej czasu poswiecic na nauke czytania ,starac sie logicznie myslec  to ten komu zalezalo na mgr  zrobilby tak zeby zwiekszyc swoje szanse. a nie biadolil jaki to zly ten czy tamten  bo wszedl w ekologie.  to jest biznes, kasa dla jednostek certyfikujacych musi sie krecic,  jezeli chcesz robic inwestycje za 400 000 a szkoda ci 1000 zl rocznie to nie ma o czym rozmawiac

#8747 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 10 maj 2016 - 15:47

Moja sytuacja wygląda tak że wraz z ojcem prowadzimy 50ha gospodarstwo (2rodziny) i ciężko jest z tego wyżyć więć będe pracował i w wolnych chwilach pomagał w gospodarstwie, na żniwa planuje urlop bądź wynajme jakiegoś pracownika na pare dni kiedy nie będe mógł sie wyrwać z pracy. Ojciec ma pare lat do emerytury a ja nie moge startować w przetargach na dzierżawe gruntów państwowych bo nie mam 5lat stażu pracy i możliwości dokupienia ziemi w okolicy a gdy taka sie pojawi to po 100tyś ha co jest wogóle nieopłacalne nawet jeśli byłaby to 1 klasa.

#8748 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisany 10 maj 2016 - 16:19

wiecie co jest przykre?  ze 90 % osob zajmujacych to kretyni.  chcecie to mnie wyzywajcie ale tak niestety jest.  wszyscy sa super fachowcami, kazdy kosi po 8 t pszenicy z ha  a jak przychodzi przeczytac ze zrozumieniem pare zdan rozporzadzenia to rece rozklada i leci do dorady. 

te wnioski na mgr a wszczegolnosci mr  to napisalby srednio zdolny uczen 3 klasy gimnazjum ,  a rolnik leci do doradcy ktory kasuje go po 3-5 % od wartosci inwestycji

trzeba bylo wiecej czasu poswiecic na nauke czytania ,starac sie logicznie myslec  to ten komu zalezalo na mgr  zrobilby tak zeby zwiekszyc swoje szanse. a nie biadolil jaki to zly ten czy tamten  bo wszedl w ekologie.  to jest biznes, kasa dla jednostek certyfikujacych musi sie krecic,  jezeli chcesz robic inwestycje za 400 000 a szkoda ci 1000 zl rocznie to nie ma o czym rozmawiac

dlatego mówię że nie ma co się czepiać do tych osób które wykorzystały okazję i wzięły sobie kilka arów na ekologię tylko tych co wymyślili takie bzdurne przepisy że nie zastrzegli tak, że 100% gruntów ma być pod ekologią

#8749 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 10 maj 2016 - 20:05

przepisy, rozporządzenia itd. itp.  piszą ludzie, którzy następnie korzystaja z owych luk, nie ma i nie bedzie prawa uczciwego które  zadowoli wszystkich, zawsze jest coś nie tak, co nie pasuje. Są ludzie ktorym nawet majtki w kroku nie pasują i we wszystki znajdą coś złego.

A co do tej pseudo ekologi to krótko mówiąc jest to zwykłe kupywanie owych 4pkt. niby nie duzo 1000pln/rok ale w przeciągu 5lat juz jest troszke inna kwota. (nie wiem ile wynosi opłata certyfikująca,powielam inf. kolegi w/w odnośnie 1tys/rok). np. Dodatkowo jeśli ktoś napalił sie na PROW MGR i powipisywał super wypasiony opryskiwacz za setki tys. aby mieć duzo pkt a owa maszyna nie koniecznie jest potrzebna lub sąsiad ma lepszy. Do niedawna w takie opcje nie wierzyłem z opowiadań dilerów ale znajoma, wspomiała ze sporo :"takich" osób 

Nic na chama, nic na umór jak dostane bedę sie zastanawiał na chwile pozytywnego rozpatrzenia wniosku czy skorzystam, jak cena płodów rolnych utrzyma sie na obecnym poziomie raczej ja odpadam. Ceny mleka, wieprzowiny opłakana a domniemam iż wisi w powietrzu załamanie Polskiego Rynku wołowiny. Kto miał krowy ma byki, kto miał świntuchy ma byki i w końcu bedzie jak z mlekiem :(

pozdrawiam i kierunek 30tys. :D

#8750 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 10 maj 2016 - 20:29

50ha i ciezko macie wyżyc.....to ile trzeba miec 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8751 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 10 maj 2016 - 21:04

te wnioski na mgr a wszczegolnosci mr  to napisalby srednio zdolny uczen 3 klasy gimnazjum , 

Hahaha.. czytając twoje posty beka na całego. Nie ośmieszaj się już więcej bo ileż można się śmiać.  PATr  oczywiiście się z tobą zgadzam sam mam sąsiadów co pobrali MR a pola to nie wiem czy wiedzą gdzie one są. Wszystko tatuś załatwiał synek tylko złoży podpis, zrobił szkołę i teraz myśli że to na obszarówkę potrzebne było. Jeżeli będzie panowało krętactwo w polsce to dobrze nie będzie. Każdy teraz patrzy żeby nic nie robić a mieć i to jest chore. Wiedzą że jest mało pieniędzy w budżecie to ostre zasady i  Kasa dla ludzi którzy naprawdę jej potrzebują a nie którym by się może  przydała !!!  Ja bym tam porządek z tym zrobił, kwiczeli by ci którzy kupują narkotyki za kasę z dopłat.

#8752 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 10 maj 2016 - 21:23

Ziel gruntow ornych z przetargow juz nie kupisz, ale mozesz brac udzial w przetargach o dzierzawe.   ja nie widze nic zlego ze pracujesz w gospodarstwie i na etacie. to znaczy ze masz leb na karku i nie rzniesz wielkiego pana jak co nie ktorzy tu.  podstawa to  rozne dochody zeby nie byc zaleznym od jednego zrodla utrzymania

janczar dobieranie sprzetu i dodatkow pod 5 pkt za srodowisko to jest chyba najczestszy przypadek.  mowilem juz ze 90 % rolnikow to kretyni  i to dokladnie potwierdza moja teze.  sam znam takich ktorzy brali niepotrzebny sprzet za gruba kase zeby uciulac pare pkt za srodowisko:P

ale zapewne dla niektorych kolegow tacy ludzie sa jak najbardziej wporzadku:)  tylko ekolodzy to marni kombinatorzy!! 

#8753 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 10 maj 2016 - 21:32

czyli reasumując kumaty aby dostać musi zapłacić ok 5tys. :P czyli TY i dodatkowo sam robisz wniosek i nie uwierze ze zrobiłeś to w godz. :P

I na koniec wychodzi fakt iż własnie tacy jak TY napędzają te chore wyścigi wiecej, wiecej i wiecej i najlepsze jest to że nie ty na tym zarobisz tylko sie narobisz :P a zarobi owy ogólnie ujmując człowiek który ma w rzeczywistości "łeb na karku" a nie ten co mysli ze go ma .

#8754 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 10 maj 2016 - 21:57

kto ma na karku to sie okaze a w eko nikt nie bronil nikomu wchodzic...    a jak ktos nie wiedzial to niech zmieni doradce a pretensje ma do siebie a nie tych ktorym zalezy na dotacji, na 99% wszyscy przeciwni to Ci co dowiedzieli sie o tym po fakcie i przy nastepnym juz beda skladac z eko jesli teraz sie nie zalapia i wtedy juz poglady zmienia (chociaz mysle ze beda przesuniecia jak zawsze i wszystkie poprawne wnioski dostana jak nie za rok to za 3) takze powodzenia :)

#8755 Share Plagrafi

Plagrafi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 10 maj 2016 - 22:20

a te 25 tysiecy wnioskow to jeszcze nie koniec?

#8756 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 10 maj 2016 - 22:33

janczar nie bardzo rozumiem   w jaki sposob sie narobie a nie zarobie i jak to napedzam wyscig?  mi o zadnym wyscigu nie wiadomo. zalezy mi na mgr bo to dla mnie szansa na dalszy rozwoj i robie wszystko zeby zwiekszyc swoje szanse. 5000 to jest nic w porownaniu z 60 % zwrotem.   

w godzine wniosku na mgr nie zrobilem, ale jakbym go robil drugi raz to pewnie w 5 bym sie wyrobil lacznie z obiadem

co do godziny, nie wiem jak teraz bo nie analizowalem ale wniosek na mr w poprzedni prowie to tak byl wlasnie na godzine  dwie roboty

pozdro

i komu ja tak dalem zarobic bo nei bardzo jarze janczar?   sprzetu nie dobieralem pod srodowisko bo mi potrzebny najbardziej jest nowy ciagnik

wniosek napisalem sam wiec zaden doradca nie zarobil

zaden diler nie wcisnal mi dodatkow i innych bzdetow bo kupuje tylko wylacznie to co mi potrzeba.    obecnie obrabiam ponad 60 hektarow starym urususem i zawieszanym opryskiwaczem 1000 l   i mam sie dobrze, wiec bajery nie sa mi potrzebne.    kase na wypasiony sprzet przeznacze na inna dzialalnosc niz rolnictwo

zetor trafil w sedno.  jezeli ktos przegapil lub doradca nie powiedzial  , lub nastraszyl zeby nie pchac sie w eko to teraz jest wielce oburzony:)   ale w nastepnym naborze bedzie pierwszym ekologiem

punkty mozna bylo zdobyc nie tylko za eko.  u mnie w woj np byl punkt za przygotowanie produktu do sprzedazy, i maszynka do czyszczenia ziarna za 3000 dawala kolejny punkt.  takze panowie myslenie nie boli. zamiast narzekac ze ktos ma a wy nie  to zapraszam do czytania rozporzadzenia, analizowania za co przyznawane sa punkty i myslenia co zrobic zeby zwiekszyc swoje szanse ,  oczywiscie wszystko racjonalnie

koncze ta wymiane zdan bo tu jedynie pare osob rozumie na czym rzecz polega, reszta  to goscie ktorym nie chce sie myslec a chcieliby wszystko na tacy

pozdrawiam

a no moze jeszcze tylko dodam jedna rzecz od siebie

robicie dwa bledy panowie,  nie czytacie rozporzadzenia ktore powinno byc wasza biblia lub czytacie bez zrozumienia

a potem popelniacie kolejny blad ktory wynika rowniez z pierwszego: mianowicie wierzycie przeroznym doradca, a wiekszosc z nich to kretyni ktorzy rowniez sami nie bardzo rozumieja rozporzadzenie.i  tak kolko sie zamyka, jeden kretyn placi drugiemu kretynowi gruba kase za wysluchanie bzdur obietnic i innych .  potem dodatkowo lista poprawek na dwie strony ale przeciez tak musi byc , bo to robila super firma doradcza:P  w ktorej pracuja byli pracownicy arimr:P boze co za swiat

kretyn kretyna kretynem pogania

#8757 Share OPawel

OPawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 10 maj 2016 - 22:54

Nie wnikając już czy to kombinatorstwo czy spryt, to z tego co mówicie to ta cała ekologia to wielka ściema, i nabijanie kasy określonym podmiotom. Kiedyś gdy zetknąłem się z tematem była mowa o strefach buforowych w których nie można również stosować chemii, okresie w którym na deklarowanym do eko terenie rozłożą się całkowicie ŚÓR i nawozy sztuczne ( i nie był to miesiąc ani rok ) to wszystko poparte analizami na pozostałości. Więc skoro przejście na eko to tylko kosztowna formalność to jest to jawne nabijanie kasy tym co się na takim certyfikacie podpisują.

#8758 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2849 postów

Napisany 11 maj 2016 - 00:37

Albo źle czytasz, albo pozostali faktycznie bzdury tu wypisują skoro to tak zrozumiałeś. Wszystko co jest wymagane do ekologii musi być spełnione, przejście na ekologię to nie jest sama kosztowna formalność. Wiąże się z tym wiele innych znacznie większych kosztów. A certyfikat uzyskuje się po spełnieniu wszystkich warunków o których wspomniałeś. Punkty za ekologię daje samo zgłoszenie, nie certyfikat tylko zgłoszenie do takiej jednostki certyfikującej. Ja np. takiego zgłoszenia dokonałem przez email w piątek o godz 15:30 (pracowali do 16:00). Później wziąłem się za wypełnianie wniosku i wysłałem go pocztą nieopodal godz. 20:00.
Jednak że agencja wedle informacji które posiadam na sam koniec będzie wymagała certyfikatu który się uzyska  może za rok, a może dopiero za trzy lata. 

PATr to by była istna głupota aby wymagać 100% gospodarstwa pod ekologią. Jak już to powinno być ile % gospodarstwa pod eko tyle % z 4 punktów.

#8759 Share mmat13

mmat13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 11 maj 2016 - 05:46

i komu ja tak dalem zarobic bo nei bardzo jarze janczar?   sprzetu nie dobieralem pod srodowisko bo mi potrzebny najbardziej jest nowy ciagnik

wniosek napisalem sam wiec zaden doradca nie zarobil

zaden diler nie wcisnal mi dodatkow i innych bzdetow bo kupuje tylko wylacznie to co mi potrzeba.    obecnie obrabiam ponad 60 hektarow starym urususem i zawieszanym opryskiwaczem 1000 l   i mam sie dobrze, wiec bajery nie sa mi potrzebne.    kase na wypasiony sprzet przeznacze na inna dzialalnosc niz rolnictwo

kretyn kretyna kretynem pogania

Kolego może trochę mniej obrażaj ludzi i trochę opuść nos...

Jest takie przysłowie: "Jak mówisz tak masz" - ale to tak na marginesie.

Piszesz, że nie chcesz wypasionego sprzętu to co zapisałeś w załączniku Nr 4 ?? Tak z ciekawości pytam ale bez zbędnej irytacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8760 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 11 maj 2016 - 05:54

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A ja sobie wpisałem wypasiony opryskiwacz, ale dobrałem też sporo nie punktowanego osprzętu. Dodatkowo wszystkie maszyny jakie mam we wniosku to przemyślany wybór, tylko jedną maszyna nie jest punktowana ale wszystkie są potrzebne.

I co będziecie mnie teraz oceniać i mówić, że wpisałem prawie same punktowane maszyny i drogi opryskiwacz tylko po to, żeby się załapać na listę?

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed