Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11457 odpowiedzi na ten temat

#8641 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2839 postów

Napisany 03 maj 2016 - 08:57

zapisu może niema......jednak @freetaxi ma rację żeby przypadkiem się nie okazało,że nagle taki zapis się znajdzie :D

Info wprost z agencji, będą tego wymagać przez 5 lat. Nie wiem czy jest zapis ale takie mają wytyczne. Tak samo jak mają wytyczne że wzrost ekonomiczny nie może nastąpić po przez manipulowanie cenami, tzn. w roku bazowym z 10 ha koszę 5 t pszenicy po 500 zł a w roku docelowym koszę 5 t pszenicy po 800 zł. To będzie przez nich podważane. Oni są już po szkoleniach, przecież już zaczęli rozpatrywać wnioski, to chyba wiedzą co mówią. Są to info nie oficjalne, ale zawsze jakieś przecieki się znajdą. Certyfikat trzeba będzie dostarczyć w przeciągu 5 lat. Bo niekiedy na uzyskanie go potrzeba 3 lata.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 19:39
  •  

#8642 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 03 maj 2016 - 09:15

w  ostatnim młodym przedłużyli sobie termin na opublikowanie listy i zrobili to trochę później, nie zdziwię się jak tu będzie podobnie, co do ekologów nie zdziwię się jak agencja porządnie się za nich weźmie, ma swoje sposoby, ja się nad IP zastanawiałem a co dopiero ekologia, nie znam dokładnych wymogów, ale tam uprawa musi być w jakiejś odległości od dróg, odległości od upraw konwencjonalnych, po uprawie konwencjonalnej nie może być od razu ekologiczna tylko musi minąć jakiś okres czasu, i choćby to uniemożliwiało u mnie ekologie bo się zastanawiałem swojego czasu na uprawą ekologiczną sadowniczą, prawdziwą nie pod MGR i to w moim przypadku jest nie do zrealizowania

#8643 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2839 postów

Napisany 03 maj 2016 - 09:43

ekologia jest bardzo prosta do zrealizowania. Wystarczy nie pryskać i nie nawozić kawałeczka truskawek albo malin.

Tu bardziej chodzi o zapłacenie komuś kasy kto nas będzie kontrolował (pobierał próbki) czy aby faktycznie nie pryskamy i nie nawozimy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8644 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 03 maj 2016 - 10:05

Tyle ze ekologi nie połączysz w jednym gospodarstwie z uprawą intensywną ............

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#8645 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 03 maj 2016 - 11:41

jak myślicie wyrobią się z ogłoszeniem listy przed żniwami

Zawiele ci to kolego nie pomoże bo zmieniły się przepisy i teraz nie można kupować sprzętu po ogłoszeniu listy rankingowej, a to czy dostaniesz kasę to też może się zmienić bo mogą przesunąc kasę z następnych lat na ten nabór

#8646 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 03 maj 2016 - 11:44

wątpie w przesuwanie kasy, według mnie pula jest na ten rok i tyle będzie, kto się załapie ten dostanie.

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#8647 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 03 maj 2016 - 12:22

tylko że ja planuję po żniwach kupić sprzęt za kasę z młodego rolnika i zastanawiam się nad przejściem na wat jeśli ogłoszą listę przed żniwami i się na niej znajdę to raczej na pewno przejdę na wat 

#8648 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2839 postów

Napisany 03 maj 2016 - 12:38

Tyle ze ekologi nie połączysz w jednym gospodarstwie z uprawą intensywną ............

Mylisz się. Ja właśnie tak robię i jak do tej pory nie napotkałem żadnej przeszkody. Ponad 100 ha uprawiane konwencjonalnie, a kilkanaście arów ekologia.

#8649 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 03 maj 2016 - 12:56

wątpie w przesuwanie kasy, według mnie pula jest na ten rok i tyle będzie, kto się załapie ten dostanie.

W starym prowie też miały być nabory co rok a jak w 2011roku dowalili wniosków to tylko przesuwali a nowych naborów nie zrobili także rząd jest nieprzewidywalny i wszystko może im się zmienić, tymbardziej że rozporządzenie ustalił inny rząd

#8650 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 03 maj 2016 - 15:29

Do 29 kwietnia wnioski o pomoc złożyło 15099 rolników. Ubiegają się oni o przyznanie wsparcia w wysokości 2,9 mld zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8651 Share 6340zetor7441

6340zetor7441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 maj 2016 - 15:39

Ciekawe kiedy będą znane czysto teoretyczne progi punktów w poszczególnych województwach. ;)

Edytowany przez 6340zetor7441, 03 maj 2016 - 15:40.

#8652 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 03 maj 2016 - 15:48

Czyli jakie trzeba ponieść koszty aby zdobyć te 4 pkt za ekologię? Jeden gościu mi mówił że wystarczy tylko kurs za 120 zł i jak bedę miał 1 HA upraw ekologiczny to będe miał te 4PKT. Jest coś w tym prawdy? Takich z ekologią nie jest więcej jak 10% w skali kraju

#8653 Share Plagrafi

Plagrafi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 03 maj 2016 - 16:30

To jest parodia 100ha i 5 arow ekologi i to ma byc uznane? Chyba jakies jaja

#8654 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2839 postów

Napisany 03 maj 2016 - 19:08

Takie są przepisy. U mnie w mazowieckim jak bym nie zrobił ,,takich jaj,, to mnie mógł byś nazywać parodią. Bo duża część województwa to sady i warzywa a ci ludzie mają styczność z ekologią itp. certyfikatami, więc wszyscy co tylko składali koniecznie wchodzili w ekologię kilkoma arami, bo dla nich to żadna nowość tylko najzwyczajniej w świecie jak do tej pory nie kalkulowało im się i to było zbędne. Ale teraz dawało 4pt. Więc sam rozumiesz, że w mazowieckim aby były równe szanse powinni albo całkowicie skasować pt. za ekologię, albo dawać je np. tym którzy faktycznie są w ekologi już od np. dwóch lat.

@the1mati1 w tych słowach nie ma ani krzty prawdy. Coś słychać że dzwoni ale nie wiadomo w którym kościele.

P.S. Ja faktycznie będę miał ekologiczną uprawę, prawdopodobnie malin. Koło domu mam taki kawałeczek bardzo żyznej ziemi i w ogóle na następny rok zastanawiam się czy by nie zbudować tam takiej większej szklarni z piecem na warzywa dla siebie, bo teraz te co są to na całą zimę i tak nie wystarczą. Oczywiście wszystko 100% ekologiczne. Więc to nie jest tak że ja kogoś będę próbował oszukać, tylko jak widzisz poważnie o tym myślę, nie na zarobek bo dla siebie ale będzie ekologicznie.

#8655 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 03 maj 2016 - 19:16

Do 29 kwietnia wnioski o pomoc złożyło 15099 rolników. Ubiegają się oni o przyznanie wsparcia w wysokości 2,9 mld zł.

chyba wyjdzie na moje z liczbą wniosków-niestety :(

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#8656 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 03 maj 2016 - 19:38

Takie są przepisy. U mnie w mazowieckim jak bym nie zrobił ,,takich jaj,, to mnie mógł byś nazywać parodią. Bo duża część województwa to sady i warzywa a ci ludzie mają styczność z ekologią itp. certyfikatami, więc wszyscy co tylko składali koniecznie wchodzili w ekologię kilkoma arami, bo dla nich to żadna nowość tylko najzwyczajniej w świecie jak do tej pory nie kalkulowało im się i to było zbędne. Ale teraz dawało 4pt. Więc sam rozumiesz, że w mazowieckim aby były równe szanse powinni albo całkowicie skasować pt. za ekologię, albo dawać je np. tym którzy faktycznie są w ekologi już od np. dwóch lat.

@the1mati1 w tych słowach nie ma ani krzty prawdy. Coś słychać że dzwoni ale nie wiadomo w którym kościele.

P.S. Ja faktycznie będę miał ekologiczną uprawę, prawdopodobnie malin. Koło domu mam taki kawałeczek bardzo żyznej ziemi i w ogóle na następny rok zastanawiam się czy by nie zbudować tam takiej większej szklarni z piecem na warzywa dla siebie, bo teraz te co są to na całą zimę i tak nie wystarczą. Oczywiście wszystko 100% ekologiczne. Więc to nie jest tak że ja kogoś będę próbował oszukać, tylko jak widzisz poważnie o tym myślę, nie na zarobek bo dla siebie ale będzie ekologicznie.

kolego myślisz, że władza się nie skapnie że ta ekologia to tylko pod punkty w MGR i nic z tym nie zrobią, zresztą nawet jak się nie skapną to zapewne życzliwi doniosą, ze złości, że zostali wypchnięci z listy i nie mają żadnych mechanizmów żeby coś z tym zrobić lub uprzykrzyć  wnioskodawcy tak życie że się mu odechce całej Modernizacji

#8657 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 03 maj 2016 - 20:10

powinno być albo ktoś jest całym areałem na ekologi i ma ekologiczne gospodarstwo albo nie ma nic wspólnego z ekologią.

#8658 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 03 maj 2016 - 20:16

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Sam miałem "przejść" na ekologię ale sobie odpuściłem. Była taka możliwość to niektórzy skorzystali A czy będę mieli z tego tytułu problemy to guzik Was to obchodzi.

Termin minął, teraz już nie da się nic zrobić, trzeba tylko czekać na listę i cieszysz się, że się udało albo żałować, że samemu się nie kombinowało.

Edytowany przez Kula07, 03 maj 2016 - 20:21.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

#8659 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 03 maj 2016 - 20:18

takie rozwiązanie byłoby najbardziej sprawiedliwe w stosunku do tych 100% ekologów, ponadto byłbym za tym żeby punkty za ekologie przyznawać rolnikom którzy mają już certyfikat od jakiegoś czasu a nie tym co na prędce załatwiają 

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8660 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 03 maj 2016 - 20:24

Przy takiej liczbie chętnych kombinatorów odstrzelą  ;)