Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11419 odpowiedzi na ten temat

#8621 Share mmat13

mmat13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 maj 2016 - 07:55

jednostka certyfikujaca podejdzie z kultura bo to prywatna firma i napewno nikomu krzywdy nie zrobi :)  tyle ode mnie

pozdro 6000

no dobra geniusze, tak czepiacie sie tej ekologii, jak to jednostki certyfikujace beda przyjezdzaly po pare razy  w roku zbic kase:)   jak przegna pale raz to ja zerwe z nimi wspolprace. wiecie dlaczego? bo w rozporzadzeniu, ani w umowie nie ma zapisu nie ma ani slowa ze ja mam byc 5 lat objety ta ochrona. tu jest caly myk geniusze

pozdro 600

Chłopie po co od razu z widłami ruszasz...

Tylko jak już umowę będziesz podpisywał to dobrze ją przeczytaj bo zdziwisz się jak będą kazali Ci oddać dofinansowanie jak nie spełnisz zobowiązań, które podpisałeś. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 01:57
  •  

#8622 Share artur4

artur4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 02 maj 2016 - 07:59

Ktos pisal. ze ARiMR bedzie miala liste  rankingowa za 3 tygodnie... otoz tak sie nie stanie bo musi jeszcze minac 28 dni - tyle Agencja dala poczcie na dostarczenie przesyłek, a poczta przyniesie z 6-8 tys. wnioskow, o ile nie wiecej.

#8623 Share mmat13

mmat13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 maj 2016 - 08:11

Freetaxi mam do Ciebie takie pytanie składałem na mgr na prasę zwijającą i we wniosku wpisane zostały jej parametry a przede wszystkim szerokość podbieracza a wczoraj rozmawiałem z dilerem co u niego brałem ofertę na tę prasę i mówił że właśnie na ten model niedługo mają wprowadzić jakieś zmiany konstrukcyjne a przede wszystkim zmieni się szerokość podbieracza i nie będzie już dostępny 2,0 m tylko będzie 2,15 m czy w takim wypadku będę zmuszony kupić wogóle inną prasę żeby szerokość podbieracza miał 2,0 m tak jak we wniosku, czy będę mógł wziąć taką na jaką brałem oferty ale z szerszym podbieraczem?

Mógłby ktoś udzielić jednoznacznej odpowiedzi co do wyżej opisanej sytuacji?

Pewnie nikt Ci tu za bardzo odpowiedzi nie udzieli bo nie wiadomo jeszcze czy w ogóle strona ruszy na której będziemy umieszczali ogłoszenia o przetargu.

Mogę Ci tylko powiedzieć, że w przetargach publicznych jakaś maszyna musi spełnić kilka wytycznych z opisu przetargu. Jeśli zapisałeś jeszcze jakiś inny parametr jaki posiada ta Twoja prasa a inni tego nie posiadają to możesz spać spokojnie a jak tylko szerokość to wciśnie Ci się ktoś inny i będziesz miał problem, żeby wybrnąć.

Tak jak pisałem na początku nie wiadomo jak to do końca będzie wyglądało może samemu trzeba będzie dostarczyć oferty.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co z naborami wniosków? zobacz »

•  

#8624 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 02 maj 2016 - 09:50

to dla ilu rolników starczy pieniędzy w sektorze C?? z 4,16pkt jest co szukać??

#8625 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 02 maj 2016 - 10:26

mmat 13 owszem trzeba spelniac podpisane zobowiazania jak najbardziej  tylko w tej chwili nie znalazlem zadnego zapisu o ekologii i utrzymania jej przez caly okres zobowiazania.

a jezeli nawet trzeba to utrzymac to jest takie wyzwanie??  zglaszasz jedna dzialke i tyle w temacie, co rok zaplacic kase chyba warto za 4 pkt i znaczne zwiekszenie szans na otrzymanie pomocy

#8626 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów

Napisany 02 maj 2016 - 11:34

ja mam zgloszone 3 gruszki i 2 sliwki a koszt nie taki straszny bo jednosta certyfikujaca ma brac po 600zł co roku, jesli zobacze ze wystarczy mi pkt bez ekologi to z niej zrezygnuje i tyle a jak nie to te kilka lat sie pociagnie 6 lat razy 600 =3600 co to za pieniadze przy zwrocie 200tys

#8627 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 02 maj 2016 - 11:57

4,25%? I żadnych ukrytych kosztów? Bo jakoś ciężko mi uwierzyć. Czyli ze 100 000 po roku trzeba by oddać 104 250, a po pół roku 102 125

5 lat od wypłaty pomocy, czyli jeśli dostaniesz kasę w 2017 to zobowiązania są do 2022, dolicz do tego rok bazowy i masz 7 lat (2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022).
Jeśli chodzi o tą ekologię to nie chce mi się szukać ale chyba coś było, że trzeba utrzymać w szczególności te aspekty które miały wpływ na punktację.

Trzeba dobrze się targować i da się wydusić takie oprocentowanie, dodam że w jednym oddziale tego samego banku(bynajmniej z nazwy) było całkiem inne oprocentowanie możliwe do wyciągniecia niż w drugim(cos około 1,2% różnicy, ale przedstawiciele startowali z podobnego oprocentowania i to prawie w każdym banku było na start od 6% do coś ponad 9)

Jedynie zasługuje na podkreślenie że to był 2014r. W 2011-2012 byś mial problem coś takiego uzyskać bo był szał zakupów

4,25%? I żadnych ukrytych kosztów? Bo jakoś ciężko mi uwierzyć. Czyli ze 100 000 po roku trzeba by oddać 104 250, a po pół roku 102 125

5 lat od wypłaty pomocy, czyli jeśli dostaniesz kasę w 2017 to zobowiązania są do 2022, dolicz do tego rok bazowy i masz 7 lat (2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022).
Jeśli chodzi o tą ekologię to nie chce mi się szukać ale chyba coś było, że trzeba utrzymać w szczególności te aspekty które miały wpływ na punktację.

Trzeba dobrze się targować i da się wydusić takie oprocentowanie, dodam że w jednym oddziale tego samego banku(bynajmniej z nazwy) było całkiem inne oprocentowanie możliwe do wyciągniecia niż w drugim(cos około 1,2% różnicy, ale przedstawiciele startowali z podobnego oprocentowania i to prawie w każdym banku było na start od 6% do coś ponad 9)

Jedynie zasługuje na podkreślenie że to był 2014r. W 2011-2012 byś mial problem coś takiego uzyskać bo był szał zakupów

#8628 Share mmat13

mmat13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 maj 2016 - 12:54

ja mam zgloszone 3 gruszki i 2 sliwki a koszt nie taki straszny bo jednosta certyfikujaca ma brac po 600zł co roku, jesli zobacze ze wystarczy mi pkt bez ekologi to z niej zrezygnuje i tyle a jak nie to te kilka lat sie pociagnie 6 lat razy 600 =3600 co to za pieniadze przy zwrocie 200tys

To muszę przyznać, że znalazłeś tanią jednostkę certyfikującą.

Co do Twojego zapisu, że jak starczy mi punktów to zrezygnuje z ekologi to za bardzo nie wiem jak masz zamiar to rozegrać. Ja dzwoniłem do gościa, który rozpatruje wnioski i go interesuje certyfikat. Nie interesuje go samo zgłoszenie.

mmat 13 owszem trzeba spelniac podpisane zobowiazania jak najbardziej  tylko w tej chwili nie znalazlem zadnego zapisu o ekologii i utrzymania jej przez caly okres zobowiazania.

a jezeli nawet trzeba to utrzymac to jest takie wyzwanie??  zglaszasz jedna dzialke i tyle w temacie, co rok zaplacic kase chyba warto za 4 pkt i znaczne zwiekszenie szans na otrzymanie pomocy

Każdy decyduje za siebie ja tylko wyraziłem swoje zdanie a tak jak pisałem też zastanawiałem się czy nie wrzucić ekologi do gospodarstwa ale odpuściłem.

Tyle mogę koledzy Wam podpowiedzieć co do ekologi jak już weszliście a nie chcecie ponosić kosztów certyfikacji.

Trzeba zgłosić minimum 0.5ha i mieć tam uprawy, które spożytkujecie we własnym gospodarstwie. Wtedy Agencja zwraca koszty certyfikacji.

Nie trzeba całej działki zgłaszać może to być wycinek.

Co do ekologi to mam znajomego, który posiada gospodarstwo ekologiczne i miał problemy ale na jego szczęście zmieniła się osoba która przyjeżdża na kontrole i teraz jest ok.

#8629 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów

Napisany 02 maj 2016 - 13:13

firma z wieliczki TÜV Rheinland Polska certyfikat jest kwestia czasu zanim agencja przekopie te 30tys wnioskow to mysle ze certyfikat juz bedzie, jesli sie nie uda to trudno ale przynajmniej spr

#8630 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 02 maj 2016 - 13:24

certyfikatu nikt ci od reki nie da.  sa jakies procedury i to  troche trwa zeby dostac certyfikat.  mozesz dostac zaswiadczenie

w moim oddziale toleruja zaswiadczenia, nie certyfikaty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8631 Share karolwiesz

karolwiesz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 02 maj 2016 - 15:39

Ależ wszyscy strasznie mądrzy, te 600zł to samo wydanie certyfikatu dolicz jeszcze próbki na pozostałości śor i nawozów, od razu 1 roku na pewno nie dostaniesz certyfikatu  tak ze 2-3 lata będą cię "nachodzić" i pobierać próby, także nie jest to takie łatwe że ich z pola pogonisz  a oni wydadzą ci papierek. Wiem coś o tym bo certyfikat integrowanej mam od 8 lat, poza tym proponowałbym od razu iść do firmy doradczej która ma dobre chody w jednostce certyfikującej bo moi koledzy też byli tacy mądrzy że wszystko wiedzą i wszystko sami to im próbki odrzucili 2 razy (oczywiście płatne z góry po ok 500zł) i szybko przyszli do firmy doradczeji certyfikat był od razu

Ale skoro wszyscy (widocznie bardzo młodzi albo mało doświadczeni) wiedzą lepiej...... ;)

a propo utrzymania przez okres zobowiązania proszę poczytać rozporządzenie jeśli się  w planie zobowiązujesz to musisz utrzymać przez cały okres ^^ ;) :P

#8632 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 02 maj 2016 - 17:05

poprosze o konkretny punkt rozporzadzenia

#8633 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 02 maj 2016 - 18:23

widocznei twoi koledzy to goscie ktorzy nie maja jezyka w gebie, jednostki certyfikujace u

to prywatne firmy, jezeli jedna bedzie robila klopot pojde do innej. nie widze klopot

i pisze po raz kolejny, kazdy sie tu wymadrza jak to bede oddawal kase, jakie to sa zapisy w umowie i rozporzadzeniu zeby byc pod nadzorem jednostki 5 lat. 

wiec poprosze o konkretny punkt rozporzadzenia lub umowy ktory mowi o tym

#8634 Share mmat13

mmat13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 maj 2016 - 20:43

widocznei twoi koledzy to goscie ktorzy nie maja jezyka w gebie, jednostki certyfikujace u

to prywatne firmy, jezeli jedna bedzie robila klopot pojde do innej. nie widze klopot

i pisze po raz kolejny, kazdy sie tu wymadrza jak to bede oddawal kase, jakie to sa zapisy w umowie i rozporzadzeniu zeby byc pod nadzorem jednostki 5 lat. 

wiec poprosze o konkretny punkt rozporzadzenia lub umowy ktory mowi o tym

Chciałbym to zobaczyć jak pójdziesz do innej jak podpiszesz umowę na minimum 5 lat  :D

Ciekawy z Ciebie gość. Jest takie przysłowie (powiedzenie): "z wielką d*pą w każde drzwi wejdziesz ale z wielką gęba nie koniecznie". Nie irytuj się tak. Ja traktuje forum jako pomoc a nie spinanie się. 

#8635 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 02 maj 2016 - 20:49

umowe mam juz podpisana i moge ja rozwiazac w kazdej chwili

#8636 Share mmat13

mmat13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 maj 2016 - 20:55

umowe mam juz podpisana i moge ja rozwiazac w kazdej chwili

To już może złóż bo w 3 miesiące nie dostaniesz certyfikatu  :rolleyes:

#8637 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 02 maj 2016 - 23:04

ehh rece opadaja

jezeli ktos teraz dopiero na ten program dolaczyl do ekologii to nei ma zadnej sily zeby zdobyl certyfikat

nie wiem czy wszsytkie ale nie ktore or chca jedynie zaswiadczenie a nie certyfikat

koncze temat, kto madry wyciagnie wnioski na przyszlosc

pozdrawiam

#8638 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 03 maj 2016 - 06:56

Panowie, jezeli w BP wpisałem ciągnik rolniczy o mocy 87KM to potem będe mógł to zmienic ? tzn moc ciągnika ?

#8639 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3378 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 03 maj 2016 - 07:07

pier**l pier**l ja poslucham

to pokaz mi zapis mowiacy o byciu objetym certyfikacja przez caly okres mgr

Żebyś się nie zdziwił za rok jak zrezygnujesz z ekologi. 

zapisu może niema......jednak @freetaxi ma rację żeby przypadkiem się nie okazało,że nagle taki zapis się znajdzie :D

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8640 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip