Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11506 odpowiedzi na ten temat

#8501 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 28 kwiecień 2016 - 08:44

dla każdego powinno być równo rozdzielane na inwestycje, tylko powinno się weryfikować tych co ziemie w dzierżawę oddali i nic nie robią.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 19:40
  •  

#8502 Share Saperxxx

Saperxxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 09:06

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W Poznaniu dzisiaj rano ponad 1400 wniosków, nie licząc tych z biur powiatowych i wysłanych pocztą;)

#8503 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 09:21

Mazowieckie około 3000 wniosków, w tym około 1500 wprowadzonych do systemu. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co z naborami wniosków? zobacz »

•  

#8504 Share marijusz

marijusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów
  • Zainteresowania:BÓG HONOR OJCOWIZNA i Ojczyzna (czywiście)

Napisany 28 kwiecień 2016 - 09:24

ogolnie odradzam składania w powiatowych oddziałach Panienka zadawała mi pytania typu-jak mysle ktore dokumenty ona ma mi xserować

Edytowany przez marijusz, 29 kwiecień 2016 - 20:52.

#8505 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 09:27

W ogole nie dyskutować i tak muszą przyjąć choćby wniosek był pusty.

#8506 Share marijusz

marijusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów
  • Zainteresowania:BÓG HONOR OJCOWIZNA i Ojczyzna (czywiście)

Napisany 28 kwiecień 2016 - 09:31

wygladało ze ona sama nie jest pewna bo powiedziala ze lepiej dołączyc nawet jesli nie potrzeba a pewnie to wszystko jest na płytce CD

#8507 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 09:59

Zaświadczenie z krus jest potrzebne? bo rozne glosy mnie dochodza

#8508 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 10:01

Czy we wniosku w tabeli IV Opis planowanej operacji. w pkt 2 Zgodność operacji z celami przekrojowymi programu trzeba wybrać 3 razy tak (Inowacyjność, środowisko, klimat)? Czy mogą tam zaznaczyć nie?

#8509 Share rademenez

rademenez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 10:08

Temat się pewnie pojawiał wiele razy ale nią mam jednoznacznej odpowiedzi: czy muszę mieć umowy dzierżawy na grunty na które w ubiegłym roku składałem dopłaty i je otrzymałem czy tylko na te które w tym roku po raz pierwszy składam

#8510 Share AS2

AS2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 10:35

Posiada ktoś informacje odnośnie iczby wniosków w Kujawsko Pomorskim ? w czwartek było około 350  jestem ciekawy ilukrotnie ta liczba wzrosła do dzis

Na chwilę obecną jest ponoć 1160. Ale podejrzewam, że po zakończeniu naboru okaże się, że jest drugie tyle ( wnioski z powiatów, poczty, kurierów no i jeszcze jutro pewnie będą tłumy).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8511 Share Ricardo

Ricardo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 11:30

Witam, jak wykonać plan sprzedaży do wniosku, jest jakiś formularz do wypisania czy odręcznie na papierze? Na chwilę obecną nie jestem w stanie sobie załatwić umowy wstępnej sprzedaży, co napisać w planie? Pozdrawiam, dzięki z góry za info.

#8512 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 11:53

jak zwykle pelna gama pierdolenia w tym  temacie:P

no zapewne jak masz 2 pkt  to przebijesz tych co maja 5 bo profesjonalista ci pisal haha dobre, sluchaj dalej kretynskich doradcow, lista rankingowa to lista , jak masz 2 pkt to nie przebijesz tego co ma  5 , chociazbys i sie zesral:) 

a co do sensownosci inwestycji wiekszosc mozna dobrze uzasadnic tylko trzeba miec glowe na karku, tyle w temacie

co do zwrotow 100%  zejdzcie na ziemie, jeszcze nic nie dostalem zebym mial zwracac:) to po pierwsze.  po drugie mam ekologie ale wszystko mam zrobione na tip top. po trzecie nie wiem czy wiecie ale 4 pkt za ekologie nie maja zadnego zwiazku z doplatami ekologicznymi i arimr a z firmami prywatnymi, jednostkami certyufikujacymi

jezeli macie malo  pkt i  to juz wasza sprawa ze bozia nie dala wam glowki do kreatywnego myslenia, pozdrawiam

no właśnie te tip top to twoje  posty z czystym pierdoleniem, bo cwany jesteś w gębie tu na forum ale jak ci przyjdzie trochę zabulić to się może nauczysz kultury choć burak zawsze burakiem zostanie. .... a twoją ekologie to wiesz dobrze gdzie mamy!  Druga sprawa to naucz się czytać ze zrozumieniem bo "profesjonalista a profesjonalnie" chyba się trochę różni i znaczy co innego. 

#8513 Share parobas

parobas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:sport, motocykle i inne.

Napisany 28 kwiecień 2016 - 11:53

jak zwykle pelna gama pierdolenia w tym  temacie:P

no zapewne jak masz 2 pkt  to przebijesz tych co maja 5 bo profesjonalista ci pisal haha dobre, sluchaj dalej kretynskich doradcow, lista rankingowa to lista , jak masz 2 pkt to nie przebijesz tego co ma  5 , chociazbys i sie zesral:) 

a co do sensownosci inwestycji wiekszosc mozna dobrze uzasadnic tylko trzeba miec glowe na karku, tyle w temacie

co do zwrotow 100%  zejdzcie na ziemie, jeszcze nic nie dostalem zebym mial zwracac:) to po pierwsze.  po drugie mam ekologie ale wszystko mam zrobione na tip top. po trzecie nie wiem czy wiecie ale 4 pkt za ekologie nie maja zadnego zwiazku z doplatami ekologicznymi i arimr a z firmami prywatnymi, jednostkami certyufikujacymi

jezeli macie malo  pkt i  to juz wasza sprawa ze bozia nie dala wam glowki do kreatywnego myslenia, pozdrawiam

kolega to wytrawny gracz widze.

#8514 Share ramzesss

ramzesss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślinna i nowoczesne maszyny rolnicze.

Napisany 28 kwiecień 2016 - 12:32

w podlaskim 116X w bp mówiła

#8515 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 28 kwiecień 2016 - 13:12

W lubelskim dzis wniosek złożony nr 850 ale wiem że powiatówki nie sa w to wliczone nadaj chyba inne nr. Na dzien wczorajszy było 110% wykorzystanej kwoty na województwo.

#8516 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 13:48

marco i parobas owszem wytrawny gracz , jak najbardziej

po pierwsze nie ma zadnych podstaw zeby zabulic.  niech boja sie ci ktorzy biora pieniadze a ziemie uprawia kto inny

co do wytrawnego gracza zgadza sie panowie.  startowalem od zera , ze starym ciagnikiem i 15 hektarami dzierzawionej ziemi.   

sam robie sobie wnioski i sam robie je tak zeby zwiekszyc szanse na dostanie pieniedzy, bo jakbym skladal jak baran,z takim stanem jak jest to napewno nie dostalbym mlodego rolnika ktory pozwolil mi wyplynac

takze dostalem premie mlodego rolnika,  kredyt cks a teraz najprawdopodobniej dostane rowniez modernizacje. 

obecnie mam 34 hektary wlasnej ziemi i 35 dzierzaw. wszystko robione wlasnorecznie, ze startu praktycznie od zera

takze od burakow to mozesz wyzywac siebie bo jedyne co potrafisz to jatrzyc na forum ze ktos dostal a ty nie.  jakby nie kreatywne myslenie to pewnie siedzialbym i marudzil jak ty, ale na szczescie mam glowe na karku i wiem jak zwiekszac swoje szanse zgodnie z regulaminem

a po drugie wyzywac z przekasem od wytrawnych graczy to mozesz kombinatorow ktorzy nie maja nic wspolnego z uprawa ziemii a robi to za nich ojciec matka czy wogole obce osoby ktore ziemie uprawiaja a delikwent bierze tylko pieniadze.  czep sie takich a nie ludzi ktorzy startuja od zera i swoja praca cos osiagaja

#8517 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 15:27

wczoraj w białymstoku kolejka az na zewnątrz była a dziś luźno. Myśle ze i jutro ostatniego dnia to juz mało kto bedzie składał :) 

#8518 Share patfilmax

patfilmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 15:29

wniosek złożony, woj opolskie bp w Nysie bez kolejki dopiero 28 wniosek, 7,5pkt , powiat nyski

3 pkt -wiek<40,

1 pkt - grupa producencka,

1 pkt - zwiększenie gospodarswa,

2,5 pkt - maszyny

#8519 Share damiank33

damiank33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 15:30

mam pytanie odnośnie załącznika nr 22, czyli "dokumentacji dotyczącej ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych...".
czy ktoś mógłby mi wyjaśnić o co dokładnie chodzi? czy trzeba przedstawić wszystkie faktury w załączniku? Dodam jeszcze, że jestem na VAT

czekam na pomoc. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8520 Share SpracowanyPraktyk

SpracowanyPraktyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 15:50

mam pytanie odnośnie załącznika nr 22, czyli "dokumentacji dotyczącej ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych...".
czy ktoś mógłby mi wyjaśnić o co dokładnie chodzi? czy trzeba przedstawić wszystkie faktury w załączniku? Dodam jeszcze, że jestem na VAT

czekam na pomoc. :)

Kolego, tylko ewidencje środków trwałych  wystarczy dołączyć do wniosku. 

Koledzy powiedzcie proszę jak to jest z dzierżawami w roku bazowym? W instrukcji nie znalazłem nigdzie, że potrzeba jest poświadczenia notarialnego albo z urzędu. Czy ktoś robił poświadczenie z urzędu gminy?

Witam, jak wykonać plan sprzedaży do wniosku, jest jakiś formularz do wypisania czy odręcznie na papierze? Na chwilę obecną nie jestem w stanie sobie załatwić umowy wstępnej sprzedaży, co napisać w planie? Pozdrawiam, dzięki z góry za info.

napisz Kolego- sprzedaż lokalna, oczywiście w formie tabelki