Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11429 odpowiedzi na ten temat

#8421 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 14:23

No tak, ale jest tylko jedna poprawka... Czy to jest inna sytuacja w takim razie? Czy to dobrowolna korekta to co innego niż ta jedna poprawka? No dobrze, skoro typ umowy nie ma wpływu, to mogę mieć wpisaną krókoterminową, mimo, że mam na te wszystkie działki umowy długoterminowe? Teraz pytanie z innej strony... Do młodego rolnika w 2014 miałem wpisane we wniosku, że umowa na 10 lat, a tutaj mam krótkoterminową, czy to się nie będzie gryzło? A co z tymi dwoma działkami, których dotąd nie podawałem do dopłat, a teraz je wydzierżawiłem? Będą się liczyć, jeśli są wpisane do biznesplanu jako umowa krótkoterminowa?

Co do korekty najlepiej zadzwoń i spytaj. Ja spotkałem się z różnymi opiniami w tej samej sprawie u dwóch różnych pracowników biura regionalnego. A w instrukcji do BP masz jasno powiedziane - długoterminowa ma mieć datę pewną. To że masz umowę na 10 lat i wpiszesz krótkoterminową moim zdaniem się nie gryzie. Za to na bank będziesz musiał pokazać te umowy jeśli wpiszesz długoterminowe - i muszą być tak jak pisałem potwierdzone notarialnie albo przez pracownika gminy. I jeszcze jedna sprawa bo ta umowa musi być zawarta "na okres co najmniej 7 lat od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy". Te dwie działki jeśli masz umowę potwierdzoną wpisz jako długoterminowe, jeśli nie wpisz jako krótkoterminowe. Jeśli to zakwestionują to Twój doradca powinien zrobić poprawkę skoro mu zapłaciłeś za sporządzenie poprawnego merytorycznie wniosku. Zawsze jednak warto po prostu zadzwonić i zapytać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 12:03
  •  

#8422 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 16:23

planuje budować magazyn paszowy na siano (do sprzedaży). czy przy braku produkcji zwierzęcej może być problem z jego sfinansowaniem? oczywiście w ramach limitu 200k. 

#8423 Share AS2

AS2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 16:58

Jaki wpisujecie okres docelowy jak prowadzicie tylko produkcję roślinną i składacie wniosek na maszyny?

Mamy koniec kwietnia 2016. Lista punktowa będzie pewnie ogłoszona pewnie gdzieś pod koniec lipca. Od tego czasu jest 8 miesięcy na podpisanie umowy i robi nam się koniec marca 2017. Czyli teoretycznie istnieje możliwość kupienia tych maszyn na żniwa 2017 (mam na myśli inwestycje jednoetapową) i złożenie wniosku o płatność końcową właśnie w 2017 roku. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co z naborami wniosków? zobacz »

•  

#8424 Share mamdres

mamdres

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 17:20

Nie wiem jak u was ale u mnie od stycznia 2016 w gminie nie chcą podbijać daty pewnej bo twierdzą że już nie mogą bo zmieniły się jakieś tam przepisy i wysyłają do notariusza mimo iż wcześniej podbijali bez żadnego problemu

Pisałem o tym już dawno to wszyscy mnie wyśmiali ...

#8425 Share piotr82

piotr82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 18:28

w tym roku wydzierżawiłem od ANR ziemię na 2 lata, jeśli nie zostanie przedłużona to dosyć mocno spadnie mi ilość ha, co zrobic w takiej sytuacji czy wykazanie ze od rodziców dostane w formie umowy darowizny  w roku docelowym albo użyczenia taką samą liczbę gruntów 

#8426 Share sparta123321

sparta123321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 19:52

załącznik nr 23. Dokumentacja dotycząca wykazu środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych – w przypadku podmiotów ubiegających się o przyznanie pomocy zobowiązanych do prowadzenia wykazu zgodnie z przepisami o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

jak to ma wyglądać? co tam trzeba wpisać? trzeba wgl. to im dać? każdy jest zobowiązany do prowadzenia tej ewidencji środków trwałych? :)  

#8427 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 26 kwiecień 2016 - 20:16

Chodzi mi o to że nieraz zakupy są nieadekwatne do posiadanej powierzchni pryskasz zboże 2-3 razy  (wcześniej nie miałeś komputera i pryskałeś na "oko"i pewnie chorób nie miałeś co innego w sadownictwie lub warzywach ilość zabiegów 20-30 na ha), chodzi bardziej o powierzchnię jeśli jest to 60-100ha to jak najbardziej  takie wyposażenie się zwróci ale jeśli powierzchnia wynosi 15-20 ha to raczej nie, podobnie z siewnikami jeśli siejesz 20-40 ha kukurydzy to można zainwestować w sprzęt wartości 40-50tys a jeśli 5-10ha to ekonomiczniej jest wynająć. dlatego agencja trochę musi to kontrolować bo na 40-50 ha jeździliby same fendty  300km z siewnikami 6 metrowymi.

Ale przecież nikt nikomu nie broni....

20-30 zabiegów to dla kogo te warzywa czy owoce .To jest sama trucizna .

Ja ma blisko 40 ha i złożyłem wniosek na 1500 litrowy opryskiwacz .

I love salsa

#8428 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 26 kwiecień 2016 - 20:46

jak zrobić plan rozmieszczenia budynków w gospodarstwie w którym budynki są bardzo stare i nie ma na nie żadnych projektów? powie ktoś jak się za to zabrać wogóle? to jest załącznik nr. 18

#8429 Share Saperxxx

Saperxxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 21:00

Jak ma wyglądać zestawienie rzeczowo finansowe w przypadku zakupu maszyn? Wszystkie maszyny stanowią jedno zadanie (A), czy każda stanowi odrębne zadania (A, B, C...)?

#8430 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 21:02

jeśli bierzesz jakiś droższy i oprócz niego jakiś sprzęt inny to może tak wyjdzie, mój komentarz dotyczył w założeniu opryskiwacza firmy bieradzki za ok 30-32 tys

u mnie też opryskiwacz stanowi jakieś 50 kilka %, składam na 3 maszyny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8431 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 21:04

http://www.arimr.gov...ony/153/Rys.pdf

Tutaj masz przykładowy taki plan, rysujesz tylko granice ścian budynków a nie całe projekty i to też nie musi być co do centymetra

#8432 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 21:06

Jak ma wyglądać zestawienie rzeczowo finansowe w przypadku zakupu maszyn? Wszystkie maszyny stanowią jedno zadanie (A), czy każda stanowi odrębne zadania (A, B, C...)?

trzeba podzielić na inwestycje A-w ochronę środowiska i B pozostałe

#8433 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 21:07

u mnie też opryskiwacz stanowi jakieś 50 kilka %, składam na 3 maszyny

jakby nie było tych przetargów tylko wybieranie dilera jak w starym prowie to u większości wnioskodawców cały wniosek byłby tylko opryskiwaczem... oczywiście na fakturze

#8434 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 21:10

ale u mnie naprawdę tak jest :D

#8435 Share eko-Kontrol

eko-Kontrol

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 21:29

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą znakomitej jakości opryskiwaczy AGROMEHANIKA Kranj ze Słowenii (dawniej opryskiwacze Agromehanika Jugosławia).

Eko-Kontrol- Dealer Opryskiwaczy Agromehanika

ul. Inowrocławska 8

88-140 Gniewkowo

tel.783533508

ekokontrol@poczta.fm

#8436 Share Radosllaw

Radosllaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 22:03

Co na przykład Twoim zdaniem jest zbyteczne?

W Pomorskim do dziś wpłynęło niecałe 140 wniosków.

w którym oddziale składałeś?

Dzis zlozony wniosek 36x pomorskie

coś czuje, że moje 4,12 pkt to nic mi nie da :)

ile wnioskujących jest na pierwszej liście bez przesunięć?

swoją drogą wczoraj 170, dziś ponad 360...

ciekawe ile będzie do końca tygodnia;)

#8437 Share k00789

k00789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 22:13

Jaki wpisujecie okres docelowy jak prowadzicie tylko produkcję roślinną i składacie wniosek na maszyny?

Mamy koniec kwietnia 2016. Lista punktowa będzie pewnie ogłoszona pewnie gdzieś pod koniec lipca. Od tego czasu jest 8 miesięcy na podpisanie umowy i robi nam się koniec marca 2017. Czyli teoretycznie istnieje możliwość kupienia tych maszyn na żniwa 2017 (mam na myśli inwestycje jednoetapową) i złożenie wniosku o płatność końcową właśnie w 2017 roku. 

Ja w załączniku 4. planowane terminy wpisałem na kwiecień i część na sierpień 2017, i koniec etapu sierpień, we wrześniu będzie wniosek o płatność, a w grudniu kasa, o ile się załapię... :)

załącznik nr 23. Dokumentacja dotycząca wykazu środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych – w przypadku podmiotów ubiegających się o przyznanie pomocy zobowiązanych do prowadzenia wykazu zgodnie z przepisami o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

jak to ma wyglądać? co tam trzeba wpisać? trzeba wgl. to im dać? każdy jest zobowiązany do prowadzenia tej ewidencji środków trwałych? :)

Płacisz podatek dochodowy? Jak nie to Nie Dotyczy

jak zrobić plan rozmieszczenia budynków w gospodarstwie w którym budynki są bardzo stare i nie ma na nie żadnych projektów? powie ktoś jak się za to zabrać wogóle? to jest załącznik nr. 18

Zwykły szkic na kartce można zrobić odręcznie, wymiary tylko trzeba podać. Ja w Wordzie narysowałem parę prostokątów jako rozmieszczenie budynków na działce i na drugiej kartce jeden duży prostokąt z wymiarami jako szkic budynku. 2 załączniki

Tutaj to raczej nie ma większego znaczenia, trzeba jakoś te zakupy pogrupować po prostu. Ja dałem A zakup maszyn, B zakup przyczep, C zakup sortownika. Tutaj można dodawać wiersze jakby coś się nie mieściło.

#8438 Share Armag

Armag

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 23:31

dziś złożony na mazowieckim, 4,60 już 190 wniosków, podobno zielona na chwilę obecną zaczyna się od 6,8xxx w chwili obecnej. Znajomy mi sprawdził w biurze w Warszawie, a nie wiadomo co jeszcze w powiatach poskładane jest. Ciekawe ile osób się załapie i jakie będą rzeczywiście te progi na zielonej

#8439 Share rafalsport

rafalsport

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 05:00

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych 190wnioskow jakos malo a gdzie ty skladales ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8440 Share mareczek525

mareczek525

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 05:30