rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

feliksio    2

Otrzymałem poprawki i mam kilka pytań:

1. Brak planu sprzedaży oryginał lub umowa przedwstępna  - czy jest on konieczny i obowiązkowy? Z kim musi być spisana taka umowa

2. Jak uzasadnić bronę wirnikowa 2,5m oraz pług obrotowy 3  skibowy jeżeli mam zbyt mało ha

3. Wzrost produkcji trzody chlewnej nie ma związku z zakupem maszyn - przyjąłem w tabeli nr 26 ze będę mniej sprzedawał zboża kosztem większej ilości sprzedanych tuczników  i tu jest błąd nie wiem dlaczego tak nie może być

4. Brak ewidencji środków trwałych - chyba nie jest obowiązkowe prowadzenie takiej ewidencji przez osobę fizyczna 

 

1. Wypisz w tabeli wszystkie produkty jakie sprzedajesz, podziel na 8 lat zaczynajac od 2016, wpisz daną ilośc np ton i napisz gdzie to sprzedajesz, podaj firme.

2. Czytać Zasady doboru maszyn

3. Skoro prod zwierzęca nie ma nic wspólnego to w roku bazowym i docelowym musi byc taka sama liczba sztuk

4. Napisac oswiadczenie ze nie masz obowiązku prowadzic takiej ewidencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio8989    0

Przyszla poprwaka do MGR i mam problem z jedna maszyna. W biznesplanie na Młodego Rolnika wpisalem ciągnik, o ktory wnioskowałem również w MGR zakładając, że w przypadku nieprzyznania pomocy kupie ten ciągnik za pieniądze z Młodego i na odwrót. Z poprawki wynika, że musze zrezygnować z ciągnika. Jutro jadę do Agencji z aneksem do Młodego żeby go wykreślić, ale mam wątpliwości czy bede mógł dalej wnioskować o to w modernizacji. Czy ktos z Was byl w podobnej sytuacji i udalo sie rozwiazac ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli wykreślisz ciągnik z MR to nie będzie problemów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Asmodan28 ja pisałem ze w opolskim wszyscy dostana bo pani w Arimr powiedziała ze w opolskim jes bardzo Malo wniosków na dzień dzisiejszym dla okolo 400 wniosków i jest mowa o kolejnych przesunieciach. A kto nie wierzy niech sobie do ARIMR w Opolu zadzwoni

Macius

 

Żebyś mnie zle nie zrozumiał.

Zacytowałem Ciebie bo dużo o tym pisałeś.

Nie miałem nic złego na myśli......

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Poprawki to Pikuś,schody się zaczynają z wystąpieniem o płatność końcową bo rok bazowy się nie skończył A trzeba wykazać wzrost tak jak w roku docelowym.....
Freetaxi jak to obliczyć przy bydle i jakim dokumentem poprzeć?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Tak jak kolega @damianzbr mówi...

Ja odniosłem się konkretnie do postu kolegi, wniosek kosztuje trochę, kto się nie zalapie to ma pretensje bo wydał kasę i d... Czytając niektóre wpisy widzę, że nie składali wniosku o przyznanie pomocy tylko żądanie wypłaty dofinansowania i to na cito ;) bo im się rozwój zatrzymał w gosp od kwietnia i prow ich blokuje. Jeśli ktoś ma kasę to niech kupuje i nie czeka, jeśli nie ma kasy to siedzieć spokojnie i nie biadolić.

Mi ciągnik też potrzebny na już, nie mam kasy i nie szaleje. Z mgr zrezygnowałem bo z ciągnikiem bym był nisko i splacam obore i ziemię, do 2018 się ogarnę z tym i będziemy próbować.

Czytając twoje wcześniejsze posty dochodzę do wniosku że boli cię to jak by wszyscy dostali, a ty z braku kasy musiałeś zrezygnowałeś, a do tego kolejne nabory to wielka niewiadoma- "żal d... ściska że może jednak by się udało"

Jak pies ogrodnika "sam nie weźmie i komuś nie da" i do tego  jeszcze dużo szczeka choć go to niedotyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Marcin87 trafiles w sedno :D mialem tu pare zgrzytów z kilkoma cwaniaczkami podobnymi ale szkoda czasu i nerwów. Lepiej zacisnąć zęby i sie nie odzywać. Niech sie podniecają jacy to oni mądrzy nie są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Już mnie to wk... że przez kilka stron kłócą się jak baby na straganie, a ja posty tylko czytam o jakiś informacjach związanych z tym programem, jak idą postępy itd. i  już mnie szlak trafia jak muszę wertować teksty typu żale tych co nie złożyli, tych co są daleko na liście i o tych psełoekologach 

 

Tyle z mojej strony następny post będzie w tym temacie o poprawkach jak je dostane  :D i innych z woj. lubelskiego też proszę o takie info

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszły poprawki mazowieckie miejsce 6xx .Mam prośbę do użytkowników którzy mieli kontrolę przed pod pisaniem umowy jak ona wyglądała czy była szczegółowa  jeśli chodzi o budynki inwetarskie.  Czy sprawdzają jaki jest system  utrzymania zwierząt (ściółka czy ruszt). Z góry dziękuję za szybką odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No to Maciuś był w tym mistrzem i zresztą dalej jest, używa określenia "cwaniaczki" na ludzi których nie zna i w życiu pewnie nie pozna inaczej by się tak nie wyrażał.

Małe sprostowanie co do Pomorskiego, jeżeli wszyscy wnioskujacy będą się ubiegać o 200 tyś zwrotu to kasy powinno starczyć na ok 570 osób, aczkolwiek będąc dziś z poprawkami u osoby prowadzącej mój wniosek dowiedziałem się, że jeszcze nie wszystko jest do końca pewne co będzie z dalszymi przesunięciami coś niby planują ale nie mówili konkretnie co. A co do portalu przetargowego to prezes agencji podobno zarzekał się, że ruszy on jak najszybciej.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

To chyba nie doczytałeś do końca bo pisałem, że nie żałuję bo miałem rok temu do wyboru mgr albo ziemia. Mgr poczeka będzie kolejny nabór, ziemia nie poczeka. Z braku kasy, jeszcze na chleb starcza, coś do chleba też, zaskocze Cie nawet na deser! A zrezygnowałem przez zdrowy rozsądek, finansujac mgr w całości z kredytu bez wkładu własnego i w dodatku z wcześniejszymi zobowiązaniami byłbym ostatnim debilem...
Żal nie ściska, jestem zadowolony z takiego obrotu spraw bo mam ziemię, dzięki temu też będę mógł pozwolić sobie na maszyny które chciałem, a na które wcześniej się nie łapałem z hektarami. Życzę żeby przyznali wam jak najwięcej, będzie mniejsza konkurencja. ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian8070    1

Mam pytanie, czy z chwilą dostania poprawek moge nieco zmienic maszyny? tzn chciałem kupic pług jednej firmy za 30 tyś a teraz chciałbym kupic innej za 50 ty ś, czyli wszystkie punkty się zmienią, dodam że pozostałe maszyny tj. głębosz, beczkowóz, przenośnik ślimakowy pozotały by bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Przeczytaj wcześniejszych kilka stron A będziesz wiedział.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

1. Wypisz w tabeli wszystkie produkty jakie sprzedajesz, podziel na 8 lat zaczynajac od 2016, wpisz daną ilośc np ton i napisz gdzie to sprzedajesz, podaj firme.

2. Czytać Zasady doboru maszyn

3. Skoro prod zwierzęca nie ma nic wspólnego to w roku bazowym i docelowym musi byc taka sama liczba sztuk

4. Napisac oswiadczenie ze nie masz obowiązku prowadzic takiej ewidencji

A czy będę mógł zmienić 3 korpusy na 2 jeżeli mam zbyt małą powierzchnie?

Dodatkowo wie ktoś gdzie znajdę załącznik odnośnie informacji w rozporządzeniu:

 

7) prowadzenia ewidencji przychodów i rozchodów w gospodarstwie, w sposób i zgodnie z wzorem określonym w załączniku nr 3 do rozporządzenia,

W ewidencji, o której mowa w ust. 1 pkt 7, powinny być uwzględnione wszystkie zdarzenia związane z realizacją operacji oraz prowadzeniem gospodarstwa.

8) uwzględnienia wszystkich transakcji związanych z operacją w oddzielnym systemie rachunkowości albo w ramach odpowiedniego kodu rachunkowego, o których mowa w art. 66 ust. 1 lit. c pkt i rozporządzenia nr 1305/2013;

 

wyjaśni ktoś co to za artykuł i jak to rozumieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Lista z kasą była podana kilka stron wcześniej.

Poszukaj.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi7339    0

Witam. Jeżeli we wniosku przedstawiłem ofertę na ciągnik 200 tys netto a po doposażeniu będzie kosztował 230 netto, czy mogę kupić taki ciągnik i agencja zwróci mi 100tyś, a reszta z mojej kieszeni czy w ogóle nie mogę kupić droższego. Oczywiście moc pozostaje ta sama.

Dzięki z góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Jaki powinien być wzrost GVA około aby agencja się nie czepiała ( wysokość inwestycji max czyli 334tyś dla MR)?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Heh. Od pierwszej publikacji listy skoczylem hi o 13 miejsc :)

Orientuje sie ktos może czy jesli nieuznano mi zwiększenie GVA a ja napisałem ze mi się zwiększy to czy punkt jest przyznany czy dopiero jak w poprawkach uzasadnie to punkt dolicza? Bo ja dalem wzrost GVA przez zwiększenie ilości pola

Edytowano przez Macius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna007    1

Koleżanko daj znać czego się czepiają, jakie robiłaś poprawiki i jak argumentowałaś. Ja też z mazowieckiego ale miejsce 41XX

 

Swoją drogą interesuje mnie fakt czy można będzie zamiast przyczepy nie punktowanej kupić droższy ciągnik i przyczepy nie brać

 

Poprawki raczej nieskomplikowane:

  • plan oraz miejsce sprzedaży pr. roślinnej i zwierzęcej
  • brak zaznaczonego zbiornika na gnojowicę na rozmieszczeniu budynków
  • wyjaśnienie zakupu ciągnika
  • oświadczenie "rolnik ryczałtowy"

Podobno jak będzie wszystko ok, to jeszcze do końca tego roku może udać się podpisać umowę.

Panowie, a orientujecie się która moc brana jest pod uwagę przy zakupie ciągnika: max. czy nom. ?

post-184453-0-74994900-1476475951_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj