Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11446 odpowiedzi na ten temat

#8341 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 06:34

No prawie dobrze słyszałeś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 01:34
  •  

#8342 Share kamil18fmr

kamil18fmr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 06:47

prawie? czyli co sie nie zgadza?

#8343 Share k00789

k00789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 06:48

Dlatego w zestawieniu jak najmniej konkretów trzeba podawać, podstawowe parametry tylko żeby później mieć jakąś elastyczność przy zakupie czy postępowaniu ofertowym.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

PROW: trudno, ale warto zobacz »

•  

#8344 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 07:24

Dzwoniłem dzisiaj do swojego doradcy i wyszło mi 5,16pkt. w lubelskim, jak myślicie jest szansa na zieloną liste bez przesunięć?

Na kiedy najpóźniej moge przesunąć zakupy, aby finansowo zdążyć się podbudować?

#8345 Share Rowan

Rowan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja... Sport... Elektronika... Elektryka

Napisany 25 kwiecień 2016 - 07:30

A ja mam pytanie... Jeśli już po złożeniu wniosku znalazłem kilka błędów w biznesplanie, które zrobiła osoba wykonująca mi wniosek, aczkolwiek pod biznesplanem podpisany jestem ja, to co zrobić teraz? Błędy typu: zamiast zasady ogólne rozliczania VAT, wpisany ryczałt(jeśli mam VAT, to jaki dokument musze dodatkowo złożyć?), w działkach (mam wszystko na umowę dzierżawy na 10 lat, ta osoba wpisała umowy krótkoterminowe, ale wszystkie działki prócz dwóch były dotąd podawane do dopłat, w tym roku już będą, więc te dwie się nie liczą wtedy?). Mam wszystko w dzierżawie razem z budynkami, tzn budynki w użyczeniu, czy ta rubryka może być zostawiona pusta?

Ogólnie powiedzcie, co zrobić, jak to teraz zmieniać, czy wogóle zmieniać?

#8346 Share 18bamber

18bamber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 07:56

Podaj ceny i wyposarzenie tych maszyn to ci oblicze ile punkty wychodzi

A podasz mi e-mail to ci wyślę oferty z wyposażeniem i z cenami bo chyba mamy za małe ceny i nam nie wychodzi dla tego a jak byś mi obliczył był bym wdzięczny

Koledzy podpowiedźcie jak ująć siewnik zbożowy żeby były za niego punkty, ma w wyposażeniu dodatkowym redlice tależowe z funkcją wysiewu traw, podest roboczy  i znaczniki chydrauliczne a przy liczeniu nie wychodzą za niego punkty... A i ci dodać do wyposażenia opryskiwacza żeby było dobrze punktowane???

#8347 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 08:11

w Olsztynie wniosek dziś rano złożony - nr 20X.

#8348 Share Saperxxx

Saperxxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 08:20

Koledzy, 

Na jakiej podstawie obliczacie koszty w Waszych biznesplanach? Na podstawie faktur z zeszłych okresów, czy raczej na podstawie danych planowanych w kolejnych latach? A może na podstawie kalkulacji, które znajdują się na stronach ODRów? W moim odczucie arkusze 'Sprzedaże' oraz 'Zakupy' są najważniejszymi elementami biznesplanu, więc trzeba to zrobić dobrze ;)

#8349 Share k00789

k00789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 08:33

A w moim odczuciu to powierzchnie są ważniejsze, cena zawsze się może zmienić, podobnie plon, a powierzchnię masz mieć taką jak trzeba bo tylko na to masz wpływ

#8350 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 25 kwiecień 2016 - 08:58

A podasz mi e-mail to ci wyślę oferty z wyposażeniem i z cenami bo chyba mamy za małe ceny i nam nie wychodzi dla tego a jak byś mi obliczył był bym wdzięczny

Koledzy podpowiedźcie jak ująć siewnik zbożowy żeby były za niego punkty, ma w wyposażeniu dodatkowym redlice tależowe z funkcją wysiewu traw, podest roboczy  i znaczniki chydrauliczne a przy liczeniu nie wychodzą za niego punkty... A i ci dodać do wyposażenia opryskiwacza żeby było dobrze punktowane???

To jest łatwe w przypadku siewnika talerzowego .Wpisujesz ,że jest do siewu bez orkowego i już masz punkty .Co do opryskiwacza ,to jest tyle dodatków ,że punktów można nałapać wiele .Zdalne sterownie ,komputer ,Potrójne rozpylacze obrotowe w formie głowicy z zaworkami przeciw kropelkowymi oraz dyszą do RSM,,,,etc .

W opryskiwaczu mam na maxa wszystko wpisane z siewnikiem też jest ciekawie .Dodatkowo wpisałem siew poplonów ,bo mam RŚ i tu też jakiś plusik może będzie .

I love salsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8351 Share nobeq

nobeq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 09:46

Czy muszę mieć faktury na usługi w przypadku kiedy w roku bazowym biorę usługi a w docelowym już nie? I między innymi na tej podstawie wykażę wzrost GVA?

#8352 Share karolwiesz

karolwiesz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 10:28

To jest łatwe w przypadku siewnika talerzowego .Wpisujesz ,że jest do siewu bez orkowego i już masz punkty .Co do opryskiwacza ,to jest tyle dodatków ,że punktów można nałapać wiele .Zdalne sterownie ,komputer ,Potrójne rozpylacze obrotowe w formie głowicy z zaworkami przeciw kropelkowymi oraz dyszą do RSM,,,,etc .

W opryskiwaczu mam na maxa wszystko wpisane z siewnikiem też jest ciekawie .Dodatkowo wpisałem siew poplonów ,bo mam RŚ i tu też jakiś plusik może będzie .

wszystko fajnie nałapać punktów, tylko później to trzeba kupić w wyposażeniu zadeklarowanym, a często wiele rzeczy jest zbytecznych i bardzo drogich a w przypadku awarii kosztownych bo trzeba wymienić cały podzespół ;) :P ale jak się ma gest i kasę to czemu nie :D

#8353 Share masa777

masa777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 11:47

.

Edytowany przez masa777, 25 kwiecień 2016 - 12:55.

#8354 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 25 kwiecień 2016 - 12:27

a często wiele rzeczy jest zbytecznych i bardzo drogich a w przypadku awarii kosztownych bo trzeba wymienić cały podzespół

Co na przykład Twoim zdaniem jest zbyteczne?

W Pomorskim do dziś wpłynęło niecałe 140 wniosków.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

#8355 Share alexq5v

alexq5v

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 12:41

Panowie, w jaki sposób można załapać pkt za przygotowanie produktu do sprzedaży??

#8356 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 12:53

tylko że punktowane masz nie siewniki do siewu bezorkowego tylko "Zestawy do uprawy i siewu bezpośredniego (bezorkowa uprawa gleby), w tym zestawy z nawożeniem pasowym" co oznacza tylko że punktowane są rozbudowane agregaty z siewnikiem bo ma być i uprawa i siew a siewnik talerzowy tylko sieje a nie uprawia, zresztą na logikę "bezorkowa uprawa gleby" to nie siew w mulcz tylko uprawa gleby bez pługa...

#8357 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 13:22

@PATr ma rację punktowane są np agregaty typu strip dill

#8358 Share k00789

k00789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 14:15

Wg definicji siew bezpośredni to siew bez żadnej uprawy, bezpośrednio w ściernisko czyli uprawa zerowa, a uprawa bezorkowa to po prostu uprawa bez pługa. I właśnie do uprawy bezorkowej by się mógł łapać taki zestaw złożony z agregatu talerzowego z siewnikiem talerzowym, ale do bezpośredniej raczej nie. I jak to interpretować jeśli siew bezpośredni w nawiasie jest określony jako bezorkowa uprawa gleby kiedy to całkiem co innego?

#8359 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 14:20

interpretować to tak że agencja chciała za-sponsorować drogie maszyny do uprawy i siewu bez orki i tyle, dodam że takie maszyny kosztują w granicach 200-300 tys. zł....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8360 Share karolwiesz

karolwiesz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 14:55

Co na przykład Twoim zdaniem jest zbyteczne?

W Pomorskim do dziś wpłynęło niecałe 140 wniosków.

wszystko trzeba obliczyć do posiadanego gospodarstwa np. dla mnie osobiście głupotą jest wyposażać ciągnik w przekładnie bezstopniowe na areał 40-60ha nawet na 100ha zwykły powershift jest moim zdaniem optymalny, opryskiwacz w komputer gdzie wystarczą elektrozawory, itp. cena takiego sprzętu wzrasta niewspółmiernie do osiąganych oszczędności. co innego przy dużych obszarach 150-200-300 ha ale jak pisałem to jest moje zdanie a niektórzy wychodzą z założenia "zastaw się a postaw się"

Wniosków zaczęło przybywać tylko czwartek +500 piątek+800 w skali kraju jest ich już 4644 (do22 marca) ciekawe czy liczą te z biur powiatowych i wysłane przez pocztę więc się nie cieszmy za wcześnie