Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11447 odpowiedzi na ten temat

#8301 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 13:02

Też mam dylemat, bo na wniosku o dopłatę prawie 60 ha, obrabiam ok.90 i chce 150 KM, zestaw uprawowo siewny i rozsiewacz z wagą. Wychodzi mi ok 5 pkt. w woj. małopolskim. Wniosek gotowy, tylko zastanawiam się, czy nie zrezygnować z ciągnika na rzecz kilku maszyn, a ciągnik kupić używany?? Ktoś wie jak w małopolsce z liczbą wniosków?? 

zestaw uprawowo-siewny niestety nie jest punktowany za środowisko tak jak większość osób myślało, także jeśli składasz na ciągnik,zest. upr-siewn oraz rozsiewacz to masz punktowany tylko rozsiewacz do nawozów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 11:38
  •  

#8302 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 13:40

Pytanie do znawców tematu:

Zamierzam budować magazyn paszowy - silosy zbożowe oraz wymieniać eternit na coś innego na budynkach gospodarczych. Poza tym zakup kilku sprzętów punktowanych.

Czy jeśli budowa silosów i wymiana pokryć przekracza 50% kosztów kwalifikowanych, to przysługują mi 3 punkty? Bo różne są opinie?

Wg nich http://helpdesk.cdr....lnych-2014-2020

budowa silosów typu BIN (lub podobnych) jest budową magazynu paszowego.

#8303 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 13:50

Mam takie pytanie odnośnie planowanych założeni dt. zakupu maszyn rolniczych z obszaru D. Czy zapisanie teraz maszyn w RF określających marke/typ/szer roboczą/ładowność bedą sztywne po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i bede musiał kupić wpisaną w nich taką maszyne?

np. zapisuje w RF rozrzutnik obornika marki MetalFach o ładowności 8t i symbolach XXX i taki bede musiał kupić i koniec?

Czy po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku bede mogł zrezygnować z jakiś maszyn i wcale ich nie kupować (wiadomo ceny płodów spadają) ?

Czy po rezygnacja choć jednej maszyny mogę stracić całkowicie dofinansowanie po akceptacji?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

PROW: trudno, ale warto zobacz »

•  

#8304 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 24 kwiecień 2016 - 13:51

Silosy typu bin na zboże nie sa budowa ani magazynem paszowym info od pracownika Agencji. Wymiana dachu tez nie jestem pewny czy przejdzie jako budowa bo to na zgłoszenie podobnie jak plac manewrowy tez nie jest budowa.

#8305 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 13:55

czyli jak w końcu agregat uprawowo-siewny czyli agregat talerzowy z hydropakiem i do tego siewnik talerzowy nie jest punktowany czy nie?????????a czym zasieje poplon np groch czy łubin ??????

agromasz wystawiła plan maszyn jakie są punktowane

więc jak ja mam agregat talerzowy półzawieszany i do tego siewnik talerzowy czyli brac pod punkty czy nie??????????????????

#8306 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 13:59

Silosy typu bin na zboże nie sa budowa ani magazynem paszowym info od pracownika Agencji. Wymiana dachu tez nie jestem pewny czy przejdzie jako budowa bo to na zgłoszenie podobnie jak plac manewrowy tez nie jest budowa.

wymiana dachu musi być na budynku z hodowla lub paszą a na np garazu napewno odpada

#8307 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 14:08

czyli jednak by musiało być zestawy do uprawy i siewu bezpośredniego bezorkowa uprawa gleby 13 punktów czyli pod to bym musiał

#8308 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 14:15

Zwykły agregat uprawowo-siewny bez punktów http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/zwykly-agregat-uprawowo-siewny-bez-punktow-z-modernizacji,63853.html%C2%A0

#8309 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 14:25

Podpowie ktoś jak to naprawdę jest. Osobo która robi mi wniosek twierdzi że jak się załapie na MGR to dostane 50% zwrotu.

Staż w krus 5 lat wiek poniżej 40lat ukończona zsz. Twierdzi że staż w krus nie zalicza się w tym prowie jako wykształcenie rolnicze.

#8310 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 14:37

no dobra ale co w takim razie wchodzi w zestaw do bezorkowej uprawy gleby???

przeciez na dobra sprawe tez moze byc to agregat uprawowo siewny z siewnikime 2 talerzowym np.  czy to musi byc cos konkretnego?  bo juz sie pogubilem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8311 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 14:38

Ale o co się pytasz bo nie rozumie karol

Edytowany przez andrzej261082, 24 kwiecień 2016 - 14:39.

#8312 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 15:10

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych wejdź na stronę agromasz i tam jest tabela doboru maszyn do punktacji i będziesz wiedział o co chodzi.Czyli według mnie agregat talerzowy z siewnikiem talerzowy wchodzi wchodzi w punktację 13 punktów czyli uprawa bezorkowa czyli tak zrobie

#8313 Share k00789

k00789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 15:23

tylko co wam da zróżnicowanie produkcji jak aby uzyskać 1 pkt to prócz zróżnicowania produkcji musi wyskoczyć także "TAK" w zmianie profilu produkcji a tego nie da się osiągnąć zmieniając z hektara pszenicy na hektar łubinu...

Właśnie zmiana profilu też mi się zmieniła jak odpowiednią ilość facelii wprowadziłem podobnie ziemniaki czy warzywa, żadne strączkowe czy rzepaki nie dawały zmiany

To podajecie te marki w załączniku nr 4?
Ja interpretuje tak że przepisuje wszystko z BP bez marki tylko charakterystyka itp.

Jaką macie średnio wartość dodaną brutto w okresie bazowym w przeliczeniu na 1ha?
Ta wartość w BP  jest obliczana w stosunku do jednego roku?

No w tym załączniku wpisuje się markę, wydaje mi się że agencja na tej podstawie sprawdza czy ceny są realne podane.

zestaw uprawowo-siewny niestety nie jest punktowany za środowisko tak jak większość osób myślało, także jeśli składasz na ciągnik,zest. upr-siewn oraz rozsiewacz to masz punktowany tylko rozsiewacz do nawozów

ale to na 100% nie? a może to tylko w Twoim OR tak to interpretują

czyli jak w końcu agregat uprawowo-siewny czyli agregat talerzowy z hydropakiem i do tego siewnik talerzowy nie jest punktowany czy nie?????????a czym zasieje poplon np groch czy łubin ??????
agromasz wystawiła plan maszyn jakie są punktowane
więc jak ja mam agregat talerzowy półzawieszany i do tego siewnik talerzowy czyli brac pod punkty czy nie??????????????????

Na tej liście Agromaszu był wcześniej tez pług wpisany zwykły jako dłutowy, z pługiem się poprawili już więc może reszta jest już dobra

no dobra ale co w takim razie wchodzi w zestaw do bezorkowej uprawy gleby???
przeciez na dobra sprawe tez moze byc to agregat uprawowo siewny z siewnikime 2 talerzowym np.  czy to musi byc cos konkretnego?  bo juz sie pogubilem

Ja chyba jutro zadzwonię do OR i się spytam o to i o sadzarkę z siewnikiem nawozu czy się łapie na na te agregaty z nawożeniem doglebowym. Na tej stronie farmera jest tylko że nie łapie się na agregat do poplonu, ale nie ma nic na temat uprawy bezorkowej.

Tylko ciekawe co będzie jak się wpisze taki agregat właśnie jako punktowany a oni stwierdzą że nie jest punktowany, wzywają do poprawek czy uwalają wniosek?

Edytowany przez k00789, 24 kwiecień 2016 - 15:28.

#8314 Share ziomalek1993

ziomalek1993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 15:44

Napisane jest jasno gdy chodzi o siewniki, że mogą być tylko "Siewniki do poplonów i agregaty uprawowo-siewne z siewnikiem do poplonów" czyli takie coś http://agro-technika...06/2_fmt86.jpeg lub "Zestawy do uprawy i siewu bezpośredniego (bezorkowa uprawa gleby)". A gdy chodzi o siewniki do poplonów to jak się nie mylę, to potem je trzeba na każdym polu siać... 

#8315 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 15:47

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych to więc nie wiem wpisać punktowany czy nie?

#8316 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 24 kwiecień 2016 - 16:03

Napisane jest jasno gdy chodzi o siewniki, że mogą być tylko "Siewniki do poplonów i agregaty uprawowo-siewne z siewnikiem do poplonów" czyli takie coś http://agro-technika...06/2_fmt86.jpeg lub "Zestawy do uprawy i siewu bezpośredniego (bezorkowa uprawa gleby)". A gdy chodzi o siewniki do poplonów to jak się nie mylę, to potem je trzeba na każdym polu siać... 

najpierw zapytaj dobrze w agencji potem wprowadzaj zament,

wszystko się da wcisnąc w ochrone środowiska, dobrze to trzeba uzasadniac i inna sprawa to dla nich nie chce się robic w ARIMR, bo to troche użerania ale da się uwierz.

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#8317 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 16:06

Mam ofertę na Kuhn Integra na talerzach z kółeczkami dociskowymi z broną wirnikową. Mój przedstawiciel nazywa to: "Zestawy do uprawy i siewu bezpośredniego (bezorkowa uprawa gleby)" i tak ewentualnie będzie na fakturze. Ja chyba jednak zrezygnuje z ciągnika, a w zamian podstawie maszyny, które też bardzo się przydadzą, a ciągnik będzie narazie używany. 

#8318 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 16:16

o co chodzi z planem sprzedazy  i umowa przedwstepna?  dolaczacie cos takiego przy normalnej produkcji zboz //?

#8319 Share 18bamber

18bamber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 16:44

Koledzy składamy na opryskiwacz, zgrabiarkę przyczepę i siewnik do zbóż a koleś który robi mówi że 1,5 pkt nie wychodzi nawet a przecież te maszyny są chyba dobrze punktowane???? Na wniosku jest jeszcze ciągnik ale to wiem że bez pkt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8320 Share k00789

k00789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 17:01

najpierw zapytaj dobrze w agencji potem wprowadzaj zament,

wszystko się da wcisnąc w ochrone środowiska, dobrze to trzeba uzasadniac i inna sprawa to dla nich nie chce się robic w ARIMR, bo to troche użerania ale da się uwierz.

Tylko żeby nie było, że potem trzeba 100% bezorkowo, przez 5 lat pługa nie używać w ogóle.

o co chodzi z planem sprzedazy  i umowa przedwstepna?  dolaczacie cos takiego przy normalnej produkcji zboz //?

Plan sprzedaży to tabelka z wyszczególnieniem wszystkich upraw rozpisane na cały okres zobowiązania cena i ilość, a w ostatniej kolumnie odbiorca.