Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11562 odpowiedzi na ten temat

#8281 Share k00789

k00789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 18:31

Nie jestem pewien ale może gdybyś zadeklarował rok 2018 jako docelowy i podał wtedy te dodatkowe 40 ha w biznesplanie to może by i przeszło. Ale zmiana powierzchni musi wynikać z realizacji biznesplanu, czyli trzeba by napisać, że dzięki zakupowi danych maszyn będziesz mógł powiększyć gospodarstwo. I oczywiście na 100% musiałbyś przejąć w 2018 tą ziemię. No ale tak właściwie to nie mam pojęcia czy do doboru maszyn liczy się rok docelowy czy tylko bazowy. Najlepiej zadzwoń do OR i się spytaj.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 13:01
  •  

#8282 Share kamil18fmr

kamil18fmr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 18:31

mój doradca z ODR uparł się że do zasady doboru maszyn nie wliczają się dzierżawy ustne z wniosku o dopłaty.Może mi ktoś powiedzieć czy w końcu te dzierżawy ustne wliczają się do doboru maszyn czy nie?

podpinam sie pod pytanie

#8283 Share WodzuQQ

WodzuQQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 19:58

Jak mogą się jakieś dzierżawy ustne wliczać do wniosku jak to nie ma żadnej mocy prawnej i nie masz pewności, że będziesz miał to pole przez cały projekt.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co z naborami wniosków? zobacz »

•  

#8284 Share papasmerf

papasmerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 19:58

Ja składałem wczoraj po południu i mój był 300. Więc nie wiem skąd 180 kolega wymyślił.pewnie na powiat 180. W którym biurze składałes?

Ostr. 

Kolega nie wymyslił tylko takie info poszło z odr

Zreszta jakie to ma znaczenie  :lol:

Edytowany przez papasmerf, 23 kwiecień 2016 - 20:05.

#8285 Share feliksio

feliksio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 20:49

Jak mogą się jakieś dzierżawy ustne wliczać do wniosku jak to nie ma żadnej mocy prawnej i nie masz pewności, że będziesz miał to pole przez cały projekt.

A jednak kolego wliczają się. Tak wynika z instrukcji do biznesplanu, a także mówili o tym z OR na szkoleniu.

#8286 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 21:57

No nie wiem czy się liczą. Ja też mam umowy ustne i ich nie wliczałem bo za 2 lata schodzę z pola i jak by to się miało do biznesplanu? zmalało by mi so a razem z tym  GVA. 

#8287 Share k00789

k00789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 22:25

Ostr. 

Kolega nie wymyslił tylko takie info poszło z odr

Zreszta jakie to ma znaczenie  :lol:

To daj znać co powiedzą na temat tych poświadczeń, bo ja też w Ostrowcu będę składał:)

No nie wiem czy się liczą. Ja też mam umowy ustne i ich nie wliczałem bo za 2 lata schodzę z pola i jak by to się miało do biznesplanu? zmalało by mi so a razem z tym  GVA. 

Jeśli wiesz, że ich nie będziesz miał to nie podajesz w biznesplanie, jak na 100% będziesz to miał przez okres tych 6 lat to się podaje.

#8288 Share feliksio

feliksio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 22:33

Dokładnie jak kolega wyżej napisał. Podajesz powierzchnie z umowami ustnymi i ta pow już nie może się zmniejszyć, możesz zamienić działki ale pow nie moze być mniejsza.

#8289 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 22:57

czy pod zroznicowanie produkcji rolnej  o ktore jest pytanie we wniosku ,  podchodzi rowniez zwiekszenie arealu rzepaku  i dodanie bobiku?

czy tu bardziej chodzi o przejscie na produkcje zwierzeca albo warzywnictwo np

#8290 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 00:37

ciagle piszecie ze nie podaje sie marek we wniosku a co z zalacznikiem 4 opis zadan?  tam jest konkretna rubryka na podanie marki maszyny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8291 Share Paliwoda

Paliwoda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 08:42

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych czy jesli mam większość własnego gospodarstwa w innym woj. niż mieszkam czy jest możliwość złożenia tam wniosku?

#8292 Share k00789

k00789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 08:52

ciagle piszecie ze nie podaje sie marek we wniosku a co z zalacznikiem 4 opis zadan?  tam jest konkretna rubryka na podanie marki maszyny

No bo nie można nigdzie podawać marki z wyjątkiem załącznika 4. gdzie trzeba podać markę. Czy ktoś mówił że będzie prosto i logicznie?

W uprawach na przykład w okresie docelowym należy podać uprawy jakie będą uprawiane w roku składania wniosku o płatność ale z drugiej strony nie można w biznesplanie wykazywać zmian między rokiem docelowym a bazowym nie wynikających z realizacji operacji... Czyli przepisać z okresu bazowego czy pisać to co rzeczywiście będzie uprawiane? jedno drugiemu przeczy chyba że by się wszystko w monokulturze uprawiało to powierzchnia by zawsze była taka sama... 

czy pod zroznicowanie produkcji rolnej  o ktore jest pytanie we wniosku ,  podchodzi rowniez zwiekszenie arealu rzepaku  i dodanie bobiku?

czy tu bardziej chodzi o przejscie na produkcje zwierzeca albo warzywnictwo np

To zróżnicowanie liczy się automatycznie w biznesplanie w ostatnim arkuszu, jak się wszystko wypełni to wtedy jest tak lub nie. To się liczy na podstawie m.in. upraw, trzeba kombinować na różne sposoby żeby zmieniło się na tak. Jak zwiększałem na przykład powierzchnię rzodkwi oleistej to nic się nie zmieniało ale jak zwiększyłem powierzchnię facelii już było na tak, tylko że nie mam zamiaru wiązać się na 5 lat z facelią..

Edytowany przez k00789, 24 kwiecień 2016 - 08:53.

#8293 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 09:01

Panowie ! planuje ktoś zakup ciągnika z tego naboru ? Dobieracie Moc na hektarów ? czy poprostu staracie sie o taki ciągnik jak wam potrzebny ? Dodam ze ja mam prawnie 21 HA a obrabia sie ponad 50 HA i przydał by mi sie ciągnik około 120KM tyle ze na 21HA to nie przejdzie....

#8294 Share hook01

hook01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 09:19

A składał ktoś z Was wniosek na instalację fotowoltaiczną w ramach modernizacji?

#8295 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 10:01

Panowie ! planuje ktoś zakup ciągnika z tego naboru ? Dobieracie Moc na hektarów ? czy poprostu staracie sie o taki ciągnik jak wam potrzebny ? Dodam ze ja mam prawnie 21 HA a obrabia sie ponad 50 HA i przydał by mi sie ciągnik około 120KM tyle ze na 21HA to nie przejdzie....

Ja składam na 11,6ha swego 8 ha z datą pewną dzierżawy,reszta bez umów, razem 47ha w dopłatach razem z tuz 5ha. Składam na traktor 140km, Powiedzieli mi w biurze doradczym że trzeba chociaż ze 30ha na taki ciągnik.

#8296 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 10:25

a mi mówili ze u mnie nei przejdzie bo mam juz jeden ciągnik 100KM a teraz chce drugi 120KM i ze to na 21HA za duzo.  A mozna by było zrobic tak zebym nie podawał takiej informacji ze mam juz jeden ciągnik 100 KM ??? on nie był kupiony z PROW. 

#8297 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1625 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 10:50

No bo nie można nigdzie podawać marki z wyjątkiem załącznika 4. gdzie trzeba podać markę. Czy ktoś mówił że będzie prosto i logicznie?

W uprawach na przykład w okresie docelowym należy podać uprawy jakie będą uprawiane w roku składania wniosku o płatność ale z drugiej strony nie można w biznesplanie wykazywać zmian między rokiem docelowym a bazowym nie wynikających z realizacji operacji... Czyli przepisać z okresu bazowego czy pisać to co rzeczywiście będzie uprawiane? jedno drugiemu przeczy chyba że by się wszystko w monokulturze uprawiało to powierzchnia by zawsze była taka sama... 

To zróżnicowanie liczy się automatycznie w biznesplanie w ostatnim arkuszu, jak się wszystko wypełni to wtedy jest tak lub nie. To się liczy na podstawie m.in. upraw, trzeba kombinować na różne sposoby żeby zmieniło się na tak. Jak zwiększałem na przykład powierzchnię rzodkwi oleistej to nic się nie zmieniało ale jak zwiększyłem powierzchnię facelii już było na tak, tylko że nie mam zamiaru wiązać się na 5 lat z facelią..

tylko co wam da zróżnicowanie produkcji jak aby uzyskać 1 pkt to prócz zróżnicowania produkcji musi wyskoczyć także "TAK" w zmianie profilu produkcji a tego nie da się osiągnąć zmieniając z hektara pszenicy na hektar łubinu...

#8298 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 10:50

Też mam dylemat, bo na wniosku o dopłatę prawie 60 ha, obrabiam ok.90 i chce 150 KM, zestaw uprawowo siewny i rozsiewacz z wagą. Wychodzi mi ok 5 pkt. w woj. małopolskim. Wniosek gotowy, tylko zastanawiam się, czy nie zrezygnować z ciągnika na rzecz kilku maszyn, a ciągnik kupić używany?? Ktoś wie jak w małopolsce z liczbą wniosków?? 

#8299 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 11:02

Panowie, mam krótkie i konkretne pytanie, troche nie w temacie ale nie wiem gdzie zapytac. Czy Aby wydzierzawic grunt od agencji, musze prowadzic gospodarstwo minimum 5 lat czy jest jakis sposób aby to ominac ? Prowadze gospodarstwo 3 lata a w mojej gminie odbywaja sie przetargi na dzierzawe i niestety nie moge przystapic i kilka dzialek poszlo kolo nosa. prosze o odpowiedz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8300 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 12:24

To podajecie te marki w załączniku nr 4?

Ja interpretuje tak że przepisuje wszystko z BP bez marki tylko charakterystyka itp.

Jaką macie średnio wartość dodaną brutto w okresie bazowym w przeliczeniu na 1ha?

Ta wartość w BP  jest obliczana w stosunku do jednego roku?