Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11475 odpowiedzi na ten temat

#8141 Share radek1983

radek1983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 14:04

a jak to jest s dzierżawa trzeba ja mieć już zapisana w momencie składania wniosku czy później można ta umowę dołączyć jeśli tak to ile miał bym na to czasu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 23:26
  •  

#8142 Share kewin123

kewin123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 17:30

Czy owijarkę  oraz zgrabiarkę jednokaruzelową oraz jednorzedowa kosiarke do kukurydzy mozna podciagnąc pod URZADZENIA DO ZBIORU SKOSZONEJ BIOMASY ;PRASY KOSTKUJACE, PRASOZWIJARKI, SIECZKARNIE Z OSPRZETEM,PRZYCZEPY ?pozdrawiam dzieki

#8143 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 17 kwiecień 2016 - 17:32

Wystarczy 0,10 ha a za pół roku może zmienią rozporządzenie dotyczące "Rolnictwa ekologicznego" i będzie obowiązek objęcia całości gospodarstwa :)

Też wchodzę w to dla 4 pkt. Myślę że jeśli nawet to zrobią, to będzie obowiązywać tylko nowo wchodzących w ekologię, teraz jest na to bum w mojej okolice przez niskie ceny,  soczewicy, prosa i gryki będzie na polach dużo :D szkoda że to tylko ekologia dla pkt lub wiekszych dopłat a faktycznie produktów eko i tak nie bedzie ale kilkukrotnie droższe będą. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

PROW: trudno, ale warto zobacz »

•  

#8144 Share karolwiesz

karolwiesz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 19:10

A czy do ekologii nie trzema mieć aktualnego certyfikatu bo np. wyrobienie IPO czeka się rok po złożeniu wniosku do jednostki certyfikującej, (przy ekologii chyba znacznie dłużej, (muszą wyjść badania gleby że nie są używane nawozy i opryski co moim zdaniem trwa 2-3 lata),  poza tym nie wierzę że agencja przyzna punkty tylko na oświadczenie że będzie prowadzona produkcja ekologiczna być może się mylę ;)

#8145 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1617 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 19:39

Czy zapis w rozporządzeniu:

3) w przypadku operacji związanej ze zmianą profilu produkcji rolnej, której realizacja wpłynie również na zróżnicowanie produkcji rolnej w gospodarstwie, przyznaje się 1 punkt;

Wynika z niego że aby dostać ten jeden punkt to trzeba zmienić profil produkcji rolnej oraz zróżnicować produkcję rolną, czy wystarczy że w biznes planie wyskoczy TAK przy "Czy zaplanowano zróżnicowanie produkcji rolnej?"

#8146 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 20:00

koledzy koleżanki mam nurtujące mnie pytanie czy zakup myjki ciśnieniowej można podciągnąć pod;

Stanowiska do mycia i płukania sprzętu, w tym stanowiska typu biobed

#8147 Share OPawel

OPawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 20:48

Witam, jak rozumiecie ten zapis w zestawieniu załączników:Plan sprzedaży - orginał lub umowa przedwstępna całej produkcji wytworzonej w gospodarstwie w związku z realizacją operacji - w przypadku, gdy w związku z realizacją operacji wzrośnie produkcja - kopia. 

Czy to przypadkiem nie oznacza, że jeżeli zakładamy wzrost produkcji to konieczne jest przedłożenie umowy przedwstępnej i plan sprzedaży wtedy nie wystarczy? Czy ewentualnie macie pomysł jak taka umowa powinna wyglądać? Pozdrawiam.

Edytowany przez OPawel, 17 kwiecień 2016 - 20:49.

#8148 Share komp4321

komp4321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 21:30

Mógł by ktos powiedzieć jaka jest pula w wojewodztwie Lubelskim w obszarze D ??

#8149 Share k00789

k00789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 21:30

Czy zapis w rozporządzeniu:

3) w przypadku operacji związanej ze zmianą profilu produkcji rolnej, której realizacja wpłynie również na zróżnicowanie produkcji rolnej w gospodarstwie, przyznaje się 1 punkt;

Wynika z niego że aby dostać ten jeden punkt to trzeba zmienić profil produkcji rolnej oraz zróżnicować produkcję rolną, czy wystarczy że w biznes planie wyskoczy TAK przy "Czy zaplanowano zróżnicowanie produkcji rolnej?"

Moim zdaniem "również" oznacza, że oba warunki muszą być spełnione.

Witam, jak rozumiecie ten zapis w zestawieniu załączników:Plan sprzedaży - orginał lub umowa przedwstępna całej produkcji wytworzonej w gospodarstwie w związku z realizacją operacji - w przypadku, gdy w związku z realizacją operacji wzrośnie produkcja - kopia. 

Czy to przypadkiem nie oznacza, że jeżeli zakładamy wzrost produkcji to konieczne jest przedłożenie umowy przedwstępnej i plan sprzedaży wtedy nie wystarczy? Czy ewentualnie macie pomysł jak taka umowa powinna wyglądać? Pozdrawiam.

Pytałem o to niedawno ale nikt mi nie odpowiedział, raczej wystarczy plan sprzedaży. W instrukcji już tak to zdanie jest sformułowane, że wynika z niego, że jeśli wzrośnie produkcja to trzeba oryginał planu sprzedaży albo kopię umowy przedwstępnej, przynajmniej ja tak to rozumiem. Chodzi w tym o to, żeby wykazać, że jest zbyt na produkty których dotyczy operacja, w rozporządzeniu jest coś o tym, że operacja nie może dotyczyć produktu na który brak jest rynku zbytu. 

#8150 Share parobas

parobas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:sport, motocykle i inne.

Napisany 17 kwiecień 2016 - 22:31

Wie ktoś jaka jest pula dla kuj-pom?ile macie punktów ? opłaca się składać wniosek z 3.6 pkt ?

ja mam prawie 2x wiecej punktow i mysle czy sens sladac, ciezko sie zalapac przy tej puli.

Edytowany przez parobas, 17 kwiecień 2016 - 22:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8151 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1617 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 22:56

Moim zdaniem "również" oznacza, że oba warunki muszą być spełnione.

Pytałem o to niedawno ale nikt mi nie odpowiedział, raczej wystarczy plan sprzedaży. W instrukcji już tak to zdanie jest sformułowane, że wynika z niego, że jeśli wzrośnie produkcja to trzeba oryginał planu sprzedaży albo kopię umowy przedwstępnej, przynajmniej ja tak to rozumiem. Chodzi w tym o to, żeby wykazać, że jest zbyt na produkty których dotyczy operacja, w rozporządzeniu jest coś o tym, że operacja nie może dotyczyć produktu na który brak jest rynku zbytu. 

No właśnie ciekawi mnie to bo prawie wszyscy tutaj piszą że dostaną punkt za to a zrobić by oba warunki były spełnione nie jest tak prosto jak samo zróżnicowanie produkcji

#8152 Share k00789

k00789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 08:56

Mnie ciekawi co to znaczy "obowiązek utrzymania struktury i rozmiarów produkcji"? Gdyby to oznaczało, że trzeba zachować strukturę gatunkową upraw przez 6 lat to by było dopiero trudne, a wręcz nierealne...

Edytowany przez k00789, 18 kwiecień 2016 - 08:58.

#8153 Share karolwiesz

karolwiesz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 10:19

no to już mamy 2015 wniosków po 15 dniach średnio każdy prawie max po 178000 zwrotu, teraz na pewno przyśpieszy do ok 6-7 tys w kraju oj będzie ciężko :( :unsure: :P

#8154 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 18 kwiecień 2016 - 14:07

Czy przy wniosku na rozrzutnik obornika ,muszę mieć umowę na dostawy obornika i wapna,bo nie mam hodowli.Taką informację dzisiaj usłyszałem i nie wiem czy to prawda?.

#8155 Share olgierdowyy

olgierdowyy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 14:34

Wystarczy 0,10 ha a za pół roku może zmienią rozporządzenie dotyczące "Rolnictwa ekologicznego" i będzie obowiązek objęcia całości gospodarstwa :)

Czyli, jesli mam 20ha to moge sobie z tego wyłączyć 0.1 ha pod ekologie i juz dostane 4 pkt ?

#8156 Share jarci86

jarci86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 19:07

kolego freetaxi mam pytanie do Ciebie- jeśli założę we wniosku zwiększenie gospodarstwa i zakupu dokonam pod koniec maja tego roku, dopłaty pójdą na poprzedniego właściciela a w akcie notarialnym zapiszę że w pole wejdę dopiero po zbiorze plonów przez poprzedniego właściciela to czy podpisaniu umowy będzie to uznane za wywiązanie się z założenia zwiększenia gospodarstwa bo w sumie zakup był przed podpisaniem umowy, wiem że w poprzednim takie coś przechodziło, a w tym nowym naborze to są różne głosy w agencji. Będziesz miał może podobny przypadek?? Z góry dzięki za odp.

#8157 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 19:41

mi się już w głowie zakręciło z tym PROW-em ale się nie podaje i złoże a co będzie to się okaże. Ale proszę wytłumaczcie mi o co w końcu chodzi z tą integrowaną produkcją bo jest 2 ptk a to dużo. Tylko niech powie osoba obcykana w tym temacie. 

#8158 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 20:52

karolwiesz myslisz ze bedzie 6-7tys w kraju?  hehe moim zdaniem bedzie ze 20-30tys albo i lepiej a 5 to mysle ze w podlaskiem bedzie...   chyba ze w innych woj niema takiego zainteresowania

#8159 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 21:16

Może być lekko ponad 20 tysięcy. Kto wie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8160 Share MirekCase4230

MirekCase4230

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 21:24

ja mam prawie 2x wiecej punktow i mysle czy sens sladac, ciezko sie zalapac przy tej puli.

Ja teraz to już złożę wiosek bo mam całkowicie napisany przez odr i zapłacić trzeba tak czy tak,może coś z tego będzie. A jak nie to przynajmniej nie trzeba będzie brać kredytu i się z tą agencją użerać.