rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

FROG1979    11

Marco82. Trochę dziwne, że sprawdzają działki u Ciebie skoro kasy jest n 350 wniosków  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinoss    21

Ojjjj widzę tu niektórych coraz bardziej emocje ponoszą. :)

 

Mam pytanie, bo za cholerę nie mogę tego znaleźć - wie ktoś może gdzie znajdę dokument, gdzie w tabelce wyliczone jest jaki sprzęt na jaki areał można wnioskować? Mam 30 ha i doradca twierdził, że maksymalnie mogę wnioskować o ciągnik 109KM, a teraz się dowiaduję, że istnieje jakiś margines, że można to było delikatnie nagiąć i chcę to sprawdzić. Pomoże ktoś z szanownych kolegów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

Pisz i argumentuj, że potrzebujesz ciągnik łącznie o 25% mocniejszy ponieważ masz ciężkie warunki glebowe, ukształtowanie terenu na jakim będzie pracował, wprowadzasz nowy sytem uprawy za pomoca agregatów i cięzkich maszyn aby ograniczyć przejazdy, potrzebujesz większą moc na Wom np do redliniarki, masz oddalone działki od domu i ograniczyć czas przejazdu dzięki większej mocy. Szukaj ciągnika z BOSTEM :) Lepszym systemem oczyszczania spalin. Argumentuj oszczędnością paliwa, większą wydajnością i innymi pierdołami zwanymi ekologia:). Po gwarancji możesz wgrać wirusa . Zmień doradcę jeżeli nie umie Ci tego doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek_ad    16

Ojjjj widzę tu niektórych coraz bardziej emocje ponoszą. :)

 

Mam pytanie, bo za cholerę nie mogę tego znaleźć - wie ktoś może gdzie znajdę dokument, gdzie w tabelce wyliczone jest jaki sprzęt na jaki areał można wnioskować? Mam 30 ha i doradca twierdził, że maksymalnie mogę wnioskować o ciągnik 109KM, a teraz się dowiaduję, że istnieje jakiś margines, że można to było delikatnie nagiąć i chcę to sprawdzić. Pomoże ktoś z szanownych kolegów?

Na stronie agencji wszystko jest ->    http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wnioski/prow-2014-2020/poddzialanie-41-modernizacja-gospodarstw-rolnych.html

  IV punkt - Narzędzia pomocnicze:    > Zasady doboru maszyn rolniczych w ramach PROW na lata 2014-2020  i tam klikasz sobie i wszystko masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3

jeśli chodzi o lubelskie to znajomy z miejsca około 600 już dostał poprawki więc teraz mogło dojść do 700.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak jesteś w miarę na wysokim miejscu a wezwania brak to prawdopodobnie była, jest albo szykuje się kontrola na miejscu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Poprawki nie idą kolejno z listy tylko w zależności jak szybko dany sprawdzający sprawdzi dokumenty bo rzucili na oddziały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Ja po kontroli już z ARiiMR jednym słowem masakra. 10 godzin u mnie byli ponad 150 fotek zroblii na 10 niewielkich działkach... Wszystko ich tak szczegółowo interesowało że w ogródku po 10-20m2 uprawy tyczyli. Podchwytliwie podpytywali o uprawy ale nie dałem się. Jak pytałem ich o limity środków  to oni  nic nie wiedzą  są tylko od miary....Jak tak u każdego jest to dajcie spokój.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

Mam wykształcenie zawodowe rolnicze  gospodarka na mnie jest 4,5 roku  3 dnii po odpisie ubezpieczyłem się sam w krusie wcześniej byłem w szkole za 30 zł na rok  i teraz  60 % mi przysługuje refundacji Kuzyn z takim samym zawodem jak ja ( ten sam rocznik)  wzioł młodego rolnika  ja tez mogłem ale zrezygnowałem więc kto tu się mądrkuje....  Jutro zapowiedziana kontrola działek Małopolska nr 6xx na liście.

Witam!Też nie mam 40 lat  gospodarstwo od 3 lat na siebie kurs kwalifikacyjny R3 zrobiony pod młodego rolnika i nie przejdzie to na dofinansowanie 60% bo osoba prowadząca powiedziała ze jeszcze musze mieć technikum do tego.Tydzien temu byłem zmienic we wniosku na 50% i w tym tygodniu miałem mieć podpisanie umowy ale narazie cisza.Woj.Małopolskie miejsce 8* poprawki były miesiąc temu kontroli żadnej nie miałem narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dylek    2

witam mam pytanie z tym zwrotem 50 % bo każdy mi mówi co inne jak nie jestem w vacie to wkoncu ile mi agencja zwraca od wartosic netto zakupu czy brutto ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Netto. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

FROG o co chodzi z tym wgraniem wirusa? pytam z czystej ciekawosi bo naprawde nie wiem co miales na mysli:)

 

ktos kiedys pisal o 2 poprawkach. cos jest na rzeczy bo ja dzis dostalem pismo z poprawkami po raz drugi. ze 3 pozycje, same pierdoly no ale jednak to juz 2 poprawka.   troche sie czepiaja bo np pisalem ze korzystalem z uslug rolniczcych bo nie mam sprzetu to chca faktury albo oswiadczenia uslugodawcow.

 

marco to co piszesz moze miec troche sensu. ale nei wiem czy doradcy nie mieliby lepszego obrotu jakby te punkty jednak zdobywali. wiecej zadowolonych klientow to lepsza opinia i wiekszy ruch w interesie. no chyba ze w regionie takich doradcow jest malo wiec moze faktycznie trzepie kase na robieniu wniosku ciagle tym samym osobom w kolejnych naborach. ale fakt jest tez taki ze wiekszosc doradcow to barany ktore nie wiedza podstawowych rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

 

 

Witam!Też nie mam 40 lat  gospodarstwo od 3 lat na siebie kurs kwalifikacyjny R3 zrobiony pod młodego rolnika i nie przejdzie to na dofinansowanie 60% bo osoba prowadząca powiedziała ze jeszcze musze mieć technikum do tego.Tydzien temu byłem zmienic we wniosku na 50% i w tym tygodniu miałem mieć podpisanie umowy ale narazie cisza.

 

no jak to? piszesz o MR czy modernizacji?

R3 to tylko 50% kto to wymyślił?

 


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

w lubelskim są poprawki na pozycji 8xx

 

mi termin poprawek minął jakieś 2 tyg temu, czyli bardzo możliwe bo ja na 7xx miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj