rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

nharek    1

Kontrola ma być tego samego typu jaką miałem na młodego rolnika w zeszłym roku. sprawdzenie działek + to co na nich było czy zgadza się z tym co podane w wniosku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

zadzwonię jutro do Pani która robiła mi wniosek, może coś powie czy czegoś po kontroli mogę się spodziewać czy nie. :) bo oni sami nic nie powiedzą tylko tyle, że robią kontrolę, jak na młodego miałem to po 7 dniach od kontroli pieniądze wpłynęły na konto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Dziś miałem kontrolę z ARiMR nie zapowiedzianą .Ja patrzę ,a kolesie mi hasają po polu z agencji .Kolejną zapowiedzieli mi na października .Powiedzieli ,że jak będzie wszystko się zgadzało to może na przyszły rok coś się ruszy z modernizacją .Z weterynarii też miałem kontrolę w zeszłym tygodniu .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Tak z weterynarii zapowiedziana była .Wszystko sprawdzali nawet zboże brali na próby czy nie jest aby modyfikowane etc.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

Dostałem przed chwilą telefon z agencji, jutro kontrola podanych działek w wniosku na modernizację, miejsce 465 na liście, województwo Małopolskie. Dzisiaj pierwszy telefon od agencji od dnia złożenia wniosku. Pozdrawiam wszystkich cierpliwie czekających :)

 

Piszesz że masz miejsce 465 i masz kontrolę, a podobno kasy jest na 345 wniosków :) Ale kaszanka z informacjami na tym forum... Osobiście ma miejsce 6.. i nie wiem czy jest sens na cokolwiek czekać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

Mam pytanie, złożyłem wniosek na maszyny silosy i zbiornik na mleko i czy jest możliwość zrezygnowania ze zbiornika i zamiany na co innego?
Dodam że wszystkio jest punktowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

Piszesz że masz miejsce 465 i masz kontrolę, a podobno kasy jest na 345 wniosków :) Ale kaszanka z informacjami na tym forum... Osobiście ma miejsce 6.. i nie wiem czy jest sens na cokolwiek czekać. 

 

chyba kolesiowi się pomyliło i dzwonili z powiatowej o administrację na polu w celu zazielenienia. (foto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

dzwonili i konkretnie powiedzieli na wstępnie "Pan składał wniosek na modernizację gospodarstw rolnych i mamy przeprowadzić kontrolę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

również miałem kontrol ale nie dt. MGR po prostu miałem farta i trafili mnie z JPO i Crossa nie mylcie koledzy kontrol badz nie przypisujcie ich poddziałaniu nie koniecznie z tym związanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1

Na którym miejscu jest się w województwie łódzkim mając 4,3 punkta? Może ktoś jest w pobliżu tej sumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

 Ale kaszanka z informacjami na tym forum... Osobiście ma miejsce 6.. i nie wiem czy jest sens na cokolwiek czekać. 

 

No jeżeli  umowy pod koniiec roku dopiero zaczną podpisywać to zanim w takim tempie skończą z ta pulą co mają obecnie to będzie nabór w 2018. niie mówiąc już o jakichś przesunięciach choć wiadomo że ii tak nie będzie bo kasa jest ale na ograniczanie produkcji a nie na zwiiększanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal1988    11

Poniżej odpowiedź do uwag odnośnie projektu rozporządzenia. Miłej lektury.

W związku ze zgłoszonymi przez Pana uwagami do projektu rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniającego rozporządzenie w sprawie wysokości limitów środków dostępnych w poszczególnych województwach lub latach w ramach określonych działań lub poddziałań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, uprzejmie informuję, co następuje.

            Budżet przeznaczony w PROW 2014 – 2020 na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” został wstępnie podzielony na cztery zakresy wsparcia:

  • rozwój produkcji prosiąt - obszar „A” (alokacja – 102 000 000 euro),
  • rozwój produkcji mleka krowiego - obszar „B” (alokacja – 1 068 267 500 euro),
  • rozwój produkcji bydła mięsnego - obszar „C” (alokacja – 136 794 656 euro),
  • racjonalizacja technologii produkcji, wprowadzenie innowacji, zmiana profilu produkcji, zwiększenie skali produkcji, poprawa jakości produkcji lub zwiększenie wartości dodanej produktu - obszar „D” (alokacja – 1 192 935 807 euro).

            W przypadku obszarów „A”, „B”, „C”, których wyszczególnienie w programie i rozporządzeniu było efektem szczególnego potraktowania sytuacji panującej w tych sektorach, do celów przyznawania pomocy ustalono wspólny krajowy limit dla 15 województw oraz osobny dla województwa mazowieckiego. Natomiast dla obszaru „D” dokonano wydzielenia limitów dla każdego z 16 województw.

            Dla naborów przeprowadzanych w obszarach „A”, „B”, „C” nie dokonano podziału alokacji na poszczególne lata, tylko od początku (tzn. od naboru   2015 r.) udostępniono alokacje przewidziane na cały okres programowania. Z kolei dla naboru przeprowadzonego w 2016 r. dla operacji z obszaru „D” udostępniono – w podziale na województwa – kwotę 364 667 443 euro. Jednakże, w związku z dużym zainteresowaniem wnioskodawców planowane jest zwiększenie tej puli środków o 60% (nie zaś do poziomu 60% zgłoszonego przez wnioskodawców zapotrzebowania na środki), do poziomu 583 467 909 euro. Po ww. podwyższeniu limitu pomocą zostanie objętych łącznie ok. 12,4 tys. wnioskodawców.

            Nie jest planowane już w chwili obecnej przesuwanie środków z obszarów „A”, „B”, „C” do obszaru „D”. Jak wyżej wspomniano, celem przyjęcia do finansowania większego odsetka pozytywnie ocenionych wniosków, planowane jest za to zwiększenie puli środków przeznaczonych na ten nabór do wysokości ok. 49% całkowitej kwoty przeznaczonej na ten obszar w programie. Pozostałe 51% alokacji obszaru „D” zostanie udostępnione w naborach przeprowadzanych w kolejnych latach, dzięki temu zostanie zapewniony równomierny dostęp do wsparcia w przeciągu całego okresu programowania.

            W PROW 2014-2020 co do zasady, w odróżnieniu od PROW 2007-2013, nie będą też już dokonywane zwiększenia pul środków udostępnianych na potrzeby konkretnego naboru wniosków. Jest to skutek zaleceń Komisji Europejskiej i Europejskiego Trybunału Obrachunkowego odnośnie procesu selekcji wniosków i potrzeby zapewnienia objęcia pomocą tych najlepiej ocenionych a nie wszystkich spełniających minimalne kryteria dostępu. W związku z powyższym w projekcie rozporządzenia zaproponowano regulację §2a.

            Na późniejszym etapie wdrażania programu, w przypadku wyczerpaniu alokacji dla obszaru „D” oraz równoległego niepełnego wykorzystania alokacji dla obszarów  „A”, „B”, „C” będą podejmowane decyzje odnośnie przesunięć środków pomiędzy tymi obszarami.

 

Z poważaniem,

 

Michał Owczarczyk

 

Główny specjalista

Wydział Finansów

Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

00-930 Warszawa, ul. Wspólna 30  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

No czyli po wypowiedzi wychodzi że nawet jeżeli by całą kasę jaką mają na obszar D w tym prowie dali teraz to i tak za mało dla wszystkich by było ... Ciekawe jest co będzie jak w 2018 cii co się teraz nie załapią złożą drugi raz  a nowych wnioskodawców przybędzie znów  30 tyś .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

jestem po kontroli zapowiedzianej, zostały sprawdzone oraz zmierzone działki podane we wniosku pod względem tego co zgłaszałem o dopłaty, czy te same uprawy, działki oraz czy te same powierzchnie. Panowie z kontroli powiedzieli że są pieniądze na około 600 wniosków w Małopolskim. Ile prawdy nie wiem, trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

jestem po kontroli zapowiedzianej, zostały sprawdzone oraz zmierzone działki podane we wniosku pod względem tego co zgłaszałem o dopłaty, czy te same uprawy, działki oraz czy te same powierzchnie. Panowie z kontroli powiedzieli że są pieniądze na około 600 wniosków w Małopolskim. Ile prawdy nie wiem, trzeba czekać.

Ciekawe na ile to prawda ?-dobrze by było----  z tego tekstu z ministerstwa (2 posty wczesniej )mozna wywnioskowac ze dofinansowanie  dostanie ok-41% wnioskujących 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

trzeba czekać, po dzisiejszej kontroli czekam na pismo z agencji do poprawek a takie na pewno mam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechu2223    0

Witam wszystkich, mam temat dla w tajemniczonych. Czy ARiMR zgodzi się w modernizacji gdy ktoś kupi nowy ciągnik fabryczny ale już zarejestrowany od firmy dealerskiej. Pytam, poniewaz pewne ciagniki 6 cylindrowe musza byc zarejestrowane do konca wrzesnia wedlug starej emisji spalin. Zna ktoś temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Przyszła dziś druga poprawka ................... oj czepiają się ale w sumie same duperele....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Druga poprawka? Dziwne. Chyba nie weszło jeszcze w życie zmienione rozporządzenie?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Nie weszło, ja dostałem wczoraj poprawkę i jest wzmianka o projekcie rozporządzenia, ale żeby dołożyć starań i zrobić za pierwszym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To właśnie dziwi fakt drugiego wezwania. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Za drugim razem nie piszą o poprawce tylko proszą o wyjaśnienie...Inaczej nazwane, a chodzi o to samo.
Czy ktoś coś słyszał kiedy ma ruszyć strona do tych przetargów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj