Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

12616 odpowiedzi na ten temat

#7921 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 10:33

Ja nie napisałam,że szkolenie uprawnia do uzyskania 2 pkt☺

Szkolenie umożliwia zrobienie zgłoszenia w PIORINie. Zgłoszenie na przyszły rok robi się do 30.03.2017 roku. Po zrobieniu takiego zgłoszenia trzeba uzyskać certyfikat (tu też jest z tym troszkę schodów i zabawy), certyfikat jest wydawany na określoną uprawę w danym roku. I co roku trzeba całą procedurę powtarzać.

Zgłoszenie w PIORINie zrobione w najbliższym czasie, umożliwi zdobycie 2pkt,ale trzeba pamiętać o dopełnieniu całej reszty. Bez tego niestety wniosek może być odrzucony.

ale jakiej całej reszty oprócz uzyskania zaświadczenia z jednostki certyfikującej?

przecież certyfikat będzie dopiero sierpień/wrzesien a do tego czasu to punkty i lista już będą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 18:56
  •  

#7922 Share niunia0709

niunia0709

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 10:50

Smieszne to jest bo zminiłem 1ha łubinu z bazowego na 1 ha grochu w docelowym i juz jest "TAK "

Może i śmieszne ale dodatkowy punkcik jest☺ trzeba tak zrobić BP, aby punkty same się wyliczyły. Dlatego powtarzam, przemyśleć dobrze BP. Na szkoleniu powiedzieli, że przez to,iż w poprzednim prowie większość wniosków była składana pusta i niektórzy poprawki przeciągali o pół roku,to teraz jest tylko jedna poprawka do BP w ciągu 14 dni i to na ich wezwanie. Do wniosku o płatność takie poprawki będą mogły być dwie. Powiedzieli też, że czym więcej załączników, tym oni mają możliwość przeanalizowania wniosku dokładniej na etapie weryfikacji, i przyślą wezwanie jak im czegoś będzie brakowało. Zapomniałam się tylko zapytać co będzie jak po dostarczeniu dokumentów po wezwaniu znowu im czegoś zabraknie...

ale jakiej całej reszty oprócz uzyskania zaświadczenia z jednostki certyfikującej?
przecież certyfikat będzie dopiero sierpień/wrzesien a do tego czasu to punkty i lista już będą.

Dlatego do uzyskania 2pkt wystarczy zgloszenie. Poczytaj sobie, w jaki sposób uzyskuje się certyfikat. Jak przyjdą na kontrolę, a napewno kiedyś przyjdą, to będą sprawdzać czy taki certyfikat w danym roku uzyskałeś, ewentualnie mogą chcieć aby im taki certyfikat co roku dostarczać.

#7923 Share karolwiesz

karolwiesz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 11:35

oprócz tego koszty certyfikacji ok  1,5-2 tys rocznie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co z naborami wniosków? zobacz »

•  

#7924 Share lonski

lonski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 11:49

Niunia a czy zróżnicowanie produkcji a nie zmiana profilu produkcji uprawnia do zdobycia punktu?

A może Freetaxi się wypowie, bo wg mnie tylko zmiana profilu produkcji która oczywiście wpłynie na zróżnicowanie produkcji może się łapać na 1 pkt.

#7925 Share niunia0709

niunia0709

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 11:57

Niunia a czy zróżnicowanie produkcji a nie zmiana profilu produkcji uprawnia do zdobycia punktu?

Wydaje mi się, że punkt można zdobyć za jedno i za drugie. Bynajmniej osoba, z którą robię wniosek tak mówi,a też jest dodatkowo po kilku szkoleniach.
Więc czekamy na Freetaxi☺

Edytowany przez niunia0709, 07 kwiecień 2016 - 12:03.

#7926 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 518 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 12:02

kiedy najlepiej przejść na VAT w związku z naborem na MGR,  obszar D?

#7927 Share niunia0709

niunia0709

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 12:10

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ale też można zrobić różnicowanie bez zmiany profilu produkcji☺

kiedy najlepiej przejść na VAT w związku z naborem na MGR, obszar D?

Na VAT przychodzisz wtedy,gdy Ci się to opłaca☺ najlepiej poszukaj w swojej okolicy księgowego, który rozlicza rolników i przeanalizuj z nim jak jest w Twoim przypadku.

#7928 Share darek1978

darek1978

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 12:15

Ale też można zrobić różnicowanie bez zmiany profilu produkcji☺

Na VAT przychodzisz wtedy,gdy Ci się to opłaca☺ najlepiej poszukaj w swojej okolicy księgowego, który rozlicza rolników i przeanalizuj z nim jak jest w Twoim przypadku.

trzeba wziąc sprzedaż to co na faktury zsumować wartość podatku Vat potem zsuwać Vat z zakupów, odjąć jedno od drugiego i wyjdzie czy na + czy - . Tylko trzeba pamiętać, że np.mleko sprzedajemy na 8% a nie na 5% jak RR.

#7929 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 518 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 12:16

dzięki za odpowiedź.

wiadomo, że opłaca się iść na VAT przed dużymi zakupami / inwestycjami i trzeba przejść na min. 3 lata. myślałem tylko, czy nie trzeba tego uczynić przed złożeniem wniosku MGR, bo załącznik jest o VAT. ale z drugiej strony, jaka pewność, ze załapiemy się na listę?

w ODR za prowadzenie VAT chcą 100 zł/m-c.

przejdę na VAT, jak będę na liście...  

#7930 Share darek1978

darek1978

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 12:22

dzięki za odpowiedź.

wiadomo, że opłaca się iść na VAT przed dużymi zakupami / inwestycjami i trzeba przejść na min. 3 lata. myślałem tylko, czy nie trzeba tego uczynić przed złożeniem wniosku MGR, bo załącznik jest o VAT. ale z drugiej strony, jaka pewność, ze załapiemy się na listę?

w ODR za prowadzenie VAT chcą 100 zł/m-c.

przejdę na VAT, jak będę na liście...  

wejść jest bardzo łatwo ale wyjść to niekoniecznie po 3 latach to wszystko zależy ile pieniążków od nich weźmiesz i jak szybko się maszyny zamortyzują. Ja sam prowadzę księgowość od ładnych kilku lat i nie jest to skomplikowane. Też bym się wstrzymała, chyba że planujesz inne inwestycje w gospodarstwie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7931 Share lonski

lonski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 12:28

Ale też można zrobić różnicowanie bez zmiany profilu produkcji☺

Tak, oczywiście dokładnie jak w przykładzie który podałaś wcześniej ale rozporządzenie mówi dość jasno "w przypadku operacji związanej ze zmianą profilu produkcji rolnej, której realizacja wpłynie również na zróżnicowanie produkcji rolnej w gospodarstwie, przyznaje się 1 punkt"

Obym się mylił - wtedy punkcik mamy za free....

#7932 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 518 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 12:28

dziękuje za wskazówki - planowane są obecnie tylko ciągnik + maszyny zielonkowe. 

#7933 Share waldek91

waldek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 12:53

Jaką firmę polecacie do sporządzenia wniosku na MGR w łódzkim? Może być na priv, dzięki

#7934 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1747 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 13:15

trzeba wziąc sprzedaż to co na faktury zsumować wartość podatku Vat potem zsuwać Vat z zakupów, odjąć jedno od drugiego i wyjdzie czy na + czy - . Tylko trzeba pamiętać, że np.mleko sprzedajemy na 8% a nie na 5% jak RR.

mleko sprzedaje się na 5% a rr sprzedaje na 7%...

#7935 Share krzychuuuuu

krzychuuuuu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 13:19

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy do wniosku jest potrzebne zaświadczenie z weterynarii o spełnianiu warunków utrzymania zwierząt i higieny? Bo zeby mi takie cos wydali musze napisac wniosek z prosba o przeprowadzenie kontroli.

#7936 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 14:11

NIewiem czy ktoś juz o to pytał ale ja mam taki problem. Chce złożyć wniosek w którym ma być również zakup ciągnika 110KM i pani która mi pisze powieidzała ze nie moge kupic ciągnika o tej mocy poniewaz mam juz jeden nowy ciągnik ( 1,5 roku) prawie o tej samej mocy, dodam ze nie kupiony na żaden program tylko za własne pieniążki.  Mówiła ze na 21 ha które mam moge dobrac jakis mniejszy o max mocy 86 KM. Jak to jest według was bo sam niewiem juz co robic...

#7937 Share k00789

k00789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 14:13

Tak, oczywiście dokładnie jak w przykładzie który podałaś wcześniej ale rozporządzenie mówi dość jasno "w przypadku operacji związanej ze zmianą profilu produkcji rolnej, której realizacja wpłynie również na zróżnicowanie produkcji rolnej w gospodarstwie, przyznaje się 1 punkt"

Obym się mylił - wtedy punkcik mamy za free....

Mnie też się wydaje, że trzeba mieć TAK przy "Czy zaplanowano zróżnicowanie działalności rolniczej (produkcji rolnej)?" i przy "Czy zaplanowano zmianę profilu produkcji (kierunku produkcji)?" żeby dostać ten punkt. Rozporządzenie mówi wyraźnie "..której realizacja wpłynie również na.."

#7938 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 07 kwiecień 2016 - 17:00

Dziś złożony wniosek nr 43, kuj-pom.

#7939 Share driver24

driver24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 18:47

W biznesplanie wychodzi zwiększenie skali produkcji poprzez zmianę struktury zasiewów. Pytanie dla zorientowanych, czy na tę zwiększoną produkcję potrzebne są umowy kontraktacji/ zbytu? I czy w takiej sytuacji będzie dodatkowo uwzględniany ten 1pkt?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7940 Share k00789

k00789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 19:10

W załącznikach jest wymagany plan sprzedaży lub umowa przedwstępna sprzedaży całej produkcji w przypadku gdy w związku z realizacją operacji wzrośnie produkcja, ale jak to interpretować to nie mam pojęcia. Myślałem, że wystarczy plan sprzedaży, ale teraz się zastanawiam czy to "lub" jest obligatoryjne jeśli zwiększa się produkcja, jeśli tak to w przypadku gdy zwiększa się produkcja z jednego hektara czy przez ogólny wzrost produkcji (zmianę struktury)?

W rozporządzeniu jest:

"6) plan sprzedaży lub kopię umowy przedwstępnej sprzedaży całej produkcji wytworzonej w gospodarstwie w związku
z realizacją operacji – w przypadku gdy w związku z realizacją operacji wzrośnie produkcja;"

ktoś ogarnia czy to po myślniku odnosi się do całości czy tylko do tego co jest po "lub"

Edytowany przez k00789, 07 kwiecień 2016 - 19:18.