rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
misiek_ad    17

Z projektu rozporządzenia wynika ze eko bedzie zmiana od przyszłego- nastepnego naboru, ale duży znak zapytania z obecnym naborem czy certyfikat może być zrobiony po złożeniu wniosku czy musi być przed złożeniem wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

żadne nadużycia była furtka w prawie to ją wykorzystaliście i już! Jedynie może się to wydawać no i troche jest krzywdzące dla takich 100% ekologów-pewnie i tak niewielu takich składało.Kto tego nie zrobił to trudno każdy miał prawo wyboru-sam z tego nie skorzystałem ,a kasy i tak dołożą najwyżej później zrealizuję inwestycję, na razie mam czym pracować....

Uwierz że w mazowieckim (grójec, mszczonów, wilga) składało dużo takich 100% ekologów. Może nie 100% gospodarstwa bo jest dużo osób które mają dla przykładu 5 ha sadu konwencjonalnego i 1 ha brokuła ekologicznego. Ale na prawdę dużo było takich którzy z ekologią mają do czynienia wcześniej a nie tylko na potrzeby  MGR. I wyobraź sobie że w większości tych wniosków to są budowy. Co wiąże się z poniesieniem kosztów, projekt, kosztorys, pozwolenie budowlane i są to pieniążki często oscylujące w garncy dyszki i teraz przychodzi sobie ktoś i zmienia zasady gry w trakcie jej trwania i ich wywala na koniec listy? Poważne by to nie było, prawda.

 

Od samego początku powinni ogłosić że z 4 pt za ekologię to jest % powierzchni gospodarstwa objętego ekologią wtedy było by wszystko jasne nic nikt by nie kombinował i nikt do nikogo nie miał by pretensji.

Ale przecież PSL musiało sobie furtkę zostawić i jakoś nikt tego wcześniej nie nagłaśniał, dopiero po fakcie, lub chwilę przed. Tak samo kto słyszał o kredytach MRCSK gdzie mogłeś sobie fikcyjnie kupić pole od teściów i do tego wszystkiego dostać 70 tyś euro. Kto kó..wa o tym mówił? Powiedziano w TV i internecie gdy już kasy zabrakło a PSLowcy się nachapali.

 

O aferze paliwowej już nie będę wspominał w tym temacie. Bo chyba każdy wie co się obecnie dzieje z poszczególnymi cepeeniearzami gdy pis się wzięło za ten wałek co do PL sprowadzano paliwo bez vatu. Ustawa stworzona dla określonej grupki osób z PO a że inni się dopatrzyli luki w prawie to też sprowadzali paliwo. Pis teraz to ukrócił i chłopaki się wieszają jak skarbówka wystawia rachunek na parę baniek.

 

Więc nie miejcie do nikogo innego pretensji jak do poprzedniej władzy że zrobiła luki w prawie aby kolesie mogli się wślizgnąć, a że obrotniejsi rolnicy też dopatrzyli te luki to korzystali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

No ale o jakim sukcesie rolników tu piszesz? ja żadnego sukcesu nie widzę poza zmuszaniem ludzi do mniejszej produkcji w gospodarstwach tylko pewnie po to żeby sprowadzalic sobie  jeszcze wiecej z zagranicy... Przecież niektórych warzyw nie da się wyprodukować bez śor wiec nie można mówić że wykorzystali sytuację bo jeszcze z rządzący mogą zmienić ustawę że certyfiikacja na rok z eko po 6 koła albo jakieś szkolenia odpłatne i co wtedy są wygrani? a przecież doskonale wesz że Pisy są zdolni do tego  jak zobaczą że jest z czego ściągnąć to ściągną zwłaszcza ze kasa na 500+ się kończy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

dokładnie.rolnik rolnikowi wilkiem.sasiad sasiadowi wilkiem.miejcie pretensje do wladzy za tak chore zasady co do eko a nie do tych co z nich skorzystali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tym sukcesem rolników to do mnie czy jak? O żadnym sukcesie nic nie wspominałem, ale post nie zaadresowany i od razu pod moim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Z projektu rozporządzenia wynika ze eko bedzie zmiana od przyszłego- nastepnego naboru, ale duży znak zapytania z obecnym naborem czy certyfikat może być zrobiony po złożeniu wniosku czy musi być przed złożeniem wniosku.

 

Ja też tak wywnioskowałem z rozporządzenia. Mamy zapis, że w naborze 2016 stosuje się dotychczasowe przepisy, za wyjątkiem kilku, ale one nie dotyczą eko. Jeśli chodzi o dokument potwierdzający eko, nigdzie nie ma o tym mowy w starym rozporządzeniu więc uważam, że umowa podpisana z jednostką powinna wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Przepraszam bardzo ale ja jakimś cudem dostałem marcem a nie jestem paliw em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmat13    2

Miejsce 3xx

Nie składałem wniosku z eko.

Wiem od doradcy, który był na szkoleniu w ARiMR i tam powiedzieli, że będą przesunięcia tych list ze względu na ekologię. Nie pytajcie co jak dlaczego bo nie wiem. Od początku pisałem i nie tylko ja, że mogą być jaja z tą ekologią.

 

Co do samych poprawek to zbyt wiele ich nie mam ale mogę napisać, że opis zadań będzie można doprecyzować (korygować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej agencji Twój doradca był na szkoleniu? wiem z doświadczenia ze co agencja to inne przepisy i inna interpretacja rozporządzeń, i nie raz się sprawdziło że co mowią to inaczej wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

A dostał ktoś uzupełnienie w woj. podlaskim ?

Tak, ja juz dostalem 4 sierpnia pismo odnośnie uzupełnienia dokumentacji. Juz wszystko poprawione i jutro jade złożyć poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
necia1    0

Tak, ja juz dostalem 4 sierpnia pismo odnośnie uzupełnienia dokumentacji. Juz wszystko poprawione i jutro jade złożyć poprawki.

 

a można wiedzieć czego dotyczyło uzupełnienie ? i czy 14 dni było na uzupełnienie ? i jakaś informacja o kolejnych 14 dniach jeżeli za pierwszym razem by się nie uzupełniło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

a można wiedzieć czego dotyczyło uzupełnienie ? i czy 14 dni było na uzupełnienie ? i jakaś informacja o kolejnych 14 dniach jeżeli za pierwszym razem by się nie uzupełniło ?

Dosc sporo jest do uzupełnienia bo najmniejszych glupot sie czepiaja. Muszę jeszcze dostarczyc certyfikat z ekologi.Tak, na uzupełnienie jest 14 dni kalendarzowych od otrzymania pisma. O kolejnej poprawce nic nie wiem. Dostałem dane gościa ktory sie zajmuje moim wnioskiem i w razie pytan mozna do niego dzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

tez dostalem 5 :)      tylko ze poprawki narazie wyslalem mailem i babka obiecywala spr przd uplywem tych 14 dni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4

witam ja mam taki problemik.skladalem wniosek pazdziernik 2015 na rozwoj mleka .umowa podpisana kwiecien 2016 zwrot dosc maly ok.50 tysi.niedawno dzwonila kobita co obslugiwala mnie ze musze miec tablice powieszona.przyslala jakies rozporzadzenia i mowila zeby z umowy cel operacji wpisac.ale w umowie nic nie ma ona se poszla na urlop a inna mnie zbyla.podpowiecie cos?pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

Masz w umowie, chyba nawet na 1 stronie tłustym drukiem napisany cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Powinno być coś ze wzrostem i poprawą konkurencyjności na rynku a dokładniej to musisz poszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz w umowie, chyba nawet na 1 stronie tłustym drukiem napisany cel

Najpierw znajdź zakład gdzie dorabiają takowe tablice. Docelowo pod dotacje unijne. Pojedź tam z umową z arimr i oni w zakładzie będą wiedzieć co wpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

dobrze ze zrobią porządek z tymi pseudo ekologami bo to jednym słowem oszustwo i próba wyłudzenia funduszy unijnych i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

oj marek marek:) nie dziwie sie czemu dalej tymi malymi traktorkami jezdzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj