rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co z naborami wniosków?

galeria
DSV 2014
pedro2    7209

wyrwac to mozesz buraka z ziemi. :)

Mozna o ile ta maszyna jest konieczna by ulatwila prace w gospodarstwie.Jezeli jest ona powiazana z produkcja w gospodarstwie,ktora znacznie je wesprze.Zakup np.automatow paszowych i urzadzen wspomagajacych hodowle. Wozki widlowe,owijarki do balotow,ladowarki itp.

Pytam z ciekawości... Tak, wiem urządzenia np. do obory czy magazynu zbozowego, przechowalni. Ale chodzi mi o maszyny tak jak znajomy kombinował ciągnik z ładowaczem i do tego ścielarke do słomy, potem miał zmieniać na jakiś mini paszowóz samozaładowczy na tuz... czy coś takiego przejdzie? ;) wiadomo ciągnik potrzebny do wszystkiego, ale teoretycznie miałby pracować tylko w oborze...

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Niestety odpadlo sporo wnioskow z powodu bledow jakie w nich wystepowaly.

1. Brak wymaganych zalacznikow

2. Brak zaswiadczen KRUS

3. Kopi dowodu osobistego.

4 Brak wniosku o wpis do ewidencji producentow

5.Zlozenie wiecej niz jeden wniosek w ramach naboru

6.Wiek wnioskodawcy powyzej 60lat

7.brak kosztorysow wraz z zestawem potrzebnych materialow  do projektow budowlanych.

8.Wpisanie nieprawidlowego miejsca zamieszkania ( siedziba stada pod innym adresem niz wnioskodawca )

9.Blednie przedstawione oferty na zakup maszyn rolniczych

10.Brak wstawienia sie na pisemne wezwanie Agencji w ramach uzupelnienia wniosku

Punkt 8. mnie zaniepokoił. Czy to pewna informacja? Ja obecnie jeszcze nie mieszkam na gospodarstwie tylko kilka kilometrów dalej i gospodarzę na dojezdne, w związku z czym mam inny adres zamieszkania i inny siedziby stada, ale czy to na prawdę może stanowić problem przy rozpatrywaniu wniosków?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Dobrze powoli bede wyjasniac.

Kilka stron wczesniej kolega RafaKadziela chwalil sie znajomosciami w ministerstwie oraz w ARMIR teraz znow ucichl w temacie i twierdzi,ze trzeba cierpliwie poczekac i nie daie zadnej odpowiedzi .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Niestety odpadlo sporo wnioskow z powodu bledow jakie w nich wystepowaly.

1. Brak wymaganych zalacznikow

2. Brak zaswiadczen KRUS

3. Kopi dowodu osobistego.

4 Brak wniosku o wpis do ewidencji producentow

5.Zlozenie wiecej niz jeden wniosek w ramach naboru

6.Wiek wnioskodawcy powyzej 60lat

7.brak kosztorysow wraz z zestawem potrzebnych materialow  do projektow budowlanych.

8.Wpisanie nieprawidlowego miejsca zamieszkania ( siedziba stada pod innym adresem niz wnioskodawca )

9.Blednie przedstawione oferty na zakup maszyn rolniczych

10.Brak wstawienia sie na pisemne wezwanie Agencji w ramach uzupelnienia wniosku

 a skąd przyszło Pani  do głowy  ze siedziba stada ma sie zgadzac z adresem wnioskodawcy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Napisalam,ze wnioski odpadly i mniej wiecej jakie bledy wystepowaly w nich. To sa podane bledy glowne,bo sa i drobniejsze ale nie sposob wszystkie wymienic.Czesc wnioskow tez jest odlozone jako rezerwowe.Wiec kochani moze sie jeszcze wszystko zmienic.

 


Powoli bo nie wyrabiam


Pytam z ciekawości... Tak, wiem urządzenia np. do obory czy magazynu zbozowego, przechowalni. Ale chodzi mi o maszyny tak jak znajomy kombinował ciągnik z ładowaczem i do tego ścielarke do słomy, potem miał zmieniać na jakiś mini paszowóz samozaładowczy na tuz... czy coś takiego przejdzie? ;) wiadomo ciągnik potrzebny do wszystkiego, ale teoretycznie miałby pracować tylko w oborze...

Jezeli we wniosku okreslil jasno ,ze tego typu traktor bedzie uzywany wylacznie w oborze i jest mu tylko i wylacznie tam potrzebny ( wymienil konkretne prace wykonywania czynnosci ).Mozliwe,ze to przejdzie.


Punkt 8. mnie zaniepokoił. Czy to pewna informacja? Ja obecnie jeszcze nie mieszkam na gospodarstwie tylko kilka kilometrów dalej i gospodarzę na dojezdne, w związku z czym mam inny adres zamieszkania i inny siedziby stada, ale czy to na prawdę może stanowić problem przy rozpatrywaniu wniosków?  

Wiec mozesz miec inny adres niz siedziba stada,lecz oba adresy powinny byc w malej odleglosci takiej aby w ciagu 15-20 minut mozna bylo dojechac do gospodarstwa.Polozenie w tej samej gminie. Niestety czesto sa przypadki,ze sa dwa rozne wojewodztwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

zaraz zaraz droga Pani!

Jak mozna mowic o odpadnieciu wnioskow na tym etapie? Wezwania do poprawek beda dopiero rozsylane. wiec mowienie ze ktos odpadl z powodu braku kopii dowodu jest smieszne, bo przy wezwaniu do poprawki uzupelni to jak i reszte brakujaca

 

na liscie nie ma osob ktore odpadly, sa wszyscy ktorzy zlozyli wniosek

 

nie bylo potrzeby skladania ofert wiec o jakich bledach w  ofercie mowimy

 

cos mi sie zdaje ze probuje Pani blyszczec wiedza i znajomosciami zeby przy okazji nastepnego prowu zgarnac troche tortu czyli uzytkownikow forum do napisania im wnioskow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Hm sie nie bardzo rozumiemy. Odpadly to nie znaczy,ze sa stracone calkiem  W rezerwie tez sa wnioski o czym wspominalam. Nie potrzebuje miec zadnych korzysci tortu czy zablysnac. Wnioskow tez raczej nie mysle nigdy nikomu wypelniac i zgarniac kase za nie. Oskarzasz mnie bez zadnych podstaw. Padlo pytanie na forum odpowiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

kordalski nie odpadlo 5 osob tylko te osoby uzyskaly mniej niz 1,5 pkt , a to roznica.

 

odpadlo znacznie wiecej

 

masa24 jesteś wszechwiedzący w temacie PROW i wprowadzasz ludzi w błąd ze odpadli. Nikt kolego nie odpadł powiem ci że wszyscy którzy po wcześniejszych wyliczeniach mieli mniej jak 1,5 pkt nie powinni w ogóle składać wniosków bo od strzała trafiają do kosza. Ale że rozporządzenie mówi że każdy wnioskujący ma być na liście to nawet jak by 0 pkt miał to by był. Prawidłowym określeniem jest " nie zakwalifikowali się z powodu małej ilości pkt".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Ja tu pisalam o rezerwie. Odpowiadam na zadane pytania tyle ile wiem i potrafie wyjasniam,starajac sie choc troszke pomoc. Widze .ze nie warto sie wypowiadac . Dziekuje jezeli komus moglam troszke pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

O maszynach na obszar abc też nie ma pojęcia, agencja już na jesieni wyraźnie odpowiedziała że tylko przejdą maszyny takie które mogą być używane tylko do pracy w oborze np. Wóz paszowy , chodziło przede wszystkim nie tyle o ciągnik co o ładowarkę teleskopówą i na to nie było nawet zgody a o ciągniku z ładowaczem to już się nawet nie mówi, dodatkowym warunkiem było to że samego np. wozu paszowego nie można było, musiało być to połączone Z wyposażeniem lub budową obory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Anno i Patr chyba czegos tu nie rozumiecie

 

Patr w ktorym miejscu ja napisalem ze ktos odpadl?

 

Pani Anna napisala o jakis odpadnieciach i podala liste na czym tak odpadali.  

 

nie bardzo wiem o czym tu rozmawiac.  dla mnie temat jest prosty

 

osoby zlozyly wnioski, na kazde wojewodztwo ukazala sie lista rankingowa.  jak narazie nikt nie odpadl poza osobami ktore mialy ponizej 1,5 pkt w obszarze D

to Pani Anna mowi o jakiejs rezerwie i podaje liste na czym najczesciej ktos odpadal.  nie ma zadnej rezerwy!! Błedy formalne moze miec osoba z 1 miejsca na liscie jak i  ostatniego.  nikt na tym nie odpadl bo bedzie jedna poprawka na uzupelnienie bledow.  wiec nie bardzo rozumiem istoty podawania i mowienia ze ktos odpadl bo nie dostarczyl kopii dowodu osobistego.  lista jest ulozona wg punktacji i nie bledy formalne decyduja o liscie a ilosc pkt


troche moze pokretnie to napisalem ale   fakt jest taki ze mowienie ze ktos odpadl przez wymienione przez Pania bledy to jest torche przesada.   

odpadniecia moga dopiero byc na etapie poprawek jezeli ktos tego nie uzupelni, ale watpie zeby etap poprawek wywrocil listy do gory nogami

tak jak ktos napisal moze jakies 50-100 miejsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

ODPADL   REZERWA   To z urzedu znaczy do poprawiki

Masa24  skrzynke priv  masz zablokowana


A dostaliscie tak wlasciwie powiadomienia nie.

Wolicie oskarzenia pezpodstawne rzucac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Ktos wie  jak dopisać  jeszcze jedna maszynę do wniosku? Wnioskowałem o pełna sumę zwrotu ale maszyny które chciałem kopic stanowią polowe tej kwoty. Żadnych szczegółowych opisów maszyn we wniosku nie miałem tylko  typ i cenę np opryskiwacz 200tys paszowoz 200tys. Chciałem dopisać ciągnik i zmieścić się w tych pieniądzach. Jestem na początku listy i mogę sobie pozwolić zęby spaść dalej. Rozmawiałem z doradca który twierdzi ze będzie można to zrobić a tu wszyscy piszą ze maszyn nie da się zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi to się nie chce pisać, ale jak ktoś czego nie wie, to słuchać masy bo widzę że tylko on ma tu pojęcie o tym co pisze. No i doradca free ale jego coś ostatnio nie widzę, pewnie teraz chwila wytchnienia przed wielką burzą (poprawki) to na teneryfę poleciał odpocząć.

 

krzychu weź trochę jaśniej. Napisałeś opryskiwacz za 200 i paszowóz za 200 a się okazało że jednak oba razem będą kosztować 300 i zostaje niewykorzystane 100? Czy o to ci chodziło?

Jeśli tak to jest na to sposób abyś fizycznie posiadał ciągnik na podwórzu, ale o tym rozmawiaj już ze sprzedawcą, jeśli dalej nie zrozumiałeś jedynie mogę dopowiedzieć że wasza rozmowa będzie poufna. Dla sprzedawców sortowanie papierami to chleb powszedni, najważniejsze aby maszyny z placu ubywały i kasa się zgadzała, więc bądź dobrej myśli.

 

W każdym bądź razie do wniosku dopisać go już nie możesz, FV na ciągnik ARiMR nie będzie interesować.

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Wolicie oskarzenia pezpodstawne rzucac.

Nikt oskarżeń nie rzuca, Pani sama podała listę najczęściej popełnianych błędów. A bezpodstawnie to Pani tą listę przedstawiła. Więc proszę nie spekulować, niedługo wszystko się wyjaśni.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Anno i Patr chyba czegos tu nie rozumiecie

 

Patr w ktorym miejscu ja napisalem ze ktos odpadl?

 

Pani Anna napisala o jakis odpadnieciach i podala liste na czym tak odpadali.  

 

nie bardzo wiem o czym tu rozmawiac.  dla mnie temat jest prosty

 

osoby zlozyly wnioski, na kazde wojewodztwo ukazala sie lista rankingowa.  jak narazie nikt nie odpadl poza osobami ktore mialy ponizej 1,5 pkt w obszarze D

to Pani Anna mowi o jakiejs rezerwie i podaje liste na czym najczesciej ktos odpadal.  nie ma zadnej rezerwy!! Błedy formalne moze miec osoba z 1 miejsca na liscie jak i  ostatniego.  nikt na tym nie odpadl bo bedzie jedna poprawka na uzupelnienie bledow.  wiec nie bardzo rozumiem istoty podawania i mowienia ze ktos odpadl bo nie dostarczyl kopii dowodu osobistego.  lista jest ulozona wg punktacji i nie bledy formalne decyduja o liscie a ilosc pkt

troche moze pokretnie to napisalem ale   fakt jest taki ze mowienie ze ktos odpadl przez wymienione przez Pania bledy to jest torche przesada.   

odpadniecia moga dopiero byc na etapie poprawek jezeli ktos tego nie uzupelni, ale watpie zeby etap poprawek wywrocil listy do gory nogami

tak jak ktos napisal moze jakies 50-100 miejsc

 

Masz kolego rację!!!

Przerabiałem już MGR 2 razy - z powodzeniem, za pierwszym razem nie było żadnej listy, za drugim zasady były podobne jak w tym naborze. 

Pani Anna nie ma racji, nikt nie odpadł (co najwyżej nie zakwalifikował się z powodu zbyt małej ilości punktów) i nie ma żadnej listy rezerwowej. Proszę, nie siejcie zamętu na forum, bo to tylko utrudnia użytkownikom uzyskanie prawidłowych informacji.

 

Pozdrawiam i życzę cierpliwości w oczekiwaniu na dofinansowanie!!! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Czytajcie ze zrozumieniem i dokładniej moje wypowiedzi.Może ja gdzieś cos nie jasno napisałam.Sami wiecie jakie były zasady dofinansowania.Na listach jesteście.A błędy które są to jest tzw. Odrzucenie ( czekanie na poprawkę).Wspominałam o tym i pisałam jakie błędy sa we wnioskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Trzeba było nic nie pisać, a kto ma jakie błędy to się okaże przy wezwaniu do poprawek.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie mam rozporządzenia z modernizacji przed sobą ale ten wiek mnie zastanawia, o którym koleżanka napisała. Był jakiś maksymalny pułap wiekowy potencjalnego wnioskodawcy?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak mi się kojarzyło. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Dzień dobry Panie freetaxi :)

zgodnie z rozporządzeniem nie było żadnej górnej granicy wieku. 

 


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

Chcą właśnie wydłużyć czas na zawarcie umów do 10 miesięcy,niby tyle potrzebują na przeniesienie środków.....A co z wnioskami na które "niby są pieniądze"???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Mała rada dla wszystkich rozsądnych na tym forum - poświęćcie pół godziny na spokojne przeczytanie rozporządzenia i nie przejmujcie się treścią większości wpisów. Takie głupoty, nawet ciężko strzelać skąd wyciągnięte, tutaj ludzie piszą, że szok. 


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj