rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

RafaKdziela    443

rafal kdziela  jak rozumiem zlozyles wniosek i dopiero teraz interesujesz sie tym za co przyznaja punkty?  tylko pogratulowac

 

z tym progiem punktowym w obszarze d tez nie przesadzajcie. mysle ze inwestycji w ktorych wiekszosc kosztu stanowi budowa  jest malo. tak samo nie kazdy pcha se w ekologie bo nie kazdy na to wpadl.  mysle ze prog ogolnie bedzie gdzies od 5 pkt

 

Kolego to mnie nie zrozumiałeś .Ja wiem na co składałem wniosek i ile mam punktów .O tej ekologi nie wiedziałem ,że można tyle punktów dostać .U nas o tym była cisza .Dlatego chętnie poczytam o tych wytycznych .W dalszym ciągu możecie podsyłać linki  :-).W sumie to ja uwielbiam maliny ,a najbardziej w nalewce ;-) i te kilka arów ekologicznych malin ,było by mi na rękę :-D.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rafal, masa dobrze ci powiedział, złożyłeś wniosek i dopiero teraz interesujesz się za co były pt. On nie powiedział że interesujesz się ile masz pt., tylko za co były pt. a to jest delikatna różnica. Bo za co przyznawano pt. pisało w rządku jedno za drugim i jeśli byś to czytał że przyznają 3 pt. jeśli w dniu składania wniosku nie ukończyłeś 40lat oraz jesteś MR, to przeczytał byś także że przyznają 4 pt. za ekologię.

 

Powiedz w prost że nie czytałeś za co są pt. nie widziałeś tego na oczy teraz prosisz aby ktoś podesłał ci link, bo dałeś wiarę i parę tysięcy doradcy a jak się okazuje wystarczyło samemu przeczytać i dać 1 tys. jednostce certyfikującej.

 

Nie przejmuj się, większość tak zrobiła i teraz nie dość że są z kasa do tyłu to jeszcze mniejsze szanse na dotację :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Ta ekologia ,gdzieś mi umknęła .W każdym razie moja doradczyni ma chęci na zmianę wniosku i pytała się ,czy chcę zmienić na tą ulubioną ekologiczną uprawę malin .Oczywiście odpuściłem .Mam kilka ładnych punktów i szanse 50/50 ,że się załapię .Reszta w rękach urzędników .Ja mam deficyt w maszynach ,gdyż całą kasę inwestowaliśmy w zakup ziemi i domy w mieście nowe .A wiadomo ,jaka jest opłacalność w rolnictwie .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

A z kad juz niektorzy wiecie ile macie juz przyznanych punktow.

Decyzje o  ilosci przyznanych punktow beda po  1 sierpnia.

 

Ktos pisze ze ma znajomosci w Ministerstwie Rolnictwa, wiec dlaczego tu na forum tyle pytan zadaje.

Powiem,ze sie chca niektorzy wykazac wiedza lecz nie jest ona kompletna.

 

jakies pytania prosze na  priv.


Teraz w tym roku najwieksza szanse na dofinansowanie maja osoby ktore zamierzaja inwestowac w budynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta twoja doradczyni to teraz sobie może zmieniać, ale kolor ścian w kuchni. Domy z akcentem na nowe :D. Może pomyliły ci się domy z mieszkaniami :P

 

Anna - osoby ktore zamierzaja inwestowac w budynki...

 

...to ja, to ja. eko maliny i magazyny. ciekawe jakie mam szanse...

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

 

 

 

Anna - osoby ktore zamierzaja inwestowac w budynki...

 

...to ja, to ja. eko maliny i magazyny. ciekawe jakie mam szanse...

 

 

 

To moze jakas spolke otworzymy bo mam sporo malin :)

Ty te magazyny buduj bo maliny juz sa do zbioru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No, no a Rafał udostępni nam miejsce na chodniku przed nowymi domami w mieście, lub jeśli mu się pomyliło przed klatką schodową w bloku z jego nowymi mieszkaniami i maliny sprzedamy z podwójnym zarobkiem, a co najważniejsze bez FV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Tak a jak eko to tez i jakies miesko w tych malinkach sie znajdzie wiec ceny musza byc naprawde duze,Bo to ludzie beda miec dwa w jednym obiad z deserem.Wyzerka super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

damianzbr kolego ,to co mam zdjęcia wkleić tych domów ,czy jak .Nie chcę forum zaśmiecać ,ale na poczet tego ,żebyś uwierzył wieczorem ,coś dodam na swój profil .Miłego dnia :-).Oczywiście nie ma sprawy miejsce już macie i możecie sprzedawać .Maliny mają bardzo dobre wzięcie u nas .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie o to chodzi, masz czy nie masz, tylko ten akcent na nowe, trochę to komiczne było ale niech tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

macius lepiej być komicznym niż sztywniakiem bez 4 pt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Podałam trochę danych.Kontakt bezpośredni do ministerstwa wiec przestańcie sobie wytykać zadzwońcie i sie dowiecie.


Damian akurat nie wykazuje zbyt dużej wyrozumiałości ma dosc dobra wiedze i rozsądna.Maciuś czytaj ze zrozumieniem.
Przecież nowe domy już kiedyś były z tego co wiem to Żeromski wspominał o szklanych domach.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Jeszcze nie masz tych 4pkt i prawdopodobnie nie będziesz miał wiec sie nie wychylaj za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

damianzbr kolego ,to co mam zdjęcia wkleić tych domów ,czy jak .Nie chcę forum zaśmiecać ,ale na poczet tego ,żebyś uwierzył wieczorem ,coś dodam na swój profil .Miłego dnia :-).Oczywiście nie ma sprawy miejsce już macie i możecie sprzedawać .Maliny mają bardzo dobre wzięcie u nas .

 

to jest chyba forum rolnicze a Ty widze biznesmen jestes, ta modernizacja Ci wogole nie potrzebna :lol:

 

powynajmuj te domki, ziemie wydzierżaw i używaj życia  B)

Jeszcze nie masz tych 4pkt i prawdopodobnie nie będziesz miał wiec sie nie wychylaj za bardzo

 

teeee mądrala z 3 punktami, cichutkoooo tam !!!!!!!! :lol:

 

ty tez dostaniesz pieniadze w nastepnym naborze co sie martwisz heh

Edytowano przez papasmerf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeszcze nie masz tych 4pkt i prawdopodobnie nie będziesz miał wiec sie nie wychylaj za bardzo

jeśli chodzi o te 4 pt. za ekologię to ja co najwyżej prawdopodobnie, a ty na 100% ich nie masz :D

I to już jest diametralna różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Nastolatki uspokójcie sie macie wakacje i widac słoneczko juz wam łby zagotowalo. Mi te 4pkt z eko nie sa potrzebne. Wiec wasi rodzice lepiej niech sie martwia kontrolami malin. Haha

Edytowano przez Macius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tobie na pewno nie są potrzebne bo pola nie masz na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Co do tych ekologicznych punktów wirtualnych ,to fakt ,że ich nie macie i możecie nie mieć .Od wczoraj ktoś z sejmu się tym żywo interesuje .Trzeba ruszyć swoje znajomości .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rafał nie zapomnij o dopłatach żony. Szepnij tam im słówko bo ta chce za granicę do ciepłych krajów a ja goły i wesoły. Jeszcze prawie 50% nam nie wypłacili.

Jak coś to mogę ci podac nr. gospodarstwa na PW to od razu powiesz aby mi pt. za maliny nie kasowali, chyba się opowiesz za kolegą z forum, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Co do dopłat mogę  się spytać .Myślę ,że o wszystkich tych ,co nie dostali ,bo to jest nie poważne .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Puść mu taką wiązankę, że aż uszu zaczerwienieją i głowę spuści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

Co do dopłat mogę  się spytać .Myślę ,że o wszystkich tych ,co nie dostali ,bo to jest nie poważne .

Wy poważnie z tymi dopłatami ?

przecież prezesik agencji się chwalił że zakończyli już wypłaty ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Rafał nie zapomnij o dopłatach żony. Szepnij tam im słówko bo ta chce za granicę do ciepłych krajów a ja goły i wesoły. Jeszcze prawie 50% nam nie wypłacili.

Jak coś to mogę ci podac nr. gospodarstwa na PW to od razu powiesz aby mi pt. za maliny nie kasowali, chyba się opowiesz za kolegą z forum, prawda?

Troche Ci ta kwestie wyjasnilam,Ale inni moze moga duzo wiecej i bardziej pomoga,by pozniej znow wykazac swa wielka wiedze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Jego ojcu nie wyplacili doplat bo malin nie zasadzil jeszcze... Haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj