rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

piotrek8x    1

Ciekawe czy patrzą na fakt, że ktoś jest młodym rolnikiem i nie ma kompletnie zadnego sprzętu na własność, czy nie ma to dla nich żadnego znaczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pomoc zostanie przyznana na podstawie punktacji.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

To jest biurokracja nie patrzą czy masz czym robic czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerf123    0

Panowie a jeśli ktoś nie dołączył do wniosku zestawienia rzeczowo- finansowego to wniosek jest odrzucony czy będzie korekta możliwa?

wie ktoś????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dostaniesz wezwanie do korekty. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Kolego freetaxi czy za budowę płyty obornikowej i szamba w woj . wlkp dostaje sie punkty za ochrone żrodowiska i zapobieganie zmian klimatu ???? 5 pkt jest tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

czy we wniosku o dopłaty mogę wpisać więcej działek niż wpisałem do wniosku o modernizację?

instrukcja modernizacji mówi o tym, że ma byc stan posiadania na dzień składania wniosku, czyli zdrowo rozumujac, jeżeli w posiadanie obejmuję działki w maju to nie powinno być to powodem do składania wyjaśnień przy poprawkach?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Jak myślicie,będzie jeszcze jeden nabór na budowę czyli obszar A,B,C ?


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak kasa będzie to czemu nie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Raczej na te obszary szału chyba nie było?


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Znikome ilości wniosków. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Wystarczy jeszcze pieniędzy na przyszłe wsparcia Czy przy tym naborze pula zostanie w pełni wykorzystana?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Mam pytanie gdzie dokładnie wpisana jest ilośc pkt na modernizację. Wiem ze z maszyn mam 0,666 a ogółem. Jestem z mazowieckiego - młody rolnik do 40 lat . czyli bedzie 4,66 pkt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armag    2
Napisano (edytowany)

też szukałem ale nie znalazłem w swoim wniosku podsumowania w punktach

Za wiek masz kolego 3pkt,

za powiększenie skali był 1 to jak deklarowałeś powiększenie gospodarstwa w pszyszłości,

za ekologię był 1 punkt,

no i plus punkty za maszyny wg tabelii ekologii

a sadownicy jeszcze za przygotowanie produktu do sprzedania i zakup maszyn w tym celu mieli punkt, chyba że się mylę w jakiejś kwestii niech mnie ktoś poprawi. 

Edytowano przez Armag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Za ekologię były 4 punkty. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Przykro mi ale źle to rozumiesz

 

To pochwal sie jak ty to rozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Tu się nie ma co chwalić, kolega napisał jak to wyglądało w starej modernizacji, teraz musiałeś dostarczyć od razu do wniosku albo ewentualnie w poprawkach oferty na maszyny ale też zbytnio znaczenia nie ma jaka marka, później podpisujesz umowę, następnie musisz zrobić przetarg na maszyny(w jakiej formie to jeszcze dokładnie nie wiadomo bo są dwie opcje), później dopiero kupujesz i składasz wniosek o płatność i dostajesz kasę lub nie. Według obecnego rozporządzenia po ogłoszeniu listy mają 8 miesięcy na poprawę wniosków i podpisanie umów z tymi co są na zielonej, ale jeśli zrobią jakiekolwiek przesunięcie pieniędzy z następnych lat to ten termin będzie wydłużony na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Czyli wychodzi za wiek 3 , za mazowieckie 1 bo MR i za powiększenie stada w przyszłosci 1 pkt. Czyli wychodzi 5,66 . Dobrze mysle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na to by wyglądało. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek8x    1
Napisano (edytowany)

No cóż, nie ma co sie napalac bo ze swoimi 5,5pkt i tak nie mam większych szans na dofinansowanie. W sumie sam żałuję ze nie przygralem z ta ekokogia. Jednak można było isc do miasta i zarabiać te 4tys ale na czysto a nie pare tys więcej ale minus paliwo, części, sznurki, folie, siatki, pasze, prąd, wodę, druty i milion innych rzeczy. I tłuc tyłek na 30 letniej c360. Dobrze, że człowiek nie tylko tym sie zajmuje bo na 25ha i 15 krowach bez dopłat na zero by nie wyszedł.

Edytowano przez piotrek8x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

PATr kolego nie pisz glupot bo narazie zadnych ofert na maszyny nie trzeba bylo dolaczac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Może nie musisz dołączać dokładnie oferty, ale i tak trzeba je wziąć od dilera lub wymyślić bo w agencji nie przechodzi wpisanie "Ciągnik rolniczy 120 km" tylko musi być konkretne szczegóły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

specyfikacja techniczna a oferta to dwie rozne rzeczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Dlatego poprawiłem się ale dla 95% tutaj obecnych specyfikacja techniczna równa się z wzięciem oferty od dilera i dostarczenie do prowadzącego wniosek wniosek by wpisał co i jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj