Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11533 odpowiedzi na ten temat

#7061 Share Piwo111

Piwo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 10:09

Mam pytanie do freetaxi na temat rozrzutnika. Mając 23 sztuki krów mlecznych  na ściółce płytkiej przechodzi rozrzutnik 8 ton ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 18:33
  •  

#7062 Share miziun

miziun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Sport,

Napisany 13 marzec 2016 - 11:05

Witam. Mam pytanie czy 3 punkty za wiek do 40 at z wykształceniem rolniczym i 1 punkt za maszyny z ochrony środowiska mam szanse dostać mgr. I czy w jednym etapie wpiszę kupno maszyn i szybkie kupno ich to też jest jakiś punkt.

#7063 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 11:37

Jak jutro wszystko kupisz dostaniesz 15 punktów.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

PROW: trudno, ale warto zobacz »

•  

#7064 Share DarekGaudyn

DarekGaudyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:warzywnictwo

Napisany 13 marzec 2016 - 11:51

powiedzcie mi koledzy ojciec jest dobrze po 40stce brał prow z poprzednich naborów i chce wziąść opryskiwacz 800l w wysokim wyposażeniu, kosz przyjęciowy do warzyw wago paczkarke do warzyw i przyczepe ok 8 ton na ponad 14 ha w dopłatach produkcja ziemniak wczesny i bardzo wczesny warzywa korzeniowe jest szansa zeby dostać i ile by za to było punktów

Edytowany przez DarekGaudyn, 13 marzec 2016 - 13:14.

#7065 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 13 marzec 2016 - 12:44

Ja jeszcze nie zacząłem zbierać tylko orientowałem się w cenach, pytam o agregat sn300, bo własnie ja chce taki nabyć na talerzach jak największych, wał gumowy i chcę go podpiąć pod agregat bezorkowy, zastanawiam się czy ty go widziałeś na żywo bo ja nie. Myślałem o NH t.7 do tego agregatu między innymi pisze że zapotrzebowanie mocy 130-150, więc pomógłby mi ten agregat w dostaniu ciągnika 140km.

Też patrze na ceny bo mam limit 333tys i chciałbym się w nim zmieścić  ciągnik 230-maks250(myśle że może być problem z gołą T.7) opryskiwacz do 50, agregat siewny do 50, pług do 10 i zbiornik ON do 7.

Jak to mądrze rozpisać we wniosku, aby finalnie nie przekroczyć 333tys, da się z czegoś zrezygnować pózniej? Jak wpisać traktor, aby wrazie czegoś wziąć Nh nie T7 tylko T6 lub jakiejś innej firmy, wpisać teraz kwoty zawyżone np 420tys, a potem taniej kupić?

Jacek już kilka osób mi mówiło ,żeby nie zawyżać ofert ,gdyż to może się czkawką odbić .ARiMR ma swoje cenniki i ,jak zaszalejesz możesz dostać po nosie .T7 za 230 netto raczej nie możliwe nie słyszałem o tak niskiej cenie T6 cena 230 netto  i to 120km -130km .Zastanawia też mnie ten pług za 10 tyś .co to za cudo ?.ja chcę 3+1 to cenowo śpiewają ponad 30 tyś z Unii na resorze wzmocnionym .Z AGROMASZU też cenowo wychodzi ok 25 netto za 3+1 oczywiście na resorze .Co do opryskiwacza to mam super ofertę .Staram się tak wszystko zgrać ,żeby nie było poprawek ,bo ponoć może być z tym problem .W sumie ten cały prow to jest jedna wielka magia .Coś niby wiadomo ,ale każdy inaczej to interpretuje zależy na kogo trafisz .Chociaż sam przelicznik KM na hektary nie ma stałego .

I love salsa

#7066 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 13:41

Tzn jak kupiłbym golasa t7 za 250 to był bym za tym, ale jak się okaże że się nie uda, to bym chciał t6 za 230-250, a jeśli chodzi o moc to chce 6cyl. a od teraz to będzie właśnie 140km. agregat agromasz około 45, tak na olx widziałem, opryskiwacz promar, woprol czy coś w tym stylu na aragu z kompem 45-50tys,  pług zagonowy 5 skib, (nie wiem co oprócz wyższej ceny zakupu większego zużycia paliwa braku kilku w moim przypadku max 3 bruzd na polu widzicie w pługach obracalnych, może lans, nie wiem) i zbiornik na on 230+45+45+10+7=237. z tym że pług i zbiornik ON chciałem wstawić awaryjnie, aby wrazie droższego ciągnika z nich zrezygnować. Da się to jakoś we wniosku obejść?

#7067 Share NewVario

NewVario

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:Medycyna ,rolnictwo , muzyka ;)

Napisany 13 marzec 2016 - 14:00

Rafał jaką masz super ofertę ? Prześlesz mi ? Sam jestem zainteresowany zakupem opryskiwacza na prow ;) 

#7068 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 13 marzec 2016 - 14:40

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych NewVario kolego popraw coś na poczcie ,bo nie mogę napisać .

Jacek u mnie pług zagonowy nie wchodzi w grę .Trochę mnie zaskoczyłeś do NH chcesz podczepić zwykły pług  tak mały ? za pług zwykły nie masz punktów środowiskowych ,a to też się liczy  !!!.

Powiem szczerze ,że co niektórzy przedstawiciele miejscowi  mają klienta w ciemnym miejscu .A z kolei z daleka się biją i chcę przywozić ciągniki na testy etc .

W tym tygodniu dotrą wszystkie oferty ,a będzie trochę tego .Ciekaw jestem czy producenci maszyn ,czy też pośrednicy okażą się bardziej pazerni .

Ja przymierzam się też na panele do grzania wody na budynek inwentarski .

I love salsa

#7069 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 13 marzec 2016 - 14:55

Ja to fotowoltaike chce zawalic na obore i garaże może akurat się uda, zawsze to 500zł miesięcznie się oszczedzi jakby niebyło, na wode to odzysk mam ze schładalnika.

Ale co do ceny NH to troche mnie rozwaliliście nie ma co, t7 to chyba kolega coś z 2015r cenami daje, napewno nie obecnie do starej ceny dołożyc 20-30tys.

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#7070 Share Atem

Atem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 15:09

Witam, mam kilka pytań jeśli można do osób które mniej więcej coś wiedzą na temat tego programu. Będę bardzo wdzięczny za otrzymane odpowiedzi. 

1. Podpunkt 3 mówi: 3. Uznaje się, że rolnik będący osobą fizyczną prowadzi działalność rolniczą w celach zarobkowych, jeżeli w okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o przyznanie pomocy uzyskał przychód ze sprzedaży produktów rolnych w wysokości co najmniej 5 tys. zł, udokumentowany fakturą VAT lub fakturą VAT RR, lub wydrukiem paragonu fiskalnego kas rejestrujących, lub dokumentacją podatkową podatku dochodowego od osób fizycznych. - Jeśli jestem młodym rolnikiem i we wrześniu 2015 roku przejąłem gospodarstwo to jak niby mam im wykazać fakturę?? 

2. Teraz to GVA bądź SO. Obliczane jest w biznesplanie na podstawie sprzedaży. Jak określić sprzedaż w roku 2016 BAZOWYM skoro ja towar sprzedam w lipcu dopiero? Teraz jakim niby cudem mam określić jaki tonaż i cena będzie za 5 lat? GVA mam osiągnąć 10% wzrost bez względu na wysokość w roku BAZOWYM. A SO w roku docelowym musi mieć min. 10 tyś E? Czy dobrze to rozumiem? 

3. Jeśli kupuje kombajn właśnie z działania Młody Rolnik to czy mogę ubiegać się o dofinansowanie tej maszyny. Jak również mam zakupiony ciągnik na leasing który kończy się w roku 2016 czy również istnieje możliwość dofinansowania? 

Edytowany przez Atem, 13 marzec 2016 - 15:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7071 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6297 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 marzec 2016 - 15:59

NewVario kolego popraw coś na poczcie ,bo nie mogę napisać .

Jacek u mnie pług zagonowy nie wchodzi w grę .Trochę mnie zaskoczyłeś do NH chcesz podczepić zwykły pług  tak mały ? za pług zwykły nie masz punktów środowiskowych ,a to też się liczy  !!!

no właśnie parę razy przewinęło się to tutaj - czy to pewna informacja?

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#7072 Share krystianTSZ

krystianTSZ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 16:50

Witam ,,,, Mam takie pytanie ,,, mam 15 hektarow na wlasnosc bo bralem mlodego rolnika ,,, ojciec ma 15 hektarow na wlasnosc i 10 hektarow dzierzaw na umowe i dodatkowo 10 hektarow bez umowy orne ... zajmujemy sie bydlem opasowyl w sumie 50 sztuk ,, na siebie mam 9 sztuk ... Chce skozystac z modernizacji ...zastanawiam sie czy mam szanse dostac jesli wszystkie te hektary byly by na mnie ... mysle o traktorku 120 koni plus plug obrotowy 3+ 1 .. dodam ze nie mam zadnego ciagnika na siebie a w mlodym rolnku bralem agregat talerzowy z zapotrzebowaniem na 120 koni mocy ,,, prosze o propozycje i porady jak to zalatwic by miec szanse ...

#7073 Share michalok

michalok

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 17:57

wnioskuj wspólnie z ojcem.

#7074 Share krystian1980

krystian1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 19:04

koledzy ponawiam pytanie:

mam takie pytanie, o jakie zwiekszenie produkcji chodzi? i kiedy moge liczyc na ten punkcik?

w przypadku operacji zwiazanej ze zwiekszeniem skali produkcji rolnej, ktorej realizacja wplynie rowniez na zwiekszenie uczestnictwa w rynku, przyznaje sie jeden punkt.

czyli jesli mam 30 krow i zwieksze do 34 zeby podniesc GVA o 10% to mam juz ten punkt dodatkowy czy nie? jesli nie to co zrobic zeby go miec, bo troche nie jasno to jest napisane

#7075 Share DarekGaudyn

DarekGaudyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:warzywnictwo

Napisany 13 marzec 2016 - 20:50

ponawiam pytanie

powiedzcie mi koledzy ojciec jest dobrze po 40stce brał prow z poprzednich naborów i chce wziąść opryskiwacz 800l w wysokim wyposażeniu, kosz przyjęciowy do warzyw wago paczkarke do warzyw i przyczepe ok 8 ton na ponad 14 ha w dopłatach produkcja ziemniak wczesny i bardzo wczesny warzywa korzeniowe jest szansa zeby dostać i ile by za to było punktów

#7076 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 21:28

no właśnie parę razy przewinęło się to tutaj - czy to pewna informacja?

Tak w wykazie pisze wyraźnie ,że punkty są za pługi z dłutami

MGR0840

Pługi/kultywatory dłutowe, grubery -8pkt

I love salsa

#7077 Share dawid013

dawid013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 21:30

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy warto się pchać w rolnictwo ekologiczne, bo słyszałem że już za 10a uprawy ekologicznej można uzyskać 4pkt i czy ta ekologia tyczy się tylko tej konkretnej uprawy np. 10a maliny dajmy na to czy całego gospodarstwa?

#7078 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 13 marzec 2016 - 21:53

@kobra89  drążyłes temat fotowoltaiki czy narazie tylko przymiarka? Bo tez mi to po głowie chodzi. Jakis czas temu dzwoniłem w tej sprawie do PGE  i wiem ze nie mozesz zrobic instalacji wekszej niż jak masz moc przyłacza. Na 10KW wystrczy 80m2 jak dobrze pamietam. Pytałes gdzies czy bedzie to z puli na budowle czy z tej kwoty 200tys ? Bo wyglada na to ze z puli podstawowej czyli 200tys bo 500 jest tylko na budowle , budynki inwentarskie lub magazyny paszowe.  

#7079 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 13 marzec 2016 - 21:55

w 2015 składałem na MR i teraz zastanawiam się czy składać na MGR ale chciałbym kupić traktor, więc nie miałbym żadnych dodatkowych punktów, no chyba że wszedłbym z jednym ha w ekologię i właśnie nie wiem czy jest sens składać w tym naborze bo chętnych będzie dużo, wie może ktoś na kiedy jest planowany następny nabór MGR z nowego PROW?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7080 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 22:15

Środki są rozłożone na nabory co rok więc kolejnego trzeba spodziewać się w kolejnym.