Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11562 odpowiedzi na ten temat

#7041 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 12 marzec 2016 - 00:08

JA akurat mam kosiarke bennowa samasza ale u mnie kosi 30 ha rocznie naprawde jestem z niej zadowolony bo jest z 2008r i poza chwytakami i 2 łozyskami w slizgowych talerzach nic sie nie dzije, ale chyba trafił mi sie dobry egzeplarz bo słyszałem niezbyt dobre opinie od innych użytkowników. Sipme miałem farme z569 i to byla niezbyt udana konstrukcja a za duzo nie naprasowała przez 5lat a awari było sporo i to grubych :( 

Własnie co do ilosci wniosków to tez poruszalismy ten temat wiadomo ze bedzie bardzo dużo i przesuniecia kasy sa nieuniknione. W poprzednim PROW tez były co fajnie było widac w ostatnim naborze gdzie lista łapiacych sie wniosków sie podwoiła czy nawet potroiła :) Akurat Lubelskie ma duża pule kasy i zazwyczaj wystarcza dla wszystkich chetnych w innych woj. moze byc różnie  i faktycznie może zakonczyc sie MGR na pierwszym badz drugim naborze. Pracownik sam mówił że pieniedzy na PROW na ta oś jest wiecej w lubelskim niz w poprzednich latach i żeby to wydac w terminie beda musieli sie mocno spreżac. Mówił że w  poprzednim programie byli mocno naciskani zeby jak najwiecej i jak najszybciej zatwierdzac wniosków podpisywac umowy.

A wracajac do  tematu maszyn i powtarzania sie podobnych maszyn. Pokazał nam statystiki gospodarstw w Lubelskim i wynika z nich tyle ze jesli nie zmienia zapisów rozporzdzenia to nie ma szansy na wykorzystanie całej kasy w lubelskim poniewaz z dofinansowań korzysta pewna grupa aktywnych gospodarstw która raczej sie nie zmienia i nie powieksza ( wiadomo beda nowe) na taka skale, żeby teraz wykorzystac kwote jaka dysponuje Lubelskie i nie powtórzyc pewnych maszyn. Także trzeba byc dobrem mysli i czekac na zmiany :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 05:57
  •  

#7042 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 13:17

my z tamtego naboru nie korzystaliśmy, w tym chcemy złożyć jeden wniosek z obszaru D i jeśli się uda to w tym pierwszym terminie złożymy 

#7043 Share polpat1998

polpat1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 15:13

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Gdzie sprawdzić albo jak policzyć czy z tych maszyn co chcę wziąć będę miał te 1,5 pkt aby dostać się na dofinansowania dodam czy rolnik pow. 40 lat ma szansę?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co z naborami wniosków? zobacz »

•  

#7044 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 12 marzec 2016 - 16:20

Marneeee szanseeee

#7045 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1625 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 16:37

jak spełnisz ledwo minimalny próg czyli 1,5 pkt to szkoda pieniędzy i czasu na wniosek

#7046 Share kamil1985

kamil1985

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 16:43

Mogę w jednym naborze złożyć jednoczenie na rozbudowę obory i wyposażenie i na budowę magazynu paszowego i na zakup maszyn tak aby wykorzystać całą pulę 500 tyś w obszarze B? Mam już prawie gotową dokumentacje.

#7047 Share polpat1998

polpat1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 17:18

jak spełnisz ledwo minimalny próg czyli 1,5 pkt to szkoda pieniędzy i czasu na wniosek

Liczyłem i wyszło mi 2,34 pkt
To co bym chciał wziąć czyli maszyny punktowane plus przyczepa

Edytowany przez polpat1998, 12 marzec 2016 - 20:32.

#7048 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 marzec 2016 - 18:26

....

Własnie co do ilosci wniosków to tez poruszalismy ten temat wiadomo ze bedzie bardzo dużo i przesuniecia kasy sa nieuniknione. W poprzednim PROW tez były co fajnie było widac w ostatnim naborze gdzie lista łapiacych sie wniosków sie podwoiła czy nawet potroiła :) Akurat Lubelskie ma duża pule kasy i zazwyczaj wystarcza dla wszystkich chetnych w innych woj. moze byc różnie  i faktycznie może zakonczyc sie MGR na pierwszym badz drugim naborze. Pracownik sam mówił że pieniedzy na PROW na ta oś jest wiecej w lubelskim niz w poprzednich latach i żeby to wydac w terminie beda musieli sie mocno spreżac. Mówił że w  poprzednim programie byli mocno naciskani zeby jak najwiecej i jak najszybciej zatwierdzac wniosków podpisywac umowy.

A wracajac do  tematu maszyn i powtarzania sie podobnych maszyn. Pokazał nam statystiki gospodarstw w Lubelskim i wynika z nich tyle ze jesli nie zmienia zapisów rozporzdzenia to nie ma szansy na wykorzystanie całej kasy w lubelskim poniewaz z dofinansowań korzysta pewna grupa aktywnych gospodarstw która raczej sie nie zmienia i nie powieksza ( wiadomo beda nowe) na taka skale, żeby teraz wykorzystac kwote jaka dysponuje Lubelskie i nie powtórzyc pewnych maszyn. Także trzeba byc dobrem mysli i czekac na zmiany :)

No i właśnie ja na to liczę że w moim województwie tj warmińsko-mazurskim będzie podobnie. Z poprzedniego PROWu ciągników, pługów, agregatów, opryskiwaczy i rozsiewaczy to ludzie nabrali w cholerę. Jeżeli utrzymają że nie będzie można brać tego samego sprzętu tzn tego samego typu to jest szansa dla tych z małą ilością pkt.

Hmm.

Mi z maszyn wychodzi coś ponad 0,6 + to że jestem przed 40stką więc jak gdzieś wstecz pisano to 3pkt.

Mało tego to wiem. Natomiast czy jest sens?

Za wniosek to tak od 1500netto+1%od kwoty po podpisaniu umowy do 3 tysi za całość krzyczą (3000 bez względu czy budowlanka, zwierzaki i inne cuda).

Zastanawiam się czy da się wynegocjować max 2500PLN za zrobienie wniosku+wniosek o płatność+biznesplan pod kredyt przy inwestycji 100-120 tys netto (4 maszyny, bez budowli, zwierząt, mało działek i liczenia).

Jeżeli mi się uda to patrząc po poprzednich naborach niewielka szansa jest (przesunięcia+rząd będzie chciał się pokazać) a kwota 2500 niby jest duża ale to ok 2,5-3%. Tak więc wg mnie nawet przy małej ilości pkt i dobrym zastanowieniu się co chcemy warto złożyć wniosek. No chyba że ludzie za zrobienie prostej kwitologii na kilka maszyn będą krzyczeli powyżej 2,5-3tysia PLN

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#7049 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 18:32

30 ha to przez 5 lat wytrzymają, oczywiście będzie je lepił kilka razy i musi być ostrożny, bałbym się kogoś z ciężką nogą do nich uczepić, a jak on ma 90 ha na jeden pokos to max rok to wytrzyma, kiedyś samasz robił glinę a to co jest teraz to już wgl. masakra:)

no nic, trzeba wszystko zweryfikować jeszcze raz.  dobrze, że na takim etapie. dzięki za wszelkie opinie.

#7050 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 19:49

my z tamtego naboru nie korzystaliśmy, w tym chcemy złożyć jeden wniosek z obszaru D i jeśli się uda to w tym pierwszym terminie złożymy 

ile koledze punktów wychodzi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7051 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 12 marzec 2016 - 20:14

Koledzy mam pytanie odnośnie refundacji i nie wiem teraz czy łapię się na 50 % czy 60 %.Kilka lat dzierżawiłem ziemię od lasów Państwowych i tylko to była dzierżawa (łąki ) .Dopiero od września jestem właścicielem gospodarstwa .Moje pytanie teraz tyczy się tego zwrotu na ile się łapię ? pozostałe wymogi spełniam .Czyli wiek poniżej 40 lat szkoła średnia rolnicza technikum z dyplomem  i ubezpieczenie w krus .

I love salsa

#7052 Share michalok

michalok

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 21:29

Tą dzierżawe miałes pisemną?Podejżewam  że jeśli od lasów to tak.miałeś nr gospodarswa nadany i wnioskowała\eś do agencji o jakąs płatność?

#7053 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 21:41

2% od kwoty zwrotu, nie mniej niż 3tys. netto za zrobienie wniosku to uczciwa cena?

wniosek z pełnomocnictwem notarialnym.

Koledzy mam pytanie odnośnie refundacji i nie wiem teraz czy łapię się na 50 % czy 60 %.Kilka lat dzierżawiłem ziemię od lasów Państwowych i tylko to była dzierżawa (łąki ) .Dopiero od września jestem właścicielem gospodarstwa .Moje pytanie teraz tyczy się tego zwrotu na ile się łapię ? pozostałe wymogi spełniam .Czyli wiek poniżej 40 lat szkoła średnia rolnicza technikum z dyplomem  i ubezpieczenie w krus .

Kolego ten agregat nabudowany to z agromaszu sn300 masz zamiar brać?

Biznesplan z MR (ostatni rok 2016) musi się zgadzać z terazniejszym na MGR?

Edytowany przez jacek472, 12 marzec 2016 - 21:43.

#7054 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 12 marzec 2016 - 22:02

Tą dzierżawe miałes pisemną?Podejżewam  że jeśli od lasów to tak.miałeś nr gospodarswa nadany i wnioskowała\eś do agencji o jakąs płatność?

Tak mam numer gospodarstwa i dopłaty dostaję .Za ubiegły rok są śmieszne dopłaty do łąk 450  zł hektar .

Jacek na dzień dzisiejszy zbieram oferty i nie ukrywam ,ze cena też ma znaczenie .Jestem zmuszony taki agregat zakupić nabudowany ponieważ NH  t5 -115 jest lekki i przód nosi .No chyba ,że dał by radę z agregatem uprawowo siewnym standardowym czyli na hydropaku .Sam agregat talerzowy z wałem packera jest ciężki .

Edytowany przez RafaKdziela, 12 marzec 2016 - 22:06.

I love salsa

#7055 Share michalok

michalok

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 22:12

czyli pewnie to potraktują jakbyś miał gospodarstwo i przysluguje ci 50% refundacji.chyba ze masz tą dzierżawę mniej niz 5 lat

zawsze możesz do ARiMR napisać o pisemną interpretacje twojej sytuacji.

#7056 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 23:18

ile koledze punktów wychodzi?

jeszcze nie wiem ile, na razie muszę ha złapać bo mi nie przejdzie wniosek

#7057 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 00:56

Jacek na dzień dzisiejszy zbieram oferty i nie ukrywam ,ze cena też ma znaczenie .Jestem zmuszony taki agregat zakupić nabudowany ponieważ NH  t5 -115 jest lekki i przód nosi .No chyba ,że dał by radę z agregatem uprawowo siewnym standardowym czyli na hydropaku .Sam agregat talerzowy z wałem packera jest ciężki .

Ja jeszcze nie zacząłem zbierać tylko orientowałem się w cenach, pytam o agregat sn300, bo własnie ja chce taki nabyć na talerzach jak największych, wał gumowy i chcę go podpiąć pod agregat bezorkowy, zastanawiam się czy ty go widziałeś na żywo bo ja nie. Myślałem o NH t.7 do tego agregatu między innymi pisze że zapotrzebowanie mocy 130-150, więc pomógłby mi ten agregat w dostaniu ciągnika 140km.

Też patrze na ceny bo mam limit 333tys i chciałbym się w nim zmieścić  ciągnik 230-maks250(myśle że może być problem z gołą T.7) opryskiwacz do 50, agregat siewny do 50, pług do 10 i zbiornik ON do 7.

Jak to mądrze rozpisać we wniosku, aby finalnie nie przekroczyć 333tys, da się z czegoś zrezygnować pózniej? Jak wpisać traktor, aby wrazie czegoś wziąć Nh nie T7 tylko T6 lub jakiejś innej firmy, wpisać teraz kwoty zawyżone np 420tys, a potem taniej kupić?

#7058 Share mrozon07

mrozon07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 02:01

Są dodatkowe punkty za ilość posiadanej ziemi ?

#7059 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 02:28

są są , powyzej 100 hektarow ekstra 10 punktow

ale musi byc wlasnosc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark