rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

robert812    101

Czy ktoś się może orientuje, ile wniosków na MGR zostało złożone w województwie mazowieckim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

Weźcie wy wszyscy wrzuccie na luz. Sraczki dostaliscie co ma byc to bedzie jak opublikuja listy to bedzie mozna coś powiedziec. Teraz to szkoda klawiatury.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

To co napisales to faktycznie szkoda klawiatury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Weźcie wy wszyscy wrzuccie na luz. Sraczki dostaliscie co ma byc to bedzie jak opublikuja listy to bedzie mozna coś powiedziec. Teraz to szkoda klawiatury.

 

Zgadam  się z Kolegą. Co komu da inf. kto ile ma pkt z user'ów na forum. w skali kraju ok 20tys a TU może ze 100 postów zobaczym co nic nie znaczy czy to jak w/w kraju  czy nawet woj. 

Gro ludzi jak widze napaliło sie na ową dotacje jak szczerbaty na suchary a maszyny drogie jak cholera, dochodzi jeszcze troszke ochoty na podbicie wyposażenia a tym wieksza ilosc pkt. rzedu 0,1pkt  i ceny. A polskie rolnictwo przeżywa najgorsze chwile od  lat 90' . A Niemiec już zaciera rączki ;9

-mleko, trzoda a lada moment i rynek wołowiny szlak trafi :(  

 

Złożyłem wniosek MGR z obszaru D ale juz teraz wiem ze jak sytuacja sie utrzyma nawet jak znajde sie na zielonej zrezygnuje :(  Powód? w/w 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Też się nad rezygnacją będe ostro zastanawiał, gdzie jest ta nasza opłacalność?do tego coraz bardziej suche lata, deficyt wody ogromny, mleko tanie, zboża tanie, trzoda chlewna już nie wspomnę.  Niech się jeszcze z USA dogadają( a kiedyś się dogadają) i będzie jeszcze ciężęj.Co się opłaca? Maszyny masakrycznie drogie. Te 50 czy 60 % to tak nie do końca. Wszyscy dealerzy jak słyszą PROW to od razu cena min. 10% do góry. na moim przykładzi - ciągnik 150tyś netto, PROW 170tyś !!! I to jest chore !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

takie rozwiązanie byłoby najbardziej sprawiedliwe w stosunku do tych 100% ekologów, ponadto byłbym za tym żeby punkty za ekologie przyznawać rolnikom którzy mają już certyfikat od jakiegoś czasu a nie tym co na prędce załatwiają 

 

certyfikat jest wydawany na wniosek producenta, aby sprzedając swój towar miał poświadczenie produkcji ekologicznej i tyle....

i tu nie chodzi o żadną ekologie, myślicie ze ten kto wymyślij te smieszne rozporzadzenie myslal o ekologii i o ochronie klimatu ? :lol:

tu chodzi o to, aby jednostki certyfikujace mialy z czego zyc, tak samo jak producenci i sprzedawcy maszyn  ''punktowanych''

 

od dawna było wiadome IP - 2 PKT EKOLOGIA - 4 PKT + przygotowanie MR umowa bla bla bla bla

 

kto kumaty nabił punkty, dlatego MGR dostanie, a wy nie bo przejmujecie się zasadami ekologii na ktorą Ci z góry leją

 

pozdrawiam kumatych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

za max 90 dni wszystko będzie jasne, kto na jakiej pozycji się znajduje, spokojnie trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5
Napisano (edytowany)

a teraz mam dla was taka zagwozdke

jak myslicie, dlaczego w mlodym rolniku i mgr wprowadzono zapis o az 4 pkt  za ekologie??   to nawet wiecej niz za wiek w mgr.

mace moze jakis pomysl dlaczego?  pewnie myslicie ze chodzi naprawde o eko  i tak dalej.  blad

to jest zwykle nabijanie kasy jednostkom certyfikujacym.  po to jest zapis o 4 pkt, zeby pare prywatnych firm trzepalo kase przez caly prow 2014-2020

myslicie ze prywatna firma bedzie robila wam klopot?  naprawde uwazacie ze ktos pozbedzie sie pieniedzy przez 5 lat zeby was meczyc jakims bzdetami?  na jakim wy swiecie zyjecie.  ten kto jest pod nadzorem jednostki nie bedzie mial zadnej krzywdy jezeli bedzie placil kase. o to w tym wszystkim chodzi

 

nic dodać nic ująć B)  zgadzam sie z kolegą w 100%

 

pamiętam słowa przedstawicielki pewnej jednostki w przypadku IP ... wy chcecie 2 pkt, my chcemy pieniążki :rolleyes:

według mnie nie do końca dobry pomysł bo sporo jest tu fejkowych kont i bedą podawac ze mają po 10 albo i wiecej punktów :)

 

3 - wiek

2- IP

1- przygotowanie do sprzedazy

1- zwiększenie skali produkcji

1- zmiana profilu produkcji

1- umowa sprzedaży

1,2 - maszyny

 

żaden fejk, obszar D

 

 

 

Edytowano przez papasmerf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to ja mam przy was skromnie ale bez żadnych eko-kombinacji 

4,85 pkt śląskie obszar D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

tak sobie czytam wasze posty o tej ekologii i się zastanawiam czy to nie będzie tak że  macie zgłoszoną na ekologie część upraw w gospodarstwie np. 0,1 ha malin reszta inne uprawy (tradycyjna uprawa) ,to  maszyny które chcecie kupić będą musiały dotyczyć uprawy tych malin a reszty upraw już nie. A na 0,1 ha nie dostaniecie żadnej maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A mogło by tak być, bo w moim wniosku samo utwardzenie placu i magazyn płodów. Więc wszyscy ci co chcieli maszyny, poszli w ekologię i mieli więcej punktów ode mnie, spadli by poniżej, lub zrezygnowali. Widzisz ty to masz łeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

ekologów zje szarańcza. Jak ja opryskam warzywa na owady a sąsiad nie bo ekolog to wiadomo że mu zjedzą uprawę więc pójdzie w straty więc jeżeli popatrzeć na to z ekonomicznego punktu widzenia nie ma sensu. Po drugie nie wiadomo czy ta unia długo pociągnie wiec jak ktoś się nie załapie to raczej żałować nie ma co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

słuchajcie :) a czy agencja przed opublikowaniem list bedzie wzywać do poprawek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nie, bynajmniej nigdy nie wzywali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mindel24    4

aja nie wiem ile mam punktów bo dałem to kolesiowi i olewam to zobacze co bedzie.maszyny drozsze od ciągników!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1766

Wnioski o pomoc w tegorocznym naborze na "Modernizację gospodarstw rolnych" złożyło 21228 rolników. Ubiegają się oni o przyznanie wsparcia w wysokości 4 mld zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Województwo lubelskie ponad 2500 wniosków. Szczęśliwcy od ponad 6 punktów w górę.  


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj