rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Gość   
Gość

Takie są przepisy. U mnie w mazowieckim jak bym nie zrobił ,,takich jaj,, to mnie mógł byś nazywać parodią. Bo duża część województwa to sady i warzywa a ci ludzie mają styczność z ekologią itp. certyfikatami, więc wszyscy co tylko składali koniecznie wchodzili w ekologię kilkoma arami, bo dla nich to żadna nowość tylko najzwyczajniej w świecie jak do tej pory nie kalkulowało im się i to było zbędne. Ale teraz dawało 4pt. Więc sam rozumiesz, że w mazowieckim aby były równe szanse powinni albo całkowicie skasować pt. za ekologię, albo dawać je np. tym którzy faktycznie są w ekologi już od np. dwóch lat.

 

@the1mati1 w tych słowach nie ma ani krzty prawdy. Coś słychać że dzwoni ale nie wiadomo w którym kościele.

 

P.S. Ja faktycznie będę miał ekologiczną uprawę, prawdopodobnie malin. Koło domu mam taki kawałeczek bardzo żyznej ziemi i w ogóle na następny rok zastanawiam się czy by nie zbudować tam takiej większej szklarni z piecem na warzywa dla siebie, bo teraz te co są to na całą zimę i tak nie wystarczą. Oczywiście wszystko 100% ekologiczne. Więc to nie jest tak że ja kogoś będę próbował oszukać, tylko jak widzisz poważnie o tym myślę, nie na zarobek bo dla siebie ale będzie ekologicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

Do 29 kwietnia wnioski o pomoc złożyło 15099 rolników. Ubiegają się oni o przyznanie wsparcia w wysokości 2,9 mld zł.

chyba wyjdzie na moje z liczbą wniosków-niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

Takie są przepisy. U mnie w mazowieckim jak bym nie zrobił ,,takich jaj,, to mnie mógł byś nazywać parodią. Bo duża część województwa to sady i warzywa a ci ludzie mają styczność z ekologią itp. certyfikatami, więc wszyscy co tylko składali koniecznie wchodzili w ekologię kilkoma arami, bo dla nich to żadna nowość tylko najzwyczajniej w świecie jak do tej pory nie kalkulowało im się i to było zbędne. Ale teraz dawało 4pt. Więc sam rozumiesz, że w mazowieckim aby były równe szanse powinni albo całkowicie skasować pt. za ekologię, albo dawać je np. tym którzy faktycznie są w ekologi już od np. dwóch lat.

 

@the1mati1 w tych słowach nie ma ani krzty prawdy. Coś słychać że dzwoni ale nie wiadomo w którym kościele.

 

P.S. Ja faktycznie będę miał ekologiczną uprawę, prawdopodobnie malin. Koło domu mam taki kawałeczek bardzo żyznej ziemi i w ogóle na następny rok zastanawiam się czy by nie zbudować tam takiej większej szklarni z piecem na warzywa dla siebie, bo teraz te co są to na całą zimę i tak nie wystarczą. Oczywiście wszystko 100% ekologiczne. Więc to nie jest tak że ja kogoś będę próbował oszukać, tylko jak widzisz poważnie o tym myślę, nie na zarobek bo dla siebie ale będzie ekologicznie.

 

kolego myślisz, że władza się nie skapnie że ta ekologia to tylko pod punkty w MGR i nic z tym nie zrobią, zresztą nawet jak się nie skapną to zapewne życzliwi doniosą, ze złości, że zostali wypchnięci z listy i nie mają żadnych mechanizmów żeby coś z tym zrobić lub uprzykrzyć  wnioskodawcy tak życie że się mu odechce całej Modernizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

powinno być albo ktoś jest całym areałem na ekologi i ma ekologiczne gospodarstwo albo nie ma nic wspólnego z ekologią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
Napisano (edytowany)

Sam miałem "przejść" na ekologię ale sobie odpuściłem. Była taka możliwość to niektórzy skorzystali A czy będę mieli z tego tytułu problemy to guzik Was to obchodzi.

Termin minął, teraz już nie da się nic zrobić, trzeba tylko czekać na listę i cieszysz się, że się udało albo żałować, że samemu się nie kombinowało.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

takie rozwiązanie byłoby najbardziej sprawiedliwe w stosunku do tych 100% ekologów, ponadto byłbym za tym żeby punkty za ekologie przyznawać rolnikom którzy mają już certyfikat od jakiegoś czasu a nie tym co na prędce załatwiają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

a kto wam bronil skladac z ekologia?   nie chcieliscie wasza sprawa!! a teraz prawie kazdy kto nie zlozyl pierwszy do donoszenia i zmiany przepisow bo ktos dostanie  4pkt (albo i nie dostanie bo tego nikt niewie)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

powiem Ci na swoim przykładzie nie składałem z ekologią bo nie mam możliwości składania z kombinacjami a na całość w ekologii nie mogę sobie pozwolić.Szczerze to nie mam za bardzo parcia złożyłem wniosek z 6,31pkt jak się uda to ok jak nie to trudno......Nikomu nie zazdroszczę tylko zastanawiam się czy nic władzy nie przyjdzie do łba.....i wypowiadałem swoją subiektywną opinię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

a teraz mam dla was taka zagwozdke

jak myslicie, dlaczego w mlodym rolniku i mgr wprowadzono zapis o az 4 pkt  za ekologie??   to nawet wiecej niz za wiek w mgr.

mace moze jakis pomysl dlaczego?  pewnie myslicie ze chodzi naprawde o eko  i tak dalej.  blad

to jest zwykle nabijanie kasy jednostkom certyfikujacym.  po to jest zapis o 4 pkt, zeby pare prywatnych firm trzepalo kase przez caly prow 2014-2020

myslicie ze prywatna firma bedzie robila wam klopot?  naprawde uwazacie ze ktos pozbedzie sie pieniedzy przez 5 lat zeby was meczyc jakims bzdetami?  na jakim wy swiecie zyjecie.  ten kto jest pod nadzorem jednostki nie bedzie mial zadnej krzywdy jezeli bedzie placil kase. o to w tym wszystkim chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Prosta odpowiedź jest na to bo chodzi o to by z dotacji nie korzystał tylko rolnik, i czy to cetyfikacja czy zakup maszyn, itd., bo gdyby dawali kasę to inteligentny włożył by na lokatę i żył by, ale w ekonomi chodzi o to by pieniądz obracał się w wielu sferach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego myślisz, że władza się nie skapnie że ta ekologia to tylko pod punkty w MGR i nic z tym nie zrobią, zresztą nawet jak się nie skapną to zapewne życzliwi doniosą, ze złości, że zostali wypchnięci z listy i nie mają żadnych mechanizmów żeby coś z tym zrobić lub uprzykrzyć  wnioskodawcy tak życie że się mu odechce całej Modernizacji

Mówisz o mnie czy ogólnie? Bo jeśli o mnie to tu nikt nie będzie miał nic do kapowania się. Maliny będą, ekologiczne, certyfikat też. Nie myśl sobie że będzie perz a po między nim jakieś przerzedzone kolczaste badyle. Faktycznie będą maliny i ja nie mam czego się obawiać.

 

 

takie rozwiązanie byłoby najbardziej sprawiedliwe w stosunku do tych 100% ekologów, ponadto byłbym za tym żeby punkty za ekologie przyznawać rolnikom którzy mają już certyfikat od jakiegoś czasu a nie tym co na prędce załatwiają

Tak sobie myślę że najsprawiedliwiej to by było gdyby te punkty procentowo liczyli. 1% gospodarstwa eko to dostajesz 1% z 4 punktów. Przecież punktacja i tak po przecinku będzie liczona, mi za agregat bezorkowy jakieś ułamki mi wyszły. I taki badylarz na pewno nie wsadził by swoich 30 ha sadów na ekologię dla 4 pt. bo po roku by zbankrutował jak 40 razy opryskiwaczem by nie przejechał. Jak dla mnie tych punktów za ekologię nie powinno być wcale, bo w maz. chłopy co krowy doją to nie wiedzieli o co chodzi i się przestraszyli, słyszeć nawet o tym nie chcieli, a cwani badylarze co mają z tym jako taką styczność moment podłapali i myśleli że wykiwają wszystkich. ni chu..a, nie wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706
masa24

   moze byc w tym sporo prawdy. Tylko jedno jest w takim razie denerujące ze mieszczuchy mówią ze rolnik ma darmową kase za nic. jak widac z dotacji nie skorzysta tylko rolnik ale i sporo innych "osób"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23
Napisano (edytowany)

Chodzi o to ze jak ktos "madry" wprowadzil te pkt to powinien sie znalezc drugi taki co zaostrzyc kryteria przyznawania takowych 

sposobow na rozwiazanie tego problemu jest ogrom a jednym z nich to przelicznik

4*(areal eko/calosc gospodarstwa)

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

ja nie mowie ze to jest madre albo sprawiedliwe

tylko mysle ze ma to na celu nabicie kasy tym jednostkom certyfikujacym

ale jest druga strona medalu, jak jest szansa podbic sobie punkty to trzeba to przemyslec i skorzystac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

zaoszczy

 

Dobrze że za to nie zaszczelają.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

nie idzie tu zrobić jakiejś ankiety żeby każdy zaznaczył ile ma punktów i byśmy mniejwięcej wiedzieli jakie mamy szanse na załapanie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteklegia    4

nie idzie tu zrobić jakiejś ankiety żeby każdy zaznaczył ile ma punktów i byśmy mniejwięcej wiedzieli jakie mamy szanse na załapanie się

 

popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

ja nie mowie ze to jest madre albo sprawiedliwe

tylko mysle ze ma to na celu nabicie kasy tym jednostkom certyfikujacym

ale jest druga strona medalu, jak jest szansa podbic sobie punkty to trzeba to przemyslec i skorzystac

 

 i nie oszukujmy się ten nabór był bardziej pod sadowników zrobiony ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

nie idzie tu zrobić jakiejś ankiety żeby każdy zaznaczył ile ma punktów i byśmy mniejwięcej wiedzieli jakie mamy szanse na załapanie się

według mnie nie do końca dobry pomysł bo sporo jest tu fejkowych kont i bedą podawac ze mają po 10 albo i wiecej punktów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wnioski o pomoc w tegorocznym naborze na "Modernizację gospodarstw rolnych" złożyło 16262 rolników. Ubiegają się oni o przyznanie wsparcia w wysokości 3,1 mld zł

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52
Napisano (edytowany)

to niech kazdy zaintaresowany napisze ile ma pkt i wojewodztwo chociaz troszke bd wiedziec jak wyszla punktacja, ja mam 6,25 pkt  woj. wlkp

Edytowano przez Kamilek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Bedzie z 18tys wnioskow nie wiecej. Tysiac albo 2tysiace bedzie niepoprawnych, z 4 tysiace bedzie mialo do 2 pkt wiec zostanie 12tysvwnioskow licxacych sievw naborze i mysle ze niebedzie zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

doslij papiery ja tak bede robil z ekologia bo nie mam jeszcze certyfikatu 

 

ja certyfikat z ekologii wyjąłem ze skrzynki pocztowej kilka godzin po złożeniu wniosku...

 

ale załączyłem zaświadczenie o podleganiu kontroli, czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj