rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

zetorr6441    365

firma z wieliczki TÜV Rheinland Polska certyfikat jest kwestia czasu zanim agencja przekopie te 30tys wnioskow to mysle ze certyfikat juz bedzie, jesli sie nie uda to trudno ale przynajmniej spr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

certyfikatu nikt ci od reki nie da.  sa jakies procedury i to  troche trwa zeby dostac certyfikat.  mozesz dostac zaswiadczenie

w moim oddziale toleruja zaswiadczenia, nie certyfikaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

ja mam zgloszone 3 gruszki i 2 sliwki a koszt nie taki straszny bo jednosta certyfikujaca ma brac po 600zł co roku, jesli zobacze ze wystarczy mi pkt bez ekologi to z niej zrezygnuje i tyle a jak nie to te kilka lat sie pociagnie 6 lat razy 600 =3600 co to za pieniadze przy zwrocie 200tys

 

Ależ wszyscy strasznie mądrzy, te 600zł to samo wydanie certyfikatu dolicz jeszcze próbki na pozostałości śor i nawozów, od razu 1 roku na pewno nie dostaniesz certyfikatu  tak ze 2-3 lata będą cię "nachodzić" i pobierać próby, także nie jest to takie łatwe że ich z pola pogonisz  a oni wydadzą ci papierek. Wiem coś o tym bo certyfikat integrowanej mam od 8 lat, poza tym proponowałbym od razu iść do firmy doradczej która ma dobre chody w jednostce certyfikującej bo moi koledzy też byli tacy mądrzy że wszystko wiedzą i wszystko sami to im próbki odrzucili 2 razy (oczywiście płatne z góry po ok 500zł) i szybko przyszli do firmy doradczeji certyfikat był od razu

Ale skoro wszyscy (widocznie bardzo młodzi albo mało doświadczeni) wiedzą lepiej...... ;)

a propo utrzymania przez okres zobowiązania proszę poczytać rozporządzenie jeśli się  w planie zobowiązujesz to musisz utrzymać przez cały okres ^^ ;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

widocznei twoi koledzy to goscie ktorzy nie maja jezyka w gebie, jednostki certyfikujace u

to prywatne firmy, jezeli jedna bedzie robila klopot pojde do innej. nie widze klopot

i pisze po raz kolejny, kazdy sie tu wymadrza jak to bede oddawal kase, jakie to sa zapisy w umowie i rozporzadzeniu zeby byc pod nadzorem jednostki 5 lat. 

wiec poprosze o konkretny punkt rozporzadzenia lub umowy ktory mowi o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmat13    2

widocznei twoi koledzy to goscie ktorzy nie maja jezyka w gebie, jednostki certyfikujace u

to prywatne firmy, jezeli jedna bedzie robila klopot pojde do innej. nie widze klopot

i pisze po raz kolejny, kazdy sie tu wymadrza jak to bede oddawal kase, jakie to sa zapisy w umowie i rozporzadzeniu zeby byc pod nadzorem jednostki 5 lat. 

wiec poprosze o konkretny punkt rozporzadzenia lub umowy ktory mowi o tym

 

Chciałbym to zobaczyć jak pójdziesz do innej jak podpiszesz umowę na minimum 5 lat  :D

 

Ciekawy z Ciebie gość. Jest takie przysłowie (powiedzenie): "z wielką d*pą w każde drzwi wejdziesz ale z wielką gęba nie koniecznie". Nie irytuj się tak. Ja traktuje forum jako pomoc a nie spinanie się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

umowe mam juz podpisana i moge ja rozwiazac w kazdej chwili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmat13    2

umowe mam juz podpisana i moge ja rozwiazac w kazdej chwili

 

To już może złóż bo w 3 miesiące nie dostaniesz certyfikatu  :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

ehh rece opadaja

jezeli ktos teraz dopiero na ten program dolaczyl do ekologii to nei ma zadnej sily zeby zdobyl certyfikat

nie wiem czy wszsytkie ale nie ktore or chca jedynie zaswiadczenie a nie certyfikat

koncze temat, kto madry wyciagnie wnioski na przyszlosc

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

Panowie, jezeli w BP wpisałem ciągnik rolniczy o mocy 87KM to potem będe mógł to zmienic ? tzn moc ciągnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

pier**l pier**l ja poslucham

to pokaz mi zapis mowiacy o byciu objetym certyfikacja przez caly okres mgr

 

 

Żebyś się nie zdziwił za rok jak zrezygnujesz z ekologi. 

 

zapisu może niema......jednak @freetaxi ma rację żeby przypadkiem się nie okazało,że nagle taki zapis się znajdzie :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak myślicie wyrobią się z ogłoszeniem listy przed żniwami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zapisu może niema......jednak @freetaxi ma rację żeby przypadkiem się nie okazało,że nagle taki zapis się znajdzie :D

Info wprost z agencji, będą tego wymagać przez 5 lat. Nie wiem czy jest zapis ale takie mają wytyczne. Tak samo jak mają wytyczne że wzrost ekonomiczny nie może nastąpić po przez manipulowanie cenami, tzn. w roku bazowym z 10 ha koszę 5 t pszenicy po 500 zł a w roku docelowym koszę 5 t pszenicy po 800 zł. To będzie przez nich podważane. Oni są już po szkoleniach, przecież już zaczęli rozpatrywać wnioski, to chyba wiedzą co mówią. Są to info nie oficjalne, ale zawsze jakieś przecieki się znajdą. Certyfikat trzeba będzie dostarczyć w przeciągu 5 lat. Bo niekiedy na uzyskanie go potrzeba 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

w  ostatnim młodym przedłużyli sobie termin na opublikowanie listy i zrobili to trochę później, nie zdziwię się jak tu będzie podobnie, co do ekologów nie zdziwię się jak agencja porządnie się za nich weźmie, ma swoje sposoby, ja się nad IP zastanawiałem a co dopiero ekologia, nie znam dokładnych wymogów, ale tam uprawa musi być w jakiejś odległości od dróg, odległości od upraw konwencjonalnych, po uprawie konwencjonalnej nie może być od razu ekologiczna tylko musi minąć jakiś okres czasu, i choćby to uniemożliwiało u mnie ekologie bo się zastanawiałem swojego czasu na uprawą ekologiczną sadowniczą, prawdziwą nie pod MGR i to w moim przypadku jest nie do zrealizowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ekologia jest bardzo prosta do zrealizowania. Wystarczy nie pryskać i nie nawozić kawałeczka truskawek albo malin.

Tu bardziej chodzi o zapłacenie komuś kasy kto nas będzie kontrolował (pobierał próbki) czy aby faktycznie nie pryskamy i nie nawozimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Tyle ze ekologi nie połączysz w jednym gospodarstwie z uprawą intensywną ............


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

jak myślicie wyrobią się z ogłoszeniem listy przed żniwami

Zawiele ci to kolego nie pomoże bo zmieniły się przepisy i teraz nie można kupować sprzętu po ogłoszeniu listy rankingowej, a to czy dostaniesz kasę to też może się zmienić bo mogą przesunąc kasę z następnych lat na ten nabór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

wątpie w przesuwanie kasy, według mnie pula jest na ten rok i tyle będzie, kto się załapie ten dostanie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tylko że ja planuję po żniwach kupić sprzęt za kasę z młodego rolnika i zastanawiam się nad przejściem na wat jeśli ogłoszą listę przed żniwami i się na niej znajdę to raczej na pewno przejdę na wat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tyle ze ekologi nie połączysz w jednym gospodarstwie z uprawą intensywną ............

Mylisz się. Ja właśnie tak robię i jak do tej pory nie napotkałem żadnej przeszkody. Ponad 100 ha uprawiane konwencjonalnie, a kilkanaście arów ekologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

wątpie w przesuwanie kasy, według mnie pula jest na ten rok i tyle będzie, kto się załapie ten dostanie.

W starym prowie też miały być nabory co rok a jak w 2011roku dowalili wniosków to tylko przesuwali a nowych naborów nie zrobili także rząd jest nieprzewidywalny i wszystko może im się zmienić, tymbardziej że rozporządzenie ustalił inny rząd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do 29 kwietnia wnioski o pomoc złożyło 15099 rolników. Ubiegają się oni o przyznanie wsparcia w wysokości 2,9 mld zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ciekawe kiedy będą znane czysto teoretyczne progi punktów w poszczególnych województwach. ;)

Edytowano przez 6340zetor7441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Czyli jakie trzeba ponieść koszty aby zdobyć te 4 pkt za ekologię? Jeden gościu mi mówił że wystarczy tylko kurs za 120 zł i jak bedę miał 1 HA upraw ekologiczny to będe miał te 4PKT. Jest coś w tym prawdy? Takich z ekologią nie jest więcej jak 10% w skali kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

To jest parodia 100ha i 5 arow ekologi i to ma byc uznane? Chyba jakies jaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj