Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11557 odpowiedzi na ten temat

#6761 Share batim

batim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 20:49

Czy może mi ktoś polecić osobę czy firmę która zajmuje się  wypełnianiem i załatwianiem wniosków o Modernizacje gospodarstw rolnych ?

województwo śląskie powiat częstochowski

Sorry ale jakoś dodało kilka razy

Edytowany przez batim, 04 marzec 2016 - 20:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 20:06
  •  

#6762 Share zaxson

zaxson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 21:15

to ile pkt moge dostac ?mellow.png  bo nwm ile pkt i za co

#6763 Share OPawel

OPawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 21:29

Za maszyny pewnie 0 bo brona ciężka nie jest punktowana. Pewnie zerknąłeś na chwastownik a to jest co innego. W rozporządzeniu wszystkie możliwości uzyskania punktów są zawarte więc najlepiej zacząć od niego.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

PROW: trudno, ale warto zobacz »

•  

#6764 Share bartek777994

bartek777994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 21:35

gdzie mozna znalezc taką punktacje odnosnie maszyn na modernizacje z prowu 2014-2020

#6765 Share zaxson

zaxson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 21:50

strona 261 tam jest link

strona 261 tam jest link

https://www.arimr.go...00137101_1_.pdf :)

#6766 Share maseey

maseey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/piotrek123456789098

Napisany 04 marzec 2016 - 21:51

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych zetor6441 - pisze to co usłyszałem na szkoleniu wierz nie wierz ale chyba takie osoby głupoty by nie gadaly a co do mleka to co nie chcesz wierzyć ze łuków od 70gr do 90gr placi za litr mleka co ci faktury mam pokazac zebys uwierzył ?

#6767 Share zaxson

zaxson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 21:51

#6768 Share maseey

maseey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/piotrek123456789098

Napisany 04 marzec 2016 - 21:52

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych zetor6441 - pisze to co usłyszałem na szkoleniu wierz nie wierz ale chyba takie osoby głupoty by nie gadaly a co do mleka to co nie chcesz wierzyć ze łuków od 70gr do 90gr placi za litr mleka co ci faktury mam pokazac zebys uwierzył ?

#6769 Share zaxson

zaxson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 21:58

cos tak sie wysyła po kilka razy sorki za to

Edytowany przez zaxson, 04 marzec 2016 - 22:00.

#6770 Share polpat1998

polpat1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 22:15

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ostatnio słyszałem na spotkaniu informacyjnym na temat modernizacji i dowiedziałem się że jeśli wziął ktoś ciągnik z turem we wcześniejszych naborach to teraz nie może wziąć ładowarki ponieważ ta maszyna spełnia tę samą funkcję co ciągnik z ładowaczem
I jeżeli brałem ciągnik bez tura we wcześniejszych modernizacjach to teraz będę mógł wziąć ciągnik z turem spełniający funkcje ładowarki?

Edytowany przez polpat1998, 04 marzec 2016 - 22:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6771 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1625 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 22:58

Ostatnio słyszałem na spotkaniu informacyjnym na temat modernizacji i dowiedziałem się że jeśli wziął ktoś ciągnik z turem we wcześniejszych naborach to teraz nie może wziąć ładowarki ponieważ ta maszyna spełnia tę samą funkcję co ciągnik z ładowaczem
I jeżeli brałem ciągnik bez tura we wcześniejszych modernizacjach to teraz będę mógł wziąć ciągnik z turem spełniający funkcje ładowarki?

Nie da się wziąć ciągnika z turem, można wziąć oddzielnie ciągnik i oddzielnie ładowacz czołowy, także możesz co najwyżej kupić ładowacz czołowy jak kupowałeś ciągnik

#6772 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 04 marzec 2016 - 23:17

Mleko leci na łeb na szyje Michów  obniżka 12 groszy wiec te 90gr bardzo realne przy małych ilosciach :(. Kolega Massey troszke mógł zle zrozumiec limity ilosci zwierzat sa tylko w ABC a w obszarze D nie ma tego wymogu. Poza tym co doradca to inna interpretacja tak fajne to wszytko napisane :) 

#6773 Share kamil1985

kamil1985

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 09:03

wczoraj miałem szkolenie przyjechali z warszawy z centrali  odnośnie nowego prowu i na samym początku  powiedzieli że na te maszyny które wzięliśmy w ubiegłym prow nie ma szans , bradzo duże jest zainteresowanie programem i chcą też aby inni skorzystali również oznajmili że to jest ostatni program na modernizację. Dowiedziałem się również że w dzień podpisania umowy jeżeli ktoś prowadzi produkcję mleczną trzeba mięć minimum 25 krów dojnych a w produkcji tuczników minimum 50 macior również dowiedziałem się że jeżeli złożymy wniosek np na cała pule(400000) i oni nam oddadzą 200000 a my chcemy na resztę wziąć kredyt nie da rady ponieważ z tych 200000 co mamy my dołożyć to musimy mięć minimum 51% wkładu własnego :)

arku3060 - tak liczy się to jako modernizacja tylko jak te punkty wyliczyć ze wzoru czy jak bo np zgarniacz i jest modernizacją budynku i jest punktowany na 25pkt i dodać tą modernizację budynku te 16 pkt i liczyć ze wzoru ? 

i jeszcze mam takie pytanie od siebie bo zapomniałem się ich zapytać czy panele słoneczne można zrobić na budynku mieszkalnym czy trzeba na budynku gospodarczym ?

To coś kiepsko słuchałeś na tym szkoleniu... :-)  51% wkładu własnego:-) 

Witam !
mam pytanie odnoście jak to jest z tymi warunkami o otrzymanie dofinansowania na zakup maszyn , mając powyżej 40lat
chciałbym kupić :
-ładowacz czołowy stol  wraz z osprzętem ( łyżka,krokodyl,widły do palet)
-brony 5 polowe cięzkie to jest 10 pk doczytałem
-kosiarkę 2,0 m unia
ile dostane punktów ? 
ostatnio pomoc z uni byla brana w 2009r i 2013r prosze o odpowiedz czy warto wgl coś składac mellow.png wczesniej przyznanie pomocy zależało od,,ESU''

Człowieku jaka kosiarka Unia... Tylko KRONE lub Potinger :-) Unia i samasz i pronar to śmietnik

Mleko leci na łeb na szyje Michów  obniżka 12 groszy wiec te 90gr bardzo realne przy małych ilosciach :(. Kolega Massey troszke mógł zle zrozumiec limity ilosci zwierzat sa tylko w ABC a w obszarze D nie ma tego wymogu. Poza tym co doradca to inna interpretacja tak fajne to wszytko napisane :)

A tu wczoraj był u mnie kolega i się chwalił że Michów  za styczeń zapłacił mu 1,44 zł za litr mleka... Miał wyniesione około 50 tyś litrów w styczniu. Więc cena dobra, nie wiem jak teraz będzie

#6774 Share ursus1014ieco410

ursus1014ieco410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/matirolnik16

Napisany 05 marzec 2016 - 12:41

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jeżeli chciałbym z kuzynem kupić kombajn na dofinansowanie i tylko Ja jestem Vatowcem to moge cofnąć VAT ?

#6775 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 05 marzec 2016 - 13:38

Dodawać, mnożyć i dzielić myślę, że potrafisz, wzór też jest ogólnodostępny więc pytanie co najmniej bez sensu i nie na miejscu. No chyba, że chciałeś się pochwalić co chcesz kupić...

kolego jak policzyć te pkt w tym wniosku?mam go otwartego tak jak pisałeś ale tam nic nie mozna zrobić na stronie planowane inwestycje. Albo coś się pozmieniało od tamtej pory albo trzeba uzupełniać wszystko po kolei.

#6776 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 14:08

Aplikacja w exelu do wyliczania punktów w środowisko i klimat. Dodatkowo regionalne współczynniki SO oraz kalkulator WEG (ale nie działa tak jak trzeba). Na ostatniej stronie info o punktach w każdym obszarze. 

http://przeklej.org/...010.SO.2015.xls

#6777 Share RoRo

RoRo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 16:02

Czystaliscie zasady konkurencyjnosci na stronie arimr?? czyli mam rozumiec ze oglaszam pozniej zapytanie ofertowe na stronie ale nie moge podac producenta ani dokladnego modelu maszyny ktora by mnie interesowala tylko bede zmuszony wybrac najtansza??

#6778 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 05 marzec 2016 - 16:31

dzięki freetaxi

wpisałem następujące maszyny;ochrona środowiska- paszowóz, prasa, przyczepa do bel,beczkowóz

pozostałe maszyny- mini ładowarka, kosiarka

i nawet 1 pkt nie uzbierałem coś kiepsko to widzę,ratuję się tylko tym że mam 3pkt za młodego

@freetaxi jeszcze jak byś mógł potwierdzić albo zdementować czy za wykształcenie rolnicze wyższe są jakieś pkt bo babka z odr gadała że jest 1 pkt?

#6779 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 16:35

Wykształcenie wyższe rolnicze nie daje dodatkowych punktów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6780 Share prowA1

prowA1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 18:26

Hej

Czy możecie polecić jakiegoś doradcę z woj. pomorskiego?

Wiele firm do których dzwonię to wszystko by przez telefon chcieli i maila, a ja wolę się spotkać

W ODRze nic nie wiedzą, nawet nie wiedzą ile u nich to kosztuje.

Jakie ceny za wnioski płacicie w Polsce?

pozdro

Sylwek, robimy wnioski z modernizacji w woj. pomorskim. Dojeżdżamy do klientów, przy okazji robimy plan siedliska (dokumentację funkcjonalno - przestrzenną), itp. do wniosku.

Więcej informacji na priv.

jeżeli chciałbym z kuzynem kupić kombajn na dofinansowanie i tylko Ja jestem Vatowcem to moge cofnąć VAT ?

możesz odliczyć VAT tylko w takim procencie, jaki będzie stanowiła umowa wspólnego użytkowania tego kombajnu między tobą, a kuzynem (np. od 50% wartości). W praktyce Urzędy Skarbowe mają z tym bardzo duży problem, o czym wiemy z poprzednich naborów.

Najlepiej zadaj zapytanie na piśmie do swojego US o interpretację, żebyś potem nie był zaskoczony.

jeżeli chciałbym z kuzynem kupić kombajn na dofinansowanie i tylko Ja jestem Vatowcem to moge cofnąć VAT ?

możesz odliczyć VAT tylko w takim procencie, jaki będzie stanowiła umowa wspólnego użytkowania tego kombajnu między tobą, a kuzynem (np. od 50% wartości). W praktyce Urzędy Skarbowe mają z tym bardzo duży problem, o czym wiemy z poprzednich naborów.

Najlepiej zadaj zapytanie na piśmie do swojego US o interpretację, żebyś potem nie był zaskoczony.

możesz odliczyć VAT w takim stopniu, jak stanowić to będzie umowa współużytkowania z kuzynem (np. 50% wartości). W praktyce Urzędy Skarbowe mają z tym duży problem, co pokazały poprzednie nabory. najlepiej wystąp do swojego US z zapytaniem o interpretację, żebyś nie był zaskoczony.