rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Saperxxx    1

Jak ma wyglądać zestawienie rzeczowo finansowe w przypadku zakupu maszyn? Wszystkie maszyny stanowią jedno zadanie (A), czy każda stanowi odrębne zadania (A, B, C...)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

jeśli bierzesz jakiś droższy i oprócz niego jakiś sprzęt inny to może tak wyjdzie, mój komentarz dotyczył w założeniu opryskiwacza firmy bieradzki za ok 30-32 tys

 

u mnie też opryskiwacz stanowi jakieś 50 kilka %, składam na 3 maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Jak ma wyglądać zestawienie rzeczowo finansowe w przypadku zakupu maszyn? Wszystkie maszyny stanowią jedno zadanie (A), czy każda stanowi odrębne zadania (A, B, C...)?

trzeba podzielić na inwestycje A-w ochronę środowiska i B pozostałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

u mnie też opryskiwacz stanowi jakieś 50 kilka %, składam na 3 maszyny

 

jakby nie było tych przetargów tylko wybieranie dilera jak w starym prowie to u większości wnioskodawców cały wniosek byłby tylko opryskiwaczem... oczywiście na fakturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eko-Kontrol    1

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą znakomitej jakości opryskiwaczy AGROMEHANIKA Kranj ze Słowenii (dawniej opryskiwacze Agromehanika Jugosławia).

 

Eko-Kontrol- Dealer Opryskiwaczy Agromehanika

ul. Inowrocławska 8

88-140 Gniewkowo

tel.783533508

ekokontrol@poczta.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosllaw    1

Co na przykład Twoim zdaniem jest zbyteczne?

 

W Pomorskim do dziś wpłynęło niecałe 140 wniosków.

w którym oddziale składałeś?

Dzis zlozony wniosek 36x pomorskie

 

 

coś czuje, że moje 4,12 pkt to nic mi nie da :)

 

ile wnioskujących jest na pierwszej liście bez przesunięć?

 

swoją drogą wczoraj 170, dziś ponad 360...

 

ciekawe ile będzie do końca tygodnia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Jaki wpisujecie okres docelowy jak prowadzicie tylko produkcję roślinną i składacie wniosek na maszyny?

 

Mamy koniec kwietnia 2016. Lista punktowa będzie pewnie ogłoszona pewnie gdzieś pod koniec lipca. Od tego czasu jest 8 miesięcy na podpisanie umowy i robi nam się koniec marca 2017. Czyli teoretycznie istnieje możliwość kupienia tych maszyn na żniwa 2017 (mam na myśli inwestycje jednoetapową) i złożenie wniosku o płatność końcową właśnie w 2017 roku. 

Ja w załączniku 4. planowane terminy wpisałem na kwiecień i część na sierpień 2017, i koniec etapu sierpień, we wrześniu będzie wniosek o płatność, a w grudniu kasa, o ile się załapię... :)

 

załącznik nr 23. Dokumentacja dotycząca wykazu środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych – w przypadku podmiotów ubiegających się o przyznanie pomocy zobowiązanych do prowadzenia wykazu zgodnie z przepisami o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

jak to ma wyglądać? co tam trzeba wpisać? trzeba wgl. to im dać? każdy jest zobowiązany do prowadzenia tej ewidencji środków trwałych? :)

Płacisz podatek dochodowy? Jak nie to Nie Dotyczy

 

jak zrobić plan rozmieszczenia budynków w gospodarstwie w którym budynki są bardzo stare i nie ma na nie żadnych projektów? powie ktoś jak się za to zabrać wogóle? to jest załącznik nr. 18

Zwykły szkic na kartce można zrobić odręcznie, wymiary tylko trzeba podać. Ja w Wordzie narysowałem parę prostokątów jako rozmieszczenie budynków na działce i na drugiej kartce jeden duży prostokąt z wymiarami jako szkic budynku. 2 załączniki

 

Jak ma wyglądać zestawienie rzeczowo finansowe w przypadku zakupu maszyn? Wszystkie maszyny stanowią jedno zadanie (A), czy każda stanowi odrębne zadania (A, B, C...)?

Tutaj to raczej nie ma większego znaczenia, trzeba jakoś te zakupy pogrupować po prostu. Ja dałem A zakup maszyn, B zakup przyczep, C zakup sortownika. Tutaj można dodawać wiersze jakby coś się nie mieściło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armag    2

dziś złożony na mazowieckim, 4,60 już 190 wniosków, podobno zielona na chwilę obecną zaczyna się od 6,8xxx w chwili obecnej. Znajomy mi sprawdził w biurze w Warszawie, a nie wiadomo co jeszcze w powiatach poskładane jest. Ciekawe ile osób się załapie i jakie będą rzeczywiście te progi na zielonej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr82    0

jak ugryźć temat gruntów, mam mam teraz umowę z ANR na 2 lata nie wiadomo co bezie potem, jak nie przedłużą to będe miał odczuwalny spadek ha - czy mogę sobie przyjąć ze po tych 2 latach w razie braku kontynuacji umowy z ANR zrobię umowę z moim ojcem żeby zachować liczbę gruntów 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armag    2

190wnioskow jakos malo a gdzie ty skladales ?

 

 

W Warszawie, składałem teraz żeby nie stać w kolejce, podobno lepiej składać w miastach wojewódzkich, bo od razu przy tobie ktoś kompetentny sprawdza prawidłowość załączników, tak i też u mnie było. Jak słyszałem to najwięcej ludzi będzie środa, czwartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    103

panowie a jak to jest z wozem paszowym potrzebne jest do niego zaświadczenie z weterynarii o dobrostanie zwierząt? doradca mówi że  jak nie bede miał to wniosku mi nie odrzucą ale i tak będzie trzeba dostarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Ja w załączniku 4. planowane terminy wpisałem na kwiecień i część na sierpień 2017, i koniec etapu sierpień, we wrześniu będzie wniosek o płatność, a w grudniu kasa, o ile się załapię... :)

 

Płacisz podatek dochodowy? Jak nie to Nie Dotyczy

 

Zwykły szkic na kartce można zrobić odręcznie, wymiary tylko trzeba podać. Ja w Wordzie narysowałem parę prostokątów jako rozmieszczenie budynków na działce i na drugiej kartce jeden duży prostokąt z wymiarami jako szkic budynku. 2 załączniki

 

Tutaj to raczej nie ma większego znaczenia, trzeba jakoś te zakupy pogrupować po prostu. Ja dałem A zakup maszyn, B zakup przyczep, C zakup sortownika. Tutaj można dodawać wiersze jakby coś się nie mieściło.

 wg instrukcji "Jeżeli operacja uwzględnia inwestycje służące ochronie środowiska lub zapobieganiu zmianie klimatu zaleca się, aby przy formułowaniu nazw grup zadań (A, B, …) wskazywać nazwy zadań zgodne z Załącznikiem do rozporządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafeq    6

"Do 26 kwietnia wnioski o pomoc złożyło 7376 rolników." ładnie ruszyło


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    103

martin0000 potrzebne. Ja zlozylem wniosek do weterynarii zrobili kontrole i wydali zaswiadczenie

 

krzychuuuuu możesz napisać do mnie na priv?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

20-30 zabiegów to dla kogo te warzywa czy owoce .To jest sama trucizna .

Ja ma blisko 40 ha i złożyłem wniosek na 1500 litrowy opryskiwacz .

 

Taka ochrona jest standardowa w sadach, wiem bo mam ok 20ha sadów, oblicz sobie od początku kwietnia do końca maja zabiegi zapobiegawcze co 4-6 dni, później do końca sezonu co 14-20, dodaj na robaka i mszyce z 3-4, przędziorki 2

co do trucizny mam certyfikat ipo i badane są pozostałości i jeśli ktoś trzyma się zaleceń i pryska rozsądnie to nie ma żadnego problemu z "rozłożeniem się środków, poza tym w Polsce w porównaniu z holandią i francją ochrona w sadach jest zredukowana co najmniej o 1/3 to dopiero trucizna dodatkowo pryskane przed sprzedażą i woskowane po wyjęciu z komory ULO mogą leżeć na półkach co najmniej miesiąć (widać w biedronce i lidlu) co wybierze klient te za 5-6 zł błyszczące i woskowane

Chętnie bym sprzedał owoce pryskane 10 razy ale jakbyś je zobaczył to na pewno ich byś nie kupił

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalsport    3

W Warszawie, składałem teraz żeby nie stać w kolejce, podobno lepiej składać w miastach wojewódzkich, bo od razu przy tobie ktoś kompetentny sprawdza prawidłowość załączników, tak i też u mnie było. Jak słyszałem to najwięcej ludzi będzie środa, czwartek

Aha a powiedz te zalaczniki to co musi byc

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal1988    11

4.4 punktów lubelskie. jak myślicie. są szanse?
Na ile wniosków z lubelskiego w obszarze d ma wystarczyć kadry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj