rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

18bamber    86

Mi za opryskiwacz wychodzi ok 2,3pkt. Ma wszystko to co jest mi potrzebne.

Jak kolego to wyliczyłeś chyba że drobi opryskiwacz jaką masz cenę i wyposażenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Normalnie wyliczyłem. Opryskiwacz stanowi 56% inwestycji.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

Normalnie wyliczyłem. Opryskiwacz stanowi 56% inwestycji.

 

jeśli bierzesz jakiś droższy i oprócz niego jakiś sprzęt inny to może tak wyjdzie, mój komentarz dotyczył w założeniu opryskiwacza firmy bieradzki za ok 30-32 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

A ja mam pytanie... Jeśli już po złożeniu wniosku znalazłem kilka błędów w biznesplanie, które zrobiła osoba wykonująca mi wniosek, aczkolwiek pod biznesplanem podpisany jestem ja, to co zrobić teraz? Błędy typu: zamiast zasady ogólne rozliczania VAT, wpisany ryczałt(jeśli mam VAT, to jaki dokument musze dodatkowo złożyć?), w działkach (mam wszystko na umowę dzierżawy na 10 lat, ta osoba wpisała umowy krótkoterminowe, ale wszystkie działki prócz dwóch były dotąd podawane do dopłat, w tym roku już będą, więc te dwie się nie liczą wtedy?). Mam wszystko w dzierżawie razem z budynkami, tzn budynki w użyczeniu, czy ta rubryka może być zostawiona pusta?

Ogólnie powiedzcie, co zrobić, jak to teraz zmieniać, czy wogóle zmieniać?

 

W kwestii działek - to nie musi być błąd. Generalnie nie ma znaczenia czy wpiszesz krótko czy długoterminową - wg info z agencji nie ma to znaczenia dla oceny wniosku. Ważne żebyś utrzymał wyniki w czasie określonym umową. Umowa długoterminowa musi mieć datę pewną - czyli zostać potwierdzona notarialnie albo w urzędzie gminy(miasta) przez wyznaczonego pracownika. Co do reszty - zadzwoń do agencji - istnieje możliwość złożenia korekty - tylko pytanie kiedy - już teraz czy ewentualnie przy piśmie o usunięciu braków (jeśli takie dostaniesz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Mam pytanie bo i tak nie składam wniosku etc. ale chciałbym się dowiedzieć skąd Wam np. wychodzi że za opryskiwacz wychodzi 2,8 pkt jest jakis kalkulator do maszyn względem wielkości gospodarstwa czy coś w tym stylu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

wszystko fajnie nałapać punktów, tylko później to trzeba kupić w wyposażeniu zadeklarowanym, a często wiele rzeczy jest zbytecznych i bardzo drogich a w przypadku awarii kosztownych bo trzeba wymienić cały podzespół ;):P ale jak się ma gest i kasę to czemu nie :D

 

Właśnie ,co wedle Ciebie kolego jest zbyteczne ? .

Ja wybrałem sobie opryskiwacz w pełnym wyposażeniu z lancą hydraulicznie otwieraną .Taka wygoda jest bardzo mi potrzebna .Mam wiele słupów i kilka drzew na polu i nie sposób latać i zamykać i otwierać lance .To było by śmieszne opryskiwacz za kupę kasy kupić i lance otwierać ręcznie .Komputer to samo .Wiem ,co robię ,a to jest ważne .Na oko mam pryskać ? .

Talerzowy agregat z siewnikiem też jest mi potrzebny ,,,sieję sporo kuku i poplonów ,a wiadomo resztki zawsze jakieś zostają i zwykłe agregaty ,czy siewniki się blokują przy siewie .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

tylko co wam da zróżnicowanie produkcji jak aby uzyskać 1 pkt to prócz zróżnicowania produkcji musi wyskoczyć także "TAK" w zmianie profilu produkcji a tego nie da się osiągnąć zmieniając z hektara pszenicy na hektar łubinu...

 

ja wrzuciłem 2 ha jęczmienia i 2 ha marchwii przy profilu pszenica/rzepak i wyskoczyło ''TAK''

wejdź na stronę agromasz i tam jest tabela doboru maszyn do punktacji i będziesz wiedział o co chodzi.Czyli według mnie agregat talerzowy z siewnikiem talerzowy wchodzi wchodzi w punktację 13 punktów czyli uprawa bezorkowa czyli tak zrobie

hehe agromasz chce sprzedac swoje maszyny to moze pisac co chce  :D

 

uprawa bezorkowa to uprawa typu Strip-Till siewnikami typu Mzuri

Koledzy składamy na opryskiwacz, zgrabiarkę przyczepę i siewnik do zbóż a koleś który robi mówi że 1,5 pkt nie wychodzi nawet a przecież te maszyny są chyba dobrze punktowane???? Na wniosku jest jeszcze ciągnik ale to wiem że bez pkt.

kolego program sam wylicza punktacje za maszyny, ty tylko wpisujesz jakie maszyny, ewentualnie specyfikacje jak przy opryskiwaczu i tyle...

 

ciągnik zaniża punktacje o 1 pkt. bynajmniej u mnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

ja wrzuciłem 2 ha jęczmienia i 2 ha marchwii przy profilu pszenica/rzepak i wyskoczyło ''TAK''

hehe agromasz chce sprzedac swoje maszyny to moze pisac co chce  :D

 

uprawa bezorkowa to uprawa typu Strip-Till siewnikami typu Mzuri

kolego program sam wylicza punktacje za maszyny, ty tylko wpisujesz jakie maszyny, ewentualnie specyfikacje jak przy opryskiwaczu i tyle...

 

ciągnik zaniża punktacje o 1 pkt. bynajmniej u mnie 

jak wrzuciłeś marchew to zmieniłeś profil z zbóż na warzywa więc miało prawo wyskoczyć ale zmieniając hektar pszenicy na hektar łubiny czy innego zboża nic nie daje, jedynie zmiana na jakieś warzywka lub owoce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

załacznik nr 22 Dokumentacja dotycząca ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.... co to jest? trzeba to złożyć czy nie? :P lub załącznik nr 23 jeśli jest sie na ryczałcie.

Edytowano przez sparta123321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwo222    1

Mam pytanie czy można wpisać do działek dzierżawę w roku docelowym 2019 np.że się będzie posiadało +10ha chodzi o to żeby wziąć większy sprzęt ?Czy takie coś przejdzie jak myślicie ? Czy to musi być stan faktyczny na teraz poparty umową u notariusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

Możecie napisać jakie zaświadczenia z urzędów są potrzebne do złożenia wniosku? Albo gdzie jest jakiś spis dokumentów potrzebnych do złożenia. Bo zostało kilka dni i pasowało by już to wszystko załatwić żeby potem za późno nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    16

jak sporządzacie plan sprzedaży? wystarczy określić, że produkcja sprzedawana będzie na rynku lokalnym po cenie rynkowej aktualnie obowiązującej? + kilka jeszcze kilka zdań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwo222    1

Jeśli składasz sam na maszyny to: Ksero dowodu, faktura sprzedaży, dokument potwierdzający wykształcenie w przypadku MR, płyta cd z danymi bp , plan rozmieszczenia gospodarstwa, opis zadań wymienionych w zestawieniu rzeczowo finansowym zał nr.4 do wniosku i wydrukowany wniosek ,jeśli coś mi umknęło to proszę dopisać.

Edytowano przez Sylwo222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Dzwoniłem do Kielc, dowiedziałem się, że wpisując daną maszynę jako służącą ochronie środowiska później przy zakupie na fakturze musi być to nazwane dokładnie tak jak jest w rozporządzeniu. O VAT pani powiedziała, że to nie ma wpływu na biznesplan więc nie trzeba tego zgłaszać do agencji jeśli się przechodzi na ogólny po złożeniu wniosku.

 

 

Jeśli składasz sam na maszyny to: Ksero dowodu, faktura sprzedaży, dokument potwierdzający wykształcenie w przypadku MR, płyta cd z danymi bp i WoPP, plan rozmieszczenia gospodarstwa, opis zadań wymienionych w zestawieniu rzeczowo finansowym zał nr.4 do wniosku i wydrukowany wniosek ,jeśli coś mi umknęło to proszę dopisać.

 

Na płytę wrzuca się wniosek?

 

 

Witam mam 1,5 punktu czy warto składać?

 

1,5 pkt to ostatnie miejsce na liście, ma to też dobre, strony - od razu wiesz które masz miejsce znając liczbę wniosków :D

Zawsze można liczyć na jakieś przesunięcia, bo bez tego to raczej będzie ciężko z minimalną liczbą punktów.

Edytowano przez k00789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doradca robi mi wniosek i prase rolujaca wpisal jako pozostale inwestycje. Dobrze to zrobil przeciez w rozporzadzeniu jest jako pro srodowiskowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

Właśnie ,co wedle Ciebie kolego jest zbyteczne ? .

Ja wybrałem sobie opryskiwacz w pełnym wyposażeniu z lancą hydraulicznie otwieraną .Taka wygoda jest bardzo mi potrzebna .Mam wiele słupów i kilka drzew na polu i nie sposób latać i zamykać i otwierać lance .To było by śmieszne opryskiwacz za kupę kasy kupić i lance otwierać ręcznie .Komputer to samo .Wiem ,co robię ,a to jest ważne .Na oko mam pryskać ? .

Talerzowy agregat z siewnikiem też jest mi potrzebny ,,,sieję sporo kuku i poplonów ,a wiadomo resztki zawsze jakieś zostają i zwykłe agregaty ,czy siewniki się blokują przy siewie .

 

Chodzi mi o to że nieraz zakupy są nieadekwatne do posiadanej powierzchni pryskasz zboże 2-3 razy  (wcześniej nie miałeś komputera i pryskałeś na "oko"i pewnie chorób nie miałeś co innego w sadownictwie lub warzywach ilość zabiegów 20-30 na ha), chodzi bardziej o powierzchnię jeśli jest to 60-100ha to jak najbardziej  takie wyposażenie się zwróci ale jeśli powierzchnia wynosi 15-20 ha to raczej nie, podobnie z siewnikami jeśli siejesz 20-40 ha kukurydzy to można zainwestować w sprzęt wartości 40-50tys a jeśli 5-10ha to ekonomiczniej jest wynająć. dlatego agencja trochę musi to kontrolować bo na 40-50 ha jeździliby same fendty  300km z siewnikami 6 metrowymi.

Ale przecież nikt nikomu nie broni....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Szczęśliwi Ci którzy zboże pryszczą tylko 2-3 razy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

W kwestii działek - to nie musi być błąd. Generalnie nie ma znaczenia czy wpiszesz krótko czy długoterminową - wg info z agencji nie ma to znaczenia dla oceny wniosku. Ważne żebyś utrzymał wyniki w czasie określonym umową. Umowa długoterminowa musi mieć datę pewną - czyli zostać potwierdzona notarialnie albo w urzędzie gminy(miasta) przez wyznaczonego pracownika. Co do reszty - zadzwoń do agencji - istnieje możliwość złożenia korekty - tylko pytanie kiedy - już teraz czy ewentualnie przy piśmie o usunięciu braków (jeśli takie dostaniesz)

 

No tak, ale jest tylko jedna poprawka... Czy to jest inna sytuacja w takim razie? Czy to dobrowolna korekta to co innego niż ta jedna poprawka? No dobrze, skoro typ umowy nie ma wpływu, to mogę mieć wpisaną krókoterminową, mimo, że mam na te wszystkie działki umowy długoterminowe? Teraz pytanie z innej strony... Do młodego rolnika w 2014 miałem wpisane we wniosku, że umowa na 10 lat, a tutaj mam krótkoterminową, czy to się nie będzie gryzło? A co z tymi dwoma działkami, których dotąd nie podawałem do dopłat, a teraz je wydzierżawiłem? Będą się liczyć, jeśli są wpisane do biznesplanu jako umowa krótkoterminowa?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

Co wpisujecie w planie sprzedaży w miejscu zbytu? Dokładne nazwy firm?? Co jeśli sprzedam potem gdzieś indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj