rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kula07    163

a często wiele rzeczy jest zbytecznych i bardzo drogich a w przypadku awarii kosztownych bo trzeba wymienić cały podzespół

Co na przykład Twoim zdaniem jest zbyteczne?

 

W Pomorskim do dziś wpłynęło niecałe 140 wniosków.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

To jest łatwe w przypadku siewnika talerzowego .Wpisujesz ,że jest do siewu bez orkowego i już masz punkty .Co do opryskiwacza ,to jest tyle dodatków ,że punktów można nałapać wiele .Zdalne sterownie ,komputer ,Potrójne rozpylacze obrotowe w formie głowicy z zaworkami przeciw kropelkowymi oraz dyszą do RSM,,,,etc .

W opryskiwaczu mam na maxa wszystko wpisane z siewnikiem też jest ciekawie .Dodatkowo wpisałem siew poplonów ,bo mam RŚ i tu też jakiś plusik może będzie .

 

tylko że punktowane masz nie siewniki do siewu bezorkowego tylko "Zestawy do uprawy i siewu bezpośredniego (bezorkowa uprawa gleby), w tym zestawy z nawożeniem pasowym" co oznacza tylko że punktowane są rozbudowane agregaty z siewnikiem bo ma być i uprawa i siew a siewnik talerzowy tylko sieje a nie uprawia, zresztą na logikę "bezorkowa uprawa gleby" to nie siew w mulcz tylko uprawa gleby bez pługa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Wg definicji siew bezpośredni to siew bez żadnej uprawy, bezpośrednio w ściernisko czyli uprawa zerowa, a uprawa bezorkowa to po prostu uprawa bez pługa. I właśnie do uprawy bezorkowej by się mógł łapać taki zestaw złożony z agregatu talerzowego z siewnikiem talerzowym, ale do bezpośredniej raczej nie. I jak to interpretować jeśli siew bezpośredni w nawiasie jest określony jako bezorkowa uprawa gleby kiedy to całkiem co innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

interpretować to tak że agencja chciała za-sponsorować drogie maszyny do uprawy i siewu bez orki i tyle, dodam że takie maszyny kosztują w granicach 200-300 tys. zł....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

Co na przykład Twoim zdaniem jest zbyteczne?

 

W Pomorskim do dziś wpłynęło niecałe 140 wniosków.

 

wszystko trzeba obliczyć do posiadanego gospodarstwa np. dla mnie osobiście głupotą jest wyposażać ciągnik w przekładnie bezstopniowe na areał 40-60ha nawet na 100ha zwykły powershift jest moim zdaniem optymalny, opryskiwacz w komputer gdzie wystarczą elektrozawory, itp. cena takiego sprzętu wzrasta niewspółmiernie do osiąganych oszczędności. co innego przy dużych obszarach 150-200-300 ha ale jak pisałem to jest moje zdanie a niektórzy wychodzą z założenia "zastaw się a postaw się"

Wniosków zaczęło przybywać tylko czwartek +500 piątek+800 w skali kraju jest ich już 4644 (do22 marca) ciekawe czy liczą te z biur powiatowych i wysłane przez pocztę więc się nie cieszmy za wcześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Elektrozawory np. w biardzkim kosztują 3700 a komputer 7500, czyli 3800 drożej, odlicz od tego VAT, 50-60% zwrotu i nie wychodzi wcale tak drogo. Byle tylko się ten komputer nie zepsuł zaraz po gwarancji...

I wpisując opryskiwacz pamiętajcie że jest max 17 punktów za niego, więc nie ma sensu brać wszystkiego co jest punktowane, wystarczy komputer, zdalne sekcje i głowice wielorozpylaczowe, wtedy wychodzi 18pkt.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwo222    1

Mógłby mi ktoś podać link do agromaszu i tabeli doboru maszyn do punktacji bo nie mogę znaleźć na agromasz.pl tej tabeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

Elektrozawory np. w biardzkim kosztują 3700 a komputer 7500, czyli 3800 drożej, odlicz od tego VAT, 50-60% zwrotu i nie wychodzi wcale tak drogo. Byle tylko się ten komputer nie zepsuł zaraz po gwarancji...

I wpisując opryskiwacz pamiętajcie że jest max 17 punktów za niego, więc nie ma sensu brać wszystkiego co jest punktowane, wystarczy komputer, zdalne sekcje i głowice wielorozpylaczowe, wtedy wychodzi 18pkt.

 

Zadaj pytanie czy ten komputer jest ci potrzebny

Poza tym dostajesz nie 18 ptk tylko 0,33 (cena  za bieradzkiego ok 30000 przy max zwrocie)

P=18*0,075*10/ 41= ok 0,33ptk (jak coś źle policzyłem proszę o korektę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Zadaj pytanie czy ten komputer jest ci potrzebny

Poza tym dostajesz nie 18 ptk tylko 0,33 (cena  za bieradzkiego ok 30000 przy max zwrocie)

P=18*0,075*10/ 41= ok 0,33ptk (jak coś źle policzyłem proszę o korektę)

za opryskiwacz można liczyć max 17 pkt mimo iż wyposażeniem da się więcej uzbierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Ja mam prawie punkt (licząc oddzielnie) za opryskiwacz (niepełny zwrot), wpisałem krukowiaka za 58 netto, a kupić mogę innej firmy, żeby tylko się wyposażenie zgadzało. Automatycznie liczy mi 0,7pkt mniej bez opryskiwacza, bo wtedy zwiększa się udział kosztu innych inwestycji w ochronę stąd ta rozbieżność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18bamber    86

17pkt za opryskiwacz to jak sobie liczysz normalnie podstaw to do wrozu to wychodzi jak koledzy wyrzej pisali 0.33pkt tylko i nam na chwilę obecną wychodzi tylko lekko ponad 1pkt z opryskiwaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Wnioski składa się do oddziału regionalnego czy oddziału powiatowego ? Osoba która pisze wniosek ,,nie jest pewna" 0o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Jak nie jest pewna takich rzeczy to proponuję zmienić osobę piszącą wniosek:P można też w powiecie składać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwo222    1

Witam.

Panowie jak zdobyć punkty za kosiarkę dyskowa, czy jest punktowana?

Nie jest.

Edytowano przez Sylwo222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a te odr-y to powinni pozamykać mi piszą wniosek już ponad miesiąc dziś byłem to jeszcze jest nie skończony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Wnioski składa się do oddziału regionalnego czy oddziału powiatowego ? Osoba która pisze wniosek ,,nie jest pewna" 0o

 

Możesz złożyć w powiecie, regionie albo wysłać pocztą. Mój wniosek pisze żona i nie miała problemów z odpowiedzią na to pytanie. Lepiej zmień firmę skoro wykazują taką niewiedzę w podstawowych sprawach.

 

Edytowano przez Bob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parobas    6

Możesz złożyć w powiecie, regionie albo wysłać pocztą. Mój wniosek pisze żona i nie miała problemów z odpowiedzią na to pytanie. Lepiej zmień firmę skoro wykazują taką niewiedzę w podstawowych sprawach.

 

 

Zona drogo wziela od Ciebie?  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Mi za opryskiwacz wychodzi ok 2,3pkt. Ma wszystko to co jest mi potrzebne.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj