rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

ursusek1614    13

mój doradca z ODR uparł się że do zasadu doboru maszyn nie wliczają się dzierżawy ustne z wniosku o dopłaty.Może mi ktoś powiedzieć czy w końcu te dzierżawy ustne wliczają się do doboru maszyn czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

panowie mam problem otóż mój doradca co robi mi wniosek mówi że jest lipa bo chce za duże maszyny do gospodarstwa i teraz pytanie czy można to dobrze uzasadnić żeby przeszły te które chce ponieważ w ciągu 2-3 lat przejmę gospodarstwo które powiększy się o jakieś 40 ha+zwierzęta i mniejsze maszyny są bez sensu, czy dało by rade to jakoś podzielić na etapy i te większe maszyny wziąść np.póżniej ale żeby w BP były już zaklepane. jak myślicie dogadał  by się jakoś z ARiMR bo branie mniejszych maszyn mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Nie jestem pewien ale może gdybyś zadeklarował rok 2018 jako docelowy i podał wtedy te dodatkowe 40 ha w biznesplanie to może by i przeszło. Ale zmiana powierzchni musi wynikać z realizacji biznesplanu, czyli trzeba by napisać, że dzięki zakupowi danych maszyn będziesz mógł powiększyć gospodarstwo. I oczywiście na 100% musiałbyś przejąć w 2018 tą ziemię. No ale tak właściwie to nie mam pojęcia czy do doboru maszyn liczy się rok docelowy czy tylko bazowy. Najlepiej zadzwoń do OR i się spytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

mój doradca z ODR uparł się że do zasady doboru maszyn nie wliczają się dzierżawy ustne z wniosku o dopłaty.Może mi ktoś powiedzieć czy w końcu te dzierżawy ustne wliczają się do doboru maszyn czy nie?

 

podpinam sie pod pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WodzuQQ    5

Jak mogą się jakieś dzierżawy ustne wliczać do wniosku jak to nie ma żadnej mocy prawnej i nie masz pewności, że będziesz miał to pole przez cały projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

Ja składałem wczoraj po południu i mój był 300. Więc nie wiem skąd 180 kolega wymyślił.pewnie na powiat 180. W którym biurze składałes?

Ostr. 

Kolega nie wymyslił tylko takie info poszło z odr

 

Zreszta jakie to ma znaczenie  :lol:

Edytowano przez papasmerf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

Jak mogą się jakieś dzierżawy ustne wliczać do wniosku jak to nie ma żadnej mocy prawnej i nie masz pewności, że będziesz miał to pole przez cały projekt.

 

A jednak kolego wliczają się. Tak wynika z instrukcji do biznesplanu, a także mówili o tym z OR na szkoleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

No nie wiem czy się liczą. Ja też mam umowy ustne i ich nie wliczałem bo za 2 lata schodzę z pola i jak by to się miało do biznesplanu? zmalało by mi so a razem z tym  GVA. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Ostr. 

Kolega nie wymyslił tylko takie info poszło z odr

 

Zreszta jakie to ma znaczenie  :lol:

To daj znać co powiedzą na temat tych poświadczeń, bo ja też w Ostrowcu będę składał:)

 

No nie wiem czy się liczą. Ja też mam umowy ustne i ich nie wliczałem bo za 2 lata schodzę z pola i jak by to się miało do biznesplanu? zmalało by mi so a razem z tym  GVA. 

Jeśli wiesz, że ich nie będziesz miał to nie podajesz w biznesplanie, jak na 100% będziesz to miał przez okres tych 6 lat to się podaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

Dokładnie jak kolega wyżej napisał. Podajesz powierzchnie z umowami ustnymi i ta pow już nie może się zmniejszyć, możesz zamienić działki ale pow nie moze być mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

czy pod zroznicowanie produkcji rolnej  o ktore jest pytanie we wniosku ,  podchodzi rowniez zwiekszenie arealu rzepaku  i dodanie bobiku?

czy tu bardziej chodzi o przejscie na produkcje zwierzeca albo warzywnictwo np

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

ciagle piszecie ze nie podaje sie marek we wniosku a co z zalacznikiem 4 opis zadan?  tam jest konkretna rubryka na podanie marki maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paliwoda    1

czy jesli mam większość własnego gospodarstwa w innym woj. niż mieszkam czy jest możliwość złożenia tam wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8
 

ciagle piszecie ze nie podaje sie marek we wniosku a co z zalacznikiem 4 opis zadan?  tam jest konkretna rubryka na podanie marki maszyny

 

 

No bo nie można nigdzie podawać marki z wyjątkiem załącznika 4. gdzie trzeba podać markę. Czy ktoś mówił że będzie prosto i logicznie?

W uprawach na przykład w okresie docelowym należy podać uprawy jakie będą uprawiane w roku składania wniosku o płatność ale z drugiej strony nie można w biznesplanie wykazywać zmian między rokiem docelowym a bazowym nie wynikających z realizacji operacji... Czyli przepisać z okresu bazowego czy pisać to co rzeczywiście będzie uprawiane? jedno drugiemu przeczy chyba że by się wszystko w monokulturze uprawiało to powierzchnia by zawsze była taka sama... 

 

 

 

czy pod zroznicowanie produkcji rolnej  o ktore jest pytanie we wniosku ,  podchodzi rowniez zwiekszenie arealu rzepaku  i dodanie bobiku?

czy tu bardziej chodzi o przejscie na produkcje zwierzeca albo warzywnictwo np

 

To zróżnicowanie liczy się automatycznie w biznesplanie w ostatnim arkuszu, jak się wszystko wypełni to wtedy jest tak lub nie. To się liczy na podstawie m.in. upraw, trzeba kombinować na różne sposoby żeby zmieniło się na tak. Jak zwiększałem na przykład powierzchnię rzodkwi oleistej to nic się nie zmieniało ale jak zwiększyłem powierzchnię facelii już było na tak, tylko że nie mam zamiaru wiązać się na 5 lat z facelią..

Edytowano przez k00789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

Panowie ! planuje ktoś zakup ciągnika z tego naboru ? Dobieracie Moc na hektarów ? czy poprostu staracie sie o taki ciągnik jak wam potrzebny ? Dodam ze ja mam prawnie 21 HA a obrabia sie ponad 50 HA i przydał by mi sie ciągnik około 120KM tyle ze na 21HA to nie przejdzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Panowie ! planuje ktoś zakup ciągnika z tego naboru ? Dobieracie Moc na hektarów ? czy poprostu staracie sie o taki ciągnik jak wam potrzebny ? Dodam ze ja mam prawnie 21 HA a obrabia sie ponad 50 HA i przydał by mi sie ciągnik około 120KM tyle ze na 21HA to nie przejdzie....

Ja składam na 11,6ha swego 8 ha z datą pewną dzierżawy,reszta bez umów, razem 47ha w dopłatach razem z tuz 5ha. Składam na traktor 140km, Powiedzieli mi w biurze doradczym że trzeba chociaż ze 30ha na taki ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

a mi mówili ze u mnie nei przejdzie bo mam juz jeden ciągnik 100KM a teraz chce drugi 120KM i ze to na 21HA za duzo.  A mozna by było zrobic tak zebym nie podawał takiej informacji ze mam juz jeden ciągnik 100 KM ??? on nie był kupiony z PROW. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

 

 
 

 

No bo nie można nigdzie podawać marki z wyjątkiem załącznika 4. gdzie trzeba podać markę. Czy ktoś mówił że będzie prosto i logicznie?

W uprawach na przykład w okresie docelowym należy podać uprawy jakie będą uprawiane w roku składania wniosku o płatność ale z drugiej strony nie można w biznesplanie wykazywać zmian między rokiem docelowym a bazowym nie wynikających z realizacji operacji... Czyli przepisać z okresu bazowego czy pisać to co rzeczywiście będzie uprawiane? jedno drugiemu przeczy chyba że by się wszystko w monokulturze uprawiało to powierzchnia by zawsze była taka sama... 

 

 

 

 

To zróżnicowanie liczy się automatycznie w biznesplanie w ostatnim arkuszu, jak się wszystko wypełni to wtedy jest tak lub nie. To się liczy na podstawie m.in. upraw, trzeba kombinować na różne sposoby żeby zmieniło się na tak. Jak zwiększałem na przykład powierzchnię rzodkwi oleistej to nic się nie zmieniało ale jak zwiększyłem powierzchnię facelii już było na tak, tylko że nie mam zamiaru wiązać się na 5 lat z facelią..

 

 

tylko co wam da zróżnicowanie produkcji jak aby uzyskać 1 pkt to prócz zróżnicowania produkcji musi wyskoczyć także "TAK" w zmianie profilu produkcji a tego nie da się osiągnąć zmieniając z hektara pszenicy na hektar łubinu...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Też mam dylemat, bo na wniosku o dopłatę prawie 60 ha, obrabiam ok.90 i chce 150 KM, zestaw uprawowo siewny i rozsiewacz z wagą. Wychodzi mi ok 5 pkt. w woj. małopolskim. Wniosek gotowy, tylko zastanawiam się, czy nie zrezygnować z ciągnika na rzecz kilku maszyn, a ciągnik kupić używany?? Ktoś wie jak w małopolsce z liczbą wniosków?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Panowie, mam krótkie i konkretne pytanie, troche nie w temacie ale nie wiem gdzie zapytac. Czy Aby wydzierzawic grunt od agencji, musze prowadzic gospodarstwo minimum 5 lat czy jest jakis sposób aby to ominac ? Prowadze gospodarstwo 3 lata a w mojej gminie odbywaja sie przetargi na dzierzawe i niestety nie moge przystapic i kilka dzialek poszlo kolo nosa. prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

 

 
 

 

No bo nie można nigdzie podawać marki z wyjątkiem załącznika 4. gdzie trzeba podać markę. Czy ktoś mówił że będzie prosto i logicznie?

W uprawach na przykład w okresie docelowym należy podać uprawy jakie będą uprawiane w roku składania wniosku o płatność ale z drugiej strony nie można w biznesplanie wykazywać zmian między rokiem docelowym a bazowym nie wynikających z realizacji operacji... Czyli przepisać z okresu bazowego czy pisać to co rzeczywiście będzie uprawiane? jedno drugiemu przeczy chyba że by się wszystko w monokulturze uprawiało to powierzchnia by zawsze była taka sama... 

 

 

 

 

To zróżnicowanie liczy się automatycznie w biznesplanie w ostatnim arkuszu, jak się wszystko wypełni to wtedy jest tak lub nie. To się liczy na podstawie m.in. upraw, trzeba kombinować na różne sposoby żeby zmieniło się na tak. Jak zwiększałem na przykład powierzchnię rzodkwi oleistej to nic się nie zmieniało ale jak zwiększyłem powierzchnię facelii już było na tak, tylko że nie mam zamiaru wiązać się na 5 lat z facelią..

 

To podajecie te marki w załączniku nr 4?

Ja interpretuje tak że przepisuje wszystko z BP bez marki tylko charakterystyka itp.

Jaką macie średnio wartość dodaną brutto w okresie bazowym w przeliczeniu na 1ha?

Ta wartość w BP  jest obliczana w stosunku do jednego roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Też mam dylemat, bo na wniosku o dopłatę prawie 60 ha, obrabiam ok.90 i chce 150 KM, zestaw uprawowo siewny i rozsiewacz z wagą. Wychodzi mi ok 5 pkt. w woj. małopolskim. Wniosek gotowy, tylko zastanawiam się, czy nie zrezygnować z ciągnika na rzecz kilku maszyn, a ciągnik kupić używany?? Ktoś wie jak w małopolsce z liczbą wniosków?? 

zestaw uprawowo-siewny niestety nie jest punktowany za środowisko tak jak większość osób myślało, także jeśli składasz na ciągnik,zest. upr-siewn oraz rozsiewacz to masz punktowany tylko rozsiewacz do nawozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Pytanie do znawców tematu:

 

Zamierzam budować magazyn paszowy - silosy zbożowe oraz wymieniać eternit na coś innego na budynkach gospodarczych. Poza tym zakup kilku sprzętów punktowanych.

 

Czy jeśli budowa silosów i wymiana pokryć przekracza 50% kosztów kwalifikowanych, to przysługują mi 3 punkty? Bo różne są opinie?

 

Wg nich http://helpdesk.cdr.gov.pl/index.php/prow-2014-2020/modernizacja-gospodarstw-rolnych/1152-modernizacja-gospodarstw-rolnych-2014-2020

 

budowa silosów typu BIN (lub podobnych) jest budową magazynu paszowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Mam takie pytanie odnośnie planowanych założeni dt. zakupu maszyn rolniczych z obszaru D. Czy zapisanie teraz maszyn w RF określających marke/typ/szer roboczą/ładowność bedą sztywne po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i bede musiał kupić wpisaną w nich taką maszyne?

 

np. zapisuje w RF rozrzutnik obornika marki MetalFach o ładowności 8t i symbolach XXX i taki bede musiał kupić i koniec?

Czy po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku bede mogł zrezygnować z jakiś maszyn i wcale ich nie kupować (wiadomo ceny płodów spadają) ?

Czy po rezygnacja choć jednej maszyny mogę stracić całkowicie dofinansowanie po akceptacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj