Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11543 odpowiedzi na ten temat

#6621 Share johnybrava

johnybrava

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 18:12

Silosy zbożowe, utwardzenie placów manewrowych to koszt kwalifikowany ale tylko z puli 200tys obszaru D na maszyny, nawet jesli mamy produkcje zwierzeca. Z dodatkowej puli 300tys mozna skorzystac tylko na budowe budynków inwentarskich i magazynów na płody rolne oraz pasze. Aby starac sie o wiecej niz 200tys zwrotu musza byc zwierzeta i bedzie rozpatrywana racjonalizacja budowy pod katem danego gospodarstwa ( powierz i ilosc zwierzat). Wczesnij były różne intrpretacje, ale dzis porozmawiałem konkretniej z pracownikiem ARIMR który sie tym zajmuje juz maja jakies wytyczne, interpretacje.

Ciekawy tez jest temat zakupu maszyn podobnych jak w poprzednim PROW, jak narazie jest to tak zapisane ze dosłownie nic nie da sie kupic o podobnej nazwie lub przeznaczeniu. Np. kupiłes przyczepe według wytycznych doboru maszyn na ten areł mozesz miec nawet 5szt teraz nic z tego :( to samo z ciagnikami. Gosciu mówił że ministerstwo zbierało info, propozycje z ARIMR co zmienic i oni wysyłali swoje pomysły. Twierdzi ze nawet do czasu naboru moze sie wiele zmienic w rónych kwestaich a do czasu podpisania umowy to napewno bedzie sporo zmian.

A zboze to nie pasza?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 00:44
  •  

#6622 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 02 marzec 2016 - 18:16

Na sam ciągnik niema szans

Uzasadnij?????

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#6623 Share memonic

memonic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 18:22

piszcie swoje pkt to porownamy szanse.Ja bd miał ok 6.5pkt.Nie wiem czy to dużo czy mało

jak narazie 3pkt. jedynie za wiek obzar d. świętokrzyskie, sadownictwo ciężko bedzie dobic do 5

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

PROW: trudno, ale warto zobacz »

•  

#6624 Share Rowan

Rowan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja... Sport... Elektronika... Elektryka

Napisany 02 marzec 2016 - 18:33

Panowie sprawa wygląda następująco. Mam swojego pola 57ha. Chciałbym złożyć wniosek na kombajn zbożowy. I tutaj na wstępie zaczynają się schody. Chodzi o areał i wielkość kombajnu. Chcę kupić Deutz-Fahr'a, de facto najmniejszy z modeli czyli 6040HTS, ale mimo, że jest to najmniejszy z Deutzów, to jest on i tak duży, bo posiada silnik 230KM, co by wykluczało moje szanse na przejście tego wniosku. Gdyż potrzebowałbym ponad 100ha według tabelki doboru maszyn. Do czego jednak dążę, nie chce kupić małego g**na, bo wtedy zamiast kosić będe się bawił, a że robię reprodukcje materiału siewnego z kontraktami, moje ziarno musi być praktycznie zebrane co do dnia, więc spieszy mi się z tym zawsze, tym bardziej biorąc pod uwagę kilka ostatnich żniw pod kątem pogody. No i na dodatek w sumie koszę kombajnem co roku około 200ha w sumie. Czego oficjalnie nie mogę przecież wykazać. Reasumując... Czy jest jakaś szansa, droga, aby można było się starać o taki kombajn? Jak jest z ewentualnym zwrotem vatu, jeśli by wnioskowały dwie osoby? Na kogo będzie faktura gdy jedna osoba jest vatowcem, a druga ryczałtowcem?

#6625 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 18:47

A zboze to nie pasza?

Nie chodzi o to czym jest zboże. Tylko jakie jest jego przeznaczenie. I jeśli nie masz zwierząt to nikomu nie wciśniesz że zboże to pasza, bo dla ciebie jest to zwyczajny produkt rolny wytworzony w twoim roślinnym gospodarstwie.

Jeśli jednak masz zwierzęta, to znaczy że potrzebujesz je karmić paszą, wtedy możesz budować budynek za 300 tys zwrotu do przechowywania owej paszy.

Są to informacje tyle o ile, ale jak ktoś chce dokładniej wiedzieć to proszę sprawdzić czy na silos to przejdzie, bo na str. ARiMR chyba widziałem że silos za 300 tys zwrotu to tylko silos na kukurydzę przy chlewni. Tzn, że trzodę karmi się np. kukurydzą i obok niej można stawiać tzw. ,,BINA,, na paszę dla świniaków którą jest kukurydza.

I raczej chodziło o inne budynki na paszę, typu hale na siano, słomę itp. a nie silosy.

#6626 Share Mariuszbrzeski

Mariuszbrzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Zainteresowania:Piłka Nożna.

Napisany 02 marzec 2016 - 18:53

Mam 21.39 ha łąk do dopłat i na tyle bym chciał składac na prow ale slyszalem ze potrzeba miec 10 000 tys wielkosci ekonomicznej gospodarstwa i jak sprawdzam w kalkulatorze so i zaznaczam ze to 

Trawy w uprawie polowej na zielonkę

to maly wsłółczynnik i nie wychodzi 10 tys a jak zaznaczylem  

łąki i pastwiska trwałe utrzymywane w dowolnej kulturze rolnej, z wyjątkiem nieuprawianych terenów do wypasu oraz łąk i pastwisk wyłączonych z produkcji podlegających dopłatom

to jest wiekszy wspólczynnik i wychodzi a wiec podpowie ktos ktore w obliczeniu nalezy do mnie podpowiem ze ta sa wieleletnie łąki i zbieram z nich zielonke a na 3 pokos jest zaganiane bydlo tzn nie moje tylko sasiada ktory ma przy mnie pola . chodzi o to ze daje mu pasc bo ja mam 10 km do tych łak i ojca krow tam nie zagnam smile.png pomoże ktos ?

#6627 Share archi106

archi106

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 19:02

Rozrzutniki obornika i kompostu:
1) z adapterem pionowym 2 lub 4-walcowym - 6 pk
2) z adapterem rozdrabniającym poziomym i tarczami rozrzucającymi- 8pkt
 Dodatkowe punkty za wyposażanie rozrzutników w:
1) zasuwę (gródź) skrzyni ładunkowej umieszczoną przed adapterami rozrzucającymi-  2pkt
2) deflektory (klapy, osłony) kierunku rozrzutu obornika -2 pkt

Pytanie ile bedzie punktów za rozrzutniok z wałkami pionowymi   i tarczami rozrzucającymi ?? Tyle co z wałkami pionowymi ??

#6628 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 19:03

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Masz te łąki zgłoszone jako TUZ ?

#6629 Share marcin31

marcin31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 19:06

piszcie swoje pkt to porownamy szanse.Ja bd miał ok 6.5pkt.Nie wiem czy to dużo czy mało

Daniel Farmer to co ty budujesz lub kupujesz że nazbierałeś tyle punktów?

#6630 Share seremiak

seremiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 19:09

Panowie napiszcie albo podajcie linka jak mam liczyć punkty w obszarze D, chciałbym złożyć wniosek na ciągnik za którego nie ma chyba punktów + ręczny analizator poziomu azotu w roślinie za który jest 9pkt, czy te punkty się dodaje czy jeszcze jest jakiś wzór do którego się to podstawia?? Bo taki analizator kosztuje mało w porównaniu do ciągnika. Pozdrawiam i z góry dzięki za info

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6631 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 19:20

czy po ewentualnym otrzymaniu kasy z modernizacji trzeba przejśc na vat i prowadzić rachunkowość ???

#6632 Share Slavo

Slavo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 19:37

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Na VAT nie musisz. tylko ewidencję zakupów i sprzedaży

#6633 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 02 marzec 2016 - 19:40

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych marcin31-wiek 3pkt. zwiekszenie slali prod 1pkt.Zakupy maszyn punktowanych 3pkt lub 2pkt jak doloze utwardzenie kostką.6pkt niby dużo ale w Podlaskiem to duzo bedzie takich jak ja.Tu sami krowiarze prawie...

#6634 Share archi106

archi106

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 19:43

Panowie napiszcie albo podajcie linka jak mam liczyć punkty w obszarze D, chciałbym złożyć wniosek na ciągnik za którego nie ma chyba punktów + ręczny analizator poziomu azotu w roślinie za który jest 9pkt, czy te punkty się dodaje czy jeszcze jest jakiś wzór do którego się to podstawia?? Bo taki analizator kosztuje mało w porównaniu do ciągnika. Pozdrawiam i z góry dzięki za info

Poda ktoś ten wzór ??

#6635 Share Maniaa

Maniaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 19:43

60% zwrotu jest dla młodego rolnika, czyli takiego, który prowadzi gospodarstwo do 5 lat. I tu pytanie, od jakiego momentu liczy się 5 lat? Od przepisu ziemi na własność, od wypłaty młodego rolnika od złożenia wniosku o młodego?

#6636 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 02 marzec 2016 - 19:46

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych chyba od aktu notarialnego

#6637 Share Kuba124567

Kuba124567

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 19:52

Witam wszystkich użytkowników chciałbym się dowiedzieć czy może do kogoś odzywała się agencja w sprawie naboru październikowego ?

#6638 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 19:54

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych możesz podać te maszyny na 3 punkty?
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

#6639 Share rodak05

rodak05

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 19:57

Panowi nie martwcie się bo dla każdego wystarczy pieniędzy na dofinansowanie, ja miałem składać i daje sobie spokój,po dzisiejszej rozmowie z panią z ODRu, może w następnej edycji niech to się jakoś ustabilizuje bo te wymagania to jakieś z kosmosu tak mi powiedział, jest wiele czynników nie jasnych i można się bardzo wkopać,  przynajmniej  będę spał spokojnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6640 Share Mariuszbrzeski

Mariuszbrzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Zainteresowania:Piłka Nożna.