rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

androproteam    23

A w tym nowym PROW co będzie to 500 tys będzie dla tych co maja hodowle czy dla tych co np chcą postawić garaże na maszyny? a jesli juz raz dostałem dofinansowanie wysokosci 200 tys to jesli chciałbym w nowym PROW wybudowac garaze to ile kasy zwróca mi? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No dobra a jeśli chciałbym postawić budynek koszt jakieś 200tyś netto, wykonczenie komory chłodniczej 100tyś netto i maszyny 100tyś netto. Nabór powiedzmy że mamy w 2014r to jak mógłbym rozpisać to w latach, jest jakiś limit np 2020 bo do tego czasu jest ten PROW? Ile czasu od przyznania pomocy można odroczyć inwestycje?

 

Chodziło mi o maszyny, ale z budynkami napewno tez da sie to jakoś załatwić. Powiem ci szczerze ze szczegółów nie znam. Ale póki co zadnego prowu jeszcze nie ma wiec masz czas aby to gdzies wyczytać. Najlepiej to zadzwon i porozmawiaj z ludzmi ktorzy sie tym zajmują oni ci wszystko roztłumaczą od A do Z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Moim zdaniem PROW - 2015 !! przygotownia potrwaja z rok !!!, Co do kasy - ojciec skorzystal, ja skorzystam - oczywiscie jak sie zalapie, znowu koczowanie przed arimr !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A w tym nowym PROW co będzie to 500 tys będzie dla tych co maja hodowle czy dla tych co np chcą postawić garaże na maszyny? a jesli juz raz dostałem dofinansowanie wysokosci 200 tys to jesli chciałbym w nowym PROW wybudowac garaze to ile kasy zwróca mi? :D

 

Nic ci nie zwrócą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

prawie każdy pisze tutaj na swoją strone będzie co ma być też chciałbym sie załapać na ciągnik a jak będzieczas pokaże nie ma co gdybać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2213    0

witam. Jeśli bym został zakfalikowany na niskotowarowe w 2014r a powiedzmy w ciągu 3 lat zwiększył produkcje i łapałbym się na wysokotowarowe mógłbym korzytsać z wszystkich pomocy uni aby jeszcze bardziej rozwinąć gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

z tego co piszecie można zrozumieć że np gosp o powierzchi 100ha chce zmodernizować tylko park maszynowy (ciągnik+maszyny toważyzące) to sie nie załapie bo produktywność jego nie wzrośnie o 20% tylko wykona dane zabiegi szybciej. Ja tak to rozumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

No zagadza się po otrzymaniu dofinansowania ciągu 5 lat musisz wykazać 20% wzrostu4u produktywności czyli musisz kupić lub wydzierzawic pole ok 20 hektarów albo kombinować z roślinami żeby większe So ci dało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja o sobie nie pisze tylko podaje przykład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

młody rolnik - szansa że za rok, modernizacja 2015, tak było wcześniej tzn. 1 PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Pomijając to, ile dziesiątek, jak nie setek postów już było na ten temat pisane, to google też nie boli, a stronę ARiMR czy Ministerstwa nietrudno znaleźć. Co chwile ktoś zadaje pytanie o to samo zagadnienie i oczekuje odpowiedzi podanej na talerzu, robiąc z tego tematu czysty bajzel. Ogarnijcie się

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Wzystko zalezy bo juz niedługo 2014 i pomału trzeba o tym myślec ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Nowy PROW stratuje naj prawdopodobnie dopiero w 2015 roku ;/

tak dzisiaj pani z Arimr mówiła...

oni sami jeszcze nie wiedzą co i kiedy dokładnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Mamy rok , nowa pula i nowy nabór będą w 2015 roku. Czyli przełom Luty - Marzec. Aby skorzystać z pomocy wstepnie jest potrzebny wzrost Gva. Czyli trzeba obliczyc zeby nasze gospodarstwo sie zwiekszyło. No i mamy rok na spełnianie wszystkich kryterów standradów które narzuca nam Agencja ( mówie tu o mniejszych i srednich gospodarstwach które nie posiadają nowych obór itd ). Co do Prowów i MR to napewno te programy nie znikną i będą coraz częsciej a dlaczego ? tak jak powiedział to jeden polityk z kazdym rokiem spada ilość zywnosci w Polsce 2 lata temu było 20 mln ( dokładnie niepamietam czy mln czy mld ) A teraz jest juz 18. idąc tym tropem za rok - dwa lata spadnie do 15 i wtedy dla nas nie starczy. Bo przecież mamy podpisane umowy zagraniczne i musimy tyle i tyle wywieźć za granice. ( a zapotrzebowanie z roku na rok sie zwieksza ) Dlatego sie mówi aby powstawały duże aby gospodarstwa tylko ze te średnie również dają zysk i utrzymują również gospodarke. MR to jest po to aby zachęcić rolników do pozostania na gospodarce. A Prow to jest takie wynagrodzenie dla rolnika aby miał komfort pracy ( nowe ciagniki ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja bym tego wynagrodzeniem nie nazwał. Cena pódzie w góre, odsetki i prowizja z kredytu, bo mało który rolnik ma taką gotówkę na koncie. Coś tam zwrócą a kredyt zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj