Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11460 odpowiedzi na ten temat

#6321 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 24 luty 2016 - 18:03

A możesz jaśniej? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 02:32
  •  

#6322 Share ryki

ryki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 24 luty 2016 - 19:31

Wspólna inwestycja: ryczałt plus vat.

Rozmawiałem dzisiaj ze szkolącym z ARiMR. Skierował mnie do Pani ARiMR a ta chce fakturę na osoby wspólnie inwestujące... Nie ma pojęcia jak wybrnąć z takiej sytuacji. Spychologia stosowana i wydaje się, że nic ze zwrotu vat w takim przypadku nie wyjdzie.

Urząd Skarbowy chce fakturę do rozliczenia tylko rolnika na vacie.

Jakoś może trzeba będzie podzielić ten traktor i ryczałtowiec dołoży się do bliźniaków, obciążników ale nie wiem czy przejdzie w ARiMR.

Ogólnie ARiMR umywa rączki bo vat to odrębna działka i zmartwienie rolnika i niech kombinuje a może się uda...

Żaden problem, faktura na osoby wspólnie wnioskujące musi być, ale vat odliczy tylko vatowiec w procencie w jakim kupił daną maszynę, (np opryskiwacz 100 tyś netto 123 brutto, vatowiec ma udział w maszynie np 50 % więc odliczy 50 % z 23 tyś tzn 11,5 tyś vatu a nievatowiec tego nie odliczy, każda księgowa zrobi to bez problemu tylko trzeba powiedzieć że tylko pół opryskiwacza jest twoje) Ja za przeglądy w ciągniku płacę i fv jest na dwóch właścicieli i tylko mówię księgowej że proszę odliczyć 60% bo tyle jest mojego a drugi właściciel nic nie odlicza.

Edytowany przez ryki, 24 luty 2016 - 19:35.

#6323 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 24 luty 2016 - 19:38

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jak spełnić gva w gospodarstwie z bydłem mlecznym?ilość krow?ilosc mleka?wartość sprzedaży czy jak?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

PROW: trudno, ale warto zobacz »

•  

#6324 Share misiek30m2

misiek30m2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 24 luty 2016 - 19:47

Witam.

Poszukuję  rolników z woj.lubelskiego którzy wpłacili zaliczki na poczet wniosków firmie;  Artur Banach Consulting, obecna nazwa; Banach Consulting.

Chodzi o odmowę zwrotu zaliczek pomimo rezygnacji z usług firmy.

Według wcześniejszych zapewnień właściciela (ogólnodostępne spotkania ) przy rezygnacji z usług firmy zaliczka miała być zwrócona w całości.

#6325 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 24 luty 2016 - 19:53

Zaliczka a zadatek to dwie różne rzeczy, przeczytaj uważnie ten kwit co podpisywałeś wpłacając kase.
Według mnie z zadatku mógłbyś zabrac kase, a zaliczka sądze że nie do odebrania będzie, tak jak z maszynami.

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#6326 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 24 luty 2016 - 19:55

Witam. Mam pytania. Chcę na MGR wziąć ciągnik z turem, paszowóz, kosiarkę, zgrabiarkę, opryskiwacz i włókę. Teraz pytanie czy w jednym wniosku mogę składać na maszyny  i na paszowóz który zaliczałby się pod wyposażenie budynków czy lepiej się w to nie bawić i składać wszystko na jeden wniosek

Słyszałem że ciągnik bedzie miał być przyznawany zależnie od ilości ha jest jakiś przelicznik, ktoś o tym słyszał jak to jest liczone

#6327 Share oniak

oniak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne :)

Napisany 24 luty 2016 - 20:02

Według mnie z zadatku mógłbyś zabrac kase, a zaliczka sądze że nie do odebrania będzie, tak jak z maszynami.

wg mnie własnie zaliczkę mógłby dostać a zadatek przepada- no ale to zależy co podpisał 

Słyszałem że ciągnik bedzie miał być przyznawany zależnie od ilości ha jest jakiś przelicznik, ktoś o tym słyszał jak to jest liczone

było parę str wcześniej ... 

http://www.arimr.gov...W_2014-2020.pdf  od str 23 

#6328 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 24 luty 2016 - 20:03

No nie wiem jak jest według prawa z tym do końca ale z jednym się zgodzę zależy co tam dokładnie było na kwiecie napisane.........

#6329 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 24 luty 2016 - 20:07

Ten gość jasno mówił przez prowadzonych na siebie szkoleniach że w pewnych przypadkach nie będzie zwracał całych zaliczek. Nie pamiętam co dokładnie bo akurat byłem tam w trochę innym charakterze .

#6330 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 24 luty 2016 - 20:10

Byłem w innym charakterze a dając kase podpisywałeś kwit i dostałeś też go sobie umowa!!!, a mówic to i ja moge dawajcie po 10tys i załapiesz się na MGR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6331 Share misiek30m2

misiek30m2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 24 luty 2016 - 20:49

Wpłacane były zaliczki,umowa ustna ,wyglądało to tak, na spotkaniu ogólnym Banach ogłosił że ci co będą chcieli skorzystać z jego usług mają wpłacić zaliczkę,

ale jeśli ktoś zrezygnuje przed zrobieniem wniosku ma zwrot całej zaliczki.Chodziło o to żeby firma za darmo nie tworzyła wniosku i ktoś w czasie ich pracy nie zrezygnował. Było to nawet logiczne.  Jego słowa słyszało 200 może 300 osób na spotkaniu. Takich spotkań miał kilkadziesiąt,teraz gdy są są już dokładne wytyczne  co do Modernizacji, i Restrukturyzacja małych gospodarstw została przeniesiona na 2017 rok rolnicy którzy nie spełniają wymagań,lub zrezygnowali , poprosili o zwrot pieniędzy.

Wiem że powstają już listy poszkodowany,sprawa wyląduje w sądzie. Właściciel zaprzecza swoim zapewnieniom.wypiera się swoich słów chociaż są setki świadków,jest nawet nagranie jedna z uczestniczek spotkania miała dyktafon ot tak żeby nie zapomnieć.

Ten gość jasno mówił przez prowadzonych na siebie szkoleniach że w pewnych przypadkach nie będzie zwracał całych zaliczek. Nie pamiętam co dokładnie bo akurat byłem tam w trochę innym charakterze .

Masz rację mówił tak o przypadku ,jeśli ktoś zrezygnuje a on już przygotuje wniosek.

#6332 Share mmat13

mmat13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 24 luty 2016 - 20:49

Żaden problem, faktura na osoby wspólnie wnioskujące musi być, ale vat odliczy tylko vatowiec w procencie w jakim kupił daną maszynę, (np opryskiwacz 100 tyś netto 123 brutto, vatowiec ma udział w maszynie np 50 % więc odliczy 50 % z 23 tyś tzn 11,5 tyś vatu a nievatowiec tego nie odliczy, każda księgowa zrobi to bez problemu tylko trzeba powiedzieć że tylko pół opryskiwacza jest twoje) Ja za przeglądy w ciągniku płacę i fv jest na dwóch właścicieli i tylko mówię księgowej że proszę odliczyć 60% bo tyle jest mojego a drugi właściciel nic nie odlicza.

Dzięki za podpowiedź jutro dzwonię do US.

#6333 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 24 luty 2016 - 21:39

ja nie rozumiem czemu nie mają wsparcia Ci co hodują drób? czym oni się różnią od sadowników albo tych co mają krowy ?

#6334 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 24 luty 2016 - 21:40

Trzeba zapytać ustawodawcę. 

#6335 Share Farmerski

Farmerski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 24 luty 2016 - 22:11

W mojej opini drobiarstwo nie jest dotowane gdyż w zupełności bardzo dobrze się samofinansuje. W mojej okolicy no nie ma sie co oszukiwać, biednego drobiarza nie znajdzie sie, kazdy jak ma kurnik to po krótkim czasie stawia następny bądź żyje w luksusach.

#6336 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 24 luty 2016 - 23:16

DanielFarmer 

W ODR z gva twierdzą że można zwiększyć produkcją lub zmniejszyć koszty i wtedy też będzie wzrost. Dla tych co mają zboża wystarczy podobno zwiększyć ha. Niewiem ile w tym prawdy ale spece taką teorie maja :D

#6337 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 25 luty 2016 - 10:27

Wpłacane były zaliczki,umowa ustna ,wyglądało to tak, na spotkaniu ogólnym Banach ogłosił że ci co będą chcieli skorzystać z jego usług mają wpłacić zaliczkę,

ale jeśli ktoś zrezygnuje przed zrobieniem wniosku ma zwrot całej zaliczki.Chodziło o to żeby firma za darmo nie tworzyła wniosku i ktoś w czasie ich pracy nie zrezygnował. Było to nawet logiczne.  Jego słowa słyszało 200 może 300 osób na spotkaniu. Takich spotkań miał kilkadziesiąt,teraz gdy są są już dokładne wytyczne  co do Modernizacji, i Restrukturyzacja małych gospodarstw została przeniesiona na 2017 rok rolnicy którzy nie spełniają wymagań,lub zrezygnowali , poprosili o zwrot pieniędzy.

Wiem że powstają już listy poszkodowany,sprawa wyląduje w sądzie. Właściciel zaprzecza swoim zapewnieniom.wypiera się swoich słów chociaż są setki świadków,jest nawet nagranie jedna z uczestniczek spotkania miała dyktafon ot tak żeby nie zapomnieć.

Masz rację mówił tak o przypadku ,jeśli ktoś zrezygnuje a on już przygotuje wniosek.

dlaczego wpłacacie komuś kasę jak jeszcze nie ruszył palcem w waszej sprawie? ba, wpłacacie jak nie znaliście nawet wytycznych czy wogóle będzie miało sens składanie wniosku. przecież nic tylko was strzyc.

co do wzrostu gva, większość pisała że zakup ciągnika nie zwiększy gva. dlaczego?

przecież silniejszy/lepszy ciągnik może spowodować wzrost plonów (lepiej uprawiona gleba, dodatkowe zabiegi itp ), a to z kolei przekładać się będzie na wzrost wartości sprzedaży.

#6338 Share memonic

memonic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 25 luty 2016 - 11:03

Na szkoleniu z integrowanej produkcji powiedziano że na dodadkowe 2 punkty na MGR nie będą mogli liczyć beneficjenci jesiennego i przyszłego naboru na MR

#6339 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 25 luty 2016 - 13:07

gdzie byłes na szkoleniu z IP? bo szukałem i znalazłem dopiero w połowie marca w warce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6340 Share memonic

memonic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 25 luty 2016 - 13:26