Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11420 odpowiedzi na ten temat

#6201 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 20 luty 2016 - 15:10

mysle ze nikt ci tego nie opisze w paru zdaniach , o modernizacji mozesz poczytac na tej stronie, na dole strony masz boszure. to takie wstepne informacje, jak chcesz szerzej byl tu podawany link do rozpodzarzenia  http://www.arimr.gov...tw-rolnych.html

sam rozporzadzenia jeszcze nie czytalem i mam szybkie pytanie,  slysze glosy ze jak ktos chce sam ciagnik kupic to niby nie dostanie.   z jakiej racji nie mozna wnioskokowac o dofinansowanie na sam ciagnik?

Chodzi o to ,że minimum do złożenia wniosku jest 1,5 pkt. Jeśli jesteś młodym rolnikiem to masz na dzień dobry 3 punkty, i możesz wnioskować o ciagnik, nie ma problemu , tylko chodzi o to że kasy też za wiele nie ma, i pewno małe szanse będą dostać się na listę z 3 pkt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 08:40
  •  

#6202 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 20 luty 2016 - 16:12

Skladalem na mgr 2015 na obore. Teraz dostałem list z agencji z poprawkami i z dostarczeniem pozwolenia .pozwolenie mam pełne ale czekam za uprawomocnienia z starostwa 14dni musi się uprawomocnic a mam chorych sąsiadów co bezprzerwy się odwołują i protestują.jeśli teraz napiszą w ciągu 7 dni to klapa będzie bo nie oddam prwomocnego pozwolenia .co mogę zrobić w takim przypadku ? Co z moim wnioskiem będzie? Iść sto radcy prawnego ze sąsiedzi utrudniają w pozwoleniu? Dodam że ich protesty są bezpodstawne .wszsko mam zgodnie z prawem budowlanym. Proszę o pomoc i odp. Pozdrawiam

a wiesz ze jesli dobrze podzielisz swoje dzialke to urzedy informuja  tylko sasiednie dzialki graniczaca z inwestycja  i teoretycznie nikt z sasiadow sie nie dowie o twojej papierologii   tylko ty jestes juz za daleko to trzeba od tego zaczac

#6203 Share Farmerski

Farmerski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 20 luty 2016 - 17:43

Mam pytanie odnośnie wzoru do przeliczenia punktów za maszynę do listy rankingowej, a mianowicie o udział kosztów kwalifikowacych w całosci operacji. Co znaczy ta "całosc operacji'?, w moim rozumieniu jest to suma kosztów kwalifikowanych z kilku maszyn na które będę składał wniosek. Wtedy z tego wzoru wychodzi mi że jeżeli bym brał sam pług to bym dostał 2pkt, natomiast jeżeli wezmę pług, rozrzutnik i gruber to niespełna 1,2 pkt.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6204 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1206 postów

Napisany 20 luty 2016 - 17:57

mogę złożyć wniosek np w pierwszym naborze i jeśli się załapię to mogę sprzęt kupić dopiero za rok ?

#6205 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 20 luty 2016 - 18:05

a wiesz ze jesli dobrze podzielisz swoje dzialke to urzedy informuja tylko sasiednie dzialki graniczaca z inwestycja i teoretycznie nikt z sasiadow sie nie dowie o twojej papierologii tylko ty jestes juz za daleko to trzeba od tego zaczac

W ten sposób można sobie jeszcze wydłużyć drogę... Działki w zasięgu oddziaływania inwestycji a nie sąsiednie

#6206 Share WadysawOszczyk

WadysawOszczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 luty 2016 - 18:20

mam prośbe jakby ktoś umiał mi obliczyć ile bede miał punktow? składałbym na ciągnik za ok 200tys  opryskiwacz za ok 50tys  siewnik punktowy do warzyw ok 50tys  głębosz 10tys  kosiarka 15tys . gospodarstwo mam od stycznia 2011  11,6ha   lat 30. bo nie wiem czy wogole robić sobie jakies nadzieje?

#6207 Share rafalo6200

rafalo6200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 20 luty 2016 - 18:45

Dodawać, mnożyć i dzielić myślę, że potrafisz, wzór też jest ogólnodostępny więc pytanie co najmniej bez sensu i nie na miejscu. No chyba, że chciałeś się pochwalić co chcesz kupić...

#6208 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 20 luty 2016 - 18:46

czytales rozporzadzenie albo chociaz jakas ulotke?  wiesz za co sa przyznawane punkty ?    bo ty wpsiales to co chcesz kupic i jedynie jezeli ci ktos policzy , to podaj jedynie ilosc punktow w kategorii ochrony srodowiska. nic ci to nie da

naprawde noz sie w kieszeni otwiera, kazdy by chcial grube dofinansowanie ale juz chwile pomyslec to ponad sily co ?

#6209 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 20 luty 2016 - 19:49

Chodzi o to ,że minimum do złożenia wniosku jest 1,5 pkt. Jeśli jesteś młodym rolnikiem to masz na dzień dobry 3 punkty, i możesz wnioskować o ciagnik, nie ma problemu , tylko chodzi o to że kasy też za wiele nie ma, i pewno małe szanse będą dostać się na listę z 3 pkt.

Kolego ,a punkty za maszyny znaczy się może jeden plus punkt za grupę producencką etc .Trzeba się ładnie nagimnastykować ,żeby się załapać na dofinansowanie .Większość  skupia się  na litanii i wypisuje ,jakie chcą maszyny ,a zapomina o tym ważnym aspekcie .

Ja będę składał wniosek mam 5 punktów i liczę ,że się załapię   :) 

I love salsa

#6210 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 20 luty 2016 - 20:04

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ciekawe czy dołożą coś kasy dla wszystkich czy. wywala wnioski do kosza i jesienią znów nabór.Kusi mnie kostka ale bardzo zaniza pkt...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6211 Share maseey

maseey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/piotrek123456789098

Napisany 20 luty 2016 - 20:20

DanielFarmer mam ten sam problem bo z kostką wychodzi mi za maszyny 0,90pkt a bez niej 2,30pkt ale będę ryzykował i raczej składał bo chodzić w tym błocie cały czas to kiepsko a może akurat się uda ;) 

#6212 Share Piwo111

Piwo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 20 luty 2016 - 20:44

Mam pytanie odnośnie młodego rolnika bo nikt nie jest mi w stanie pomóc. Prowadzę gospodarstwo od 4 lat i w kwietniu kończę 40 lat. Brałem premie młody rolnik i moje pytanie brzmi czy przysługuja mi te 3 pkt i 60 % zwrotu ? 

#6213 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 20 luty 2016 - 20:59

W momencie składania wniosku o przyznanie pomocy musisz mieć mniej niż 40 lat, prowadzić gospodarstwo nie dłużej niż 5 lat oraz posiadać odpowiednie kwalifikacje zawodowe zgodne z tymi, które są w "Premiach dla młodych rolników" objętych PROW 2014-2020. Jeżeli spełniasz te wszystkie warunki razem będziesz miał powiększony poziom refundacji, czyli 60 %. To samo tyczy się 3 punktów za wiek. Będziesz musiał się po prostu pospieszyć z przygotowaniem i złożeniem wniosku :)

#6214 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 20 luty 2016 - 21:24

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ja bez kostki 3.1pkt a z 2.49pkt. 0.6pkt to bardzo dużo zważywszy ze kilkaset osob dostanie a kilka tys złoży...

#6215 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 20 luty 2016 - 21:26

mogę złożyć wniosek np w pierwszym naborze i jeśli się załapię to mogę sprzęt kupić dopiero za rok ?

2 lata masz na zakup sprzętów..

#6216 Share Piwo111

Piwo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 20 luty 2016 - 21:31

Akurat urodziny mam 26 kwietnia więc mam nadzieje ze sie uda :) Dzieki za odp

#6217 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 20 luty 2016 - 22:08

jak jest z osobami które ożeniły się z osobą która miała wczesniej gosp.? - w którym momencie jest kierującym ( bo tak jest formułowane we wniosku.)? bo ja to rozumie że w momencie zapisania zwierząt lub złożenia wniosku o dopłaty - mam racje czy się myle? 

#6218 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 21 luty 2016 - 09:55

panowie, zgłoszenie wymiany pokrycia dachowego i utwardzenia placu manewrowego nie wymaga projektu budowlanego(w starostwie).

czy jest on wymagany w modernizacji do w/w działań? 

Edytowany przez geo2, 21 luty 2016 - 09:59.

#6219 Share rudinho11

rudinho11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Piłka nożna

Napisany 21 luty 2016 - 10:37

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wymiana dachu (pokrycia dachowego) tylko ze zgłoszeniem

Remont dachu, a zgodnie z definicją prawną należy do niego również wymiana pokrycia (także na innego rodzaju), wymaga zgłoszenia w starostwie (lub urzędzie miasta na prawach powiatu) w wydziale architektoniczno- budowlanym.

Zgłoszenie trzeba złożyć co najmniej 30 dni przed planowanym terminem wykonania robót na formularzu pobranym z urzędu lub jego strony internetowej. Należy w nim określić rodzaj, zakres i sposób przeprowadzania robót oraz termin ich rozpoczęcia. Do zgłoszenia trzeba dołączyć oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Do wykonywania zgłoszonych prac można przystąpić po upływie 30 dni od dokonania zgłoszenia, jeżeli w tym czasie starosta (lub prezydent miasta na prawach powiatu) nie wniesie sprzeciwu w formie decyzji. Trzeba też pamiętać, że zgłoszenie traci ważność po dwóch latach od określonego w nim terminu rozpoczęcia robót.

Pozwolenie na budowę konieczne przy większym remoncie dachu

Pozwolenie na budowę będzie niezbędne, jeżeli przy okazji remontu dachu zechcemy zmienić jego konstrukcję (kształt), podwyższyć budynek, zaadaptować nieużytkowe poddasze na cele mieszkalne, dobudować dodatkowe pomieszczenia albo wstawić okna połaciowe. Roboty te wykraczają bowiem poza zakres remontu domu i stanowią przebudowę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6220 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 21 luty 2016 - 11:28

DanielFarmer mam ten sam problem bo z kostką wychodzi mi za maszyny 0,90pkt a bez niej 2,30pkt ale będę ryzykował i raczej składał bo chodzić w tym błocie cały czas to kiepsko a może akurat się uda ;)

Policz najpierw czy ci się opłaca brać dofinansowanie na kostkę. Bo może się okazać że bez wszelkich planów, kontroli , wykonywania wszystkiego zgodnie z planem ułożenie kostki będzie kosztowało o połowę taniej niż robiąc to na PROW.

Ja na prow tylko maszyny - żadnego budowania.