Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11543 odpowiedzi na ten temat

#6141 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 18 luty 2016 - 07:31

Jest 7 jednostek certyfikujących w Polsce głównie Warszawa i Kraków. Są to firmy prywatne. Pytałem w PIORINie o koszt itd wejścia w tą integrowaną produkcję i wymogi. Powiem Ci że najwyżej 1 ha jakieś uprawy. Do tego rejestr prac, próbki gleby, próbki tego co tam urosło ( koszt ok 1000zł co roku przez 3 lata lub 6 lat jeżeli wejdziesz z tym w MGR) trochę zachodu jest..

http://www.certyfika...cji-roslin.html

dlaczego przez 6 lat? czy nie wystarczy "być w stystemie" w momencie składania wniosku na MGR (czyli w praktyce 1 sezon)?

gzie jest zapis, ze trzeba podlegać pod dany system cały okres modernizacji?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 02:20
  •  

#6142 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 18 luty 2016 - 07:37

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Postępowanie ofertowe robimy przed złożeniem wniosku o płatność, czyli przed zakupem.

#6143 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 18 luty 2016 - 07:56

Nie będzie można wskazywać marki. 

Czyli załącznik Nr 4 we wniosku o przyznanie pomocy nie wpisuje się marki maszyny?

Będzie sie składało teraz te wszystkie załączniki?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

PROW: trudno, ale warto zobacz »

•  

#6144 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 18 luty 2016 - 08:41

Do wniosku o przyznanie pomocy podajesz inwestycje i ceny. Postępowania ofertowego nie ma na tym etapie. 

#6145 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1230 postów

Napisany 18 luty 2016 - 08:49

napisałem

§ 7

Wydzierżawiający ma prawo do wypowiedzenia umowy tylko w przypadku  gdy dzierżawca łamie rażąco postanowienia niniejszej umowy.

Jak masz wpisane że dzierżawa np, na 5 lat ,to nie może ci wypowiedzieć ,chyba że nie płacisz czynszu lub zaniedbujesz pole

#6146 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 18 luty 2016 - 09:21

Nie będzie można wskazywać marki. 

2 dni temu byłem na szkoleniu z MGR, które prowadzili ludzie z Agencji i mówili, że jeśli chcemy określoną markę ciągnika, to wykonujemy postępowanie ofertowe u 3 dilerów tej marki...

we wniosku oczywiście piszemy interesującą nas markę, model, cenę, wyposażenie i jak najwięcej informacji o ciągniku. 

określamy też, jakie parametry decydują o wyborze - czy tylko 100% cena, czy np. 30% cena, 30% odległość od dilera, 40% możliwość przedłużonej gwarancji, itd...

#6147 Share segate

segate

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 luty 2016 - 09:45

Dzień dobry, 

1) Czy jeśli teraz stanę się właścicielem gospodarstwa, ale nie kierującym to będę mógł składać wniosek do "młodego rolnika" w najbliższym naborze ?  
2)Czy jeśli np. dzień po złożeniu wniosku wykonam czynności które sprawią że stanę się kierującym to nie będzie miało wpływu na decyzje o przyznaniu pomocy  dla młodego rolnika ?
3) Czy po złożeniu wniosku o młodego rolnika stając stając się kierującym gospodarstwem można złożyć wniosek o modernizację ?

Chciałem w tym naborze skorzystać z 2 programów jeśli jest to wykonalne, co o tym myślicie ?

#6148 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 18 luty 2016 - 09:54

Rozporządzenie w młodym rolniku odnośnie kierujących będzie zmienione więc jeśli wszystko czasowo się połączy to myślę, że będzie to wykonalne. 

#6149 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 18 luty 2016 - 10:08

W biznes planie nie ma informacji aby podać markę i szczegółowe informacje ale w tym załączniku nr 4 już jest wiec jak w końcu powinno być to poprawnie zrobione? 

#6150 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1622 postów

Napisany 18 luty 2016 - 11:32

2 dni temu byłem na szkoleniu z MGR, które prowadzili ludzie z Agencji i mówili, że jeśli chcemy określoną markę ciągnika, to wykonujemy postępowanie ofertowe u 3 dilerów tej marki...

we wniosku oczywiście piszemy interesującą nas markę, model, cenę, wyposażenie i jak najwięcej informacji o ciągniku. 

określamy też, jakie parametry decydują o wyborze - czy tylko 100% cena, czy np. 30% cena, 30% odległość od dilera, 40% możliwość przedłużonej gwarancji, itd...

Też tak słyszałem że nowy rząd wycofuje się z pomysłu tego serwisu internetowego i będzie to polegać na tym że wysyła się 3 postępowania ofertowe do różnych dilerów dowolnie przez ciebie wybranych więc wybierasz jedną markę i tyle zachodu z tym, dodam że większość dilerów ma porejestrowane kilka firm pod tym samym adresem więc to tylko formalność w wyborze dilera :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6151 Share hubsad

hubsad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 luty 2016 - 12:03

Czy będzie możliwość rozpisania inwestycji w etapach? Słyszałem że kto brał coś na poprzedni PROW 2007-13 to nie będzie mu przysługiwać pomoc czy to prawda?

#6152 Share Slavo

Slavo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 18 luty 2016 - 12:13

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych wydzierżawiajacy (właściciel) może wypowiedzieć umowę z datą pewną. kodeks mówi że wypowiedzieć może właściciel ziemi ale musi to być roczne wypowiedzenie. jeżeli chyba wypowiedzieć dzierżawę z dniem 31.03.2017 to pismo z wypowiedzeniem musi być dostarczone do 30.03.2016

#6153 Share t1987

t1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 18 luty 2016 - 12:43

z tymi 3 zapytaniami ofertowymi to już jest chore. mniejsza z tym. a wiadomo coś może o działaniu na różnicowanie usługi itp?

#6154 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 18 luty 2016 - 13:16

Ktoś wcześniej pytał o opryskiwacz, tutaj myślę, że ta odpowiedź mu wystarczy, udzielona z centrali, a pytanie brzmiało "Czy zwykły opryskiwacz polowy dostanie punkty za ochronę środowiska w programie? Jeśli nie, to czy może uzyskać pozostałe dostępne punkty za jego wyposażenie?

W pozycji 75 Wykazu rodzajów inwestycji służących ochronie środowiska lub zapobieganiu zmianie klimatu oraz sposobów przyznawania punktów, stanowiącego Załącznik do rozporządzenia MRiRW z dnia 21 sierpnia 2015 r. w sprawie warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (Dz.U. poz. 1371) wyspecyfikowano szczególne cechy (rodzaje wyposażenia) opryskiwacza, za które nadaje się punkty od 3 do 12, stanowiące ocenę bezwzględną inwestycji.

Liczba punktów przyznanych za pojedynczą inwestycję służącą ochronie środowiska lub zapobieganiu zmianie klimatu jest określana z kolei według wzoru przedstawionego w przepisach ww. rozporządzenia, z uwzględnieniem punktów za ocenę bezwzględną inwestycji, dla poszczególnych rodzajów operacji.

Te dodatkowe punkty są przyznawane niezależnie od tego, czy jest to np. opryskiwacz z PSP (PSP– pomocniczy strumień powietrza) czy bez. Przyznajemy je do każdego rodzaju opryskiwaczy, w tym polowych, sadowniczych, warzywniczych itp. pod warunkiem, że maszyny te, w tym także wymienione w pozycjach od 71 do 74, posiadają określony w poz. 75 rodzaj wyposażenia.

III. Opryskiwacze do stosowania środków ochrony roślin (maksymalnie 17 punktów):

71

Opryskiwacze polowe (rękawowe) z pomocniczym strumieniem powietrza (PSP)

8

72

Opryskiwacze sadownicze osłonowe (tunelowe i reflektorowe)

10

73

Opryskiwacze sadownicze deflektorowe i wielogardzielowe (z kierowanym strumieniem powietrza)

8

74

Opryskiwacze rzędowe (w tym z PSP), pasowe i osłonowe stosowane w uprawach polowych, warzywniczych, szkółkarskich lub na plantacjach owoców miękkich

8

75

Dodatkowe punkty za opryskiwacz z wyposażeniem w:

1) urządzenia sterujące automatycznie precyzyjną dawką środków ochrony roślin w zależności od prędkości jazdy

6

2) komputerowy (elektroniczny) system automatycznego sterowania dawką oraz sekcjami lub rozpylaczami z wykorzystaniem sygnału GPS

12

3) zdalnie wyłączane sekcje lub rozpylacze

6

4) głowice wielorozpylaczowe

6

5) dodatkowy zbiornik na wodę do mycia opryskiwacza lub odrębny zestaw do płukania i mycia opryskiwacza na polu

3

Przykładowo:

A. Jeżeli typowy opryskiwacz polowy (bez PSP) jest wyposażony w:

•          urządzenia sterujące automatycznie precyzyjną dawką środków ochrony roślin w zależności od prędkości jazdy - 6 punktów,

•          zdalnie wyłączane sekcje lub rozpylacze - 6 punktów,

wówczas łączna liczba punktów stanowiących ocenę bezwzględną inwestycji wyniesie dla tego opryskiwacza 6 + 6 = 12.

Tę wartość należy podstawić do wzoru dla danego rodzaju inwestycji.

B. Natomiast jeżeli analogicznym wyposażeniem (funkcjami) będzie się charakteryzował opryskiwacz polowy z PSP (opryskiwacz rękawowy z pomocniczym strumieniem powietrza), wówczas łączna liczba punktów stanowiących ocenę bezwzględną inwestycji dla tej maszyny wyniesie:

•          za opryskiwacz polowy (rękawowy) z pomocniczym strumieniem powietrza (PSP) – 6 punktów, i dodatkowo:

•          za urządzenia sterujące automatycznie precyzyjną dawką środków ochrony roślin w zależności od prędkości jazdy - 6 punktów,

•          za zdalnie wyłączane sekcje lub rozpylacze - 6 punktów,

Razem (ocena wstępna): 6 + 6 + 6 = 18 punktów.

Ponieważ jednak za jakikolwiek rodzaj opryskiwacza, łącznie z jego dodatkowym wyposażeniem, można uzyskać maksymalnie 17 punktów. Dlatego w tym przypadku końcowa liczba punktów stanowiących ocenę bezwzględną inwestycji wyniesie 17 punktów.

Taką wartość należy podstawić do wzoru dla danego rodzaju inwestycji.

Jednocześnie uprzejmie informuję, iż maksymalna wartość punktowa za kryterium ochrona środowiska i klimat wynosi 5 pkt.

W biznesplanie nie ma opcji wyboru zwykłego opryskiwacza polowego bez PSP.

Można tylko wybrać dodatkowe opcje i należy wpisać cenę poszczególnych dodatków i na to będzie zwrot i punkty za środowisko czy tak?

Oraz mam dodatkowe pytanie czy Brona Wirnikowa + siewnik z talerzami można zaliczyć pod pozycje 86?

Edytowany przez machtomi, 18 luty 2016 - 13:50.

#6155 Share kamil19873

kamil19873

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:rolnictwem

Napisany 18 luty 2016 - 13:37

Gdzie można znaleźć jaką mogę zamontować dojarkę? 

#6156 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 18 luty 2016 - 14:51

Czy ktoś składał na oborę w listopadzie?:)oedzywali się już z agencji?:)

#6157 Share Legend

Legend

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 18 luty 2016 - 14:57

Witam,mam kilka pytan co do mgr

1.Czy po podpisaniu umowy jest jeszcze możliwość rezygnacji ,i czy płaci sie wtedy jakąś karę?

2.Czy jeśli kupiłem zwykły opryskiwacz na Młodego Rolnika to czy jest możliwośc napisania we wniosku mniejszego ale z rękawem powietrznym(wiem o tym wymogu że to co było brane z poprzedniego prow sie nie liczy , ale chce kupić mniejszy żeby zmieścił mi sie do tunelu foliowego).Czy da sie to jakoś uargumentować?

3.Czy jest możliwość zmian powierzchni  upraw tak jak to było w poprzednich naborach i czy jest jakaś próg %do którego nie trzeba wysyłać zmian.

4.Czy jeśli mam w planach kopanie stawu w 2017 to mam podać to w BP teraz czy dopiero przed wykopaniem.

5.Które rok z uprawami podaje sie jako bazowy w BP?

6.Czy wzrost dochodu trzeba udokumentować fakturami czy tak jak poprzednio tylko punktami SO?

Z góry dzieki za odp.

#6158 Share jacenty1984

jacenty1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 18 luty 2016 - 14:59

Czy ktoś składał na oborę w listopadzie?:)oedzywali się już z agencji? :)

ja składałem, ale narazie cisza

#6159 Share memonic

memonic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 18 luty 2016 - 16:11

Ubiegając sie o młodego rolnika w poprzednim naborze mam wydzierżawione 1ha gruntów czy aby stać sie kierującym gospodarstwem i ubiegać sie o MGR wystarczy przedstawic fakture z poprzedniego miesiąca mimo iż przejme gospodarstwo na krótko przed złożeniem wniosku o MGR?

Słyszałem spekulacje że w związku z małą pulą środków na MGR może zostać uniemożliwione korzystanie z tego programu przez osoby ubiegające sie o MR w wrześniowym naborze czy istnieje wogóle taka możliwość? wiem ze nabór MR marzec 2016 może sie nie zgrać z MGR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6160 Share Kewals

Kewals

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 18 luty 2016 - 18:05

Czy w przypadku utwardzenia podwórka kostka potrzebne jest zgłoszenie do starostwa?